Karpathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 1516
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pordanniki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
433 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228244 Üzenet linkje2015-04-15 11:55:43  Válasz a #228239. hozzászólásra

Személy szerint engem Lefkos nyugalma varázsolt el, szeptember végén volt olyan, hogy szinte csak mi voltunk a tengerparton. Azért itt is megtalálható 4-6 taverna, kb. 3 kisebb szupermarket és 2 db autókölcsönző.
# 1517
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228251 Üzenet linkje2015-04-15 17:42:34  Idézet innen: #228239

viizo írta:
Én most pont a Pigadia - Lefkos - Arkasa háromszögön gondolkozom, hogy melyik lenne a legjobb. Mindegyikben van valami vonzó, így nem lesz egyszerű...)


Az én totál szubjektív véleményem szerint Arkassa felejtős mind természetileg, mint városilag. Pigadia és Lefkos között pedig úgy könnyű dönteni, ha már tudjátok, mit akartok megnézni és mivel - illetve ha igény van minden este a "nyüzsire", akkor csak Pigadia.

# 1518
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228252 Üzenet linkje2015-04-15 17:47:13  Idézet innen: #228242

Kónyu, azért azt ne felejtsük el, hogy igen sok utazási irodai alkalmazott/értékesítő (csuda tudja mi a szaknevük) úgy ad el (próbál eladni) utakat, hogy sosem járt ott, sosem érdekelte a hely, csak a prospektusokból megtanult pár információt (szerencsétlenebb esetben több sebből vérző leírásokból).
# 1519
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tanisz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
67 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228261 Üzenet linkje2015-04-15 20:19:49 

Sziasztok,

Köszönöm mindenkinek a válaszát icon_smile.gif
Akkor nem bolondultam meg icon_smile.gif

Írok az Aeolus-nak, hogy mi a fene van, ne szórakozzanak icon_smile.gif Pozsonyi indulás sem annyira macerás nekünk, meg lehet oldani mindent,ha nagyon akarja az ember icon_smile.gif

Valamint az Apollon-t is megnézem, ahogy kónyu ajánlotta.

Nekünk a 10-12 nap lenne az ideális, tapasztalat alapján, mert az 1 hét az kevés, valamint a 2 hét az pedig sok icon_smile.gif A 10-12 nap bevált eddig,pont elég aktív programra és még ki is lehet pihenni az év fáradalmait is,ha úgy jön ki a lépés icon_smile.gif

Melyik oldalra megyünk, annyira nem számít, mert az autóbérlés (esetleg motor) az fix, körbe akarjuk járni a szigetet.
Krétát már az elmúlt évek alatt keresztbe-kasul bejártuk icon_smile.gif

# 1520
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Viizo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
212 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228262 Üzenet linkje2015-04-15 20:39:14 

"Személy szerint engem Lefkos nyugalma varázsolt el, szeptember végén volt olyan, hogy szinte csak mi voltunk a tengerparton. Azért itt is megtalálható 4-6 taverna, kb. 3 kisebb szupermarket és 2 db autókölcsönző."

Lefkoson épp az általad leírt hangulat teker meg engem is, és teszi a helyet komoly esélyessé.. icon_smile.gif

Viszont akárhogy nézem, eléggé kissé kiesik a több strandtól / várostól, és jóval többet kell innen mászkálni a szigeten mindenfelé.

Tavaly hol szálltatok meg?

# 1521
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228275 Üzenet linkje2015-04-15 23:18:10  Válasz a #228252. hozzászólásra Előzmény #228252

Pontikos!
Persze, tudom, általában tájékozottabb vagyok Náluk, de ebben konkrétan igaza volt, ez kiderült számomra, miután kb. 200 oldalnyi infót összeszedtem és Wordbe rendeztem pár fellelhető helyről, mint pl. a fórum, aztán Rollo, Vojandi, Pontikos, Balázs Bea és a többiek leírásai, útinaplói!! Meg persze a karpathos.hu is nagy segítségemre volt!! 1-2 éve megvan a nagyja, ebből vontam le én is azt a következtetést, amit leírtam! Ez persze nem mindenkire áll, szép is volna, ha mindnyájunknak ugyanaz tetszene, szép, színes a világ icon_smile.gif Lassan 30 éve járunk Hellasz földjére, többnyire a szigetekre, ma már csakis oda, ennyi idő alatt elég határozott elképzelésem van, hogy mit szeretek, ami mindenkinek más, persze sok hasonlósággal icon_smile.gif Ha már 2-3x voltam Karpathoson pigadiai szállással, megígérem, Lefkoson is eltöltök majd 1-2 hetet...vagy mondjuk Olymposon icon_smile.gif

# 1522
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pordanniki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
433 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228278 Üzenet linkje2015-04-16 08:02:40  Válasz a #228262. hozzászólásra Előzmény #228262

Mi tavaly a Potali beach-nél található Albatros stúdióban szálltunk meg (az idén is ide megyünk), kicsit távolabb esik Lefkos központjától, de pont ez miatt választottuk.
Az a nyugalom és csend, amit ott várt minket... máshol még nem tapasztaltunk hasonlót.
Pihenni tökéletes hely. A kecskék hangjára és a tenger zúgására ébredni pedig igazi görög hangulat. icon_smile.gif
Amikor 1-2 napig vihar volt, volt hogy nem volt áram, se térerő...mintha a világvégén lettünk volna. icon_smile.gif
A központ egy sétával elérhető, mi mindig bérelünk autót, így nekünk a kirándulás, egyéb népszerűbb strandok elérése sem volt gond.

# 1523
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tanisz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
67 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228279 Üzenet linkje2015-04-16 10:25:04 

Sziasztok,

Hátha valakit érdekel!
Érdeklődtem az Aeolus-nál.

Ezt a választ kaptam :
"Karpathos úti célunk pozsonyi indulással 11-12 napos turnusokban foglalható, de dátumváltozás miatt levettük a honlapunkról. A türelmüket kérjük ezzel kapcsolatban, mert informatikai probléma merült fel! "

# 1524
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Botajozsef
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228336 Üzenet linkje2015-04-21 10:15:11 

Sziasztok!

Lenne párkérdésem a hozzáértők felé a szigettel kapcsolatban.
Szinte mindent elolvastam, ami fellelhető, de így is kissé bizonytalan vagyok abban, hogy ide menjünk-e idén nyáron, avagy sem.
A legfőbb gond, hogy nincs jogsink, így csak a busz, vagy bicajbérlés marad, de talán így is felfedezhető a sziget egy része.
Pigadiában néztem ki a Pantheon-t (esetleg 7 stars vagy Iliada).
A gyaloglás minket nem zavar, mert amúgy is soakt túrázunk.
A kérdésem az, hogy ezen szállások közül melyiket érdemes váalsztani.

Legfőbb aggályom a komoly szél miatt van, mivel mi nem tudunk csak úgy autóba ülni, s szélvédett partot keresni. S ami ezzel összefügg gondolom, hogy a víz nem túl meleg.

Pigadia strandja amúgy milyen? Tudom, hogy a többi csodaszép öböltől jelentősen elmarad látványban, de azért tiszta, fürödhető part?

Köszönöm előre is, ha valaki válaszol a felmerült aggályaimra, kérdéseimre. Később még úgyis lesz pár kérdésem, de első körben csak ennyi.

# 1525
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228338 Üzenet linkje2015-04-21 11:33:44  Idézet innen: #228336

botajozsef írta:
A kérdésem az, hogy ezen szállások közül melyiket érdemes váalsztani.

Szerintem aki tudott infot, már megosztotta itt vagy az index fórumán, a döntés a tiéd.

botajozsef írta:
Legfőbb aggályom a komoly szél miatt van, mivel mi nem tudunk csak úgy autóba ülni, s szélvédett partot keresni. S ami ezzel összefügg gondolom, hogy a víz nem túl meleg.

A meteo.gr igen megbízható előrejelzést ad, de én pl. életemben nem néztem rá nyaralás alatt, és mégsem "fújta el a szél" icon_wink.gif a remek nyaralásomat.
A víz (szerintem) július elejétől szeptember közepéig még a legkényesebbeknek is megfelelően meleg.

botajozsef írta:
Pigadia strandja amúgy milyen? Tudom, hogy a többi csodaszép öböltől jelentősen elmarad látványban, de azért tiszta, fürödhető part?

Írtunk már róla. Bár olyan lenne minden "fővárosi" strand.

# 1526
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228339 Üzenet linkje2015-04-21 12:08:06  Idézet innen: #228336

botajozsef írta:

A legfőbb gond, hogy nincs jogsink, így csak a busz, vagy bicajbérlés marad, de talán így is felfedezhető a sziget egy része.

Sokan megoldották ezt buszközlekedéssel, de én azt mondom, hogy ez mindenképp kompromisszumos megoldást jelent. Mondom úgy, hogy mi motorral voltunk icon_smile.gif Főképp az időbeosztást illetően. A kerékpár véleményem szerint nem igazán alternatíva, mert a Pigadiától délre fekvő rész kivételével a többi elég kemény rész. Igazság szerint nem is nagyon láttunk kerékpárost a szigeten vagy csak elkerülte a figyelmünket...
botajozsef írta:

Pigadiában néztem ki a Pantheon-t (esetleg 7 stars vagy Iliada). A kérdésem az, hogy ezen szállások közül melyiket érdemes választani.

Nem ismerem őket, de ha mi megyünk, akkor csak Pigadiába megyünk ismét. Tehát ha jókat írnak róluk, akkor vállalhatóak...
botajozsef írta:

A gyaloglás minket nem zavar, mert amúgy is sokat túrázunk.

Ebből a szempontból viszont kiváló Karpathos, csak a buszközlekedéssel kell ezt összehangolni.
botajozsef írta:

Legfőbb aggályom a komoly szél miatt van, mivel mi nem tudunk csak úgy autóba ülni, s szélvédett partot keresni. S ami ezzel összefügg gondolom, hogy a víz nem túl meleg.

Mi augusztus végén voltunk, akkor a szélvédett részen lévő öblök még megfeleltek a huzamosabb strandolásra is. Azt hozzátéve, hogy ebben az időszakban a Rodoszon és Kos szigeten lévő partok számunkra melegebbnek tűntek. Természetesen ugyanúgy a szélvédett részen...
botajozsef írta:

Pigadia strandja amúgy milyen? Tudom, hogy a többi csodaszép öböltől jelentősen elmarad látványban, de azért tiszta, fürödhető part?

A látványra igazából nem lehet panasz, mert a miénk ilyen volt a hotelből:

Mi pont ott fürödtünk, ahol kavicsos volt bent, bár a partja homokos. De a többiek leírásából azt derült ki, hogy véletlenül azt a részt fogtuk ki, ahol ilyen volt a tenger, mert a többi része bent is homokos. A tisztaságról még annyit, hogy Karpathos volt eddig a legtisztább Görögországi sziget ahol jártunk.

# 1527
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228346 Üzenet linkje2015-04-21 19:31:19 

Csatlakozom Ianhoz , szerintem is a legtisztább sziget ahol jártam. Szeptemberben voltunk tavaly, Pigadiában, a víz nekem jó meleg volt. Szél az volt, de ez egy ilyen sziget azt mondták a helyiek:) Nagyon szerettem, hogy nem áll a levegő a rekkenő hőségben, és nem folyik le a bőröm rólam éjjel az ágyban...ó, és hogy nincs szúnyog. Kerékpárt mi sem láttunk. Top 5 - ben van nálam Karpathos icon_smile.gif
# 1528
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Botajozsef
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228354 Üzenet linkje2015-04-22 08:09:16 

Köszönöm a válaszokat!
Nagyon tetszik a sziget (beszámolókból, s képekről).
Az hogy szél van egy tenger közelében nyilván nekem sem újdonság (9 alkalommal nyaraltam már Görögországban), csak itt sok leírásban viharos erejű szélről szólt a fáma.

Bár inkább a szél (mint természeti jelenség)legyen a szigeten mint több ezer idióta részeg angol turista. icon_biggrin.gif

S akkor a kerékpár felejtős, marad a buszozás önállóan, mert a fakultatív programokra tuti nem fizetek 40 euro/főt.

# 1529
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228369 Üzenet linkje2015-04-22 14:40:50 

botajozsef!
A kirándulásokhoz a helyi buszok mind a fővárosból indulnak. Nem árt majd a netről letöltened a menetrendet. Így előre meg tudod tervezni, hogy hova szeretnél menni, mert van olyan hely, ahova reggel megy és csak este hoz vissza, tehát gyakorlatilag az egész napot egy helyen/strandon töltöd.
Szia
Bottakati

# 1530
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228373 Üzenet linkje2015-04-22 15:48:54  Válasz a #228354. hozzászólásra Előzmény #228354

A nyugati oldalon ezért mi nem is nagyon fürödtünk, mert azokon a napokon, amíg a szigeten voltunk, ott sokkal erősebb volt a széljárás. Nekünk a keleti oldalt az Apela beach lett a kedvencünk, mert szélvédett és árnyékos részek is akadnak bőven. Bár tudom, hogy mindenkinek más és más a jó...

Sokszor le lett írva, de kiemelném, hogy Karpathos kiváló fotótémákat ad. A tenger kékje és a fenyőerdők zöldje csodálatos kontrasztot alkot.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 101 102 103 ... 161 162 163   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu