Kréta
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
Hozzászóló Üzenet
# 7141
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petraboo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233812 Üzenet linkje2015-08-02 11:25:06 

Sziasztok! Az ibuszos mediterrán tombolán Krétát kaptuk, azon belül pedig Gouves-t. Mindenképpen szeretnénk megnézni a két lagúnát, ami a sziget túloldalán van, és érdekelne, hogy van-e olyan, aki megtette már ezt az útvonalat? Mennyi idő kb. míg odaér az ember? Arra gondoltunk, hogy reggel 6-7 felé már elindulunk, gondolom akkor még nem nagyon van forgalom, és lehet haladni. Egy nap alatt szeretnénk megnézni a két helyet (ha már elmegyünk odáig), ez így mennyire kivitelezhető szerintetek? Nyilván nem egy pihenős lazítós nap lesz, és nem is úgy készülünk. De ezt egyszerűen látnunk kell és kész icon_biggrin.gif
# 7142
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233816 Üzenet linkje2015-08-02 12:14:44 

ha megnézed a google maps útvonaltervezőjével, az bő három órás utat ír oda. ez ugye az ideális, forgalommentes, megállásmentes állapot, a valóság sokkal inkább a négy óra. vagyis az utazás nyolc órát visz el a napból, plusz a helyek közötti utazás.
innentől már csak matek, h mikor kell elindulnotok, illetve, h bevállaljátok-e. de szerintem kemény túra lesz.

# 7143
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Puma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
200 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#233817 Üzenet linkje2015-08-02 12:50:02 

Semmi kép sem ajánlom az egy nap alatt lezavarom menetet icon_smile.gif Főleg akkor amikor nekünk pld. Elafonissi 2 órás út volt Chániából. Amennyiben jól emlékszem akkor ahol ti megszálltok település Irakliontól jó fél órányira van.
Rollo jól írta, arról már nem is beszélve, hogy a hegyi meneten se lehet csak úgy száguldozni van hogy egymás mellett nem nagyon vagy csak szűken fér el a két jármű icon_biggrin.gif főleg Gramvousánál icon_wink.gif Ráadásul Gramvousánál kb. 3-400 lépcsőfokon le kell másznod,hogy megmártózz a vízbe és utána vissza is kell másznod és az nem 10 perces séta lesz garantálom icon_biggrin.gif Annak én nem sok értelmét látom, hogy egy nap alatt hozza össze az ember, egyrészt az út viszontagságai miatt na meg az élmény, ami olyan, hogy szerintem kicsit többet ér annál minthogy csak fél órát tartózkodjon ott az ember. Főleg hogy nem fogsz tudni betelni a látvánnyal. Mondjuk nekem Elafonissi jobban tetszett, de ízlések és pofonok icon_smile.gif

# 7144
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233819 Üzenet linkje2015-08-02 13:09:56 

ha nagyon vágyok rá, akkor én azt csinálnám, h annak ellenére, h van az irodás szállás gouvesben, egy éjre megszállnék a nyugati végeken. így egyrészt kényelmesen jutna idő a vágyott partokra, miközben talán még a költségvetést sem borítaná fel.
# 7145
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233820 Üzenet linkje2015-08-02 13:09:57 

ha nagyon vágyok rá, akkor én azt csinálnám, h annak ellenére, h van az irodás szállás gouvesben, egy éjre megszállnék a nyugati végeken. így egyrészt kényelmesen jutna idő a vágyott partokra, miközben talán még a költségvetést sem borítaná fel.
# 7146
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petraboo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233822 Üzenet linkje2015-08-02 13:38:13 

Köszönöm a válaszokat! icon_smile.gif Sajnos nincs rá keretünk, hogy plusz egy éjszakát máshol töltsünk a már lefoglalton felül. Mi is gondoltuk, hogy ez nem lesz egy egyszerű menet...de iszonyúan sajnálnám, ha ki kellene hagynunk a lagúnákat, mert nagyon régi álmom látni őket. Sajnos szerencsétlenül jártunk kicsit, mert minden amit meg akartunk nézni, Nyugat-Krétán van. Na mindegy, akkor ezen még rágódunk egy kicsit, hogy mi legyen, ki tudja mikor jutunk el megint nemhogy nyaralni, de Krétára, és egyszerűen megvesznék a tudattól, hogy ott vagyok a szigeten, és nem megyünk el oda icon_biggrin.gif Kinéztünk még pár helyet, ami azért nem ennyire nagy lélegzetvétel (szerintünk, de szívesen veszem ha-akár saját, akár más tapasztalattal- tudtok segíteni!). Agios Pavlos, Triopetra, Matala,Lentas,Agiofarago szerepelnek a listán, természetesen nem egy napon néznénk meg őket. Ha esetleg van még bármi tipp, amit ott a viszonylagos közelben meg lehet nézni, azt köszönöm icon_smile.gif
# 7147
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233823 Üzenet linkje2015-08-02 13:46:33 

ha úgy gondolod, h nem fogtok tudni újra eljutni krétára, és nagyon nagy vágy balos és a többiek, és nem tudtok 30-40 eurót egy éji szállásra félretenni, akkor ne törődjetek semmivel, csináljátok meg! icon_smile.gif
annyit azért fogadj el viszont, h a jelzett 6-7-nél érezhetően korábban induljatok el. icon_smile.gif még akkor is, ha így is öreg este lesz, mire visszaértek majd. de egy biztos, örök emlék lesz az a nap, szépségeivel, nehézségeivel, hosszàval, unikalitásával együtt! icon_smile.gif

# 7148
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Puma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
200 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#233824 Üzenet linkje2015-08-02 14:21:27 

Én pont így vagyok a Szamari Szurdokkal, hiába voltam kétszer már Krétán még sem sikerült oda eljutnom mert nem volt bátor jelentkező aki velem tartott volna icon_sad.gif 2010-ben 3 hetet voltunk a keleti részen, idén 2 hetet a nyugati részen de megint nem jött össze. De akkor is visszamegyek Krétára már csak azért is icon_biggrin.gif na meg más miatt is icon_razz.gif
# 7149
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
éva67
Aktív fórumos
Aktív fórumos
86 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233833 Üzenet linkje2015-08-02 17:50:23 

Szia.Mi nekimentünk ennek a nem kis távnak Gouvesből Balosig és nem bántuk meg.Hosszában végig kell menni a szigeten ami nem annyira hosszadalmas.Inkább az utolsó falutól fent a hegyi út a lagunáig és főleg utána gyalog a parkolótól megmászni a hegyet.Na az nem volt semmi 40 fokban.Mert mire odaérsz már javában délidő van.De megérte és kár kihagyni.Nagy élmény volt.Bátran induljatok el!
# 7150
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Estevao
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233834 Üzenet linkje2015-08-02 17:53:30 

Sziasztok! Mi 26-án indulunk Krétára, van még valaki aki ebben az idöpontban utazik?
# 7151
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petraboo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233837 Üzenet linkje2015-08-02 18:16:12 

Köszönöm kedves Rollo, hogy megerősítetted bennem az elhatározást, elmegyünk, ha törik,ha szakad! icon_smile.gif Fiatalok vagyunk, mikor legyünk őrültek és bevállalósak,ha nem most? icon_biggrin.gif Annyi biztos, hogy Kréta nem "egyhetes" sziget, ha tehetném, egy hónapra mennék legalább.
# 7152
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petraboo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233838 Üzenet linkje2015-08-02 18:17:50 

Éva64, örülök, hogy ezt írod, kicsit megnyugodtam. Már alig várom!
# 7153
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233840 Üzenet linkje2015-08-02 18:45:58 

Szia Petraboo!
Hazajöttünk Gouvesból.Még nincs időm a részletes beszámolóre,csak olvastam a kérdésedet.Mi nem voltunk most Baloson(már egyszer voltunk Krétán,a nyugati oldalon,akkor végigjártuk azokat a helyeket,amikről beszélsz).Án az egyik magyar család,akivel voltunk,bevállalta,mert annyira szerették volna ők is.Ők fakultatív út keretében voltak.A város(kaában) található több Travel serviceben fizették be,részleteket majd hétfő-kedden a MT-topikban.Ha már annak idején megszóltam,akik nem számoltak be hazaérve,nem akarom elkövetni ezt a hibát!Szóval megoldható szinte minden,de majd írok a keleti látnivalókról is.

# 7154
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Estevao
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233854 Üzenet linkje2015-08-02 20:31:28 

Mi is el akarunk menni Balosra, az lenne a kérdésem hogy a parkolótól mennyit kell sétálni mennyire 'vészes'? Lesz velünk egy 6 éves kislány, mire lehet készülni?
# 7155
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Bambusznád
Aktív fórumos
Aktív fórumos
123 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#233868 Üzenet linkje2015-08-03 05:50:01  Válasz a #233854. hozzászólásra Előzmény #233854

Nekünk a jegyszedő hölgy azt mondta, hogy a parkolótól 2 km gyalog a lagúna. Elég meredek lépcsősor vezet oda, pláne visszafelé, hőségben icon_smile.gif

Pont ezeken a képeken nem is látszik annyira, de nincs több lépcsős képem.




KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
<   1 2 3 ... 476 477 478 ... 505 506 507   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu