Kréta
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
Hozzászóló Üzenet
# 7066
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231637 Üzenet linkje2015-07-02 14:10:01  Válasz a #231636. hozzászólásra

ja, meg mintha lenne iroda is, ami chaniába visz el charterrel.
# 7067
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Flashback
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231641 Üzenet linkje2015-07-02 14:56:05 

Samaria szurdokot néztem nekem tetszene az egynapos gyaloglás csak az a baj hogy a társaság nem ilyen beállítottságú meg kocsihoz vissza is kell menni...
De egy max félórás útra talán rá tudom venni őket! Az a komoly szurdok kapu messze van a főúttól?

# 7068
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mindy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
81 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231642 Üzenet linkje2015-07-02 15:22:23 

Az Ibusznak vannak útjai Bp-ről Chaniaba. Ha jól emlékszem vasárnapi indulással, Travel Servicevel.
# 7069
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Marcsi62
Aktív fórumos
Aktív fórumos
112 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231663 Üzenet linkje2015-07-02 22:22:10  Válasz a #231619. hozzászólásra Előzmény #231619

Szia Rozi!
A reggelihez mi a pékségben vásároltunk,a már fent említett buszmegálló mellett volt/van(?)
Larepetrába helyi busszal mentünk a Chrissi-s napon,este 20.15-kor jött vissza a busz.

Kedvenc taverna? Minden nap máshol ettünk,a legfinomabbat Kalamakiban az Avra tavernában ettük.Az autó adta szabadságot kihasználva mindig ott ettünk,ahol épp megéheztünk és megfelelő tavenát találtunk.Fakultatív kirándulásra nem fizettünk be,magánszervezéssel kirándultunk.
Dél-krétai nyaralásunkra mindig szivesen emlékezünk,több szempontból is úttörő volt..
icon_biggrin.gif (első év gyerekek nélkül,első repülős nyaralás,első autóbérlés önállóan,első találkozás Krétával...;örök cerelem lett
icon_lol.gif icon_wink.gif

Jó lesz,majd meglátod icon_smile.gif

# 7070
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Modlin
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231673 Üzenet linkje2015-07-03 08:19:37 

Sziasztok! Budapestről Chaniába közvetlenül csak charterrel lehet menni, egyénileg Thessaloniki vagy Athén átszállással. Nekünk szerencsénk volt mert egy ismerős révén az IBUSZ-nál tudtunk szerezni oda járatra csak repjegyet a Travel Services charterjükre. Vissza mivel többet maradunk mint 8 nap már Heraklionból jövünk Wizzairrel.
# 7071
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#231683 Üzenet linkje2015-07-03 09:57:21 

sziasztok! Gondoltam megosztom Veletek! Pár perce beszéltem Krétán lévő kollégámmal, tegnap értek ki. A levegő 28-31 fok között van, a víz kellemes meleg, néha 2-3 méteres hullámokkal. A szél fúj. Azt mondta, szerettek volna fizetni kártyával, de sem a hotelben, sem a bevásárlásnál nem fogadták el, mondván, hogy a bankok nem nyitnak ki, csak előre láthatóan hétfőn, és most hétfő óta zárva vannak. Pénzt felvenni nem próbáltak. De semmi zavargás, semmi probléma, semmi nincs kint, azt mondta, nagy csend, nyugalom, nyaralás feeling, és nagyon jól érzik magukat:)
# 7072
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Flashback
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231686 Üzenet linkje2015-07-03 10:28:41 

Van valami speckó helyi kaja? Kérlek titeket írjatok már ebben a témában is valamit icon_smile.gif
# 7073
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#231688 Üzenet linkje2015-07-03 10:37:46  Idézet innen: #231641

Flashback írta:
Samaria szurdokot néztem nekem tetszene az egynapos gyaloglás csak az a baj hogy a társaság nem ilyen beállítottságú meg kocsihoz vissza is kell menni...
De egy max félórás útra talán rá tudom venni őket! Az a komoly szurdok kapu messze van a főúttól?


Kétszer végigmentem a Samaria szurdokon. Nagyon szép a táj, friss a levegő, van ahol mászni kell a köveken.
A gyalogtúra kb 4-6 órát vesz igénybe, attól függ milyen tempóban lehet haladni.
Fent a bejáratnál van parkoló, de szerintem nincs érelme félig lemenni aztán vissza, bár sokan csinálják.
Azt lehet csinálni, hogy aki nem akar túrázni, felviszi a többieket a bejárathoz és utánna lemegy Sougiába és ott várja a túrázókat.
A szurdok vége Agia Roumellibe vezet, onnan hajóval lehet átmenni Chora Sfakionra, Paleochorára illetve Sougiára.

# 7074
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mona1
Aktív fórumos
Aktív fórumos
107 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#231701 Üzenet linkje2015-07-03 11:23:21  Idézet innen: #231626

Szia adry04,

Mi úgy mentünk, hogy Bp-Heraklion a Wizzairrel. Nagyon könnyen bejutottunk a városközpontba a reptérről busszal. Mivel ez esti járat, ott aludtunk, másnap reggel megnéztük Knossost is. A Heraklion-Chania közötti buszjárat kb. óránként járt,(talán éjfélig is) kellemes légkondis volt a busz, 2 óra 45 perc volt az út.

Hazafele: Chaniából Thessalonikibe Aegean airrel. Szintén ott aludtunk, másnap pedig
Wizzairrel haza.


adry04 írta:
Sziasztok! Olvastam, hogy többetek is Chania-ba vagy a közelében nyaral. Meg tudnátok mondani melyik társasággal lehet ide kedvezö áron repülni?
Èn a Wizzair-töl sajnos csak Heraklion-ba találtam repülöt icon_sad.gif
Robogó illetve Motor bérlésre van lehetöség? Milyen árban vannak?

# 7075
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mona1
Aktív fórumos
Aktív fórumos
107 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#231702 Üzenet linkje2015-07-03 11:33:11  Idézet innen: #231686

Szia Flashback,

Én ezeket a helyi kajákat próbáltam többek között:
paradicsomos okra (zöldbabszerű növény),
töltött szőlőlevél,
krétai burek (cukkini, gomba, vékony krumpliszeletek,vmi besameles töltelékkel, de van bárányhúsos is)
Dakos ( piritott kenyér paradicsomos krémmel,mizitra sajttal)
Apaki (picit ecetesen pácolt karaj, füstölve, grillezve)
Briam (padlizsános cukkinis lecsószerű)
Húsgombócok mentás joghurtos szósszal (Keftedes)
Töltött krumpli (csirkével,pestóval,baconnel, aszalt paradicsommal)
és az elmaradhatatlan muszakát, cserépedényben:)

Flashback írta:
Van valami speckó helyi kaja? Kérlek titeket írjatok már ebben a témában is valamit icon_smile.gif

# 7076
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Flashback
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231718 Üzenet linkje2015-07-03 12:59:54  Válasz a #231702. hozzászólásra Előzmény #231702

Köszönöm szépen!!! Ezer hála! icon_smile.gif

Annak szőlő levélnek nem emlékszel mi volt a neve? Karpathoson is ettünk olyat nagyon jó volt!

A bárányos kajákat nagyon szeretem az jöhet minden mennyiségben! icon_smile.gif

# 7077
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mona1
Aktív fórumos
Aktív fórumos
107 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#231721 Üzenet linkje2015-07-03 13:18:22  Idézet innen: #231718

Dolmadakia icon_smile.gif

Flashback írta:
Köszönöm szépen!!! Ezer hála! icon_smile.gif

Annak szőlő levélnek nem emlékszel mi volt a neve? Karpathoson is ettünk olyat nagyon jó volt!

A bárányos kajákat nagyon szeretem az jöhet minden mennyiségben! icon_smile.gif

# 7078
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#231742 Üzenet linkje2015-07-03 20:39:30 


# 7079
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Eagle
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231812 Üzenet linkje2015-07-05 18:08:23 

Sziasztok!
Nemrégen jöttünk haza Krétáról. Dél-Krétán, a Líbiai tengernél, Makris Yialoson voltunk. Nem túl nagy, nem is kicsi település, pont olyan amit mi kerestünk a párommal. Nagyon megszerettük icon_smile.gif Hosszú, homokos partja van, ezért nincs tömeg, és nagyon tiszta a part és a víz is. Ez elmondható az egész településre, hogy rendezett és tiszta. Vannak hagyományos boltok, mint máshol Görögországban, de meglepett bennünket, hogy voltak nagyon komoly, színvonalas üzletek is. Elég sok. Este jókat lehet sétálni és rengeteg helyre lehet beülni vacsorázni, fagyizni, koktélozni. Magyarokkal nemigen találkoztunk, ide inkább angolok, németek, hollandok, szlovákok járnak nyaralni. Gyerekeknek egy igazi paradicsom a fürdésre. Rengeteg apartman van, rendezettek és tele virágokkal, és vannak komoly szállodák 4 ill. 5 csillagosak is. Autót is lehet bérelni könnyen. Mi az Artemis aparthotelben voltunk, amit ajánlok Mindenkinek. Nagyon elégedettek voltunk vele, pazar kilátás a szobából, közvetlen tengerparti, saját strandja van. Gyönyörű, gondozott pálmafás kertje, tele szebbnél-szebb virágokkal, a tulajok figyelmesek és kedvesek voltak. Érdemes elmenni Vai-ra, pálmaligetes strandja egyedülálló, ott felmenni a kilátóba megéri a csodás látvány miatt. Az éttermébe, gyors, profi a kiszolgálás és finoman főznek. Ajándékba kaptunk egy-egy pohárkával rakit, ez olyan pálinkaféle.. Bárhol ettünk, mindenhol kaptunk ajándékba valamit, általában előételt. Toplou-i kolostorban voltunk még, ill. egy bűbájos kis hegyi faluban. Sitiában a keddi nagy piacon ( szerintünk Neos Marmarason nagyobb van) voltunk.
Érdemes elmenni Chrissi-szigetére, Ierapetrából indul a komp, velünk utazó társaink voltak ott. Szívesen ajánljuk Mindenkinek ezt a nyarlóhelyet, mi biztosan máskor is megyünk!

# 7080
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Viizo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
212 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#231816 Üzenet linkje2015-07-05 19:37:03  Válasz a #231812. hozzászólásra Előzmény #231812



Jó ilyet olvasni, az a környék nekem is egészen bejött - köszi a beszámolót! icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
<   1 2 3 ... 471 472 473 ... 505 506 507   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu