Egyiptom
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#98505 Üzenet linkje2009-05-11 09:31:22  Válasz a #98431. hsz-ra

Olvastam, csak ezek szerint "nem ment át" icon_lol.gif
# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gabyca85
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#99106 Üzenet linkje2009-05-14 12:50:56 

Sziasztok,
Szerintem Egyiptomba is nagyon érdemes ellátogatni. 2007-ben jártam a Sínain. Gyönyörű helyen Tabán. Igaz aki, ez a hely csak a relaxálásra jó, mert egy 40 km-en elterülő hely, és még a szállodák is km-re vannak egymástól. Ennek ellenére nagyon jól éreztem magam. Aki ide megy tudok ajánlani egy beduin srácot, aki akármilyen utat megszervez, kiválóan beszél angolul és olcsóbban elvisz a kért helyekre, mint az utazási iroda. Mi a Kartago tourssal voltunk. Itt döntöttem el, hogy soha többé nem utazom utazási iroda szervezésében kirándulásra. Mindenre befizettünk, a pénzt az utolsó napon adták vissza, mondanom sem kell, hogy egyedül az Izraeli út valósult meg a befizetett 3 útból. Ennek ellenére saját szervezésben fantasztikus élményekre tettem szert. S csak pozitívat mondhatok az országról és az emberekről, azok hozzáállásáról, vendégszeretetéről és segítőkészségéről.
Szóval ha bárkit érdekel a helyi idengenvezetős kirándulás csak írjon és megadom a telefonszámot és emailcímet, amin keresztül már itthonról is megszervezhetia kirándulásokat a Sínain.
Üdv,
Gabyca

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Adrikanemeth
Aktív fórumos
Aktív fórumos
301 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#173929 Üzenet linkje2011-08-23 18:07:10 

Sziasztok!
Az idén járt valaki Egyiptomban? Szívesen olvasnám az élményeit, tapasztalatait!
Üdv: Adri

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#197524 Üzenet linkje2013-01-13 16:26:14  Egyiptom

Sziasztok!

Célkereszt alá vettük az idén ezt az országot és már le is foglaltuk egy nagyon jó utat két hétre.
Remélhetőleg nagyon jól fogjuk érezni magunkat.

További szép napot mindenkinek.

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
ZA07
Aktív fórumos
Aktív fórumos
287 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#198767 Üzenet linkje2013-02-07 13:34:44 

Sziasztok!

Látom idén nem csak mi tervezünk egyiptomi nyaralást.
Ráadásul Kvalcsiék pont ugyanabba a szállodába mennek, ahova mi.
Kíváncsian várom milyen lesz majd. Soha nem jártam még arab országban ezelőtt.
Bár sajnos megint zavargások vannak kint. Remélem nyárra enyhül a helyzet és lesznek szervezett utak Luxorba ill. Kairóba is.

Anita

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
PierrKardán
Aktív fórumos
Aktív fórumos
375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#198887 Üzenet linkje2013-02-10 19:19:38  Válasz a #198767. hsz-ra Előzmény #198767

Addig kell elmenni Egyiptomba, ameddig az lehetséges icon_cry.gif

Évről évre rosszabb lesz a helyzet. Aztán persze mindig javul egy kicsit, de összességében azért a tendencia romló.

Mi 2011 május-júniusban voltunk kint, 2011 január-februárban volt az Arab Tavasz, ami felforgatta az arab világot.

Május végére már nem sok jele volt a 2-3 hónappal korábbi eseményeknek (illetve azért majd a hsz. végére teszek egy-két fényképet), mentek a szervezett utak Luxorba és Kairóba is (mondjuk civil ruhás, de a zakója alatt géppisztolyt viselő katona minden autóbuszon utazott!).

Sajnos elég nagy a valószínűsége annak, hogy 2-5 év alatt olyan fordulatot vesznek ott az események, hogy európai ember nemnagyon tudja megnézni a piramisokat, amit pedig az életben egyszer látni kell icon_wink.gif

Akkor két kép, ami mutatja az események súlyát. Kairóban az Egyiptomi Múzeum pontosan a Tahrir téren van, ahol a muzulmán fiatalok hetekig tüntettek és először őket érték az attrocitások, utána pedig ők romboltak a környéken. Elég sok egyiptomi ember ezen események során élő lánccal vette körül az Egyiptomi Múzeumot, védve a múzeumot mind a katonák, mind a tüntetők túlkapásaitól, illetve attól is, hogy nehogy úgy járjon, mint ahogy Bagdadban járt az ottani múzeum, amikor "felszabadították" Bagdadot.

A képen a Tahrir téren a piros épület az Egyiptomi Múzeum, a mellette balra lévő épületet (az épület funkciója kb. az volt, mint nálunk a Parlament mellett lévő Képviselői Irodaháznak) a tüntetők felgyújtották icon_cry.gif

Szóval nem volt felesleges az aggódás a múzeum épülete miatt icon_cry.gif






Ettől függetlenül a Vörös Tenger csodálatos, Egyiptom varázslatos, aki teheti, az menjen és csodálkozzon rá az ottani szépségekre icon_razz.gif

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#198998 Üzenet linkje2013-02-14 13:17:11  Válasz a #198767. hsz-ra Előzmény #198767

Szia ZA07!

Mi sem voltunk még Egyiptomban, de arab országban (Tunézia) már négyszer is, ezért nagyjából tudom mire számíthatok.
Mivel mi jóval korábban megyünk mint Ti, majd írok Neked a tapasztalataimról és a hotelról. Arra számíts, hogy pokoli hőség lesz abban az időszakban amikor Ti mentek.

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
ZA07
Aktív fórumos
Aktív fórumos
287 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#198999 Üzenet linkje2013-02-14 13:38:16  Válasz a #198998. hsz-ra Előzmény #198998

Szia Kvalcsi!

Előre is köszönöm, hogy írsz majd Nekem a hotelről és Egyiptomról.
Tudom, hogy mikor mi megyünk már nagy a hőség, Párom volt már korábban Hurghadán szintén augusztusban.
Remélem javul addig a kinti helyzet és ti el tudtok menni az általatok tervezett kirándulásokra.

Üdv: Anita

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kyra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
736 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#212994 Üzenet linkje2014-02-03 13:04:08 

Sziasztok!

Mi tavaly előtt egy egyiptomi utat választottunk (sajnos!). Óriási csalódást okozott. Életemben nem féltem annyira mint ott! A Hotel Titanic Palace-t választottuk. Egy kívülről gyönyörű belül férges almához tudnám hasonlítani. Hiába volt hatalmas, gyönyörű freskókkal,szobrokkal, rengeteg étteremmel, bárral, medencével felszerelve. Koszos evőeszközök, fertőtlenítő nélküli takarítás, lusta utálatos személyzet (tisztelet néhány kivételnek) jellemezte. A tengerpart... Hát azt felejtsd el, mert csak bokáig érő víz volt! A part rendezetlen, koszos, tele elhalt korall darabokkal és haltetemmel. Egy hét után mindannyian betegek voltunk. A gyermekünk kórházba is került. A Neckermann idegen vezetője semmi segítséget nem adott. Egyszerűen elérhetetlen volt. Még az első megbeszélésre sem érkezett időben.
Egy fakultatív kirándulásra tudtunk elmenni. Az oda minket kisérő idegenvezető Nour alig beszélt magyarul. A csoport két tagját ott akarta hagyni Karnak templománál mert nem érkeztek meg a megbeszélt időre. Semmit nem tudott az egyiptomi emlékművekről sem Egyiptom történelméről. Viszont magyarul kitűnően káromkodott! icon_smile.gif A Hatsepsut templomnál közölte, hogy a belső szentélyt nem tudjuk megnézni mert még nem takarították el a vért.... Azt hittük viccel. De kiderült, hogy néhány hónappal korábban fegyveresek szabályszerűen kivégeztek egy csoportnyi turistát.
Mindenütt felfegyverzett katonát láttunk élesített fegyverekkel ( AK, Skorpio.... stb) .
Alig vártam, hogy visszaérjünk a hotelbe! A fenn maradó néhány napban kis sem tettük a lábunkat onnan.
Hálát adtam az égnek amikor a Liszt Ferenc reptéren landolt a gépünk! Soha többet nem vagyok hajlandó betenni a lábam Egyiptom földjére!!!

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#212995 Üzenet linkje2014-02-03 14:44:10 

Kyra írta:
...Semmit nem tudott az egyiptomi emlékművekről sem Egyiptom történelméről...

Sokan nincsenek mostanában megelégedve Egyiptommal, s van is okuk rá...
Az idegenvezető meg nem olyan nagy baj, ha az emlékművekről nem sokat tud, ha a műemlékekről viszont annál többet. icon_rolleyes.gif

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kyra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
736 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#212996 Üzenet linkje2014-02-03 15:10:19  Válasz a #212995. hsz-ra Előzmény #212995

Ez csak kötekedés kedves Hapci! icon_smile.gif Egy egyiptomi ( luxori születésű) diplomás idegenveztőnek tisztában kellett volna saját történelmével. Az ott látható MŰEMLÉKEK kormeghatározásával, építésük jelentőségének kielemzésével 2 magyar 5.-es gyerek padlóra küldte a srácot...
# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erinet
Aktív fórumos
Aktív fórumos
269 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229495 Üzenet linkje2015-05-29 12:25:11 

Sziasztok!

Idén senki sem készül rajtunk kívül Egyiptomba?
Mi Görögország és Tunézia után idén Hurghada-t vettük célba.
2015. július 8-15. Hilton Long Beach Resort ****-ot választottuk.

Szívesen beszélgetnék a szervezésről-tervezésről, ha volna kivel..


# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emőke1
Aktív fórumos
Aktív fórumos
174 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229533 Üzenet linkje2015-05-30 17:30:39  Válasz a #229495. hozzászólásra Előzmény #229495

Szia, HLB elég jó választás. A Hilton oldalán igényelj card of honor-t itt:
https://secure3.hilton.com/en/.....ynProperty

Könnyebben juttok jó szobához. Fakultatívra a helyi Lido Toursnál fizessetek be, szerintem egy hétre elég egy hosszabb kirándulás , Luxor v. Kairó, és inkább 2 kicsi.
Én ezt választanám: http://lido-tours.webnode.hu/programok/luxor/luxor-vip/
és ezeket:
http://lido-tours.webnode.hu/programok/giftun/sharm-el-naga/
http://lido-tours.webnode.hu/programok/sivatag/jeep-szafari/

Érdemes taxival elmenni Daharba ( óvárosa Hurghadának) a piacra, és gyalogoson vissza, Kopt templom, és egy jó kis cukrászda is útbaesik.
Ami lényeges: A négy csillag nem 4 csillag, max 3, de ez minden arab országra igaz. Antinalt a megérkezéskor vegyetek azonnal, alkudni kell a gyógyszertárban is. Hozzatok haza is, mert nem tudni mikor jön elő a fáraó. Mi van, ha itthon icon_smile.gif Nem törvényszerű, de jobb, ha van kinti gyógyszeretek.

Jóval melegebb van, mint Tunéziában, erre számoljatok!!! Ha van kérdésed írj, és ha tudok segítek.
üdv: E

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erinet
Aktív fórumos
Aktív fórumos
269 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229563 Üzenet linkje2015-05-31 17:01:48 

Kedves Emőke!

Köszönöm szépen a sok infót.
Az utazásszervezőnk ajánlotta a HLB-et, de van amikor elbizonytalankodom, olvasok rosszat is róla, bár ízlések és pofonok.. én igyekszem úgy hozzáállni, hogy minden jó lesz icon_smile.gif

Hová érdemes szobát kérni, ha megkérdezik? Én a fő épület emelet párti vagyok, kilátással a medencékre, vagy van jobb hely is? Nem szeretnénk sokat gyalogolni icon_biggrin.gif

Igényeltünk már HHonors kártyát, kinyomtattuk színesben és be is lamináltattuk, bízom benne, hogy értékelik is majd icon_smile.gif

Fakultatívokat mi a következőket tervezzük:
-Luxor 1 napos
-Mahmaya sziget
-Tengeralattjárózás
-Grand Aquarium Hurghada

De megfontolom a taxis kirándulást is ami irtál.

A fakultatívoknál annyi féle jónak tűnő iroda van, hogy alig tudok választani, vagy 5 helyről kértem árajánlatot, elvileg egy Mohamed nevű férfi ajánlatai felé hajlok, aki régen a Karthago idegenvezetője volt, de még nem döntöttem.

Ugye jól tudom, hogy a HLB-ben van gyógyszertár? nem kell messzire menni az Aniért ?

Lehet a szálloda partjánál sznorkelezni olyan vízben is ahol még leér a lábunk? van ott látnivaló? úszni csak akkor tudok/merek ha leér a lábam, mélyebbe nem merészkedek..
A férjem pedig főleg nem icon_smile.gif

Köszönöm a sok segítséget!
E,

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emőke1
Aktív fórumos
Aktív fórumos
174 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229567 Üzenet linkje2015-05-31 18:12:38  Válasz a #229563. hozzászólásra Előzmény #229563

Szia Erika,
Sztem a Mahmiya szigetet, vagy a tengeralattjárót ki kéne váltani Sharm el Nagával.
Hurghada Akvárium tök felesleges, ugyanazt látod élőben a tengerben icon_smile.gif Mohammedet nem ismerem, én Lidoban bízom, ő már régi motoros, Mohamed meg most indította a boltot. Hiltonban nem voltam, sokkal egyszerűbb hotelben jártunk, amit megszerettünk, 3 csillagos, és tényleg annyi: Triton Empire Beach, belga tulajdon. Ha az index fórumon felmész a Hurghada topikra és beírod a keresőbe a HLB-t egy halom találatot kiad. Gyógyszertár úton-útfélen van, nem ügy találni. Viszont CSAK akkor szedjétek a gyógyszert, ha baj van. Megelőzésre semmiképpen. Vásárolni a Cleopatra centert ajánlom szemben az El Palacio hotellel a Mc Donald's mellett. Érdemes elballagni a New Marinába, mellette van az új mecset, baromi jól néz ,ki. Ott van a Sheraton road is, tele kávézóval, teázóval, fixáras bolttal. A Shiva Grandnak van néhány nagyon jó étterme, teázója. Ha elfogadod, én úgy szoktam taxizni, hogy előkészítek mondjuk 15 EGP-t, megmondom hova akarok menni. Taxis dünnyög valami horror árat, én meg közlöm, hogy ennyi van. Ha jó akkor OK, ha nem majd elvisz a másik. Általában bejön. icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 4   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu