Hova utazzak?
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
Hozzászóló Üzenet
# 301
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#234027 Üzenet linkje2015-08-05 21:25:46 

Szia Bandi111,
ide való a válaszom, ebbe a topikba, ezért mondtam, hogy gyere át.

Igy tanácsot nem lehet adni, mert mindenki mást szeret, és mást mond, mindegyik szigetnek megvan a maga bája, jellegzetességei. Attól függ, hogy nektek mi a fontos egy nyaralás során, mit szeretnétek látni, autóval, repülővel esetleg busszal mennétek-e.
Talán kicsit bővebben ird le, hogy mégis hogyan képzelitek el a nyaralást, és akkor esetleg tudunk ajánlani opciókat. icon_smile.gif

# 302
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Popeye77
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
511 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#234035 Üzenet linkje2015-08-05 23:35:21  Idézet innen: #227479

Wolfi2 írta:
Sziasztok!

Kérlek benneteket, valaki segítsen!

Azt a helyet keresem, ahol egy rozsdás hajó van a parton.


Rozsdás hajót Peloponnészosz déli részén is tuti lehet találni legalább kettőt! De ha erre gondolsz akkor az Zakynthos:
https://greece.greekreporter.com/files/zakynthos.png

# 303
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Wolfi2
Aktív fórumos
Aktív fórumos
93 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234113 Üzenet linkje2015-08-07 17:01:41  Válasz a #234035. hozzászólásra Előzmény #234035

Köszi!

Erre gondoltam, csak sajna az idén nem jött össze. icon_sad.gif

Pont a nagy " kiegyezés" időszakában volt a szabi, ezért nem mertünk
mélyebben lemenni.
Tassost választottuk helyette. icon_smile.gif
Csodálatos volt!!!!

# 304
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Beni54
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236311 Üzenet linkje2015-12-04 17:18:47 

Sziasztok! Szeretnem a segitsegeteket kerni az utazas valasztasban. Tavaly szeptemberben mar voltunk Zakythoson es fantasztikus volt. Gondoltunk ra hogy vissza megyunk de nem szeretnenk elvenni teljesen a felfedezes oromot. Nagyon tetszett Zakynthosban hogy gyonyoruek es valtozatosak voltak a strandjaik. Nagyon tiszta volt a vize es tudtunk buvarkodni, viszonylag korbe tudtuk jarni a szigetet. Szeptember elejen szeretnenk menni repulovel tehat jo lenne ha lenne sajat reptere es az idojaras is meg jo legyen. Nem vagyunk oda a nagy ejszakai eletert de ha egy kicsi van annak orulunk (gondolok itt olyan helyekre ahol kellemesen ki lehet kapcsolni, gorog estes tavernakra, ne legyen el angolosodva). Ne legyen teljesen kopar a sziget. Termeszeresen ez csak masodlagosak. Ezeket a kriteriumokat gondoltuk, biztos vagyok hogy talalunk ilyen szigetet. Amiket neztem: Lefkada, kefalonia, kreta, naxos, mykonos. Minden otletet szivesen veszek. Koszi
# 305
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236312 Üzenet linkje2015-12-04 18:19:37  Válasz a #236311. hozzászólásra Előzmény #236311

Szia Beni54!

A következő weboldalakat ajánlanám "inspirálódáshoz". Viszonylag alapos információkat nyújtanak, többek között az utazást, látnivalókat, strandokat, történelmi emlékeket illetően. Így talán könnyebb lesz dönteni, vagy kiválasztani, hogy melyik hely áll leginkább közel az elképzelésetekhez.
Még hozzátenném, hogy az általad említett szigetek közül Mykonos és Naxos elég kopár, hasonlóan a többi kyklád szigethez. Bár ez csak az én személyes véleményem, de én csak a kopárság miatt egyáltalán nem zárnám ki a Kykládokat a célpontok közül.

Tehát az ajánlott weboldalak:

www.cycladia.com
www.greeka.com
www.mysteriousgreece.com

Anikó

# 306
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Beni54
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236313 Üzenet linkje2015-12-04 18:34:59 

Szia Aniko

Nagyon koszonom a segitseged. Szerinted mennyire erdemes Lefkadara menni a foldrenges utan? Termeszetesen ha vannak meg tippek hova erdemes utazni azt megkoszonom.

# 307
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236314 Üzenet linkje2015-12-04 19:12:04  Válasz a #236313. hozzászólásra Előzmény #236313

Szia,

Jón szigetek tekintetében nem vagyok nagy szakértő, ezért Lefkadával kapcsolatban javasolnám, hogy át kellene kocognod a Lefkada topikba. Ott elég élénk élet zajlik, s biztosan kapsz ott információkat a tapasztalt utazóktól a szigetre vonatkozóan. Viszont Lefkadának nincs reptere, a hozzá legközelebbi a perevezai reptér. Onnan autóval lehet eljutni Lefkadára.

Azért ajánlottam a fenti oldalakat, mert elég átfogó információt adnak, illetve benyomásokat szerezhettek arról, hogy melyik a megfelelő célpont számotokra. Ehhez bizony át kell bogarászni, böngészni ezeket az információkat. Lehetséges, hogy az említett Lefkada helyett találtok számotokra kedvesebb helyet, mondjuk egy alig ismert sziget "személyében". Én tartózkodnék attól, hogy ajánljam neked bármelyik szigetet is, de azt gondolom, hogy egy Krétával, Santorinivel, Folegandrosszal, vagy valamelyik apróbb szigettel nem nagyon lehet mellélőni. De ez csak az én véleményem.
Annyit még hozzátennék, hogy Mykonos nagyon kozmopolita sziget, nagyon nyüzsgős lehet még a ti időpontotokban.

Illetve itt is lehet olvasgatni a különböző szigetekről; javasolnám, hogy kukkants bele egy-két útleírásba, és máris teljesebb lesz a kép!

Az sem mindegy, hogy egyénileg, vagy irodával szándékoztok utazni. Utóbbi esetben jóval behatároltabbak a lehetőségek.

# 308
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Beni54
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236315 Üzenet linkje2015-12-04 19:16:46 

Rhodost kizartuk mert tartunk hogy sok bevandorlo teved arra Torokorszagbol, Corfu szerintunk tul magasan van az idojaras miatt. Kretaval is komolyan szamolunk. Szerintetek melyik reszen van tobb szebb part?
# 309
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236316 Üzenet linkje2015-12-04 19:17:29  Válasz a #236313. hozzászólásra Előzmény #236313

Ó, most jutott csak eszembe: Samos.

Samost mindenképp ajánlanám!icon_smile.gif

Anikó

# 310
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62
Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236317 Üzenet linkje2015-12-04 19:34:52  Lefkada

Rengeteg szép jo hely van Lefkadán .Az északi parton is nem csak porto meg egremmni van. Attol is függ hány napra akarsz menni és mivel. Mi 3hétig voltunk ez évben saját autoval. és még igy is lett volna pár hely amit em láttunk vagy csak futolag. Sokmindenbe függ az igénytöl is hogy milyen partot beachet kerestek. A szomszédos szigetekre is el kell menni. Májusban ujra arra megyünk de nem Lefkada a cél hanem Kefalonia. Lefkadán nem hagyjuk ki a Daltont .Nydrit meg amire lesz idő. ez is hosszu nyaralás több mint 3 hét és saját szervezés saját autos 2személyes.
# 311
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Beni54
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236319 Üzenet linkje2015-12-04 20:46:32 

Mi is sajat szervezesben gondolkodunk, ket hetet. Esetleg Kefalonia, Lefkada nyaralas, mind a ketton egy-egy het. Gondoltunk Kretara ott pedig egy hetig az egyik vegen egy hetig a masikon. Koszonom a javaslatokat es mindenkeppen atolvasom a beszamolokat.
# 312
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236322 Üzenet linkje2015-12-05 10:21:06  Válasz a #236311. hozzászólásra Előzmény #236311

Szia Beni!

A felsoroltak jók, amiket én még ajánlanék: Karpathos, Milos és Skiathos/Skopelos.

# 313
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Beni54
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236329 Üzenet linkje2015-12-06 11:01:16 

Koszonom a segitseget. Valojaban Kreta es Lefkada/Kefalonia kozott gondolkodunk. Szerintetek melyik szigeten erdemes buvarkodni (palack nelkul) es melyik szigetek oriztek meg jobban az a gorogos jelleget. Ugy hallottam hogy Kreta mar elegge el angolosodott.Koszi a valaszt
# 314
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236331 Üzenet linkje2015-12-06 15:09:41  Válasz a #236329. hozzászólásra Előzmény #236329

Kedves Beni!

Rollo a Krétára vonatkozó kérdésedre nagyon kedvesen és kimerítően válaszolt a Kréta topikban. Nos, én el is olvastam. Még egy remek magyar nyelvű weboldalt is megemlített, és jóindulatúan javasolta, hogy olvass bele, tájékozódj! Arról is írt, hogy Kréta északi része nem, de a sziget belseje és a déli rész még őrzi autentikus báját. Mondhatni: görögös.
Azaz, bizonyos északi részeken találkozhatsz angolokkal nagyobb számban.

Jómagam is írtam három angol nyelvű oldalról, ahol mindhárom szigetről említés esik, mindennemű információkkal és képekkel. Neked kell tudnod, hogy mit szeretnél; és, hogy a preferenciáid alapján dönteni tudj, ahhoz utánajárni, odakattintani, olvasni, böngészni kell! Ezt a legnagyobb jóindulattal mondom. A másik két szigettel kapcsolatosan is javaslom, hogy legalább látogasd meg a Kefalónia és a Lefkada fórumot!Olvass bele, szerezz információkat, kérdezz a tapasztalt utazóktól, és olvasd is el, kérlek, amit válaszolnak! Mindkét sziget népszerű a magyar utazók körében is, ennek megfelelően a fórumokon is elég sok információ elérhető.

Annyit még megemlítenék, hogy, ha igazi "görögös" helyet választasz, ott egyáltalán nem biztos, hogy találni fogsz görög estet tartó tavernát, ahogy írtad fentebb. Ezek a mókák elsősorban a turisták által jobban megszállt területekre jellemzőek.
Az általad említett palack nélküli búvárkodás szinte bármelyik szigeten kivitelezhető.

Anikó

# 315
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236332 Üzenet linkje2015-12-06 16:08:57 

Ez a három közül szerintem egyértelműen Kréta a "leggörögösebb" sziget. Sznori az meg hasonló mindhárom helyen.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
<   1 2 3 ... 20 21 22 ... 31 32 33   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu