Ios
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 76
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nyeretlen
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#233177 Üzenet linkje2015-07-23 16:10:36  Válasz a #233126. hozzászólásra

Szívesen! Esetleg Görög sali? Tudom, abban is van olyan amit nem fogyaszthatsz..na de a többi része?! icon_smile.gif Lehetséges, hogy ez kicsit off lesz, de csak megbocsátanak nekünk.... Szóval ha már fogadalom megerősítés, esküvő, Santorini és egyéb huncutságok, akkor kedvcsinálónak talán megteszi: icon_biggrin.gif





# 77
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233250 Üzenet linkje2015-07-24 17:50:46 

Ahhhh..nagyon is megteszi icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
# 78
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Görögmaci
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
26 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233333 Üzenet linkje2015-07-26 10:01:47 

De nagyon jó volt olvasni a beszámolót! icon_smile.gif
Mi aug. 3-án indulunk, szintén Ryanair, szinte csövezés a reptéren, de mi repülünk Santorinire. Santoriniről megyünk Iosra. icon_smile.gif Szóval nagyon köszönöm a beszámolót!!! icon_smile.gif
(Iosról Parosra.) A komppal kapcsolatban lenne kérdésem. Ha előre megveszem a jegyeket, akkor vajon Santorinin is át tudom venni a Blue Stars irodában? Vagy ez csak a Pireuszi kikötőre igaz? Úgy terveztük, hogy Santorinin vesszük meg a jegyet Iosra, Ioson Parosra, Paroson Athénba. Mi lenne a legjobb és legegyszerűbb megoldás?

# 79
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nyeretlen
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#233336 Üzenet linkje2015-07-26 13:39:28  Válasz a #233333. hozzászólásra Előzmény #233333

Szia Görögmaci!

Santorini-Ios-Paros kombináció! Véleményem szerint tökéletes választás( a Te véleményed szerint is:-) Mikor először akartam változtatni a lefoglalt komp jegyeken, akkor írtam a Greeka.com-ra, hogy lehetséges-e Naxos helyett Parosra módosítani Ios után. Pár órán belül válaszoltak, hogy semmi akadálya csak erősítsem meg az igényem és akkor küldik a linket ahol megtehetem. No, ha ilyen könnyedén lehet változtatni a komp jegyeken akkor megköszöntem és nem éltem a lehetőséggel icon_biggrin.gif Így maradt egy nap Naxosra mert a 3 napos Ios szigeti tartózkodást csak megváltoztattam 7 napra. Mellesleg nagyon határozott vagyok icon_biggrin.gif Sebaj, így legalább van indok egy Paros- Koufonisia párost betervezni a nem túl távoli jövőbe. De visszatérve a kérdésedre. Szerintem, ha csak akkor rendeled meg az összes kompjegyet mikor már Santorinin vagytok(akár személyesen a kikötőben) akkor is megkapnátok az összes jegyet egy csinos kis pakkban. De ez nem biztos (csak 99%icon_smile.gif Ezt csak úgy tudnám kipróbálni a Greeka.com oldalán ha próba rendelést csinálnék, mivel ott a foglalási folyamat végén tájékoztat arról(térképen is megjelölve), hogy hol tudod átvenni a jegyeket. A probléma csak annyi, hogy ezt már csak akkor közli mikor kifizetted a jegy árát! icon_smile.gif (legalábbis emlékeim szerint) Annak is megvan az előnye(bár nem sok:-), ha csak az aktuális helyszínen veszed át a következő utazásra szóló jegyeket. Ebben az esetben persze nem veszítheted el azt a rengeteg kompjegyet egyszerre icon_smile.gif Erős szél esetén, célszerű a jegyeket csak akkor elővenni ha már fenn van az ember a kompon, mert a kompra való várakozás közben, kézben szorongatva, esetleg kellemetlen meglepetés érheti a megfáradt utazót icon_smile.gif Szélről eszembe is jutott, hogy megnézzem a meteo.gr oldalt. Aug elejéig mutatja az időjárást és a szélerősséget. Nagyon kellemes szélmentes napok következnek. Nektek is szélmentes napokat, heteket, és kellemes utazást kívánok. Ios szigetében szerintem nem fogsz csalódni(persze a többiben sem). Az esetlegesen előforduló szeles napokon pedig irány a Tzamaria beach. Kicsi és nem zsúfolt strand(bár nincs a szigeten amúgy sem túl sok olyan strand ahol nagy tömegekre kellene számítani), a helyiek is odajárnak. Ezt onnan tudtam meg(azon kívül, hogy a szállásadó is ezt javasolta), hogy egyik alkalommal(kétszer voltunk ott) mikor mentem be a vízbe, éppen jött ki a habokból az autókölcsönzős úriember, akitől a kocsit béreltük a kikötőben... Köszönése az volt, hogy ááá Magyar barátom (természetesen nem Magyarul mondta:-) A Mylopotas beach-en cirkáló napernyő pénzt szedő srác viszont már tud Magyarul köszönni icon_smile.gif Megtanítottam(hálás is volt érte, mert már igen sok nyelven tud köszönni, de a Magyar eddig még nem volt meg neki) mivel untam már, hogy mindenki olasznak néz..ezt Athénra sikerült is elérnem, mert ott három alkalommal is spanyolnak néztek, olasznak viszont egyszer sem:-) Kölcsönzős emberre visszatérve, autófoglalásnál mikor megtudta, hogy honnan jöttünk egyből mondta, hogy Puskás! (úgy látszik még mindig a Puskás Öcsi a legismertebb Magyar:-) Szóval Ő mondta, hogy ide jóformán csak a helyiek járnak, azok meg nincsenek éppen túl sokan. Még egyszer jó utazást, már én is indulnék megint icon_biggrin.gif Ios szigeti szállásotok melyik lesz?
Most veszem észre, hogy mennyit tudok locsogni (pedig közben még dolgozom is)..rosszabb vagyok mint egy nő(elnézést a hölgyektőlicon_smile.gif

# 80
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Görögmaci
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
26 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233341 Üzenet linkje2015-07-26 15:44:39 

Szia Nyeretlen!
Örülök,hogy ilyen bőbeszédű vagy. icon_smile.gif
Szerintem Santorinin megpróbáljuk megvenni az összes jegyet.
Köszönöm,hogy megírtad a véleményedet!
Említetted,hogy rengeteg videót készítettél. Abból esetleg lehet valamennyit látni?
Ioson a szállásunk neve: Helios Pension, bookingon foglaltam. Ja,igen! Egy icipicit aggódom amiatt, hogy az erős szél miatt esetleg törlik valamelyik kompot. Bár azt is olvastam, hogy ezt csak a gyors hajókra igaz, a Blue Starnál emiatt nem kell aggódni. Ugye te is így tudod? icon_smile.gif Még azt meg tudnád írni, mennyibe kerül Ioson a gyros, frappe, görög saláta?( Azt a helyet már felírtam magamnak, amit írtál! icon_wink.gif ) Egyébként mi robogót szeretnénk bérelni. Véletlenül nem tudod,hogy milyen áron lehet bérelni? Már most nagyon köszönöm a sok-sok infót!

# 81
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nyeretlen
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#233351 Üzenet linkje2015-07-26 17:42:54  Válasz a #233341. hozzászólásra Előzmény #233341

Videókkal csak később lesz időm foglalkozni. Ki kell válogatni belőlük a "szalonképeseket". Amíg Ti elutaztok addig biztosan nem lesz belőlük semmi. Szerintem attól nem kell tartani, hogy a Blue Star kompjait törölnék a nagy szél miatt. Eddig én is csak arról hallottam, hogy a gyors kompokat fenyegeti ilyen veszély. Helios apartman kb 50 méterre van a mi második szállásunktól. Este(nappal is:-) kényelmes sétával a Chorából kb 6-8 perc gyalogosan, végig lefelé kell menni. A szállástól a Choráig viszont emelkedő, de leküzdhető.
Ezt nem próbáltuk ki, mert arra felé mindig busszal mentünk, általában a Mylopotas beach-ig, onnan visszafelé pedig leszálltunk a Choránál, kis "vacsi" utána kellemes séta lefelé. Járdát gondolom az elmúlt két hét alatt sem sikerült kialakítani, mivel nincs hova icon_smile.gif Motorbérlés árairól semmit sem tudok, autó kölcsönző a kikötőben rögtön, illetve ha jól emlékszem a Carrefour mellett(kb 150 méter a kikötőtől, a másik "supermarket" a Chorában a gyroszosok mellett) és a Chorában. Biztosan van máshol is , de mivel rögtön a kikötőben béreltünk, így nem nagyon figyeltem. A legnépszerűbb közlekedési eszköz a szigeten quad. Minden fiatal evvel jár, még a Manganari beach-ig is evvel mennek, pedig arrafelé azért vannak hegyek rendesen. A Pleasure árai:(van közvetlenül mellette egy másik hasonló intézmény de azt nem ajánlom) léteznek különböző "menük" például 2 darab csirkés gyros+sült krumpli+1 dobozos üdítő=8€, Görög sali=5€, csirkés gyros talán 2.60, röfögős változat talán 2.20. Gyrostál talán 6-7€, palacsinták (crepe) 2€-tól, amúgy nagy a választék és az adagok sem kicsik. Főszezon lévén az árak változhattak és valszeg nem lesz egyszerű gyorsan helyett találni sem. Pörgős a kiszolgálás, de este 7-8 között beesnek a fiatalok a strandról és nagyon éhesek és szomjasak icon_smile.gif Frappé általában 2-2.50, de a legolcsóbb a Mylopotason a pékségben 1€. Itt ne lepődjetek meg ha a pult mögött álló ember ért Magyarul. Temesvárról származik, anyukája Magyar, de Ő nem beszéli jól a nyelvet, viszont nagyon érti icon_smile.gif A kikötőben vegyétek magatokhoz "azonnal" a sziget "kis" prospektusát. Több mint 100 oldal, nagyon igényes, és rengeteg hasznos tudnivaló van benne. Készültem a szigetből de számos dolgot csak ebből tudtam meg. Például azt, hogy a szélmalmok közül kettő teljesen működő képes és látogatható . Na ezt például utolsó este vettem észre icon_smile.gif Voltunk Homérosz sírjánál, de semmi különös. Az öreggel nem futottunk össze icon_smile.gif Szerintem kihagyható, de ha sok időtök lesz a szigeten akár bele is férhet. Méhekre ott vigyázni mert rengetegen vannak. Egyenlőre ennyi.

# 82
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234086 Üzenet linkje2015-08-06 23:10:58 

Szia Nyeretlen!

Köszönet a remek, informatív és szórakoztató írásért és a csodás képekért!
Valóban átjön a képeken is, hogy Ios nagyon jó "kisugárzással" bír. Régóta nézegetem őt, de eddig mindig kimaradt, főként a "bulisziget" mivolta miatt. Bár idén július végén -igaz csak a kompról- megcsodálhattuk.

Anikó

# 83
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nyeretlen
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#234139 Üzenet linkje2015-08-08 11:21:30  Válasz a #234086. hozzászólásra Előzmény #234086

Szia Anikó!

Nagyon szívesen! Remélem, a legközelebbi alkalommal már nem csak a kompról látjátok majd ezt a kedves "kis" szigetet.

# 84
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kicsigiza
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237340 Üzenet linkje2016-02-23 13:37:23 

Szia! Szeretnék segítséget kérni, mert sehol nem bukkanok rá! Nyaralnánk Naxos szigetén, de nem látom-találom, hogy oda melyik reptéren kell landolni ill honnan érkeznek kompok. Tehát az oda utazással vannak gondjaim. Köszönöm a segítséget!!!!!
# 85
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237342 Üzenet linkje2016-02-23 14:40:13  Válasz a #237340. hozzászólásra Előzmény #237340

Szia!icon_smile.gif

Naxos rendelkezik saját reptérrel, az Olympic Air üzemelteti az Athénből naponta több alkalommal közlekedő kisgépeket.

Itt lenne: Link

Komp mindhárom Athén környéki kikötőből (Pireaus, Rafina, Lavrio) hajózik a szigetre. A Blue Star nevű komptársaság éppen akciózik, így fejenként 27-28 € az ár irányonként, 10 éves kor felett. Megoldás lehet Santorinre, vagy Mykonosra repülni Athénből, vagy Szalonikiből. Az Aegean Airines és az Astra Airlines mindkét városból, a Ryanair pedig Athénből indít gépet erre a két szigetre. Onnan pedig naponta több komp is indul Naxosra és vissza.
A jegyár kb. 20 €/fő konvencionális kompok esetében.

Kompkereső oldalak, ahol lehet kalkulálni, és a menetrend is látható:

openseas.gr és gtp.gr

Anikó

# 86
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237344 Üzenet linkje2016-02-23 14:59:36  Válasz a #237340. hozzászólásra Előzmény #237340

Szia!icon_smile.gif

Elnézést kérek, a görög Astra Airlines csak Thessalonikiből repül Santorinire. icon_smile.gif

Anikó

# 87
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237345 Üzenet linkje2016-02-23 15:11:36  Válasz a #237340. hozzászólásra Előzmény #237340

Félig OFF Egy roppant egyszerű google keresés (budapest naxos) kiadja többek között a rome2rio.com weboldalt, ami elég egyszerűen kezelhető, és remek kiindulópont azoknak, akiknek semmilyen sejtése nincs, adott hely hogyan közelíthető meg. A találatokból aztán már lehet tovább keresgélni. ON
# 88
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237347 Üzenet linkje2016-02-23 15:54:55  Válasz a #237345. hozzászólásra Előzmény #237345

Szégyenletes, de nem találkoztam még ezzel a weboldallal. Köszönöm szépen, Pontikos!icon_smile.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 4 5 6


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu