Hova utazzak?
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
Hozzászóló Üzenet
# 286
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226167 Üzenet linkje2015-01-17 16:11:57 

Juni vége-juli eleje időpontban olyan meleg volt Pargan,hogy jól is esett volna egy kis felhő...mikor mi voltunk(juli 6-tól),nagyon jó idő volt...neked is azt ajánlom,nézz videókat a youtuben-de siess,mert ha beleszeretsz Pargaba,ott nagyon gyorsan betelnek a helyek...
# 287
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sagica22
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226243 Üzenet linkje2015-01-19 16:25:31 

Sziasztok!
Tanácsot szívesen fogadok, csak repülőjegy van meg Thessalonikibe, aug. vége felé utazunk.
Most kutatok szállás után, de nem tudom, hogy Paralia (Katerini) vagy mégis merre vegyem az irányt. Fiatal pár lévén jó lenne kicsit bulizni is, de a munkát kipihenni az elsődleges szempont, és hogy szép, gyalog bejárható környéken legyünk...

# 288
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226267 Üzenet linkje2015-01-20 09:11:36 

Üdv Sagica22!
Ha bulizós helyre vágytok, mindenképpen Parália. Rengeteg bár, kávézó, taverna, disco és még ennél is több üzlet található. A homokos, helyenként apró kavicsos part közel van, a víz lassan mélyül. A legközelebbi település Olympic Beach. Gyalogosan is könnyen elérhető. A két települést jól kiépített sétány köti össze végig a parton. Itt szélesebb a part, mint Paráláin. Ide is kijöhettek strandolni.
A táj nem igazán látványos. Teljesen sík terület. A hegyek a távolban vannak. Katerinibe van rendszeres buszjárat. Bármikor átmehettek.
Szerdán, szombaton piac van, amit nem szabad kihagyni.
Parálián több utazási iroda is található. Befizethettek esetleg egy-két fakultatív kirándulásra. Pl. a Meteorák-ra vagy Skiathosra, esetleg az Olymposra. Körül kell nézni az irodák ajánlatai között, mert több eurós árkülönbözetek lehetnek. Egy biztos, a fakultatív kirándulás innen a legolcsóbbak.
Esetleg még nézelődhettek Nei Poriba vagy Platamonba szállás után. Bár ezek a helyek nem a bulizásáról híresek, viszont a táj látványosabb. Főleg Platmon nagyon szép. Szalonikiből van közvetlen vonat Nei Poriba. Viszont innen a fentiekben említett fakultatív kirándulások sokkal drágábbak.
Remélem, egy kicsit segítettem. Ha még kérdésed lenne, csak bátran!!!!!!!!!!! Szívesen segytek.

# 289
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226274 Üzenet linkje2015-01-20 12:50:10 

Szia Gudli Barátom icon_smile.gif
Nekem máris segítettél, mert én is ismeretlenül vállaltam be Paraliát, az az 1 -2 óra amit ott töltöttem a buszt várva, nem volt sok.
Most ez ilyen nyaralás lesz, ott még nem voltam egy teljes hetet.
Unatkozni nem fogunk.

# 290
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226281 Üzenet linkje2015-01-20 15:36:20 

Szia Ágicám!
Szóval megvan az idei úti cél. Abban biztos vagyok, hogy itt unatkozni nem fogtok. Itt aztán van élet és nyüzsi. Mi leginkább a templom melletti szakaszon strandoltunk. Itt igazi puha homokos a part. Egyetlen baja, hogy eléggé keskeny a part, így aztán időnként túlzsúfoltnak találtuk. De itt van zuhanyzó, ami nagy előny. A kikötőn túl, Olympic Beach irányába már jó széles, homokos partot találni. Katerinibe 20 percenként indul busz. A piacra még odatalálsz?

# 291
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sagica22
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226291 Üzenet linkje2015-01-20 17:12:26 

Köszönöm Gudli! Parálián már megfordultam én is, szóval tuti nem lesz csalódás, a párom még nem volt ott, neki új élmény lesz. Kutatok, hogy reptérről hogyan jutunk el oda, és ezt is a legköltséghatékonyabban szeretném megoldani, nem gond ha kalandos lesz icon_smile.gif és akár Thessalonikiben is tudunk egyet sétálni mielőtt célba vesszük a szállást.
# 292
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226306 Üzenet linkje2015-01-21 08:06:38 

Sagica22!
Szerintem legegyszerűbb ha vonattal mentek Kateriniig. Kb 2 óránként indul vonat, legalább is néhány éve még így volt. Akkor 6 euró volt 1 db menetjegy. Azóta lehet változott. Kateriniből 20 percenként van busz Paráliára. 2 euró körül lehet a menetjegy. Pontosan nem tudom, de biztosan lesz itt valaki, akinek van frissebb infója.

# 293
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226310 Üzenet linkje2015-01-21 10:21:06 

Szia Gudli!

Nem tudom, arra emlékszem, hogy O.B -ből honnan indult a busz Katerinibe, semmi másra... szerintem nem találok oda, de majd Te írsz nekem részletes leírást, és el is mondod majd Szegeden:) Úgy sikerülni fog:)
Kíváncsi vagyok a topicban lévő témában a Te véleményedre, vagyis: Hova utazzak??
Ti mentek idén végre????

# 294
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mozambo68
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226984 Üzenet linkje2015-02-17 14:11:44 

Sziasztok,

Az Aeolus oldalán olvastam egy új buszos úticélt : Nea Anchialos

Egyenlőre szinte semmit nem találok róla, esetleg van valami infótok ?
Érdemes kipróbálni ?

Előre is köszi

# 295
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227015 Üzenet linkje2015-02-19 08:01:32 

Sokszor voltam már Görögországban, de én sem hallottam még róla, így hát utánanéztem. Túl sok infó nincs, az is csak angolul. De vannak fotók és itt van pl. ez a videó is: https://www.youtube.com/watch?v=gND-y56nB08
Ha jól szűröm az infókat, akkor egy pici halászfalu nőtte ki magát üdülővé, van egy jó hosszú strandja, egy része természetes árnyékkal, továbbá egy helyes, csaknem kör alakú halászcsónak-kikötő. Valszeg a parton számos taverna sorakozik. Nekem tetszett, amit a képeken láttam icon_smile.gif

# 296
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mozambo68
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227171 Üzenet linkje2015-02-24 13:57:23 

Köszönöm a segítséged, sajnos én sem találtam sok mindent. Amit meg láttam az alapján nem rossz de vannak izgalmasabb helyek is icon_razz.gif
# 297
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Wolfi2
Aktív fórumos
Aktív fórumos
93 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227479 Üzenet linkje2015-03-05 17:14:29 

Sziasztok!

Kérlek benneteket, valaki segítsen!

Azt a helyet keresem, ahol egy rozsdás hajó van a parton.

# 298
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kelemen77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227480 Üzenet linkje2015-03-05 17:33:45 

Szia Wolfi2!
Zakynthos-ra gondolsz?!
Ott van egy kalózhajó az egyik parton icon_smile.gif (Navaggio öböl - csak hajóval lehet megközelíteni)
Üdv,
Tibor.

# 299
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiskavicskaa
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227488 Üzenet linkje2015-03-05 20:07:49  görög nyár

Sziasztok!

Talán nem teljesen a megfelelő topicot választottam - ha így lenne elnézést érte -, de többrétű információra ill. segítségre is szükségem lenne.

Nyárra tervezünk egy görögországi utat, melynek útvonala még kissé képlékeny. Ami eddig talán biztosnak tűnik, hogy a Thermopülai szorost érintve mennénk Delfoi-ba, onnan Athenba pár éjszakára (3-4 éjszaka). Valamint innen szeretnénk megnézni Korinthoszt, Mükénét és Epidauruszt.

Első kérdésem az lenne, hogy az említett helyek mennyire bejárhatók kerekesszékes személlyel? Az Akropoliszra meddig ill. hogyan lehet feljutni? Némi lépcső nem akadály, de 600 már komoly kihívás lenne. Esetleg mi az a hely Athenon belül és kívül, amit feltétlen érdemes megnézni?

Athen után még szeretnénk pár éjszakát eltölteni egy Paraliához hasonló nyüzsgőbb városban. Erre vonatkozna a második kérésem. icon_smile.gif Milyen városokat tudnátok ajánlani bárhol a szárazföldön belül (de tengerparton), vagy olyan közeli szigeten, ami komppal aránylag gyorsan elérhető? Tolót néztem, de az emelkedői miatt talán nem lenne annyira ideális (és a nyüzsgésről sincs információm). Esetleg erről vélemény? Nem muszáj a Peloponnészoszi félszigeten ajánlani helyet, rugalmasak vagyunk.

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget icon_smile.gif

# 300
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Wolfi2
Aktív fórumos
Aktív fórumos
93 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227511 Üzenet linkje2015-03-06 16:44:16  Válasz a #227480. hozzászólásra Előzmény #227480

Köszi!

Erre gondoltam. icon_biggrin.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
<   1 2 3 ... 19 20 21 ... 31 32 33   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu