Utazás busszal
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 1456
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227721 Üzenet linkje2015-03-22 15:00:11 

...sosem felejtem egy kedves idős bácsi, aki későbbiekben ismerősünk lett, egy kézi kis autóstáskát vitt, és egy kakaós csigát majszolt a Hősök terén induláskor... csomag? kérdeztük? Mama hozott egy kicsi táskát, nálam pedig van bankkártya:) Na, szóval ennyi:) És tényleg idős az úr, és beteg is a lába, tehát , aki ismeri, az tudja, igazat írok!! Le a kalappal!És igazat mondott! Ketten hoztak egy kis táskát.
# 1457
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szaberus
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227837 Üzenet linkje2015-03-26 12:10:36 

Sziasztok!
2005 óta utazom minden évben busszal nyaralni, több utazási irodával mentem már (Grand Tours, Continent Utazási Iroda, Aeolus, Apollon Travel) és egészen a tavalyi évig valóban soha senki nem foglalkozott a csomagok súlyával. Tavaly Korfun voltunk a Grand Tours-sal. Odafelé az orosházi felszállásnál meg a szegedi átszállásnál is szó nékül berakták a bőröndöket, nem kérdeztek semmit. Visszafelé viszont a tulajdonos fia (Nagy Balázs) volt az egyik sofőrünk és ő bizony megmérte a bőröndök súlyát egy kis kézi mérleggel. (Elképzelhetőnek tartom, hogy csak ő szokott így tenni) Persze nem hagyták ott senki csomagját, de akié túl nehéz volt, annak át kellett pakolnia a csomagokat úgy, hogy egyenként egyik se legyen nehezebb 20 kg-nál. A mi bőröndjeinkkel nem volt gond, de nem értettük, miért kell ennyire szigorúan venni. Egy teltházas busznál tényleg érthető a dolog az esetleges túlsúly miatt, de mi a 82 személyes emeletes buszon kb. 50-en voltunk, majdnem mindenkinek két ülés jutott.

# 1458
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nagyfotos
Aktív fórumos
Aktív fórumos
158 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228095 Üzenet linkje2015-04-09 18:12:07 

Sziasztok!
Idén előszőr utazunk az Aeolus buszos turnusával/más irodától rendszeresen buszos nyaralók vagyunk/..
Abban kérném a rutinos buszosoknak a segitségét hogy az ülés lefoglalásánál nekem fontos lenne hogy ne az ablakok elválasztó sávjánál üljek 1 napot de a vázrajzban amiről lehet választani azok persze nincsenek jelölve.Tudom elég hülye gondolat de ha fizetek az ülésemért és pont csak a vastag elválasztót nézegetem nekem abban semmi örömöm nem lesz icon_smile.gif szóval ebben tudna valaki segíteni,,vagy hogy hol tudok utánna nézni?Tudom google jó barát de fél du.óta nem jutottam semmire vele....Csak annyi infóm van hogy nem emeletes és a "vázrajz "amit mutattak......
Nagyon köszi előre is

# 1459
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kyra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
736 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229131 Üzenet linkje2015-05-20 13:19:48  Idézet innen: #227645

caputo írta:
Sziasztok volt már kérdésként feltéve de még választ nem olvastam itt rá hogy ha valaki Ibusszal utazik Görögországba akkor a 18 kg-os csomaghatárt mennyire veszik komolyan?


Helló!

Autóbusz társaság függő a dolog az IBUSZ-nál is. Van amelyik nagyon komolyan veszi. Utazás előtt egy héttel ti is kapni fogtok egy tájékoztatót abban benne lesz kivel utaztok, érdemes rákérdezni. De a 18 kg/fő/csomag reális. Semmi szükség a fél ruhatárát az embernek magával cipelnie, elő sem veszi felét sem! Tapasztalatból tudom! icon_smile.gif

# 1460
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gáborpapo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
204 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229142 Üzenet linkje2015-05-20 16:35:41  Idézet innen: #227645

caputo írta:
Sziasztok volt már kérdésként feltéve de még választ nem olvastam itt rá hogy ha valaki Ibusszal utazik Görögországba akkor a 18 kg-os csomaghatárt mennyire veszik komolyan?

A Gáborpapo senkit se tévesszen meg én a feleség vagyok:)
Hamarosan indulunk. A csomagolással lassan elkészülök. Már itt áll a két bőrönd útra készen. Benne szinte minden ami kell. Mondjuk kaja féle csak éppen éppen, mert azt ott is mindent meg lehet venni. A bőröndök mérete 62x40x20 ( gyöngyvászon gurulós) Most mértem: 15 kg és 16,5 kg-os. Nem leszünk ugyan abban a ruhában egy hétig, persze divatbemutató sem lesz , de felkészültünk hűvösebb napokra is. Nekünk is van olyan bőröndünk is aminek az önsúlya 4,5 kg. Azt leginkább az autós utazásokhoz használjuk.

# 1461
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kyra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
736 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229217 Üzenet linkje2015-05-22 17:55:31 

Bőven a súlyhatár alatt! icon_smile.gif Jó utat és kellemes pihenést!
# 1462
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Caputo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229219 Üzenet linkje2015-05-22 18:48:06 

Köszi a választ.
# 1463
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62
Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229220 Üzenet linkje2015-05-22 19:00:04 

jo utat, nyaralást
# 1464
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vadevezõs
Aktív fórumos
Aktív fórumos
373 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229245 Üzenet linkje2015-05-23 13:12:28 

Az Apollonnál eddig nem mérték,berakták szó nélkül,a kitétel hűtőtáska ne legyen a buszon,főleg ne a közlekedő részben mert a szerb volt már hogy keresztül ment rajta
# 1465
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229364 Üzenet linkje2015-05-26 11:33:56 

Sziasztok!
Június 5-én indulunk Zakynthosra. Megírná valaki, hogy Evzonitól Killyniig milyen útvonalon halad a busz? Szeretném megnézni a térképen, hogy képben legyek. Ha tudna valaki ebben segíteni, megköszönném.

# 1466
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
TeeMea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229402 Üzenet linkje2015-05-26 22:08:27 

szép 'stét icon_smile.gif

karpathos helyi járatos buszain van gyermek kedvezmény? ha van, akkor hány éves kortól-korig és milyen típusú kedvezmény van?
a tömegközlekedés gyermekkedvezménye általánosságban érdekel más szigetek esetében is ... pl. kréta icon_smile.gif

köszi a segítő válaszokat icon_smile.gif

# 1467
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Guru29
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230011 Üzenet linkje2015-06-09 12:43:07  Idézet innen: #227704

gáborpapo írta:
Sziasztok!

Régi busszal utazók vagyunk. egyszer Anettékkal mentünk. Az utolsó turnussal jöttünk haza. A csomagok bepakolásánál már kicsit szégyelltem magam mások helyett is.Most komolyan???????????? Muszáj 3 ajtós szekrényekkel utazni 10 napra???? Kicsit el gondolkoztunk a számokon amit a sofőr mondott. Egy 72 férőhelyes autóbusz fullig töltve utasokkal.Átlagban számolva 1fő 70 kg + személyenként 20 kg-os bőrönd ha azt mindenki be is tartja. Ugyan számoljunk már utána , hogy mennyi is az annyi???? Egy hirtelen fékezésnél mekkora tömeg az ami megindul. Ezek a buszok szezon végére jó pár ezer km-t lefutnak. Érdemes egyszer meg nézni a gumik futó felületét! ( vannak olyan irodák ahol nagyon oda figyelnek erre is de bizony sok irodában ezen is spórolnak. Egy lejtős , szerpentines,nedves csúszós nyálkás úton bizony nem könnyű az így meg pakolt autóbuszokkal tartani a sebességet és biztonságosan közlekedni. Én úgy gondolom, hogy aki azon töpreng, hogy a 20 kg-os bőröndön felül mennyit vigyen még magával az egy kicsit gondolkodjon el azon is , hogy mi van akkor ha minden utas úgy gondolja áááááá úgy is elviszik a cuccom és ilyen megfontolásból bepakolja a fél hűtőt meg a teljes téli nyári ruhatárát!


Egyetértek azzal, hogy felesleges egy halom cuccot elvinni!

DE.....azért ezt ne hozzuk összefüggésbe az utazás biztonságával! Az, hogy milyen sebességgel és biztonsággal közlekedik a busz, a sofőrön múlik. NEM kell rohanni!

2 éve az egyik társasággal jöttünk hazafelé! Társaság nevét szándékosan nem írom.

A sofőr őrült tempóval vezetett, egyik előzését nem tudta befejezni és vissza kellett sorolni, amihez egy nagy fékezés is járult. Az egyik utas azt kiabálta, hogy "hogy vezetsz te barom" vagy vmi ilyesmi, a másik utas pedig betelefonált a cég "ügyfélközpontjába", hogy halálfélelme van.

Én legelől ültem....nekem se tetszett a sofőr vezetési stílusa, be is kötöttem magam.

Amúgy a cég elég híres és felkapott. Persze nem ők tehetnek róla, egyedül a sofőr...

# 1468
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Chivas
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230024 Üzenet linkje2015-06-09 14:17:06  Válasz a #230011. hozzászólásra Előzmény #230011

Távol áll tőlem,hogy okoskodjak,de a súly miatt aggódóakat azért megnyugtatnám. Ha a leírt példát nézzük,egy személy 70kilóval,meg 20kiló csomaggal számolva az az utasok számával szorozva,x kg. Biztos vagyok benne,az utas sem 70-nel van engedélyezve,meg bevan kalkulálva,hogy egy-két csomag is átlépi a 20kilós határt,de attól még bőven benne van az autóbusz a terhelhetőségének maximumában! A csomagokat pedig a sofőrök ésszerűen rakodják be,hisz van némi gyakorlatuk benne,így majdnem teljesen kizárt,hogy egy erősebb fékezéskor azok nagy mértékben megmozdulnának! Egyébként meg a visszaúton minimum 30%-kal nehezebb minden bőrönd,hisz amit vittünk,azt haza is hozzuk,még ha koszosan is,de jön hozzá egy kis olívaolaj,egy-két üveg cipuró,méz,fetasajt,olívabogyó,hogy csak pár slágert említsek és már meg is van a4-5-6 kg többlet! Sajnos elmebeteg sofőr meg mindenhol van,én tudom,hogy síet,meg csak ketten vannak,még haza sem ért,már fordul vissza,de ne a mögötte ülők életével szórakozzon,ha megakar pusztulni,ugorjon a Dunába egyedül! Mindenkinek nagyon jó nyaralást,jó időt,kellemes élményeket,sikeres hazaérkezést!
# 1469
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lililuca
Törzstag
Törzstag
616 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#230075 Üzenet linkje2015-06-10 11:02:20 

Sziasztok tudtok abban segíten, hogy valaki utazott már busszal úgy , hogy az útlevele nem
volt 3 hónapig érvényes? A kislányom útlevele július 11ig érvényes, a konzuli főosztály arról
tályékoztatott, hogy az a lényeg, hogy vissza úton is érvényes legyen még tehát nem kell a 3 illetve 6 hónap kiutazástól számítva.
Viszont a konzuli szolgálat honlapján a Macedón beutazási szabályoknál azt találtam, hogy ők kérik a 6 hónap érvényességi időt...
Valakinek van tapasztalata ezzel kapcs. ban?

# 1470
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bocsika
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
535 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#230080 Üzenet linkje2015-06-10 11:27:58 

Nincs személyiigazolványa?
Mert akkor az is jó.
A magyar törvények szerint már mindenkinek kell,hogy legyen.
A 168/1999. (XI. 24.) Kormány Rendelet értelmében minden magyar állampolgár részére kötelező a személyi igazolvány, így a gyerekeknek is. Akinek még nincs, azt nem büntetik, csak felhívják a figyelmét a mulasztásra. Azonban ha valamilyen segélyt vagy ellátást igényelnének a gyermek részére, nem kapja meg e nélkül. Személyi igazolványt az okmányirodában kérhetünk a gyerekeknek.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 ... 97 98 99 ... 104 105 106   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu