Kréta
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
Hozzászóló Üzenet
# 7051
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mona1
Aktív fórumos
Aktív fórumos
107 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#231376 Üzenet linkje2015-06-29 16:43:48 

Sziasztok,
Megérkeztünk Chaniából. Ez lett a kedvenc városom, annyira gyönyörűek a régi házacskák, az óváros. Az idő szuper volt
végig, egyszer esett kis eső reggel. Voltunk hajókiránduláson Baloson, szerintem mondanom sem kell hogy mennyire jó volt:)
Autót béreltünk 1 napra (35 euró,Seat Cordoba) és azzal mentünk Elafonissibe. Kicsit hajmeresztő volt az út, no meg a görögök
vezetési stílusa még inkább, de megérte, mert csodás egy hely. Sajnos beárnyékolta a nyaralást egy fránya lázas-náthás betegség,
ezért csak utolsó nap tudtunk elmenni a Samaria szurdokba. Lélegzetellálító, de meg kellett szenvedni érte:) Utána pár napig még fájt
mindkettőnk térde, bokája, de szerencsére elmúlt. A válság nem volt érezhető egyáltalán, vittünk kp-t, és sok helyen fizettem kártyával is.

# 7052
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Greee
Aktív fórumos
Aktív fórumos
83 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231414 Üzenet linkje2015-06-29 22:06:06 

Mona,
Köszönjük a beszámolót icon_smile.gif
Reméljük a betegség csak enyhe árnyékot vetett és összegészében pozitív lett a vakáció kimenetele.
A válságról, bevallom engem ma elkapott egy kis pánik hogy bezártak a bankok.
De felvettem a kapcsolatot a harmadik szállásadónkkal (az első kettővel már múlt héten ők akkor azt mondták táényleg nincs semmi gond). A harmadik szállásról pedig most kaptam vissza a választ, elfogad bankkártyát és működik minden problémamentesen, benzinkutak szupermarketek is gond nélkül lehet fizetni bankkártyával.
Persze készülünk nagyon bőven készépénzzel de jó lenne ha legalább egy pár nagyobb összeget lehetne bankkártyával letudni.
A Tripadvisoros fórumokon megy az izgalom. Vannak jajveszélkelők és sok pozitiv visszacsatolás, görögöktől vagy éppen visszatért turistáktól, hogy a turizmusban észre sem vehető a káosz. Hát reméljük icon_smile.gif

# 7053
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Modlin
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231423 Üzenet linkje2015-06-30 08:21:49 

Greee, én is olvastam tegnap nagyon sok fórumot, ahol olyanok írtak akik most jöttek haza vagy épp kinn vannak. Mindenki azt írja, hogy ez csak népámítás és a turizmusban semmi sem vehető észre. Lehet pénzt kivenni, kártyával fizetni, minden étterem és bolt nyitva van és a tankolással sincs baj. A korlátozások csak a görögöket érintik. Én nagyon nem aggódom, éhen biztosan nem halunk. Egyedül a benzin izgat egy kicsit, hogy biztosan legyen utánpótlás, mert így a bérelt autókkal nem tudom mi lenne. Greee ha tudsz mikor megérkezel azért próbálj küldeni egy helyzetjelentést icon_smile.gif Jó készülődést, és mindjárt itt a szabid icon_smile.gif Nekünk még 10-ig munka icon_sad.gif
# 7054
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Greee
Aktív fórumos
Aktív fórumos
83 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231433 Üzenet linkje2015-06-30 10:49:03 

Modlin, rendben jelentkezem majd!
Nekem még 3 munkanap és 6 az indulásig icon_biggrin.gif
Egy hét mulva már a második krétai napunkat élvezzük icon_smile.gif

# 7055
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Marcsi62
Aktív fórumos
Aktív fórumos
112 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231605 Üzenet linkje2015-07-02 09:49:17  Válasz a #230635. hozzászólásra Előzmény #230635

Szia!

Makris Yialos egy teljesen átlagos falucska, szinte teljesen összeépülve Analipsivel.Tengerpartja szuper,homokos,lassan mélyülő és kellemesen meleg volt(szeptemberben voltunk).Mi a Theodora apartmanban voltunk és az apartman előtti parton strandoltunk,nagyon szuper volt.Előtte vezet a sétány telis-tele tavernákkal.Az apartman közvetlen a tengerparton van,csendes mellékutca vezet tőle a főútra,-kb 150 méter-,sarkon bolt,a bolttal szemben a buszmegálló.Maga az apartman tiszta,alapfelszerelt,a célnak tökéletesen megfelelt.Dél-krétai barangolásokhoz ideális kiindulóhely Makris Yialos.A képgalériámban találsz róla albumot.
Ha van kérdésed,szivesen válaszolok;üdv:Marcsi

# 7056
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Flashback
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231611 Üzenet linkje2015-07-02 11:15:46 

Sziasztok

Most sajnos csak 1 hétre megyünk. Ebből 2 nap lesz Santorini. Szóval tudnátok ajánlani:
- Olyan helyeket amit mindenképpen meg kell nézni?
- Olyan helyi ételeket (akár éttermeket is ajánlhattok) amit mindenképpen meg kell kóstolni?


Akár Santoriniben is! icon_smile.gif

Kocsit bérlünk 1 hétre.

Amit eddig összeírtam:
- Aquaworld / Hersonissos
- Herakleion Archaeological Museum
- Manousakis Winery
- Tengeralatjárós hajó / AG Nikolaos
- Agios Nikolaos templom
- BALOS LAGOON & GRAMBOUSSA ISLAND
- Elafonissi Beach
- Falassarna Beach
- Biolea – Olivaolaj készítés // Elafonissihoz útba esik
- CHAINA város
- Rethymnon Old Town

# 7057
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rozi56
Aktív fórumos
Aktív fórumos
86 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231619 Üzenet linkje2015-07-02 12:01:17  Válasz a #231605. hozzászólásra Előzmény #231605

Szia Marcsi!

Köszönöm válaszodat. A közeli boltban akkor reggeli beszerezhető? Volt kedvenc tavernátok? Mi önellátóak leszünk de nem szoktunk főzni, ezért érdekel.Az albumodat megnéztem már többször is nagyon klassz képeket készítettél. Önállóan szeretnénk Iarepetrába eljutni - helyi közlekedéssel - gondolom megoldható. Fakultatívok közül eddig Chrissi sziget és Vai van tervben de gondolkodunk Agios Nikolaos- Spinalonga kiránduláson is. Most még azt nem tudjuk, hogy a repülő mikor indul, Pozsonyból megyünk, és melyik reptérre érkezünk: Heraklion helyett jobb volna Sitia a transzferidő miatt, de majd meglátjuk. A visszaszámlálás már elkezdődött, remélem jól sikerül a nyaralás.
Üdv. Rozi

# 7058
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szunyi
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#231624 Üzenet linkje2015-07-02 12:56:57 

Sziasztok! Gouves-ben az Adonis apartmanról van valakinek valami közelebbi tapasztalata? Esetleg a településről is!?
# 7059
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231625 Üzenet linkje2015-07-02 13:13:12  Válasz a #231624. hozzászólásra Előzmény #231624

szállásról hét személyes értékelés:

http://www.booking.com/hotel/gr/adonis-apartments-gouvai.hu.html#tab-reviews

gouves: alul kereső, üsd be a településnevet, négy oldalnyi olyan kommentet láthatsz, melyben volt szó már erről a helyről itt.

# 7060
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Adry04
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231626 Üzenet linkje2015-07-02 13:26:40 

Sziasztok! Olvastam, hogy többetek is Chania-ba vagy a közelében nyaral. Meg tudnátok mondani melyik társasággal lehet ide kedvezö áron repülni?
Èn a Wizzair-töl sajnos csak Heraklion-ba találtam repülöt icon_sad.gif
Robogó illetve Motor bérlésre van lehetöség? Milyen árban vannak?

# 7061
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Greee
Aktív fórumos
Aktív fórumos
83 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231627 Üzenet linkje2015-07-02 13:27:58 

Flashback,

Nagyon jó a listád.
Ha Elafonissi-s napra még belefér: Chryssoskalitissa Monastery, google-zd le, gyönyörű icon_smile.gif

# 7062
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Greee
Aktív fórumos
Aktív fórumos
83 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231628 Üzenet linkje2015-07-02 13:30:14 

Adry, én Rómából repülük. Ha jól tudom talán ryanair indított Chania-t Budapestről??
# 7063
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#231629 Üzenet linkje2015-07-02 13:32:02  Válasz a #231611. hozzászólásra Előzmény #231611

Szerintem kötelező: Knossos, Festos, Samaria szurdok,
és esetleg még ezeket is érdemes megnézni: Kournas-tó, Kato Zakros, Vai, Matala.

# 7064
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231632 Üzenet linkje2015-07-02 13:37:35  Válasz a #231626. hozzászólásra Előzmény #231626

pestről a legegyszerűbb megoldások:

- wizz heraklion, onnan busszal vagy bérautóval.

- aegean airlines, athéni átszállással (de ez olyan átszállás, hogy ha bármi gond van a pest-athén járattal, ingyen tesznek át a következő athén-chania járatra).

- wizz thessaloniki, és onnan chaniába vagy az aegean-nal vagy a ryanairrel.

# 7065
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Adry04
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231636 Üzenet linkje2015-07-02 14:07:18 

Köszi a tippeket, hat akkor lehet mégis maradunk Heraklion környékén ezúttal. Bérautót nem szeretnénk, mert motorbérlésben gondolkodunk és a kettö egyszerre picit sok lenne meg felesleges is.
Akkor a sziget nyugati részét majd talán egy másik nyaralás során nézzük meg icon_smile.gif

Motorbérléssel esetleg van valakinek tapasztalata?

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
<   1 2 3 ... 470 471 472 ... 505 506 507   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu