Utazás gyerekekkel
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 541
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228309 Üzenet linkje2015-04-19 08:49:42 

Közben én is rájöttem, hogy a hordozható kiságy az összecsukható, jó kicsire. icon_smile.gif Totál nem voltam képben. icon_smile.gif
A kislányunk már áll, és nagyon mozgékony, ráadásul minden érdekli, szóval szerintem egy játszótéren le lehet majd kötni simán, már kipróbáltuk a hintázást, nagyon tetszett neki. icon_smile.gif
Jó, hogy útközben lesz egy-két kút, ahol tényleg kulturált körülmények között a gyerekkel is lehet nézelődni.

# 542
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228315 Üzenet linkje2015-04-20 06:27:35  Válasz a #228309. hozzászólásra Előzmény #228309

Esti indulás esetén nézelődni, mozogni leginkább a macedón RT Petrol kút alkalmas. Oda valamikor délelőtt fogtok érni, már süt a nap, de még nincs forróság. Itt nincs játszótér, de kifejezetten kulturált kút, szép környezettel és csobogós és asszem aranyhalas mini tórendszerrel. Az enyémek ott szoktak igazából magukhoz térni és szaladgálni. A lapovói OMV kút is jó lenne, de ott még sötét lesz/éppen hajnalodik. Az aleksinaci pedig szintén korán van még és zsúfolt törökkel, mert ott állnak meg többen közülük éjszakéra egy kicsit pihenni. Arra viszont nem emlékszem, hogy a Vranje közelében levő Valoni kúton van-e játszótér. Az utóbbi három közül egyben mindenképp tanácsos megállni min. egy technikai szünetre, mert Macedónia nem nagyon van normál wc-s tiszta kút, legalábbis én nem találtam eddig.
# 543
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62
Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228316 Üzenet linkje2015-04-20 07:20:32 

nálunk sokszor ugy jön ki hogy macedonokhoz belépve már igencsak lefeküdve van az üa jelző, igy kénytelen vagyok tankolni.tavaly is az első kuton kellett már s mai napig nem tudom hogy jol váltott e 80 eurot kért a blokk 4172,21mkd van 62,740x66,50 De ez évbe megprobálok más modszert fizetni is van most mastercard de van euro is meg lehet csak annyit hogy a rt-ig birja
# 544
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228317 Üzenet linkje2015-04-20 08:02:03  Válasz a #228315. hozzászólásra Előzmény #228315

Titi, fogalmam sincs, hogy mikor sikerül majd elindulnunk, úgy tervezzük, hogy este 9-10 felé, vagy még korábban kicsit, attól függ, hogy a páromnak hogy sikerül előtte aludnia. Autósülést most vettünk - hiperszuper, azt irta, hogy totál dönthető, de én nem látom, hogy annyira fekvő helyzetben lenne a gyerek icon_smile.gif - bizom benne, hogy éjjel nem nagyon lesz gond. Átalussza az éjszakákat, remélem ott sem lesz nagy gond.
Furcsa lesz már igy menni, hogy körülötte forog majd a világ, épp mondta a párom, hogy koktélbározás nem nagyon lesz, a gyereknek aludnia kell... icon_smile.gif

# 545
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henrietta0522
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228318 Üzenet linkje2015-04-20 09:35:45  Válasz a #228192. hozzászólásra Előzmény #228192

Szia Ettika! Én is kb. annyi idős terhes voltam mint te leszel a nyaralásotokkor, amikor busszal elindultam Neos Marmarasra. Nem néztek normálisnak, én mégis bevállaltam. Mondjuk nekem az egész terhességem egy álom volt, beleértve a szülést is. Minden patentül működött. Neos Marmaras dimbes-dombos, kell rendesen tüdő hozzá, de nekem nem jelentett problémát. Persze nem erőltettem meg magam, csak annyit mentem, amennyit kellett. A buszon hátam nekitámasztottam az ablaknak és kinyújtottam a lábam a párom ölébe. Nem éreztem semmivel nehezebbnek az utazást, mint pocak nélkül. Persze embere válogatja. Aki nehezebben viseli a várandóságot, az szerintem jól gondolja át a buszos utazást.
# 546
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228320 Üzenet linkje2015-04-20 12:24:21  Válasz a #228316. hozzászólásra Előzmény #228316

Nekem sem bírja ki addig, ezért valamennyit tankolok ott, ahol Szerbiában megállunk. Pont az olyan helyzetek miatt, mint amit leírtál nem szeretem, ha muszáj olyan helyen tankolni, amit nem ismerek. Meg egyébként is úgy tartom tisztességesnek, hogy ha már használjuk a szolgáltatást egy kúton, akkor tankoljak is. Azért nincs akkora árkülönbség (főleg gázolajnál), hogy 20 liter cucc miatt megálljak még egyszer.
# 547
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228321 Üzenet linkje2015-04-20 12:31:29  Válasz a #228317. hozzászólásra Előzmény #228317

Szerintem nem nagyon van olyan gyerekülés, ami igazából fekvő helyzetbe hozható lenne. Inkább csak olyan félig fekvő, de nem is baj, az enyémek szerették, és jókat aludtak benne.
Az bizony furcsa, hogy nem elsősorban magatokra kell gondolni, figyelni. Nekünk 9 kettesben töltött nyaralás után jött az első csemete, de ettől függetlenül jó volt a gyerekkel is, csak más. Mint minden egyéb.

# 548
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228322 Üzenet linkje2015-04-20 13:37:27 

Nem igazán tudom, hogy van ez manapság... Mi nem egészen két éves korában vittük először a kisebbiket kocsival külföldre éjjel. Megbeszéltük előtte, vállalták a nagyobbikkal együtt (másfél év korkülönbség). Mindent tudtak előre, kaptak feladatokat is az úttal kapcsolatban, s alig várták, mikor hol tudnak segíteni. Régi kis LADA, ócska utak, nagyon hosszú út; végigaludták, s amikor világosodott, végigjátszották az utat a hátsó ülésen. Igaz, meg volt mindenük, amihez hozzászoktak; imádták, s mentünk is minden évben. Nem szeretnék vitát provokálni, de talán kicsit nevelés kérdése is... icon_idea.gif
# 549
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Styleair
Aktív fórumos
Aktív fórumos
122 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228323 Üzenet linkje2015-04-20 13:46:29 

Szia h.apci!

Milyen feladatokat adtatok a gyerekeknek előtte, s az úton?
Gondolom nem csak engem érdekel.

Tankolás: Úgy tervezem, hogy (Budapestről indulva) RT Petrol kútnál tankolnánk, Görög határ előtt.

# 550
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kelemen77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228324 Üzenet linkje2015-04-20 14:02:30 

Sziasztok!
Mi 2005-ben voltunk először (autóval).
6 éves volt a legkisebb (fiú).
A nagyobbik lányom (16 éves) volt a térképolvasó icon_smile.gif , navigátor.
Kecskemétről 12:30-kor indultunk.
00:02-kor léptünk görög-földre. Itt a határon pihentünk.
Eddig akkor álltunk meg, ha úgy gondoltuk, hogy muszáj/érdemes.
04:30-kor indultunk tovább.
Beszélgettünk az úton.
Felhívtuk egymás figyelmét a látnivalókra.
Kérdezgettünk egymástól és ez lekötött mindenkit.
Még az autópálya mellett is volt látnivaló (ha más nem, akkor a gondozott vagy elhanyagolt földek).
Mac.-ban egyszer álltam meg egy benzinkúton (sötét volt már), de ki sem szálltunk, azonnal indultunk is tovább icon_sad.gif . Azóta meg sem állunk. Igyekszem áthajtani gyorsan az országon.
Még mostanában is beszélgetés közben (ha nyaralásról van éppen szó) felidézzük a látottakat.
Ma sem csinálnám másképp.

Kellemes utat minden kedves fórumtársnak!

# 551
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kelemen77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228325 Üzenet linkje2015-04-20 14:11:44 

2006-ban sógoromékkal (2 autó) - 2 gyerkőc, kisebbik 5 éves volt - indultunk útnak.
Korán reggel volt az indulás.
Szerbiában álltunk meg viszonylag sűrűn (nappal).
Vezető csere és játszás végett (kis labdázás arra alkalmas helyen, kergetőzés, fogócska).
Így viszonylag jobban bírták a nappali utazást.
Éjszaka folyamatos utazás mellett érkezés következő nap délelőtt (Tolo). 24 óra összesen.
Nem mondom, fárasztó volt, de megérte. Tudta mindenki, hogy 14 nap pihenés következik.
A programok megbeszélése is sok időre leköti mindenki figyelmét.

# 552
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228326 Üzenet linkje2015-04-20 16:07:43  Idézet innen: #228322

h.apci írta:
Régi kis LADA, ócska utak, nagyon hosszú út; végigaludták, s amikor világosodott, végigjátszották az utat a hátsó ülésen.

Csak egy kérdés: gyerekülésben tették meg az utat?
Ugyanis a mi tapasztalatunk szerint nem is a távolság, hanem a gyerekülésbe való bezártság az egyik ok ami kiveri a "biztosítékot" a kicsiknél. Ami érthető is, mert ők még nem értik meg azt, hogy miért vannak olyan sokáig bezárva. Ha kivehettük volna őket és tudtak volna hancúrozni a hátsó ülésen, (mint mi is tettük majd 40 évvel ezelőtt) akkor ők is könnyebben viselték volna el az utazást. De hát ugye ez nem járható út, mert a biztonság a legfőbb szempont...

# 553
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228327 Üzenet linkje2015-04-20 19:23:24  Válasz a #228326. hozzászólásra Előzmény #228326

Meg sem merem mondani, hogy mikor volt, amiről írtam... Gyerekülés akkor még gondolatban sem létezett. Persze száguldozásról szó sem volt; sem az autó, sem az utak, sem a biztonság miatt; inkább megaludtunk egyszer útközben.
# 554
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228328 Üzenet linkje2015-04-20 19:32:39  Válasz a #228323. hozzászólásra Előzmény #228323

Őszintén szólva már a részletekre nem emlékszem, de a lényeg az volt, hogy a gyerekek rákészüljenek az útra, érezzék közös ügyünknek, legyenek büszkék rá, hogy ők is hozzájárultak valamivel. Az úton piti apróságokat bíztunk rájuk, ha úgy éreztük, hogy unni kezdik magukat; ezek sokszor ál-feladatok voltak, de ők ezt nem tudták (térképhajtogatás, ablaktörlés, forgalom és táblák figyelése, stb.).
# 555
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emermope
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
49 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229015 Üzenet linkje2015-05-17 22:48:22  Idézet innen: #228146

Messinia írta:
Sziasztok tapasztalt gyerekkel utazók! icon_smile.gif
Idén mi is elvisszük a kislányunkat, 11 hónapos lesz akkor, autóval megyünk. Próbálok visszaolvasgatni, de úgy látom több a busszal utazós tanács.
Azon gondolkoztam épp, hogy a kaja melegitést hogy oldottátok meg? Kaptunk egy ilyen szivargyújtóra dugható fűtőszálas üvegmelegitőt, de egyszer próbáltuk és nem igazán melegit, vagy legalábbis csiga üzemmódban. Párom azt mondja, hogy bevisszük valami kútra majd, ott megmelegitik, de a szerbek nem tudom mennyire emberbarátok ilyen szempontból. icon_smile.gif


Mi idén baráti társasággal, összesen 9 gyerekkel utazunk:) A mi legkisebbünk 16 hónapos lesz. Én már most készülök az útra, félretettem játékokat, ami kis helyet foglal, de mégis leköti a figyelmét, mágneses rajztábla, zenedoboz, kisautó, ujjbábok, kiskönyv stb. Kedvenc zenéinket válogatjuk és írjuk ki, hogy az úton hallgathassuk. A nagyok 10 és 12 évesek, velük már tényleg nem gond, ha kell három napot is utaznának, hogy ott legyünk már végre a parton:) Rágcsálnivalót veszek, ami nem túl ízes, pl. ropi, kuki, tuc keksz. Bőven viszünk innivalót szopókás üvegben. Szerbiában sok játszótér van a pálya mellett, mindig ott állunk meg, most már a kicsi is nyitott mindenre. Macedóniában nem állunk meg. Egyébként délután 3-kor indulunk. Kb 14-15 óra utazásra tippelek. Ennyi gyerekkel sokszor kell biztos megállni. Remélem éjjel majd alszanak. Én még viszek bébiételt is, mert az mindig kéznél van, laktató és neki való. Itthon egyébként már mivelünk eszik, de ott biztos lesz olyan amikor jó ha van neki más. Nem ehet egy hétig gyrost, mint mi:) Szerintem nem kell nyáron megmelegíteni, nem hideg az. Összességében pedig úgy gondolom, hogy ha a szülő jól érzi magát, a kicsi is átérzi, és ő is jól fogja magát érezni. Én előre megfogadom, hogy semmi miatt nem fogok aznap kiakadni (pl. csomagtartóba pakolás, vagy tuszkolás, vagy indulás utáni azonnali bekakilás stb.), hiszen végre nyaralni fogunk, erre vártunk egész évben!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 ... 36 37 38 ... 48 49 50   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu