Hegymászás, túrák
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Túrák, programok, sport
Hozzászóló Üzenet
# 61
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kyxera
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#99075 Üzenet linkje2009-05-14 10:12:17 

Sziasztok!
Júliusban megyünk Nei Poriba és tervbe vettünk egy Olymposi túrát is.
Tud segíteni valaki ebben? Olvastam a fórumot, hogy többen jártatok már fent. Érdekelne, hogy csak túravezetővel lehet csak felmenni (valahol ezt olvastam) vagy egyénileg is meg lehet mászni. Hogy lehet Nei Poriból eljutni a hegyhez? Van búsz közlekedés? A menedékházakban kell előre helyet foglalni, vagy ha van hálózsákunk, akkor bemehetünk aludni? Honnan szereztetek térképet? Minden érdekel ezzel kapcsolatban.
2 naposra tervezzük a túrát, egy éjszakát fent töltenénk a hegyen. Olvastam itt a görög hegymászó klubról, megkeressük őket is, de érdekelne, ha van valakinek ilyen útról tapasztalata.
Szeretnénk megnézni a Meteorákat is, de nem szervezetten, fakultatív kirándulás keretében, hanem egyénileg, hogy ne csak 1-1,5 óránk maradjon a Meteorákra, mert legutóbb így jártunk.
Előre is köszi a segítséget.

# 62
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Akinorev
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#110499 Üzenet linkje2009-07-22 20:14:35  Olimposz

Sziasztok!

Milyen elérhetőségen lehet foglalni szobát a Spilios Agapitos menedékházba?

Köszi: Vera

# 63
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Janix
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#114176 Üzenet linkje2009-08-14 12:52:41  Válasz a #110499. hsz-ra Előzmény #110499

A Prionia parkolónál kihelyezett táblán ez olvasható:

FOR RESERVATIONS
INFORMATION: KOSTAS ZOLOTAS
REFUGE „A” TEL.: 0352 81800
AND 81329

Ha érdekel priviben átküldöm a képet.

Janix

# 64
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stall
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#116092 Üzenet linkje2009-09-01 19:01:22  Válasz a #110499. hsz-ra Előzmény #110499

Sziasztok!

Most érkeztünk vissza az Olympos-túráról. Autóval minden gond nélkül megközelíthető az 1100 m-en lévő parkoló, majd onnan gyalog 2,5-3 óra zsákkal az "A" menedékház. Az árak tűrhetőek, teljesen korrekt a felszerelés,csempézett fürdő és toalett. Nekem az osztrák OEAV biztosításomhoz tartozó (alpenverein) kártyámra 2 EU kedvezményt adtak,így 10 EU/éj volt a költség. A szobákat 10.00 óra után lehet elfoglalni és reggel 08.00-ig kell elhagyni. A kaja kifogástalan és viszonylag olcsó. (1 leves + 1 főétel + 1 sör,vagy tea max.5 EU)
Ha ott alszotok,célszerű előző nap felmenni,majd kipihenten nekivágni a Mitikasnak. Nekem nem sikerült, mert előzőleg baromira elfáradtam (nem a mászásban, hanem a kialvatlanság miatt), így nem mentem fel a többiekkel, bevártam őket. Az "A" házból a csúcs és vissza nekik 6 órát vett igénybe. Nagyon neccesnek mondták társaim a főcsúcs megközelítését (nem először voltunk már magashegyen). Az utat frissen mázolt piros jelzés mutatja ugyan,de az omladékos kőzet és a rögzített kapaszkodók hiánya miatt csak jó látási és szélmentes időben, no meg kipihenten ajánlott a próbálkozás. Párás,felhős,ködös időben nagyon könnyen elvéthető a helyes irány és könnyen rossz irányba tévedhet az ember. (Hegyi mentésre alkalmas kiépített leszállóhelyet egyedül a jóval lejjebb lévő, "A" ház alatt láttam)

Társaim szerint a Mitikas mászásilag van annyira technikás, mint a Magas-Tátrában a Gerlach, csak azzal a különbséggel,hogy ott vannak rögzített kötelek,láncok,illetve vaslétrák, no meg oda hegyi vezető nélkül nem engednek fel. Egyébként tényleg gyönyörű a környék.. Egyre figyelni kell még--->Zeus birodalmát számtalan villámsúlytotta fa jegyezte.

Ettől független senkit ne rettentsen el amiket írtam, pihenten, könnyű zsákkal, jó időben meghódítható a Mitikas.

# 65
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kismaci
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#173357 Üzenet linkje2011-08-17 12:05:08 

Sziasztok!
Mi is megmásznánk az Olympost. Van info-tok idénről? Változott-e valami esetleg?
Mi kettesben szeretnénk felmenni. Úgy tervezzük, hogy napfelkelte előtt indulunk Paraliából, kocsival. Így teljesíthető egy nap alatt a túra? Nem voltunk még sohasem hegyen. Ennyire tapasztalatlanul is érdemes nekivágni?
Köszi, ha válaszoltok!

# 66
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ágni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
316 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#173437 Üzenet linkje2011-08-17 22:53:47 

kismaci írta:
Sziasztok!
Mi is megmásznánk az Olympost. Van info-tok idénről? Változott-e valami esetleg?
Mi kettesben szeretnénk felmenni. Úgy tervezzük, hogy napfelkelte előtt indulunk Paraliából, kocsival. Így teljesíthető egy nap alatt a túra? Nem voltunk még sohasem hegyen. Ennyire tapasztalatlanul is érdemes nekivágni?
Köszi, ha válaszoltok!


Szia, remélem viccelsz. Nem voltatok sosem hegyen és meg akarod mászni a 2.917 m magas, misztikus, általában ködbe burkolózó Mytikas csúcsot? Vagy én nem értettem jól. Én évekig athéni túrázó/hegymászó csapat tagja voltam és amikor nekivágtunk a Mytikas-nak az egyedüli nő voltam, aki végül felért, de majdnem lemondtam róla, olyan halálfélelmem lett az utolsó métereken. A csúcs megmászása csakis tapasztalt hegymászóknak, minim túrázóknak ajánlott szvsz. A menedekházig minden további nélkül fel lehet menni egészségnek örvendő "laikusoknak" is, kissé legfennebb megköpteti őket. Ezt akár egy nap alatt is lehet, de nem érdemes, mert a szépet csodálni kell, ehhez idő kell, a legjobb ha egy éjt fent töltetek.

# 67
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Keve
Aktív fórumos
Aktív fórumos
126 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#173438 Üzenet linkje2011-08-18 07:17:07  Válasz a #173437. hsz-ra Előzmény #173437

Sziasztok!

Idén Stavrosba megyünk nyaralni.
Van a környékén valami szép gyalogtúra út?

Köszi!

# 68
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kismaci
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#173442 Üzenet linkje2011-08-18 08:37:24  Válasz a #173437. hsz-ra Előzmény #173437

Szia!
Köszi a választ! Nem igazán a Mitikasra szeretnék feljutni, örülnék ha a Skalaig sikerülne.
Néztem youtube-os videókat, nekem úgy tűnt, hogy addig nem kell sziklákba kapaszkodva biztosítás nélkül mászni felfelé. Azokon a felvételeken egy gerincen/gerincre futó kanyargós köves ösvénynek tűnt az út. Nyilván ezért kérdeztem rá, mert még soha életemben nem voltam még Görögországban sem, nemhogy az Olymposon. Az edzettség, és tüdőkiköpés nem gond, azt szeretem icon_smile.gif Azt nem írtam, hogy nem vagyok túrázó, de ez az én hibám.
Szóval mit szólsz ehhez a kérdéshez: fel tudok-e jutni jó kondival, kisdomos túratapasztalattal (max. 1500 méter) 10 óra alatt az 1100 méteren levő parkolóból a 2866 méteres Skala csúcsra?
A Mitikaszt ép ésszel nem vállalnám be első igazi hegycsúcsként. Tisztelni kell a természetet, mert könnyen megjárhatja az ember. (Szerintem.)
Köszi, ha újra válaszolsz!

# 69
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ágni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
316 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#173733 Üzenet linkje2011-08-21 16:48:06  Re:

kismaci írta:
Szia!
Köszi a választ! Nem igazán a Mitikasra szeretnék feljutni, örülnék ha a Skalaig sikerülne.
Néztem youtube-os videókat, nekem úgy tűnt, hogy addig nem kell sziklákba kapaszkodva biztosítás nélkül mászni felfelé. Azokon a felvételeken egy gerincen/gerincre futó kanyargós köves ösvénynek tűnt az út. Nyilván ezért kérdeztem rá, mert még soha életemben nem voltam még Görögországban sem, nemhogy az Olymposon. Az edzettség, és tüdőkiköpés nem gond, azt szeretem icon_smile.gif Azt nem írtam, hogy nem vagyok túrázó, de ez az én hibám.
Szóval mit szólsz ehhez a kérdéshez: fel tudok-e jutni jó kondival, kisdomos túratapasztalattal (max. 1500 méter) 10 óra alatt az 1100 méteren levő parkolóból a 2866 méteres Skala csúcsra?
A Mitikaszt ép ésszel nem vállalnám be első igazi hegycsúcsként. Tisztelni kell a természetet, mert könnyen megjárhatja az ember. (Szerintem.)
Köszi, ha újra válaszolsz!


Megmondom őszintén, most nem ugrik be melyik a Skala. Nem a másik felén lévő kisebb csúcs? Azon az útvonalon, ahol mi mentünk, a Mytikas a cél és ott van a hegygerincen kacskaringózó út is. De annyira Olympos szakértő nem vagyok, tehát lehet, hogy a kacskaringós úton el lehet menni más csúcs fele is, nem tudom. Ott meg lehet próbálni, de mindenképpen valamiképpen jó kondiban kell lenni, mert az oxigén is jóval kevesebb odafent. Lehetőleg júli, aug-ban menjetek, mert fent így is lehet 0 fok. Remélem teljesen tapasztalatlanul nem egyedül akarsz felmenni? Bármi lehet, egy vihar pl., az jó lenne ha lenne tapasztalt túrázó veletek. Van több görög hegymászó egyesület, akikkel fel lehet menni, ott Litochoro-ban is, esetleg velük kell egyeztetni.

# 70
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kismaci
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#174449 Üzenet linkje2011-08-28 19:46:46  Re:

Ágni írta:
Megmondom őszintén, most nem ugrik be melyik a Skala. Nem a másik felén lévő kisebb csúcs? Azon az útvonalon, ahol mi mentünk, a Mytikas a cél és ott van a hegygerincen kacskaringózó út is. De annyira Olympos szakértő nem vagyok, tehát lehet, hogy a kacskaringós úton el lehet menni más csúcs fele is, nem tudom. Ott meg lehet próbálni, de mindenképpen valamiképpen jó kondiban kell lenni, mert az oxigén is jóval kevesebb odafent. Lehetőleg júli, aug-ban menjetek, mert fent így is lehet 0 fok. Remélem teljesen tapasztalatlanul nem egyedül akarsz felmenni? Bármi lehet, egy vihar pl., az jó lenne ha lenne tapasztalt túrázó veletek. Van több görög hegymászó egyesület, akikkel fel lehet menni, ott Litochoro-ban is, esetleg velük kell egyeztetni.


Szia!
Köszönöm Neked is a jótanácsokat! Megvolt a Skala icon_smile.gif
(A Skala az, ahol a Mytikasra át lehet mászni azon a kis kivágott részen. A Skolio a másik, gömbölyűbb csúcs, amire gondolsz, szerintem.) Felkészültünk rendesen, sok kaja és víz volt nálunk. Vizet főként a 2000 méter feletti migrén elkerülésére vittünk. Nekem nem volt semmi bajom, de az Uramnak fájt a feje, hiába ivott sokat.
Felfelé nem volt semmi gond. Amikor Prioniában láttuk, hogy 2,5-3 óra a menedékház, becéloztunk egy 4 órás időt a szintünkhöz mérten. 2 óra 34 perc alatt értünk fel úgy, hogy közben egy csomót fényképezkedtünk, meg tátottuk a szánkat. Meglepődtünk, hogy ilyen gyorsan felértünk. A menedékház mellett leültünk negyed órára, ettünk egy kis kalóriát, és indultunk tovább. 2 óra múlva a Skala-n voltunk. Az utolsó fél óra kicsit nyögvenyelős volt, de már tényleg kevés volt az oxigén, meg muszáj volt mindig kiállni a szakadék szélére és nézelődni, mert őrületes a magasság...vagyis a mélység icon_smile.gif Meg hát enyhén meredek is volt az út icon_smile.gif
Nagyon csalogatott a Mytikas, de mint korábban is írtam, tiszteljük a természetet, és úgy voltunk vele, hogy megcsináltuk a tervünket, jóval a tervezett időn belül, úgyhogy nem mentünk át. Élveztük a látványt és a csendet...egy ideig...amíg meg nem jelent 10 görög, akik üvöltve beszélgetnek úgy, hogy fél méterre vannak egymástól...(ezt egyáltalán nem értettem a görögökben. Oké, hogy más kultúra, de ez náluk veleszületett süketség, vagy mi a szösz?)
Amatőrként annyi észrevételem lenne, hogy a túrabot biztos nem hülyeség, legközelebb veszünk, és megpróbáljuk avval, hátha gyorsabb/könnyebb. A másik pedig, hogy ha valakinek ilyen nyeszlett lábfeje van mint nekem (nincs magassága és keskeny), annak jobb lenne egy olyan túracipő, ami magasszárú, és tartja a lábfejet rendesen, mert nekem lefelé folyamatosan előrecsúszott a lábam, és a körmeimet félúton kikezdte...onnan minden lépés kínszenvedés volt.
Mi ennyi felszereléssel indultunk el 2 embernek (ha esetleg valaki kezdőként szeretne ide felmászni és ugyanolyan tanácstalan, mint én voltam az indulás előtt): 6 liter víz, 4 banán, szezámszelet, mandulaszelet, fél kiló kenyérből készült szendvics, egy-egy termofelső, felcipzározható nadrágszárak. A vízből fél liter maradt, a kenyérből kb. a negyede.
Senki ne hagyja ki, mert eszméletlen élmény! icon_wink.gif

# 71
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Halaszer
Aktív fórumos
Aktív fórumos
196 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#174468 Üzenet linkje2011-08-29 07:23:45  Válasz a #174449. hsz-ra Előzmény #174449

Kíváncsi lennék a fényképekre, megnézhetőek lesznek? Érdemes szerinted a menedékházhoz vezető út feléig felmenni? A gyerekeink olyan 1-1,5 órát tolerálnak egyenlőre a hegyek közt felfelé (meg persze aztán ugyanennyit vissza). Jövőre szeretnénk 3 napot itt eltölteni valahol velük...

Vagy ha valakinek van egyéb tanácsa, hova érdemes kisebb túrákra menni, azt is megköszönöm!

# 72
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Keve
Aktív fórumos
Aktív fórumos
126 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#174478 Üzenet linkje2011-08-29 11:17:35  Válasz a #174468. hsz-ra Előzmény #174468

Bocs, hogy csak úgy beleszólok, de persze, hogy érdemes akár csak a fele útig is elmenni. nagyon szép az útvonal, van mit nézni.
A Szent Dionisio kolostortól is nagyon szép kiépített gyalogösvény van felfelé és lefelé is.
Azon kívül amit gyerekkel tudok ajánlani, az a Litochoróból induló felfelé vezető ösvény ami a patakmederben illetve mellette van. Jól jelölt, nem nehéz és szép út. Gyakorlatilag a városka közepén levő parkolótól indul.

# 73
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kismaci
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#174490 Üzenet linkje2011-08-29 14:21:18  Re:

halaszer írta:
Kíváncsi lennék a fényképekre, megnézhetőek lesznek? Érdemes szerinted a menedékházhoz vezető út feléig felmenni? A gyerekeink olyan 1-1,5 órát tolerálnak egyenlőre a hegyek közt felfelé (meg persze aztán ugyanennyit vissza). Jövőre szeretnénk 3 napot itt eltölteni valahol velük...

Vagy ha valakinek van egyéb tanácsa, hova érdemes kisebb túrákra menni, azt is megköszönöm!


Szerintem még 5 percet is érdemes felfelé menni. Csodaszép. Paralia 150 km-es környékén bejártuk a főbb nevezetességeket, de a legnagyobb élmény az Olymposz marad Görögországból.
Egyébként mi nem éreztük az időt egyáltalán. Csak mentünk-mentünk, közben mondtuk, hogy: hűűű, assszttaaa, eztnézd, baakkkerr, ilyen niiincs...és ezeket kombináltuk icon_biggrin.gif Ha pedig a menedékházig vezető út feléig felmentek, még szebb dolgokat láttok.
Amit utánam írt keve (a litochoro-i meder), az is jó, csak szerintem rövid, és nem igazán látsz közelről igazi nagy hegyet (max. 1 óra oda-vissza fényképezéssel). De persze azt is nagyon érdemes megnézni, vagy akár egy főpróbának sem rossz, hogy "no gyerök, ha bírod, akkor holnap még szebb helyre viszlek" icon_smile.gif Nálunk is így volt icon_smile.gif Bejárattuk a cipőnket icon_smile.gif Mondjuk a jelölését nagyon kell nézni, mert csak odafele van meg, visszafele nincs, és mindig hátra kell nézni, hogy ott van-e a kövön a jel a bozótosban. Bár eltévedni nehéz ott.
Fényképet priviben tudok küldeni, ha szeretnél, de a neten található profi fotók szerintem sokkal jobbak. Nekünk egy nagyon régi digitális gépünk van, csak azért kattogtattuk, hogy az itthoniaknak is meg tudjuk mutatni merre jártunk...inkább az agyunkban levő fényképek a jobbak icon_smile.gif

# 74
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Halaszer
Aktív fórumos
Aktív fórumos
196 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#174497 Üzenet linkje2011-08-29 15:38:11  Válasz a #174490. hsz-ra Előzmény #174490

Köszi mindkettőtöknek! Télen majd belemerülök jobban a témába icon_smile.gif Mellé egy pár nap Tátrát is tervezünk, lehetőleg oda gyerekek nélkül, szóval jó kis hegyes nyarunk lesz, ha minden összejön icon_smile.gif
# 75
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bereniek
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230218 Üzenet linkje2015-06-11 18:17:02 

Olümposzra esetleg tervez-e valaki túrát a jún. 18-29-ig terjedő időszakban? Szívesen csatlakoznék, ott leszek tőle 25 km-re. Tapasztalt túrázó vagyok, de egyedül nem szívesen indulnék neki.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Túrák, programok, sport
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu