Mediterrán tombola
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
Hozzászóló Üzenet
# 1201
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Lerana
Aktív fórumos
Aktív fórumos
79 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#233691 Üzenet linkje2015-07-31 10:52:04 

Várjuk az új híreket icon_smile.gif
nagyon izgi, már csak picivel több, mint egy hét és indulunk mi is. A hazatérőktől még mindig szívesen fogadnám a beszámolókat icon_smile.gif

# 1202
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Lerana
Aktív fórumos
Aktív fórumos
79 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#233715 Üzenet linkje2015-07-31 15:11:36 

Szerintetek miért van az, hogy Athénban jelenleg 35 fok van, míg Krétán, jóval délebbre meg "csak" 32? Ezen egy ideje már agyalok, mert ugye minél délebbre mész, annál melegebbnek kellene lennie. Nem csak a jelenlegi állapotra gondolok, de egy ideje már folyamatosan figyelem és Krétán valahogy mégis alacsonyabb. Mondanám, hogy biztos, mert sziget és a sok víz, de ennyi erővel Korfun sem lehetne melegebb.
Hogy van ez?

# 1203
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petraboo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233718 Üzenet linkje2015-07-31 15:24:28 

Sziasztok! Délelőtt hívtak minket: Krétát kaptuk, azon belül Gouvest (Adonis apartman). Borzasztóan érzem magam emiatt, de én csalódott lettem, mert minden, amit meg akartunk nézni Krétán, a nyugati oldalon van. Több száz km-t autókázni naponta pedig anyagilag és fizikailag is megterhelő, gyakorlatilag kivitelezhetetlen. Idén tomboláztunk volna utoljára, sőt utolsó nyaralásunk lett volna most egy jó ideig, és most olyan...szóval voltam már boldogabb is icon_biggrin.gif De holnap megyünk be az irodába, és megpróbálunk valamit intézni, még az is lehet, hogy last minute lesz a pénzből inkább. icon_smile.gif
# 1204
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Psychoka
Aktív fórumos
Aktív fórumos
52 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233760 Üzenet linkje2015-07-31 23:53:04 

kretan mindig fuj a szel icon_smile.gif mult heten jottunk haza, es bazi nagy hulkamok voltak vegig, nem is erezni a forrosagot icon_smile.gif gondolom ezert van par fokkal hovosebb

mast nem ertesitettek ma?

# 1205
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petraboo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233775 Üzenet linkje2015-08-01 14:21:16 

Sziasztok, megint én! Szóval, ma befizettük a hátralékot, megyünk Gouvesbe, és minden szuper, és nem is értem mit gondoltam, és már alig várjuk hogy induljunk! Persze ha valaki túlságosan és feleslegesen beleéli magát valamibe, akkor rossz, mikor nem az történik, de átgondoltuk, és annyi de annyi tervünk van, hogy tuti szuper nyaralásunk lesz. A lagúnákat pedig akkor is megnézzük, ha reggel 6-kor kell kelnünk,punktum icon_biggrin.gif
# 1206
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Psychoka
Aktív fórumos
Aktív fórumos
52 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233777 Üzenet linkje2015-08-01 14:52:24 

icon_smile.gif biztos szuper lesz Petraboo! nem is probaltatok akkor cserelbi v last minutest valasztani, vagy nem mentek bele?
mi kisbabaval megyunk majd, igy ha olyan szallast kapunk, ami nem babanak valo mi is szeretnenk majd varialbi, jo lenne tudni hogy all ilyenhez az ibusz icon_smile.gif

# 1207
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katta82
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#233808 Üzenet linkje2015-08-02 10:40:38 

Sziasztok!

Mi idén elsősorban last minute-ba gondolkodtunk, de az elmúlt időszakban úgy vettük észre, hogy nem is nagyon vannak már, illetve nem túl kedvező áron ezért múlt héten fizettünk be az augusztus 24-ei hétre. Ez lesz az első tombolás utunk. icon_smile.gif Mi legfőképpen Karpathos-ra vágynánk. Visszaolvastam pár oldalt, de még folytatom és amit megtudom mit kaptunk jelentkezem. Van még valaki aki ezen a héten utazik?

# 1208
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233845 Üzenet linkje2015-08-02 19:14:08 

Hát,sziasztok!
Kelet Kréta Gouves Despina volt,amit kaptunk.Kelet Kréta kicsit megrémített,de állítom,megvan a szépsége,csak talán kevesebben látják és beszélnek róla...meg menni kell bizony.És túl szembetűnő aangol fölény,és a nyüzsgő tinihad.De,aki odamegy,nem jár rosszul.Gouves már nem ilyen egyértelmű.Hogy úgy mondjam,nagyon szerencsétlen falu.Vagyis,az általános értelemben nincs is falu.Ha választani lehetett volna,biztosan nem választanám.Nagyon szétszórt házak,üresjáratok,nincs igazán tengerparti sétány sem,az éttermek olyan nagyon elszórtak,hogy meggondolandó,mikor indul el az ember csavarogni.Pékség egy volt,ott sem az a kenyeret sütötték,amit én szeretek.Aki bazár-nézelődéssel szereti tölteni az estét,az itt komoly bajban lesz,vagy sokat fog menni.A Despina háztól úgy bő 1 km,re van egy bazársor-féle,de elég halovány...a part úgy néz ki,hogy a házunktól nem messze van egy homokos part(mi nem szeretjük az ilyet)úgy 100 méterrel arrébb meg 2 kavicsos,köves,sziklás part,ez már jobb volt.Két napot itt töltöttünk,érdekes volt.A part mellett volt egy kicsi templom,itt élénk élet folyt.Vasárnap mise,keresztelő,hétfőn búcsú...szóval jól telt az idő...
Három napra kocsit béreltünk.Általánosságban elmondható,hogy az Ibuszos programok megdöbbentő horror áron léteznek.Mi mindent külön intéztünk,40-50 %-kal olcsóbb így.Az id.vez. eligazítása után elmentünk megnézni az árakat,és akkor döntöttünk e mellett.Mert azért az nem létezik,hogy 3 napra 150-ért akarnak autót adni,míg a ház alatt működő rent a card-nál 80-ért kaptuk.Ilyesmi arányok vannak a többi kirándulásnál is.Szerintem ezen érdemes elgondolkodni...miután a kölcsönzős pali felett laktunk,minden nap találkoztunk.Gondoltuk,így nem vághatnak át!Úgy mentünk be,hogy mennyi az önrész gond esetén...előttünk írták be az utazási szerződésbe a 0 %-ot.
A Crissi szigeti kirándulás 41 volt a 60 helyett.Nem is értem,miért nem gondolkodik el az Ibusz,hogy miért nem mennek velük az utasok?De ő dolguk...
Ami nagyon rossz volt,hogy szombat este 6 előtt voltunk a szobában ,és következő szombat 8 30-kor már jött értünk a transzfer busz.Szóval igazán egyik szombat se volt nap,így nettó 6 nap lett a nyaralás.Elhiszem,hogy zsúfolt a görög légtér,de ez akkor is csak 6...majd holnap folytatom.

# 1209
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Judiit
Aktív fórumos
Aktív fórumos
57 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233848 Üzenet linkje2015-08-02 19:35:05 

Kedves Miskolciutas! Köszönjük az élménybeszámolót. A folytatásban sok pozitív dolgot szeretnék olvasni icon_wink.gif Ugye, azért ilyen is volt?
Én is meglepődtem az IBUSZ fakultatív kirándulás árain, aminek van valami értelme, az már horror áron van...
Két hét és utazunk icon_smile.gif

# 1210
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mindy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
81 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233850 Üzenet linkje2015-08-02 19:46:27 

Szia Miskolciutas! Meg tudnád mondani mi volt a kölcsönző neve? Motort is lehet náluk bérelni?
# 1211
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dragonheart
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233878 Üzenet linkje2015-08-03 11:15:25 

Sziasztok Fórumtársak! Segítságet/tanácsot szeretnék kérni Tőletek: Busszal megyünk a héten Görögországba. A szabályzat szerint az utastérbe fejenként 1 kistáska vihető fel. Ha mi ezen felül vinnénk egy laptop táskát is, azt felengedik? Vagy mindenképpen férjünk be a fejenkénti 1 csomagba?
Köszönöm előre is!

# 1212
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233879 Üzenet linkje2015-08-03 11:41:27 

Dragon,szerintem még senki nem nézte buszos útnál,hogy mennyi táskát visznek fel...gondolom,úgyis adott a csomagtartó fenn,amúgy a folyosón nem lehet semmi,utána meg csak a saját útját teszi tönkre,aki telepakolja a lábrészt.Szóval nyugodtan vihetitek a laptoptáskát.
Más:A Debreceni reptérről utaztunk,és a szabályzat szerinti,állítólag szigorúan vett 15 kg/fő-30 kg/2 fő súlyhatárt sem vették komolyan.Előttünk egy párnak 40 kg volt a 2 csomagja,meg sem rezdült a repteres hölgy.Aztán megkérdeztem a házaspárt,azt mondták,ők tudták,hogy ez csak amolyan látszatszöveg.Mi meg mennyit Szarakodtunk itthon,hogy 30 kg legyen.
Ja,parkolás.Ha valaki otthagyja a kocsit,a Greentraveles hölggyel kell lepecsételtetni a parkolójegyet a kedvezményhez,azon egyszerű oknál fogva,hogy az Ibusztól nincs kinn senki a reptéren,nem is szokott.
Judit!Sajnálom,ha úgy érezted,hogy csak negatív dolgokat írok,csak próbáltam szűken fogalmazva tárgyszerű lenni!Volt sok-sok pozitív!!!!
Despina ház:teljesen rendben volt.Bár egyetlen Smart szobája volt,és azt pont mi kaptunk,de cserébe miénk volt a kb 50 nm-es terasz,ahová csak mi jártunk,és nem is látott oda senki.Szóval egy magánteraszunk lett...mondjuk TV nem volt-a kiírással ellentétben,én pedig szeretem nézni a helyi adókat,bárhol vagyunk...hát,így jártunk.Medence tiszta,kertrésze szép volt,és a tulaj sem akadékoskodott semmiért(mostanában olvasok rémtörténeteket kötekedő tulajokról).Első este nem volt hajszárító a szobában,szóltam,már akkor kaptam egyet,majd másnap hoztak egy másikat is...2 naponta takarítottak.Közvetlen alattunk volt az autókölcsönző-ahonnan végül a kosit béreltük.Intercar néven.Motorjuk nincs szerintem.Mondjuk a nagy távolságok miatt nem is jó ötlet a motor szerintem.Azért ez nem egy Korfu vagy Lefkada,sokkal többet kell menni...szóval a ház mellett rögtön supermarket,és 3 jó taverna is van!Mindhármat ajánlom!A Mylos az Adonis ház és a főút felé ,a George a beach felé,és a Medúza pont a házzal szemben.Ez a legdrágább,de nem biztos,hogy a legjobb,de ez ugye ízlés dolga!A Georgeben 1 személyes fish mix tálat akkorát kaptam,hogy csak lestem.1 kagyló,1 garnéla,3 egészben grillezett hal,1 rántott és 1 grillkardhal szelet.Körettel...írtó jó volt,bár kicsit sokáig tartott,míg eleszegettem.

# 1213
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Lerana
Aktív fórumos
Aktív fórumos
79 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#233882 Üzenet linkje2015-08-03 13:58:29 

Most tudatosult bennem, hogy vasárnap utazunk. A költözésből még ki sem látszunk. Még semmit se pakoltunk össze. Pénteken leszünk csak szabin, de aznap jön az asztalos a konyhaszekrényt összerakni.
Felhívtuk az irodát (korábban azt ígérték, ha az indulás előtti héten van árkategórián belüli szabad apartmanjuk, akkor lehet cserélni. egész héten nyomkodtam, még mindig van szabad helyük...) és azt mondták, hogy nem lehet cserélni.
Sírhatnékom van. Igen, tudom, tombola, én választottam... Autót bérelni nem lesz pénzünk... nem fogunk semmit sem látni... kb. 200 ezerért elmegyünk lábat áztatni meg aludni. Mert mást nem lehet majd ott... Néztem képet (már amit találtam, mert az sincs) és kb. a kert végében van egy szakadékos sziklafal, annak a tövében kezdődik a part... szóval lentről nem is látszik semmi... Étterem alig van, szuvenírt meg jó esetben ha lesz elég idő, majd tudok a reptéren venni... Bocs, hogy ezt így most kiírtam, de őszintén baromira elment az minden kedvem és sírhatnékom van. A férjem nagyon válogatós, alig eszik meg valamit a görög ételekből... majd vagy állhatok neki főzni, vagy szenvedhetek, hogy nem tudok neki mit enni adni... nagyszerű nyaralás lesz! legszívesebben már el se mennék, csak azt a sok pénzt sajnálom icon_sad.gif

# 1214
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233883 Üzenet linkje2015-08-03 14:08:30 

Lerana,nem is tudom,mit mondjak,végtelenül sajnállak!Tavaly valamelyik fiú járt igy-vagy hasonlóan el volt keseredve-,és az utalványát beváltotta egy magyar szállodába.Nem mondom,hogy nagyon jól járt(más oldalakon klasszisokkal olcsóbban tudott volna abba a szállodába menni),de legalább nem "200 ezerért elment aludni".Nálatok ezt nem lehet valahogy???Vagy valahonnan kell még 2-3 napra kocsiravaló...nem tudom,nagyon rossz olvasni,hogy így el vagy keseredve!És pont te!
# 1215
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Lerana
Aktív fórumos
Aktív fórumos
79 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#233884 Üzenet linkje2015-08-03 14:27:05 

Pénz már nem lesz több, az biztos, majd szeptemberben legközelebb. A költözés több kiadással járt, mint terveztük, még bőven nincs meg minden, csak ugye az utat már februárban lefoglaltuk, a ház vásárlás meg csak májusban jött. Az irodában fel sem ajánlottak most semmi egyéb lehetőséget. Nem tusom melyik nap jutunk el odáig, de kíváncsi lennék, hogy az irodában személyesen mit mondanak. Néztem a last minute útjaikat, hátha, de hozzá kellene még pótolni, ami szintén nem fér most bele. De nem is értem az irodát, ha egyszer van szabad helyük még máshol, ugyanazzal a repülővel, akkor miért fáj nekik, ha oda átraknak 2 embert? A legtöbb ember jó helyet kap, úgysem reklamál, nem kell arra alapozni, hogy ha egy embernek megengedik, akkor a másiknak is kell... Bármelyik másik település bármelyik apartmanját szívesen fogadnám. De itt tényleg nincs semmi. Szó szerint semmi. Ennyi erővel mehetnék a közeli bányató partjára, az utazást meg szállást 20 ezerből megoldhatnánk.Ha már külföldre megyek nyaralni, akkor meg nem csak a vizet szeretném látni. De se bazársor, se kikötő.... Az meg hogy a közeli városba (Rethymno) átjárjak... napi 1 kör oda-vissza összesen 1 óra menetidő... és ki akar a buszon a saját levében főni? icon_sad.gif Hát nem tudom mi lesz belőle. Meg ha már megigérték, akkor miért nem lehet? Utolsó 1-2 napban már elég kicsi az esélye, hogy lefoglalják a helyet. De még abba is belemennék, hogy csak pénteken szólnak és ha akkor marad hely, akkor mehet a csere. Csak akkor tartsák is magukat hozzá icon_sad.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
<   1 2 3 ... 80 81 82 ... 125 126 127   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu