Utazás gyerekekkel
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 556
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229021 Üzenet linkje2015-05-18 07:43:09 

Szia Emermope!
Csak az utazás részétől tartok kicsit, hogy nyűglődni fog, de hát először megyünk, ez normális. (pláne most, hogy Macedóniában ki tudja mi lesz a helyzet, és lehet, hogy ismeretlen úton kell kerülni Bulgária felé)
Közben kaptunk utazóágyat - bár elég fura neki benne aludni, susog az a hülye anyag:) - meg a párom szert tett egy hordozható mini tűzhelyre, nagyon praktikus, ha muszáj akkor lehet rajta bárhol melegiteni kaját, vagy vizet.
Én is igyekszem felkészülni előre, gyógyszereket beszerezni neki, stb...nagyon várjuk, hogy mit szól a tengerhez, stramm kiscsaj, szerintem nem lesz vele gond. icon_smile.gif
Már ő is eszik elég sok mindent, de bébiétellel én is készülök, biztos, ami biztos. icon_smile.gif

# 557
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emermope
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
49 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229053 Üzenet linkje2015-05-19 07:43:07  Válasz a #229021. hozzászólásra Előzmény #229021

A mi utazóágyunk anyaga is susog:) Én is az úttól félek legjobban, mi 1040 km-re megyünk, kb 14-15 óra. A két nagyobb tesó fogja szórakoztatni, úgyhogy nekem kicsit könnyebb. Mindenféle gyógyszert rakok én is, de remélem nem lesz beteg.
# 558
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
TeeMea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229466 Üzenet linkje2015-05-28 13:57:15 

szép 'stét icon_smile.gif

karpathos helyi járatos buszain van gyermek kedvezmény? ha van, akkor hány éves kortól-korig és milyen típusú kedvezmény van?
a tömegközlekedés gyermekkedvezménye általánosságban érdekel más szigetek esetében is ... pl. kréta.

köszi a segítő válaszokat icon_smile.gif

# 559
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229472 Üzenet linkje2015-05-28 15:29:20 

Hazafelé mikor szoktatok elindulni pici gyerekkel?
A páromnak most esett le, hogy oké, hogy kifelé menet éjjel indulunk és ha szerencsénk van alszik jó sokat, de hazafelé ugye elvileg reggel kellene indulni, különben oda az utolsó éjszakánk.
A nappali utazás szép lesz a mi örökmozgó kislányunknak... icon_smile.gif

# 560
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bocsika
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
535 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229474 Üzenet linkje2015-05-28 16:06:41 

Messi!
Mi mindíg reggel indultunk vissza ,de semmi baj nem volt vele.Tavaly azthiszem kiflicék úgy oldották meg hogy Stavrosban megálltak játszani még apa is pihent a hűs fák alatt és utánna indultak vissza!
Hidd el semmi gond nem lesz a kisasszonnyal,jobban fogja bírni mint ti.Az autópálya mellett Szerbiától a benzinkutaknál van játszótér ahogy igényli megálltok kicsi játék aztán tovább. Na de ha Efinél nem lesz telt ház az is szóba jöhet hogy csak este indúltok.

# 561
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229479 Üzenet linkje2015-05-28 20:58:08  Válasz a #229474. hozzászólásra Előzmény #229474

Szia Bocsika! (egyszerűbb lett volna mailben kérdezni:))
Sajnos az esti indulás lehetetlen, időhöz leszünk kötve, a páromnak mennie kell vissza dolgozni külföldre, nagyon be leszünk osztva igy is. Pedig maradnánk ám. icon_smile.gif
Igy marad a reggeli indulás, remélem ellesz a Pöttöm is. icon_smile.gif
Megállni sem nagyon fogunk szerintem még fürdeni vagy valahol...

# 562
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
TeeMea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229480 Üzenet linkje2015-05-28 21:46:11 

eddig mindig délután 5-6 körüli indulással utaztam charter repülővel ... amivel kimegy a du. 5-ös járat, az fogja visszahozni, az épp hazatérő nyaralókat. éjfél körüli érkezésre lehet számítani ... amennyiben poggyász reklamáció van, akkor még jegyzőkönyvet is vesznek fel, a sorban állás + jk. felvétele is lehet egy óra.
# 563
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229482 Üzenet linkje2015-05-28 22:08:33  Válasz a #229480. hozzászólásra Előzmény #229480

A repülő az más tészta... icon_smile.gif
Mi mindig autóval megyünk, és bár igy nem lesz olyan egyszerű a helyzetünk, nagyon várjuk a nyaralást. icon_smile.gif

# 564
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emermope
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
49 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229484 Üzenet linkje2015-05-29 06:38:44 

Mi hajnalban indulunk haza, mint legutóbb. A Stamatisban leszünk, ott a tulajjal megbeszéljük, hogy mi szombat hajnalban szeretnénk hazaindulni, semmi probléma nem volt eddig, nagyon rendesek, kérték, hogy a kulcsot hagyjuk a zárban, ennyi. Lehet hogy nem mindenkinél lehet ezt megoldani, nem tudom. Kicsit aludtunk, apa többet (előbb feküdt le), aztán kettőkor keltünk és indultunk, gyorsabb volt mint kifelé, és a kicsi miatt a legjobb, mert így tuti alszik az út nagy részén. Előző este mindent bepakoltunk amit lehetett. Már csak a hűtőtáska és az aznapi ruha maradt ki. Úgy voltunk vele, hogy azon a fél napon már nem múlik semmi. Talán egyszer majd nem egy hétre, hanem 10-14 napra is ki tudunk menni (kötött munkahelyen ezt nehéz megoldani), és akkor nem fáj annyira a visszaindulásicon_smile.gif
# 565
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229487 Üzenet linkje2015-05-29 08:13:11  Válasz a #229484. hozzászólásra Előzmény #229484

Mi is gondoltunk erre a verzióra, de Thassosról az első komp csak kora reggel indul, szóval igy a hajnali indulás kizárva.
# 566
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiflic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229556 Üzenet linkje2015-05-31 14:22:40 

Igen,mi tavaly hazafelé megálltunk Stavrosban fürdeni-köszönjük még egyszer Bocsika icon_smile.gif-nekünk ez igy nagyon jó volt icon_smile.gif
Játszótereken kifelé menet álltunk meg,de szerencsére nem sokszor kellett.
Az utra még azt tudom Messi ajánlani-nekünk bevállt-hogy itthon indulás elött egy hónappal elraktam a kedvenc játékait és utközben azokat adagoltam,igy az ujdonság erejével hatottak icon_smile.gif
Meg Peti folyamatosan eszik iszik utközben ,ez is leköti:kölesgolyó,ropi,viz,stb

# 567
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229558 Üzenet linkje2015-05-31 14:46:11  Válasz a #229556. hozzászólásra Előzmény #229556

Köszi Kiflic,
amúgy is el szoktam rakni a játékait, muszáj, hogy ne unja meg. icon_smile.gif
Kifelé mindenképpen éjjel megyünk, csak nem lesz gond.
A kinti egy hét vajon nagyon fel fogja boritani a kis napirendjét? Igyekszünk mindent betartani, de nem lesz könnyű. Pl. még ha el is tudunk vele menni vacsizni este, valószínű, hogy korábbra kell tenni, mert igy is mindig kiüti magát este 8-ra (napközben keveset alszik), hát még majd ott a jó levegőn, a melegben. Bár ki tudja, ha kint többet fog aludni esetleg napközben, lehet, hogy 9-ig fent lesz.
Kiváncsi leszek, be lehet-e vele ülni étterembe, hogy fogja birni. icon_smile.gif

# 568
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiflic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229568 Üzenet linkje2015-05-31 18:35:20 

Szerintem annyira nem borul majd fel a napirend,max az utazáskor.Odakint délben ugyis visszamentek Efiékhez,tud pihenni.Étteremben mi kétszer voltunk,elöször majdnem szétszedte az éttermet icon_sad.gif Másodjára aludt,ugy mentünk,de a zajban felébredt aztán épp hogy meg birtuk enni.Ha szerencsétek van,akkor elalszik este a babakocsiban séta közben,aztán Ti nyugodtan tudtok már vacsizni-bár akkor Öt már elötte meg kell etetni.Mi most értünk el oda több mint 2 évesen,hogy leültetjük valahol egy székre és szépen eszik meg mi is tudunk icon_smile.gif
# 569
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229572 Üzenet linkje2015-05-31 20:34:53  Válasz a #229568. hozzászólásra Előzmény #229568

Itthon 8-kor szokott enni, aztán alvás. Az a baj, hogy ehhez van szokva, tehát az, hogy fürdetés, utána kaja, alvás, nem működik másként. Ha még esti etetés után tenném babakocsiba, és mennék étterembe, lehet, hogy akkor utána éjjel nem aludna.
A párom azt mondta, hogy sebaj, majd korán megyünk vacsizni. És sokat kérünk elvitelre. icon_smile.gif Az biztos, hogy Mammánál többször fogunk gyors kérni becsomagolva... icon_smile.gif

De ez másnál is érdekelni hogy van, ha étteremben vacsoráztok, hogy működik a dolog a babával? icon_smile.gif

# 570
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emermope
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
49 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229577 Üzenet linkje2015-06-01 06:42:29  Válasz a #229572. hozzászólásra Előzmény #229572

Én is kíváncsi vagyok, hogy tudunk esténként bemenni a faluba vacsorázni, sétálgatni. Nem tervezek előre semmit, Peti már csak egyszer alszik itthon is, ha csak fél órát akkor is kibírja 9-ig. Mikor tavaly nyaraltunk, igaz akkor még csak 6 hónapos volt, akkor is másként mentek a dolgok mint otthon. Szerintem a jó levegő kiszívja az erejét, lehet hogy nagyobbakat alszik majd mint itthon és akkor bírja sokáig este, úgyis már 7 felé szerintem vacsizunk. Én a déli altatásra leszek kíváncsi, mert az nálunk babakocsiban történik, de a hőségben nem fogom ott tologatni.
A kedvenc játékai nálunk is már el vannak dugva. Meg direkt vettem is pár apróságot amit még sose látott. Kicsi kamiont, utazási mágnestáblát. Már összekészítettem a gyógyszeres dobozt is.
Más babája szereti a hideg vizet? Mit itthon locsolunk sokat (

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 ... 37 38 39 ... 48 49 50   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu