Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 14956
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AXXon

Aktív fórumos
Aktív fórumos
98 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229488 Üzenet linkje2015-05-29 08:21:53 

Továbbra is érdeklődnék, hogy vasárnaponta milyen forgalomra lehet számítani Görögországból hazafele a határokon. Nem vagyok vele tisztában, hogy van-e olyankor valami turnusváltási időpont, kell-e valami nagy tumultusra számítani a határokon, mint a szombati haza utaknál?
# 14957
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Elmeorvos

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229490 Üzenet linkje2015-05-29 08:56:46  Idézet innen: #229488

aXXon írta:
Továbbra is érdeklődnék, hogy vasárnaponta milyen forgalomra lehet számítani Görögországból hazafele a határokon. Nem vagyok vele tisztában, hogy van-e olyankor valami turnusváltási időpont, kell-e valami nagy tumultusra számítani a határokon, mint a szombati haza utaknál?

Az attól függ, hogy a nyár melyik hónapjában jössz.
Az augusztus és a szeptember eleje a visszatérő törökök miatt elég necces, 4-5 órás várakozás is lehet Röszkénél. A Görög-Macedón és a Macedón-Szerb határ aránylag járható még a hétvégén is, viszont már a Szerb autópálya kapuknál is várható torlódás. Ez persze attól is függ, hogy a nap melyik szakában utazol.
A magyar határ átlépéséhez javaslom Tompát, vagy Ásotthalmot.

# 14958
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AXXon

Aktív fórumos
Aktív fórumos
98 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229491 Üzenet linkje2015-05-29 09:12:23  Idézet innen: #229490

elmeorvos írta:
aXXon írta:
Továbbra is érdeklődnék, hogy vasárnaponta milyen forgalomra lehet számítani Görögországból hazafele a határokon. Nem vagyok vele tisztában, hogy van-e olyankor valami turnusváltási időpont, kell-e valami nagy tumultusra számítani a határokon, mint a szombati haza utaknál?

Az attól függ, hogy a nyár melyik hónapjában jössz.
Az augusztus és a szeptember eleje a visszatérő törökök miatt elég necces, 4-5 órás várakozás is lehet Röszkénél. A Görög-Macedón és a Macedón-Szerb határ aránylag járható még a hétvégén is, viszont már a Szerb autópálya kapuknál is várható torlódás. Ez persze attól is függ, hogy a nap melyik szakában utazol.
A magyar határ átlépéséhez javaslom Tompát, vagy Ásotthalmot.


Augusztus 23-ára tervezzük a visszautat. Köszönöm a válaszod. Azért fontos, hogy mennyire induljunk hajnalban, mert másnap mindannyian dolgozunk és tudom, hogy a távot viszonylag gyorsan le lehet nyomni, de a szombati haza indulásokat eddig a turnusváltások miatt nagyon megszívtam. De úgy volt akkor is, ahogy mondtad, a legnagyobb para a magyar belépési oldalon volt...

A törökök mennyisége mitől függ? Azok mindig hónap elején vonulnak? Vagy mi a menetrendjük?

# 14959
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Elmeorvos

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229492 Üzenet linkje2015-05-29 09:25:18  Idézet innen: #229491

aXXon írta:
elmeorvos írta:
aXXon írta:
Továbbra is érdeklődnék, hogy vasárnaponta milyen forgalomra lehet számítani Görögországból hazafele a határokon. Nem vagyok vele tisztában, hogy van-e olyankor valami turnusváltási időpont, kell-e valami nagy tumultusra számítani a határokon, mint a szombati haza utaknál?

Az attól függ, hogy a nyár melyik hónapjában jössz.
Az augusztus és a szeptember eleje a visszatérő törökök miatt elég necces, 4-5 órás várakozás is lehet Röszkénél. A Görög-Macedón és a Macedón-Szerb határ aránylag járható még a hétvégén is, viszont már a Szerb autópálya kapuknál is várható torlódás. Ez persze attól is függ, hogy a nap melyik szakában utazol.
A magyar határ átlépéséhez javaslom Tompát, vagy Ásotthalmot.


Augusztus 23-ára tervezzük a visszautat. Köszönöm a válaszod. Azért fontos, hogy mennyire induljunk hajnalban, mert másnap mindannyian dolgozunk és tudom, hogy a távot viszonylag gyorsan le lehet nyomni, de a szombati haza indulásokat eddig a turnusváltások miatt nagyon megszívtam. De úgy volt akkor is, ahogy mondtad, a legnagyobb para a magyar belépési oldalon volt...

A törökök mennyisége mitől függ? Azok mindig hónap elején vonulnak? Vagy mi a menetrendjük?

Általában július második hetétől a hétvégi kilépő forgalom nő meg a sokszorosára a törökök miatt egészen augusztus harmadik hetéig.
Visszafelé pedig augusztus elejétől egészen szeptember elejéig várható extrém roham a hétvégéken.
Én tavaly augusztus végén, szombati napon jöttem haza és a pálya kapuknál volt szívás, főleg Belgrádnál. Röszkét meg sem próbáltam, Ásotthalomnál 20 perc alatt átjutottam. Ezt az átkelőt ajánlom Neked ebben az időszakban, de azt vedd figyelembe, hogy 07.00-19.00-ig van nyitva.

# 14960
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AXXon

Aktív fórumos
Aktív fórumos
98 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229499 Üzenet linkje2015-05-29 14:53:07 

Köszönöm!
# 14961
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Keve

Aktív fórumos
Aktív fórumos
126 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229507 Üzenet linkje2015-05-29 20:23:36 

Szia!
A Szerb-Magyar határ schengeni határ, ezért bármikor belefuthatsz nagy 2-4 órás sorba. Visszafelé minden esetben ajánlom Tompát. 20 percnél még soha nem vártunk többet.

# 14962
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa

Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229509 Üzenet linkje2015-05-29 20:57:43  Idézet innen: #229507

keve írta:
Szia!
A Szerb-Magyar határ schengeni határ, ezért bármikor belefuthatsz nagy 2-4 órás sorba. Visszafelé minden esetben ajánlom Tompát. 20 percnél még soha nem vártunk többet.


Azért nekünk sikerült kifele befele is 3 órát Tompán várakozni icon_redface.gif

# 14963
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gabrilosz

Aktív fórumos
Aktív fórumos
281 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229520 Üzenet linkje2015-05-30 09:15:01 

Sajnos a törökök is rájöttek már erre az "egérútra", ezért ott is bele lehet futni persze, de azért Tompára nem ez a jellemző. Általában éjszaka vagy senki nincs előttünk, vagy tényleg csak 10-20 percet kell várni max.
# 14964
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AXXon

Aktív fórumos
Aktív fórumos
98 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229526 Üzenet linkje2015-05-30 12:11:51 

Akkor összességében az a biztos, ha minél hamarabb elindulunk vasárnap haza, akár hajnalban.
# 14965
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stech

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229537 Üzenet linkje2015-05-31 01:44:39 

Egy szép júliusi szombat,Tompa felé török szemmel. Na ez itt nem 20 perc..... Sajna kiszámíthatatlan.

http://youtu.be/72d4pQDwu7E

# 14966
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vándor76

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229539 Üzenet linkje2015-05-31 08:37:47 

Sziasztok!

Eu-s rendszámos autóra kérik valahol H betű felragasztását ?

# 14967
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cibike1

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229540 Üzenet linkje2015-05-31 08:46:03  Idézet innen: #229537

stech írta:
Egy szép júliusi szombat,Tompa felé török szemmel. Na ez itt nem 20 perc..... Sajna kiszámíthatatlan.

https://youtu.be/72d4pQDwu7E


Ez nem feltétlenül így van, mármint, hogy Tompa kiszámíthatatlan. Én egy nyári hétvégén napközben senkinek nem ajánlom a Tompa felé kerülést. Talán Ti is többször olvastátok már, hogy a rendőrségnek az a bevett gyakorlata, hogy amennyiben a röszkei sor elér az ÖMV kútig, akkor szakaszosan Tompa felé terelik a forgalmat a "hátsó" mórahalmi úton. Ennek megfelelően mivel Tompa áteresztő képessége lényegesen kisebb mint Röszkének, ezért itt akár hosszabb várakozás is kialakulhat mint ahogy az a belinkelt videón is látszik. Ezt a fajta terelést - biztonsági okok miatt - kizárólag nappal alkalmazzák rendőrök, sötétben nyugodtan lehet Tompának menni, nappal meg marad Ásotthalom, Tiszasziget, illetve július 01 -től elvileg megnyitják a "régi" röszkei átkelőt is.

# 14968
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AXXon

Aktív fórumos
Aktív fórumos
98 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229541 Üzenet linkje2015-05-31 08:46:20 

Elvileg Szerbiában és Macedóniában kérhetik, mert ők ugye nem EU tagok, de nem jellemző. Inkább a nemzetközi zöldkártyát szokták elkérni. Én a biztonság kedvéért szoktam H betűt ragasztani (amikor nem felejtem el), de úgy, hogy előtte egyszer-kétszer felragasztom a pólómra, így ha haza értünk könnyen és maradvány nélkül el tudom távolítani.
# 14969
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nyegleo

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229551 Üzenet linkje2015-05-31 13:08:00 

Sziasztok!

Sokat olvastam a fórumot, mert idén szeptember első hetében 4en szeretnénk menni autóval Sartira Budapestről. Véleményeteket szeretném kérni, hogy hol lenne célszerű tankolni(melyik ország, melyik benzinkút?) Péntek délutáni indulásra számoltunk, az autó fogyasztása megpakolva 9-10 liter, 60 literes a tank.
Nagyon köszönöm a válaszokat! icon_smile.gif

# 14970
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci

Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229552 Üzenet linkje2015-05-31 13:21:35  Idézet innen: #229551

Nyegleo írta:
...Véleményeteket szeretném kérni, hogy hol lenne célszerű tankolni (melyik ország, melyik benzinkút?)...

Magánvélemény: Az autópályán bárhol, bármelyik országban olyan kútnál, amelyik nem néz ki lepusztultnak (bár ilyenre nem is emlékszem), de azelőtt ~50 km-rel, mielőtt kiürül a tankod. icon_wink.gif icon_lol.gif Jó utat! icon_cool.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 997 998 999 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu