Vourvourou
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 571
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228624 Üzenet linkje2015-05-04 06:20:23  Válasz a #228621. hozzászólásra

A bolt kb. félúton van a két apartman között, de nem a parton, hanem a főút mellett, pontosan a Vourvourou lehajtónál. Egész jól felszerelt bolt lett az utóbbi időben. A parton a Platanosnak van egy kávázóként működő része, ott van sokféle jégkrém is. Az igazi cukrászda, palacsintázó és fagyizó (de ez is gyári fagyi, nem helyi készítés emlékeim szerint) sajnos csak a falu másik végén van, kb. 3-4 km tőletek. Mellette a souvenír bolt és a gyrosos. Közben viszont van egy csomó étterem és a két nagy bolt.
Az, hogy nincs tömeg, az gyenge kifejezés: ott gyakorlatilag ember nincs a parton! Nagyon szép part egyébként, tiszta a víz, viszonylag lassan mélyül, tehát semmi baj nincs vele, csak kevés apartman van azon a részen. Mi is el szoktunk sétálni arra, mert a kevés ember miatt több a kagyló arrafelé. Tömeg a Karidi Beachet kivéve sehol nincs a faluban, az a max. 1500 ember aki egyszerre ott nyaral 5-6 km-es parton oszlik el.

# 572
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228625 Üzenet linkje2015-05-04 06:43:14  Válasz a #228601. hozzászólásra Előzmény #228601

Szerintem tökéletes első nyaralásra Görögországban - legalábbis nyugira vágyó és/vagy kisgyerekes családoknak. Egy baja van, hogy fertőző hely, aki elkapja, az vissza vágyik. Ráadásul elég magasra teszi a mércét, mi azóta sem találtunk biztos alternatívát - ezért visszajárunk 2007 óta.
Ideális hely a félsziget körbejárására is, kb. 1.5 - 2 óra lenne körben a félsziget, ha nem állnátok meg közben. Átlagosan minden 5 -10 km-re esik egy-egy szép öböl, sok viszont nem is látható az útról, csak tábla jelzi, és egy keskeny, sokszor nem is aszfaltozott út vezet hozzá. A falu környékén is van jó pár szép strand (a legismertebb a Karidi bach, sokan csak emiatt néznek be Vourvourouba) , érdemes a műholdkép alapján körülnézni, és megkeresni.
Az általad említetteket én nem ismerem, inkább a Sarti topicban érdeklődj felőlük!

# 573
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Brekka10
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229514 Üzenet linkje2015-05-29 22:07:51  Válasz a #228601. hozzászólásra Előzmény #228601

Szia Tomeka,
Vourvourou környéken a Lagonisi, a Fava és a Karidi strandokat ajánlom, nekünk ebben a sorrendben ezek voltak a kedvenceik, különösen a Lagonisi, az maga a csoda. Narancspartról régebbről nagyon kellemes emlékeim voltak, de pár éve ujra ott jártunk, es hatalmas csalódás volt: irtózatos tömeg, és ami vele jár. Nem is maradtunk. A környezet amúgy fantasztikus.
Jó nyaralást mindenkinek! icon_smile.gif

# 574
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hajcsavar
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230733 Üzenet linkje2015-06-21 22:26:17 

Sziasztok!

Mi először tűztük ki Görögországot úti célnak. Vourvourou-t választottuk! Jók a hozzászólások, meg a fotók köszönjük sokat segítettetek! Amit kérdezni szeretnék, hogy autóval kb. mennyiből jön ki az út? Üzemanyag, autópálya díj. Mennyivel készüljünk ?( össz.) Jelenleg milyen a helyzet az utakon? Sok rémhírt lehet olvasni, de remélem nem igaz! Merre érdemes nekivágnunk Budapestről? Júli 31.-én indulunk. Várakozással teli. Annyira beleszerettünk a helybe, hogy szívünk szerint az egész nyarat kint töltenénk! Mindenkinek kellemes nyaralást és jó utat kívánunk! Válaszotokat előre is megköszönöm. icon_biggrin.gif

Hajcsavar

# 575
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hajcsavar
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230735 Üzenet linkje2015-06-21 22:31:22 

Amit még elfelejtettem szállásunk a Studio Filio Sonia ismeri valaki? Köszi! icon_biggrin.gif
# 576
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Styleair
Aktív fórumos
Aktív fórumos
122 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230736 Üzenet linkje2015-06-21 22:31:33 

Mennyi az útiköltség? Milyen autóval? Kamahárom, vagy Barkasz? Mekkora motor milyen üzemanyag? Mennyit fogyaszt? stb.
# 577
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Styleair
Aktív fórumos
Aktív fórumos
122 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230737 Üzenet linkje2015-06-21 22:34:18 

# 578
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230788 Üzenet linkje2015-06-22 13:31:31  Válasz a #230735. hozzászólásra Előzmény #230735

A falu jó választás elsőre. Nekünk már a sokadik volt, de azóta ott ragadtunk. A szállásotokat nem ismerem. Ha jó a bookingos térkép, akkor ez gyakorlatilag a falu előtt van kicsivel. Van a közelben egy kisebb, de jól felszerelt bolt, de a falu központi része a nagyobb boltokkal, éttermekkel kb. 3 km. Mivel a Sartiba vezető főút mellett van, lehet, hogy kissé hangos lesz. A szállás melletti a legjobb part a faluban, tiszta, nem mélyül gyorsan, alig vannak ott, mert inkább saját használatú nyaralók vannak ott.
Utiköltség: te ismered autódat, kb. 1200 km az út, ebből bő 900 km a pálya. Nagy szintkülönbség nincs, az itthoni fogyasztással tudsz kalkulálni. A pályadíj Szerbiában 14€, Macedóniában 4,5€, Görögországban nincs.
Az útvonal: gondolom csak a határátlépés a kérdés. A pénteki időpont necces, nagyon nem mindegy, hogy azon belül mikor akartok indulni. Ha korán, akkor Röszke is jó lehet még, késő délutántól már inkább Tompa, vagy estig Ásotthalom. Abból, hogy mit látsz Budapesttől az M5-ön már tudsz tájékozódni.
Addig lesz még pár forgalmas hétvége, olvasgasd szorgalmasan az autós fórumot, ott sokat tanulhatsz!

# 579
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hajcsavar
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230835 Üzenet linkje2015-06-22 22:36:33 

Styleair, titi68 köszönöm Nektek! Az "ez alap", most olvasgatom. Sokat segítettetek. Ez idáig ilyen hosszú útra nem indultunk el kocsival, ezért is tűnhetett butának a kérdés. Ezért nem vagyok, voltam képben. Autóval még nem mertünk nekivágni . Viszont gondoltam a fórum sokat segíthet. Bejött a számításom. icon_smile.gif Végigolvasom ezt is, meg amit ajánlottatok. Jövőre mindenképpen okosabb leszek! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_redface.gif
# 580
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Philipposz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230836 Üzenet linkje2015-06-22 22:47:42  Válasz a #230733. hozzászólásra Előzmény #230733

Ekkor már eléggé be van dugulva röszke! én ásotthalomra mennék. 2 éve majdnem ott " Nikiti" voltunk és kb 15 óra alatt megérkeztünk; kb 260km re vagyunk röszkétől és a 47-es főúton mentünk ami azért nem autópálya!! Fogyasztás E39 528i 8.9l/ 100 km 5fő fullon a csomag és légkondival, ha haladtunk akkor kb 130-145 között. a gyerekek nálunk kicsik a legkisebb 1 éves volt, elég gyakran meg kellett állni. a pálya díjat látod. én tankolni csak itthon és macedóniába belépéskor és KILÉPÉSKOR tankolok mert a görögöknél nagyon drága. minden esetben helyi kp, amit macedóniában váltok már belépéskor kb 200 euro kell, biztos lehet kártyával,de az nekem nincs és nem is szeretem. Vourvorou karidi beach gyönyörű. Az idén máshova megyünk Thasszosz!! Neked meg jó utat.
# 581
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Styleair
Aktív fórumos
Aktív fórumos
122 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230837 Üzenet linkje2015-06-22 22:54:16 

Görögországba mi is most megyünk először autóval. icon_smile.gif
Jó lesz!

# 582
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230839 Üzenet linkje2015-06-22 23:07:39  Válasz a #230835. hozzászólásra Előzmény #230835

Nincs mit! Kérdezz nyugodtan, ha tudok válaszolok! Egyébként mi is azon a környéken leszünk, csak sajna mi már majdnem elindulunk haza, amikor Ti érkeztek.
# 583
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hajcsavar
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230872 Üzenet linkje2015-06-23 18:55:58 

philipposz Neked is köszi!

Már nagyon várjuk az utazást! Ma egész nap művelődtem. icon_biggrin.gif Utánaolvastam az általatok írtaknak. Jó, hogy vagytok így könnyebb, összeszedettebb minden! titi68 köszönöm, látom, hogy Te már tapasztalt vagy. Még biztosan fogok kérdezni. Étterem, bolt, látnivalók érdekel. Szép estét mindenkinek!

# 584
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nemestomy83
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231813 Üzenet linkje2015-07-05 18:18:21 

Szia titi68! Vourvuruban mennyibe kerul a motorcsonak berles?
# 585
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231817 Üzenet linkje2015-07-05 21:51:56  Válasz a #231813. hozzászólásra Előzmény #231813

Szia!
Én itt szoktam bérelni. A gyengébb 60€, az erősebb 90€. 10 - 18-ig adják oda, hivatalosan kevesebb időre nem lehet bérelni. Az üzemanyagot külön kell fizetni, attól függően, hogy mennyit és milyen gyorsan hajtod az kb. 30€. A falu környékét és a vele szemben levő Diaporos szigetet körbe lehet vele járni, de akár Ormos Panagiasig is el lehet menni, sok szép helyet lehet felfedezni. Hivatalosan 5 személyes, de én gyenge vagyok matekból, ezért 6-an is elférünk benne. Adnak mentőmellényt, a gyerekeknek kicsit is, hűtőtáskát és részletes térképet is.
Így összességében nem olcsó, de 4-6 főre szétdobva a költséget nem is drága, 20-25€/főből nem jön ki jobb fakultatív program.
Van egy másik kölcsönző is a falu bejárata melletti parton, de ott még nem kölcsönöztem. Ott nagyobb hajók is vannak, de azokhoz már jogsi is kell.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 38 39 40 ... 48 49 50   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu