Kréta
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
Hozzászóló Üzenet
# 7186
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Adry04
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234359 Üzenet linkje2015-08-12 09:12:36 

Sziasztok! Lenne egy nagyon speckó kérdésem icon_smile.gif Päromnak van egy kisebb drone-ja (quadrokopter) amire kamerát is lehet rakni. Szívünk szerint magunkkal vinnénk, mert nagyon jó és szép felvételeket lehet vele készíteni, viszont két aggályunk is van. Az egyik, hogy ugyan a feladott poggyászban lenne, de vajon felengednék a böröndben a gépre? Sajnos a reptér honlapján csak annyit találtam, hogy speciális tárgyak szállítása elött fel kell venni a kapcsolatot a légitársasággal. A wizzairnek viszont csak emelt díjas száma van...
A másik dolog meg, hogy Görögországban milyen szabályozások vannak érvényben az ilyen gépek reptetésére ill a légi felvételek készítésére. Erröl annyit találtam neten, hogy ha valaki nem privát célra készit légi felvételeket az bizony 600-1000 euro/nap. Mi csak privát célra készítenénk, de nem tudom a görögök ebben mennyire akadékoskodók, mivel a felszerelés elég komolynak néz ki...
Ha van ebben valakinek tapasztalata az légyszi ossza meg velünk icon_smile.gif Köszi

# 7187
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vassy
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234408 Üzenet linkje2015-08-12 23:28:44 

sziasztok!
mi szeptember közepén utazunk, és a fórumon olvasgatva a europeocars-t választottuk a kölcsönzéshez. meg is csináltuk a netes foglalást, de semmi visszaigazolást nem kaptunk, a sikerességről. írtam nekik e-mail-t, de nem reagáltak rá. most nem tudjuk lesz e autónk, vagy sem. :/ mit tennétek? icon_smile.gif

# 7188
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234410 Üzenet linkje2015-08-12 23:37:48 

szerintem:

- írjál nekik újra és újra, amíg nem válaszolnak (ne freeemailről meg ilyenekről, hanem gmailről).

- nézd meg a spam mappádat, nem került-e oda a válaszuk

- ha nem válaszolnak, akkor foglald máshol a kocsit, szerencsére van választék bőven.

# 7189
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
171 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234649 Üzenet linkje2015-08-17 15:45:49 

Sziasztok! Megutdná vki mondani, hogy helyi irodával Chaniából, mennyiért lehet eljutni Santorínire. Az IBUSZ fak. program 175euro sztem pofátlan, akár a többi program. icon_sad.gif
# 7190
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#234651 Üzenet linkje2015-08-17 16:19:09  Válasz a #234649. hozzászólásra Előzmény #234649

Szia Rebus!

Ezeket találtam neked:
http://www.dianas-travel.com/santorini-day-trips.html - EUR 165
http://www.gstours.gr/crete-santorini.php - EUR 155
http://www.chaniacrete.gr/index.php/en/useful-information/travel-agents - ez pedig az összes utazási iroda Chania-ban.
Remélem, segít.
Szia
Kati

# 7191
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Bambusznád
Aktív fórumos
Aktív fórumos
123 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#234653 Üzenet linkje2015-08-17 16:39:27  Válasz a #234408. hozzászólásra Előzmény #234408

Előfordul náluk icon_smile.gif

Én e-mailben kértem tőlük ajánlatot, válaszoltak is, meg is írtam a szükséges adatokat és kérném az autót, de a visszaigazolás nem jött meg tőlük. Rájuk írtam később és azonnal küldték újra a visszaigazolást (persze szerintük újra, mert hogy az első sose ért ide icon_smile.gif )

Szerintem is írj nekik újra, aztán ha még mindig nincs válasz, tényleg foglalj más helyen. Ha nem akarnak autót bérbe adni az az ő bajuk, nem a tiéd icon_smile.gif

# 7192
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tundika1003
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234668 Üzenet linkje2015-08-18 07:55:16 

Adry04, a drone-nal nem lesz semmi probléma, a feladott poggyászba bele lehet tenni, nem veszik ki. icon_smile.gif Csak nehogy megsérüljön. Épp láttunk egy csapatot Krétán, akik kamerázták magukat vele, senki nem szólt rájuk, pláne nem a görögök. Szóval vigyétek nyugodtan.
# 7193
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tundika1003
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234669 Üzenet linkje2015-08-18 08:38:52 

A sok hasznos infóért cserébe írok egy rövidke beszámolót! icon_smile.gif
A szállásunk Stalisban volt (Irilena apartman), de bejártuk az egész szigetet, mármint amit mi feltétlenül látni szerettünk volna. 5 napra béreltünk autót a neten (foxrentacar, helyi cég, ajánlom mindenkinek Stalisban) ki is hozták vasárnap reggel 8ra, ahogy előre kértük. 130€ volt 5 napra egy Hunday Atos. Hát megszolgálta a kicsike az árát, 1150 km-t tettünk meg vele. Vasárnap Preveli beachre mentünk, de a strandot a másik oldalról közelítettük meg, ahol kevesebbet kell mászni. Az odavezető út olyan, vagy talán még rosszabb, mint Balosra, köves kavicsos, szerpentines és szűk. Preveli után átmentünk Damnoni beachre, ami hát egy "átlagos" strand, ezért a mellette lévő kis sziklaöblökhöz mentünk át. Amoudira nem mentünk le, mivel nudis hely, mellette volt a szűk Klisidi beach, alig 10 emberrel, nehéz lejutni, de mi lemásztunk. Megérte elmenni. Hétfőn Vai beachre indultunk, 2,5 óra az út. 10re értünk oda, még nagyon kevesen voltak, sok szép képet lehetett készíteni. Aztán egyre többen jöttek és jöttek, hamar megtelt. Az étteremben ettünk, majd felmentünk fotózni, és a túloldalon lévő strandra mentünk le. Ledöbbentünk, mikor láttuk, hogy vai-n 1000 ember, a túloldalon lévő beachen pedig összvissz 9 ember volt!!! és sokkal szebb a víz és a part is. (persze a pálmafák azért viszik a pálmát icon_smile.gif ) Kedden Ierapetra volt a cél, illetve Chrissi. Odaértünk 9-re, ahogy javasoltátok, de jegyek már nem voltak, csak a 10:30-as hajóra. 20€ volt/fő a jegy. Kicsit hosszas a hajóút, ezek a nagy hajók nem mennek valami gyorsan, ez inkább visszafelé volt rossz. A sziget mesés, de rengeteg az ember. Ahogy átsétáltunk a Golden Beachre, balra vettük az irányt, és addig mentünk, ameddig a napágyak voltak, na ott már jóval kevesebben voltak, és mesés a víz! Igazán megéri az utat!
Szerdán reggel indultunk a nagy utunkra, ugyanis én sem tudtam lemondani a nyugati strandokról. icon_smile.gif 7kor indultunk és 11-re értünk Elafonissire. Ennyi embert nem láttunk sehol máshol, mint ott. Tényleg ki lehetne tenni az út szélére a táblát, hogy megtelt, mert moccanni sem lehetett a tömegben. Viszont annál inkább lehet sznorizni, szívem szerint még most is ott búvárkodnék icon_biggrin.gif 4 órakor elindultunk Falassarnára, ott néztük meg a naplementét. Az út nem sok, mégis a sok szerpentin miatt több mint 1 órába telt elkanyarogni oda. A big beachet választottuk, ahol kipróbáltam a paraglidingot is! Örök élmény a naplementét motoros siklóernyőzés közben nézni!! (persze a kamera épp akkor merült le...) Aztán az éjszakát a parton töltöttük. Eleinte napágyon feküdtünk, ahol akkor este mindenféle fényszennyezés nélkül nézhettük a csillaghullást... Csodálatos volt. Ahogy hűlt a levegő, már fáztunk, úgyhogy a kocsiban aludtunk tovább. Reggel napfelkeltekor mi is ébredtünk, és nemsokára úton voltunk Balosra. Az út nem olyan vészes, mint amire számítottunk. Fél8kor voltunk a fizetős kapunál, de még az korai volt a jegyszedőknek, sehol sem voltak. A parkolóban a miénk volt a 4. autó. Kicsit felhősebb volt az ég, bújócskázott a napocska, ami visszafelé jól is jött. Mesés ez a part is, és még jobb volt, hogy rajtunk kívül szinte senki sem volt még ott. Pihentünk, élveztük a látványt. Délelőtt, ahogy egyre inkább jöttek lefelé a lépcsőkön a kis "hangyák", azaz emberek, mi elindultunk felfelé. Nem akartuk azt, mint előző nap Elafonissin. Felfelé menet láttuk, ahogy közelednek a nagy hajók is. Hát a felfelé út tényleg nem könnyű!! icon_smile.gif De szép a látvány közben! Hazafelé vettük az irányt. Seitan limania volt még betervezve, de nem akartunk már többet mászni se lefelé, se felfelé. Viszont megálltunk Chaniában, és az óváros sikátoraiban bóklászva telt el a délutánunk. Mint a filmekben, gyönyörű az a városrész!
Az utak nagyon jók, már amelyik nem köves. Az autópálya megkönnyíti a haladást, bár 100-nál többel nem sokan mentek (mi nem is tudtunk icon_biggrin.gif ) Nem tudtuk eldönteni, hogy működnek-e a traffik, hát reméljük, hogy nem, mert akkor várhatjuk a csekkeket, ugyanis nehéz a korlátozó 60 és 70-es táblákat betartani, amikor haladni is lehetne icon_biggrin.gif
Az utolsó napunkon pihentünk, napozni szerettünk volna, meglepő módon azonban egész nap felhős idő volt Stalisban. Szombat reggel induláskor pedig esőre ébredtünk. A transzferbuszból pedig még szivárványt is fotóztunk a tenger fölött. icon_smile.gif
Gyönyörű Kréta, már-már egzotikus pontjai is vannak. Nem bántuk meg, hogy bejártuk a szigetet, még fiatalok vagyunk. Sajnos még így is számtalan látnivalót és beachet kihagytunk, reméljük egyszer pótoljuk majd a kimaradt részeket is! icon_smile.gif

# 7194
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tundika1003
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234670 Üzenet linkje2015-08-18 08:41:02 

A benzinárak a szigeten: 1,699-ért és 1,558-ért is tankoltunk. Szerintem megtaláltuk a legdrágábban és a legolcsóbbat is Krétán icon_biggrin.gif összesen 110€-ért tankoltunk 5 nap alatt.
# 7195
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
171 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234671 Üzenet linkje2015-08-18 09:03:46 

Köszönöm Kati icon_smile.gif ahogy elnézem, nem olcsó, majd meglátjuk, icon_sad.gif de nagyon szeretném látni!!!! icon_smile.gif
# 7196
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234674 Üzenet linkje2015-08-18 11:09:03  Válasz a #234649. hozzászólásra Előzmény #234649

Szia Rebus!

Kati nagyon előzékenyen és kedvesen keresett irodákat neked a net-en, de ha van benned, bennetek egy kis vállalkozó kedv, akár magatok is meg tudjátok szervezni a Santorinire történő eljutást. Nem fényévekkel olcsóbb, mint a helyi irodás verzió, de annál mindenképp kedvezőbb megoldás az egyéni szervezés.
Ha csak egyet visszalapozol, VAni-nak írtam többek között kompos oldalakról is, ahol lehet kalkulálni. (Indul Rethymnoból és Heraklionból is komp Santorinire, de Rethymnoból nem minden nap.) A kompjegyet meg tudjátok venni bármelyik helyi utazási irodában pár nappal az indulás előtt, 2 perc az egész. Ha lesz autó, akkor nem gond eljutni Rethymnoig és vissza. Ellenkező esetben is megoldható a közlekedés Chaniából. Helyközi busz jár rendszeresen Chania és Rethymno között. A járatot a Ktel nevű társaság üzemelteti, a menetrend és az árak minden bizonnyal megtalálhatók az interneten.
Így már ki tudod számolni, hogy mennyivel lenne olcsóbb a magánszervezéses verzió, vagy dönthetsz úgy is, hogy fizetsz többet egy irodának ugyanazért, mert itthonról kényelmesebbnek tűnik. Járulékos plusz, hogy az első esetében úgy töltheted el az idődet, ahogy neked tetszik, több időt szánhatsz Oiá-ra, ami sokkal szebb és bájosabb, mint Thira, vagy megnézheted a kisebb falvakat, mint pl. Pyrgos, vagy az Akrotiri ásatást, vagy akár Red beach-et a sziget déli oldalán.... icon_smile.gif Busszal mindezek könnyen elérhetőek, a szigeten remek a buszközlekedés.

Visszautalva a krétai buszozáshoz, annyit még hozzátennék, hogy Rethymnoban a buszállomás emlékeim szerint kb 10-15 percnyi sétára van a kikötőtől.

Anikó

# 7197
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Adry04
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234675 Üzenet linkje2015-08-18 12:22:26 

Sziasztok! Jövö hét szerdán végre repülünk!! icon_smile.gif Ma viszont picit kétségbe estem az idöjárás miatt, mert pár oldalon, felhös és esös idöt írtak Aug26 és Szept. 2 között. Valaki aki most ott van vagy többször järt mär Aug végén-Szept elején Krétán, meg tudná mondani milyen idöre lehet számítani? Mennyire kell napközben zivatarokra, esöre, borult idöre szämítani? Ha este esik az nem zavar icon_biggrin.gif
# 7198
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Bambusznád
Aktív fórumos
Aktív fórumos
123 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#234677 Üzenet linkje2015-08-18 13:41:45  Válasz a #234675. hozzászólásra Előzmény #234675

Jelen esetben teljesen mindegy, hogy milyen idő szokott lenni. Hiába írnak ide akármennyien, hogy eddig egy felhő sem volt az égen ebben az időpontban, ha most esni fog.
(Augusztusban Máltán és Mallorcán se szokott esni az eső, most még is napok óta ott is esik)

Másrészt messze van az még, maximum 2-3 napra előre lehet tudni nagyjából biztosan, hogy milyen idő várható.

# 7199
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petraboo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234703 Üzenet linkje2015-08-19 09:57:08 

Tundika1003, nagyon vagányak vagytok, ez aztán eseménydús nyaralás lehetett icon_smile.gif Mi Gouvesbe utazunk szombaton, nagyjából mi is ezeket a partokat látogatnánk meg. 4 napra tervezünk autót bérelni, Balosra, a Seitan Limaniara és a Stavrosra mindenképpen elmegyünk, de tervben van még Matala és az Agiofaraggo is, valamint Istro beach. Elgondolkodtunk rajta mi is, hogy a Balos-Elafonisi túrát úgy tesszük meg, hogy a kocsiban alszunk aznap, de kicsit meredeknek találtam, szuper, hogy ti bevállaltátok! Végül mi az Elafonisiről emiatt le is mondtunk, szívem szerint én is keresztül-kasul bejárnám a szigetet, de azért pihenni is megyünk, nem szeretném az egész nyaralásomat az autóban tölteni,meg hát az a fránya pénz is...de legalább lesz miért visszamenni icon_smile.gif
Lenne egy kérdésem is, tudnátok nekem olyan időjárás-előrejelző oldalt ajánlani, ami megbízható és pontos? Köszönöm előre is!

# 7200
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Puma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
200 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#234706 Üzenet linkje2015-08-19 10:07:23 

http://www.accuweather.com/hu/na/kreta/718936/daily-weather-forecast/718936

Senki ne vegyen semmit biztosra icon_smile.gif ugyan is mi indulás előtt még egy nappal is megnéztük, hogy milyen idő várható és homlok egyenest mást mutatott az előrejelezés mind 3-4 nappal korábban.
Arról nem beszélve 2010-ben 3 hetet voltunk krétán akkor a keleti oldalon és az első hét eltelte után éjjel volt egy nagy felhőszakadás és onnantól kezdve mindig felhővonulás volt Olyan mintha beszorult volna a felnő és ide-oda vándorolt volna icon_biggrin.gif De ettől még jó időnk volt, mert meleg volt és a nap is sütött. Csak ép volt, hogy hajókirándulások maradtak el a túlzott szélerősség miatt.

Idén két hetet voltunk Nyugat Krétán és akkor is volt egy nap amikor nagy felhőszakadás volt kora reggel icon_smile.gif de kora délutánra már nyoma sem volt.

Tehát szerintem felesleges az időjárás miatt aggódni icon_smile.gif úgy is akkor derül ki amikor odaér az ember, hogy mi vár rá.

Hátralévő utazóknak jó időt és kellemes időtöltést kívánok icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
<   1 2 3 ... 479 480 481 ... 505 506 507   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu