Horgászás
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Túrák, programok, sport
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#94224 Üzenet linkje2009-04-03 20:50:16 

Sziasztok!

Mi imádunk horgászni a párommal, de Görögországban emlékeim szerint csak 2-szer próbálkoztunk (Stavrosban és Evia-szigetén). Akkor is számunkra ismeretlen módszerrel, olyan "zsebpeca" félével. Ezt a "készséget?" ott vettük kint mind a kétszer. Ez nem horgászbot, hanem egy orsóra feltekert damil horoggal. A technikáját próbáltuk a kikötőben elsajátítani, nem túl sok sikerrel, hiszen nagy halat nem fogtunk (de mérgeset sem).

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Triznyak
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1024 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#94227 Üzenet linkje2009-04-03 21:32:19  Válasz a #94224. hsz-ra Előzmény #94224

Azzal nem polipra szoktak "mártogatni"?
# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jan-es
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
56 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#94232 Üzenet linkje2009-04-03 22:00:19  Válasz a #94227. hsz-ra Előzmény #94227

Sziasztok !
Az ott kapható cájg álltalában rabló hal fogására való,főként a vastag zsinóros. A polip horgászata speciális,nem a zsinór.inkább a csali az érdekes.Rikító a szine.és kör-körös horgok tömege található rajta.Ez halat vagy egészen mást is utánozhat. A zsineg nemárt ha nagyon erős.Kikötőkben,kövezéseknél,érdemes mártogatós módszerrel probálkozni. icon_lol.gif Mindenkinek görbüljön !! icon_wink.gif

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#94242 Üzenet linkje2009-04-04 00:00:47  Válasz a #94227. hsz-ra Előzmény #94227

Szia Triznyak!

Én nem láttam egyszer sem, hogy polipra horgásztak volna vele, de attól még elképzelhető. A csali amit kint vettünk olyan moszatba ágyazott kukacszerű valami volt.

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Liftes gabi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#94255 Üzenet linkje2009-04-04 10:26:32  Válasz a #94232. hsz-ra Előzmény #94232

Sziasztok Sporik
Sartiban láttam a következőt : fogta a koma a halat és körül tekerte
olyan zsinórral amire fel volt kötözve vagy tizenöt husz horog
valami olom és igy dobálta kis kikötő mélyebb részeire kb tiz perc után
kirángatott egy szép polipot ott a helyszinen, erre a célra szentesített
kloffolóval "megsimoggatta" kivette a "tintapatronját" lefejtette a
horoggal megtüzdelt helról,és jöhetett a következő.
Én ennyit láttam a polip horgászatról.
Krétán Makrigialoson inkább szigonyoztam a móló külső felén a zátony
körül. Lehet szigonyozni sügéreket olyan 1,5 - 2 kilósokak
a viz 5-8 m körüli csendes áramlatmentes ( a zátony és a móló között )
tiszta nagy a látótávolság
horogra szigonyra fel sok kalandot jó horgászatot
.............avégére görbüljön a bot
Liftes Gabi

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lifike
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#108835 Üzenet linkje2009-07-10 18:03:31  Válasz a #94210. hsz-ra Előzmény #94210

teljesen igazad van
de mi a helyzet drága horgászó testvéreim az asszony nem engedte elvinni a szerelést vagy nem horgásztatok?
az itthon maradottak várják ám a hireket a sztorikat hát rajta irjatok nincs lazsálás
liftes gabi

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bofefe
Aktív fórumos
Aktív fórumos
240 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#113737 Üzenet linkje2009-08-11 22:29:01 

Sziasztok, csendes őrültek !

Lifike rátapintott a lényegre, szerkót nem vittem, de addig evett a fene, hogy egy ilyen zseb peca félét én is beszereztem magamnak, egyébként mondhatjuk fenekező szerelésnek is.
A búvárkodást és a horgászatot ötvözve próbáltam a tengeri fenevadak eszén túljárni, csalinak először fekete kagylót, persze a háza nélkül használtam és egy pohárba beleraktam a kagylókat, majd a búvárszemüveggel és a pipával felderítettem a terepet, hogy biztosra menjek és ahol halat láttam felcsaliztam a horgot, és odaeresztettem a halak elé. A csalival összesen 4 db kb. 5 és 8 centis halacskákat fogtam (a víz alatt duplájának látszódott), a kagylóval az a baj hogy gyorsan leeszik a halak.
A parton és a kikötőben tájékozódtam és megtaláltam a szuper csalit, tengeri csiga.
A csiga házát összetöröd és a húsát feldarabolva a horogra akasztod.
Amikor így próbálkoztam halat nem bírtam fogni mert nagyon hullámzott a tenger, a csiga hús körül is köröztek a halak és húzogatták is de ekkor nem akadt semmi.
Röviden ennyi a horgász élményem, ha csak rajtam múlt volna akkor én a vízpartra költöztem volna.
A kikötőben sétálgatva sem láttam, hogy fogtak volna nagyobb halat.

üdv:bofefe

Görbüljön !!!

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Triznyak
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1024 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#113743 Üzenet linkje2009-08-12 00:57:15 

A zsákmány, Evián. ( a fényképezkedés után folytathatták életüket)

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Triznyak
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1024 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#113744 Üzenet linkje2009-08-12 00:59:58  Válasz a #113737. hsz-ra Előzmény #113737

"A kikötőben sétálgatva sem láttam, hogy fogtak volna nagyobb halat"

Halat én sem, de nagy botot....horgászlány kezében! icon_smile.gif


# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lifike
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#114044 Üzenet linkje2009-08-13 15:07:05  Válasz a #113737. hsz-ra Előzmény #113737

Szia BOFEFE
néhány évvel ezelőtt Pefkochori-ban nyaraltunk
horgászat ezerrel eredmény, hizlaltuk a halakat kitaláltam akkor a kukkolós horgászatot ez a következőként zajlott
buvár szemüveg,pipa, horgászbot felcsalizva uszo semmi csak egy közepes borcó olom .tehát szépen lassan uszikáltam fej a vizbe légzés a pipával és kukkoltam a feneket ahol láttam valami halféleséget (mármint a snecinél nagyobb félét) csali leereszt és vagy -vagy
vagy én röhögtem vagy a hal de általában sikeres volt.
Krétán mint előzőkben iirtam inkább a szigonyozás volt az érdekesebb
polipokat szigonyoztunk meg rákokat .

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csokye
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228288 Üzenet linkje2015-04-16 14:58:22 

Sziasztok! Mi junius végén megyünk autóval zakynthosba. el szeretném vinni édesapámat egyik nap horgászni. tudtok esetleg valamilyen lehetőségről,hogy hajóval kivisznek biztosítanak felszerelést egy kis délutáni pecázáshoz? kintre kellenek engedélyek? olvastam,hogy kint is lehet zsebpecát venni, azzal partról lehet legálisan bárkinek horgászni? Köszönöm
# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Triznyak
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1024 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228290 Üzenet linkje2015-04-16 22:41:43  Válasz a #228288. hozzászólásra Előzmény #228288

Partról nem kell engedély, csónakból/hajóból csak engedéllyel szabad, és ellenőrzik is.
# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csokye
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228294 Üzenet linkje2015-04-17 10:49:36 

és a hajós pecázáshoz milyen engedély kell? gondolom nem elég a magyar.
# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ruszkof
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#250363 Üzenet linkje2022-06-23 15:42:14 

Érdeklődnék, hogy akkor nem kell engedély a horgászathoz?előttem azr irták hogy a spirthorgászat ingyenes de mi van ha meg akarod tartani a halat de pár darab apróhalról beszélek ami partról fogható, kérem valaki érdemben válaszoljon köszi előre is
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Túrák, programok, sport
<   1 2


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu