Mediterrán tombola
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
Hozzászóló Üzenet
# 841
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petraboo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227514 Üzenet linkje2015-03-06 19:04:25 

Én szintén az önellátás mellett vagyok, szerintem teljesen felesleges akár a félpanzió akár a teljes ellátás, bár ez sok mindentől függ. Aki a nyaralása alatt barangol, autót bérel, annak napközben így is- úgy is meg kell vennie az ételt, akkor és ott eszik ahol akar és ahol épp megéhezik, este nem kell visszasietnie a vacsorára a szállásra stb. Meg ugye beállítottság kérdése, és imádom hogy esténként magam választhatom ki az éttermet ahol vacsorázunk, külön élmény végigmenni a sétányon és nézegetni a helyeket... Persze kisgyerekkel nyilván nem tervez az ember egész napos, hosszú utakat, így kényelmesebb, bár nem feltétlenül olcsóbb szerintem.
# 842
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62
Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227517 Üzenet linkje2015-03-06 19:26:35 

mi is mindig az önellátást válaszuk, s álltalában mivel so helyen járunk igy ott vásárolunk nem nagy étkük vagyunk igy sokszor valami jo gyros pitában ,de van mikor tál de azon osztozunk cserélgetünk olyan sok, boltba is beszoktunk járni ,aszalt gyömölcsök, pékáru viz, cola, hasonlok ami ugy megtetszik. amiben mások vagyunk hogy saját autoval megyünk mindig.igy abba is van egy két olyan amire szükség lehet. rosz szokásunk nagyon nincs . a reggeli fekete kávé melett amit mindig viszünk meg a fözött is.kanál villa kés cukrot szoktunk hogy ne kelljen 1kg venni olajat ha esetleg csinálunk valamit .meg jo minöségü száraz kolbászt .van bizti tbb is de most ennyi jutott eszembe
# 843
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nagymaja
Aktív fórumos
Aktív fórumos
123 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227519 Üzenet linkje2015-03-06 19:38:36 

Mi is az önellátás mellett voksoltunk eddig. A reggelinek valóért elsétál valamelyikünk a boltba. Napközben általában úton vagyunk, ésott eszünk, ahol épp megéhezünk. A vacsorához a helyet szeretjük magunk kiválasztani. Ami megtetszik, többször is visszatérünk.
Eddig ketten, vagy barátokkal nyaraltunk. Kíváncsi leszek, hogy gyerekkel hogy fogjuk mindezt megoldani:-)

# 844
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petraboo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227520 Üzenet linkje2015-03-06 19:45:34 

Jajj igen, a kolbászról eszembe jutott, hogy tavaly például is mi is vittünk magunkkal egy kis rúd szalámit, mivel pl. Görögországban aranyáron mérik a felvágottat és így csak a pékárut illetve a vajat kellett megvennünk, valamint egyéb opcionális feltéteket, és meg is volt a reggelink egész hétre! El is fogyott a szalámi egy hét alatt, bár a vége felé már jó vastagon szeltük. icon_biggrin.gif
# 845
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227521 Üzenet linkje2015-03-06 20:17:37  Idézet innen: #227512

gemike írta:
szia Pusedly

mi általában hotelbe megyünk és kérünk kaját, minimum fp de most teljes ellátást,
van egy 3 éves lányom és miatt, akinek gyereke van érti, nem akkor éhes amikor épp
kaja van , hanem félóra múlva, így meg eleve több féléből tud választani, van fagyi,
benne vannak az üdítők, és én is mindig kiszámolom , de így jobban jövök ki.
természetesen megértem aki, szeret beülni a helyi tavernába, vagy reggel le megy a friss
péksüteményért.


üdv
gémike

gemike!Amikor azt írod:nem akkor éhes,amikor kaja van,hanem fél óra múlva...hát nekem pont ez az ok,amiért talán jobb egy önellátó,még gyerekkel is.Mert tényleg mi van,ha nem pont 8 és 10 között éhes,hanem 11-kor kezd el nyafizni,hogy enne.Akkor már ugye nincs reggeli...egyébként egy 3 éves nem eszik meg azért annyi fagyit egy étkezés alatt(Még az all inc.ban sincs állandóan fagyi az ellátásban,csak a nap meghatározott időszakában,az üditőért meg nekünk eddig csak az all. incl-ban nem kellett külön fizetni.Egyébként üditőből sem iszik egy étkezés alatt akkora mennyiséget egy gyerek,inkább a napi össz fogyasztás sok,azt meg fp.vagy tp. esetében nem fedezi a befizetett összeg.
Pusedly,ezt már sokszor kiveséztük.Mi a reggelihez ott veszünk általában egy fél kilós kenyeret(0,8Eu)a rávaló-félét itthonról visszük-szalámi,sajt- szintén ott veszünk hagymát,paprikát paradicsomot(ezt napi költségben nem tudom kiszámolni).Aztán ebédre vagy egy gyrospita vagy gyümi,süti,vagy semmi,attól függ,hol vagyunk éppen és mi volt a reggelivel...nem tudom,ez 5-6 eu/2 fő.Aztán a lényeg a vacsi,ahogy írták a többiek is,a közösen kiválasztott étteremben(ötleteket többek között itt a fórumon is kapunk,ki nem hagynám,hogy elmondjátok a személyes tapasztalatokat,kinek melyik étterem volt a jó egy-egy helyen!)Ez 20-30 Eu/2 fő szokott lenni(mi nem vagyunk ivósak,mármint alkohol)...ennyi.2004-ben kértünk félpanziót Korfunk,akkor végignéztem,hogy megy ez,azóta nem jut eszembe...de persze mindenki úgy tesz,ahogy gondolja...de ha pl. egy olyan hotelt kapsz,ahol nem jó a konyha,hát az nagy szívás...

# 846
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Lerana
Aktív fórumos
Aktív fórumos
79 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227554 Üzenet linkje2015-03-09 14:22:02 

Mi önellátót szoktunk, mert akkor eszek, mikor megéhezek és azt, amit megkívánok. A férjem nagyon válogatós, nem hinném, hogy minden nap találna a fogára valót egy félpanzió esetén.
Mi tasakos levest, májkrémet és csomagolt szalámit szoktunk vinni, semmi mást. Általában a reggeli az szendvics vagy péksüti, ebéd később van, egy gyros, vagy pizza, vagy hotdog, hamburger, hasonló jellegű. A vacsi legtöbbször fagyi és helyi finom gyümölcs, de időnként 1-1 extrább is belefér, pl. spagetti, tengeri herkentyűk.. Ilyet egy hét alatt kb. 2 alkalommal szoktunk enni, ez drágább is. Alkohol nem szükséges, vizet üdítőt veszünk. Voltunk már ilyen jelleggel Olaszországban és Görögországban is. Ez így nekünk elég jó árban szokott kijönni, 10 € / fő / nappal szoktuk számolni a kaját. És nem is szokott gond lenni, kijövünk a keretből. Minimális dolgot meg lehet főzőcskézni, pl. virslit, vagy akár egy szalonnát is lehet sütni nyárson.
Így meg tusjuk oldani, hogy nem olyan hatalmas összegből külföldön, tengerparton tudunk nyaralni icon_smile.gif

# 847
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gemike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
336 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227557 Üzenet linkje2015-03-10 05:45:28 

szia Miskolciutas

igen abban igazad van , nincs egész nap fagyi a tp.-nál, ha vége van a reggelinek akkor
után adnak snack falatokat, délelőtt is és délután is két étkezés között , ne hogy éhen haljunk, nekem ezért vált be a teljes panzió, amíg kicsi a gyerek, nyilván ha nagyobb lesz akkor már nem szükséges,
én általában kiszámolom mennyit költenénk ebédre , reggelire, sokszor érdemesebb befizetni a fp.-ot , abban is igazad van ahhoz meg hozzá kell számolni az ital árát.
én elfogadó vagyok, kinek ez válik be kinek a másik az apartmanos önellátós megoldás.
üdv
mindenkinek jó utat
gémike

# 848
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227572 Üzenet linkje2015-03-10 20:31:45 

Szia!
Én eddig úgy tudtam,hogy a tp. az reggeli-ebéd-vacsora időkorlátok között tól-ig.Ha közte is adnak snack falatokat,azt már all inclusive-nek hívták,így voltunk a török riviérán...nem tudtam,hogy görög szállodákban a fp vagy a tp ilyet is foglal magába...

# 849
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gemike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
336 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227587 Üzenet linkje2015-03-11 17:57:03 

szia

bocsi akkor én írtam rosszul, megkövetlek, én nem tudtam a tp és az all inclusive közti
különbséget,

üdv
gémike

# 850
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Matiz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227591 Üzenet linkje2015-03-12 14:28:40  Válasz a #227470. hozzászólásra Előzmény #227470

Szia!

Bulgáriával semmi baj, mi a korai nyaralás miatt az idő kiszámíthatatlanság miatt zártuk, ki, de ha tudtunk volna nyár közepén menni, nem zárunk ki semmit!ű
Mi voltunk Aranyparton és Naposparton is.

# 851
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xul
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
38 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227802 Üzenet linkje2015-03-25 12:07:04 

Sziasztok! Egyéni utas augusztusi utat választanánk (A oszlop) 4 főre. Eddig Tolot akartam kizárni a legnagyobb távolság miatt, de amit Bulgáriáról olvastam, elbizonytalanodtam. 1-2 napot szeretnénk arra szánni, hogy szétnézzünk a környéken, de ha Bulgáriában ennyire nincs semmi a tengerparton kívül, akkor lehet, hogy az menne a levesbe. Voltam egyszer Tunéziában, ott volt az, hogy a szállodanegyeden kívül pusztaság volt meg gettó, közbiztonság szempontjából pedig erősen ellenjavallták a szállodanegyed elhagyását.
Még egy kérdés, a legjobban Korfu/Kefalonia/Zakynthos hármas egyikének örülnénk. Aug. 3-i indulással szerintetek mekkora esélye van annak, hogy ezekből kapjuk valamelyiket?

# 852
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gemike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
336 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227818 Üzenet linkje2015-03-25 17:46:35 

szia Xul

tavaly is itt a fórumon találgatták a lányok melyik helyre van a legnagyobb esélyük, ált.-ban Kefalónia és Zaki nagyon felkapott
az utóbbi időben , oda betelnek a helyek, teljes áron, Korfu eléggé esélyes, ott sok apartmanjuk van.
persze attól még kaphatsz mást ,csak a maradék apartmant ,pl ami messze van a parttól.
azért ne keseredj el, sokan nyaraltak már ebben a formában és jól sikerült az út.
üdv és jó utat
gémike

# 853
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xul
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
38 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227825 Üzenet linkje2015-03-25 21:15:58  Válasz a #227818. hozzászólásra Előzmény #227818

Gémike, köszönöm a választ. Korfuval teljesen elégedettek lennénk. A part távolsága nem akadály, ha ott van az autó, úgyis különböző partokra mászkálnánk. Már csak várni kell, mit hoz a Nyári Mikulás icon_smile.gif
# 854
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ancsa0302
Aktív fórumos
Aktív fórumos
152 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228305 Üzenet linkje2015-04-18 12:58:03 

Június első heti indulás - buszos - önellátóst választott valaki? icon_smile.gif
# 855
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pusedlys
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
46 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228306 Üzenet linkje2015-04-18 19:16:07 

Nem tudok róla, hogy van. Írd meg majd mindenképpen, hogy mit kaptatok!!!! icon_smile.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
<   1 2 3 ... 56 57 58 ... 125 126 127   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu