Peloponnészosz
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Peloponnészosz
Hozzászóló Üzenet
# 1696
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226985 Üzenet linkje2015-02-17 16:20:24  Válasz a #226978. hozzászólásra

Szia Etel! icon_smile.gif
Hát ezt csak most találtam.
Komppal mehettek Githioba -egy héten egyszer, szerdai napon, vagy Neapoliba mindennap jár, főszezonban kétszer is. Remélem össze lehet egyeztetni a repcsivel.
http://agreekisland.com/schedule-ferry-porfyrousa/

Ez egy elég jó oldal, minden lehetőség rajta van, a kompmenetrend is a mostani. Biztosan frissítik tavasztájt majd, amikor sűrűsödnek a járatok is.

Megvan a kész terved? Ha van kedved szívesen olvasnám, vagy segítek is ha tudok bármily kérdésben. Akár priviben is, még ha lassú vagyok az írással, annak ellenére is. icon_lol.gif

# 1697
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Etel
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227067 Üzenet linkje2015-02-21 16:48:17 

Szia Melus, köszönöm az info-t, ez nekem pont megfelel. Még nincs meg a terv, mert szeptember még odébb van. Hamarosan összehozok egy vázlatot, egyelőre annyi biztos, hogy 3 éjszakát maradunk Kithyrán - mert ott is van mit nézni azt már érzékeltem. Jelentkezem, csak nem tudom hogyan kell priviben írni. icon_redface.gif
# 1698
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227183 Üzenet linkje2015-02-24 20:32:27  Válasz a #227067. hozzászólásra Előzmény #227067

Nagyon szívesen, örülök hogy megfelel az oldal. Ha szeptember, akkor még össze is futhatunk, akár itt-akár ott, mármint a szigeten, vagy a félszigeten. Az én tervem is most ölt végső formát. icon_wink.gif Valamiért, azt hittem ti főszezonban mentek.
Privit úgy tudsz írni, hogy itt bal oldalt az avatarképem felett a billentyűzet ikonra kattintasz, és már meg is nyílik az üzenő ablak. icon_smile.gif

# 1699
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Popeye77
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
511 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#233066 Üzenet linkje2015-07-22 15:27:30 

Szia Etel!

Voidokilia környékén jártál már? Az Omega öböl, Nesztor barlang és palotát érdemes megnézni, ahogy haladtok tovább Methoni felé a vízben van egy ott hagyott hajóroncs. Ha valaki szeret búvárkodni és kellő bátorsággal rendelkezik megnézheti azt is. 2007-ben mikor Koroni-ban megszálltunk nem sok turistával találkoztunk icon_razz.gif

# 1700
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Etel
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233150 Üzenet linkje2015-07-23 12:34:42  Válasz a #233066. hozzászólásra Előzmény #233066

Sajnos az eredeti útvonaltervemet csökkenteni kellett , így Nemea felé már nem megyünk. Kithyrán másfél napot, 2 éjszakát töltünk, majd Monemvassziára és a tengerpartjára 2 nap jut.Innen korán indulva nézzük meg Misztraszt, majd Koroniban alszunk egy éjszakát. Azután visszafelé Itilo /Pyrgos Dirou/, Archangelos /ehhez van közel a kimondhatatlan nevű öböl, ha jól tudom. Majd a végén 3 éjszaka újra Kityrán. Nagyon sajnálom, hogy a többi helyre most nem jutunk el, de remélem jövőre is lesz még lehetőség! icon_smile.gif
# 1701
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Popeye77
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
511 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#233154 Üzenet linkje2015-07-23 12:48:23  Válasz a #233150. hozzászólásra Előzmény #233150

Kalamataban is lehet egy jot setalni! Bar sok idotok nem lesz ra ha jol latom! Misztraszban konnyen telik az ido, foleg ha gyalog mentek fel es elotte Spartaba is beugrotok!
# 1702
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Etel
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233157 Üzenet linkje2015-07-23 12:58:54  Válasz a #233154. hozzászólásra Előzmény #233154

Most látom, hogy jó nagy marhaságot írtam az előbb. A szintén kör alakú öböl amit fogunk látni, az Elefanosi szigeten van, a Voidikilához hasonló, ami ugye Nemea közelében van.
Spártát kihagyjuk, Kalamatát, Gythiot és még ki tudja mi mindent, igyekszünk megnézni.

# 1703
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248784 Üzenet linkje2018-08-24 13:20:42 

icon_sad.gif 3 éve nem írt ide senki??? :-O Az igaz, hogy rengeteg infó van ebben a topikban leírva, annyi, hogy nem is tudtam végigolvasni. Kb. a harmadáig jutottam el, majd ezt az utolsó 3 oldalt. Szóval ....3 nap múlva indulunk a Peloponnészoszra. Felszerelkeztünk utikönyvekkel és innen és ismerősöktől szerzett infókkal. Majd ha megérkeztünk, kicsit felfrissítem a topikot. icon_wink.gif
# 1704
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248836 Üzenet linkje2018-09-16 08:59:45 

Megérkeztünk....még nem összegeztem. Ha elkezdem a munkahelyi unatkozást, akkor talán lesz időm megírni az élményeinket. Akit érdekel, az kérdezzen bátran, a választ is beveszem a leírásba. icon_wink.gif
# 1705
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Raven71
Aktív fórumos
Aktív fórumos
341 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249744 Üzenet linkje2019-12-02 10:41:57 

Sziasztok!
Pár éve már jártam a "szigeten", de igazából toloi kiindulással kirándulgattunk és a főbb dolgokat néztük meg.
Jövőre egy kb 2 hetet szeretnénk eltölteni ezen a gyönyörű helyen. Ehhez is kapcsolódik a kérdésem: olyan terület (tengerparti) érdekelne (nyugati part előnyben), ahol gyönyörű a víz és a közelben pár történelmi nevezetességet is meg tudnánk nézni!

Köszönöm a válaszotokat!

# 1706
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249750 Üzenet linkje2019-12-08 09:54:37  Idézet innen: #249744

raven71 írta:
Sziasztok!
Pár éve már jártam a "szigeten", de igazából toloi kiindulással kirándulgattunk és a főbb dolgokat néztük meg.
Jövőre egy kb 2 hetet szeretnénk eltölteni ezen a gyönyörű helyen. Ehhez is kapcsolódik a kérdésem: olyan terület (tengerparti) érdekelne (nyugati part előnyben), ahol gyönyörű a víz és a közelben pár történelmi nevezetességet is meg tudnánk nézni!

Köszönöm a válaszotokat!


Jajajajajjj...mennyire hanyagolom már én is a hellaszt. icon_sad.gif
Csak azt tudom leírni neked, amiről nekem van tapasztalatom. A Peloponnészosz sokkal nagyobb, hogy akár egy fakultatívval, de akár egy 2 hetes nyaralással be tudd járni. Nekünk is azt kellett eldöntenünk, hogy melyik területre koncentrálunk, és melyik az amit el kell engednünk, mert nem fér bele az időbe.
Végül a nyugati/kicsit déli oldal mellett döntöttünk. Finikoundában volt a bázis, de az odavezető úton megálltunk Olimpiát megnézni, a hazafelé vezető úton pedig Sparta/Monemvasiát. Tehát: Finikoundai "csillagozással" láttuk Vathiát. Ez egy egésznapos program volt. Autóval. Útközben megálltunk Gerolimenas, Limeni, Stoupa, Kalogria nevű helyeken.
Megnéztük Koronit, és Methonit és Voidikiliát. Ez utóbbin egy egész napot eltöltöttünk. Methoniba 2x is átmentünk, mert előszörre sikerült hétfőn menni. A vár nincs nyitva olyankor. Az ottani beach a leghangulatosabb, amit eddig tapasztaltam. Ha újra arra járnánk, akkor Methoniban keresnék szállást. icon_wink.gif
Kb. ennyi fért egy olyan 2 hetes nyaralásba, aminek az odavezető útja 4, a hazavezető útja pedig 3 napig tartott. icon_biggrin.gif Kimaradt Elafonisos és Monemvasia. icon_sad.gif Ezek egy következő út részei lesznek, ha Isten is úgy akarja. icon_smile.gif

# 1707
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249751 Üzenet linkje2019-12-10 09:44:08 

OK hogy leirtad te merre jartal, hol aludtal, melyik odavezetö uton alltal meg, es hogy hol töltöttel egy egesz napot el. DE: Arrol nem irtal a kerdezönek, mit miert edemes megnezni.
Segitek a kerdezönek:
Valahogy keveredjen le KATAKOLOBA , ez egy kikötö , es pici varos, döbbenetesen felszerelt üzletekkel, ha Görög fem, fa , keramia textil, stb egyeb kezmüves dolgot venne. Mögötte direkt a nyugati parton kb 15 perces setauttal, egy borvidek, kis vendeglökkel, bor romantikaval-tengerparton , ez is megerne itt egy nyaralast- - - -
A keleti parton pedig egy 300 Km hosszu , homokpart, Görögorszag leghosszabb, legösszefüggöbb, dugig lehetösegekkel, stb stb kezdödik.
Itt kivalaszthatja , hogy melyik hazban, miert szeretne aludni enni -inni. vendegeskedni .
Na es felette van Olympia -ha mond ez valakinek valamit

# 1708
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249752 Üzenet linkje2019-12-10 10:01:18  Idézet innen: #249751

xoyox írta:
OK hogy leirtad te merre jartal, hol aludtal, melyik odavezetö uton alltal meg, es hogy hol töltöttel egy egesz napot el. DE: Arrol nem irtal a kerdezönek, mit miert edemes megnezni.


Köszi, hogy kioktattál, hogy mit és hogyan nem csináltam. icon_sad.gif Az, hogy kinek mit érdemes megnézni, egyéni ízlés dolga. Felsoroltam egy csomó helyet. Felnőttek vagyunk, a kérdező is. icon_smile.gif Vélhetően utána tud olvasni az említett helyeknek, akár ebben a fórumban is. Mint ahogy tettem én is, mikor az utat terveztük.

# 1709
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249753 Üzenet linkje2019-12-10 15:38:53 

NE vitatkozz , ne akard magad kimagyarazni , olvasd meg egyszer mit kerdezett !

semmi esetre sem arra kivancsi te hol alltal meg, hol aludtal ,mit neztel meg, stb stb

annak fog utanaolvasni, ami itt tanacsot kap szerencsetlen kerdezö, ------de nem töled .

# 1710
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Raven71
Aktív fórumos
Aktív fórumos
341 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249755 Üzenet linkje2019-12-17 08:03:04  Válasz a #249753. hozzászólásra Előzmény #249753

Köszönöm a válaszokat, de miattam nem kell veszekedni!

Mivel Toloban volt a bázisunk, így megnéztük: Epidavrost, Mükénét, Nafliot, Olympiát és természetesen a Korinthoszi csatornát! Nagyon tetszett minden.
Átmazsolázom a válaszaitokat, és aszerint döntök! Köszönöm!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Peloponnészosz
<   1 2 3 ... 113 114 115   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu