Tilos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 76
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235039 Üzenet linkje2015-08-26 08:16:48  Válasz a #235035. hozzászólásra

Szia Anikó,

Nagyon köszönöm a dicséretet!

A gépem egy Nikon D3100 egy cirkuláris polárszűrővel, nem számít nagy számnak, alig lehet már ilyen gépet kapni (régi), az újabbak persze mind komolyabbak. Én azért nagyon szeretem, szépen adja vissza a színeket. Az előző Fuji gépem is szép színeket produkált, de nem lehet egy napon említeni egy tükörreflexes géppel. Imádom! Lehet, hogy nehezebb egész nap ilyennel rohangálni, de totál megéri szerintem. Persze állványom nincs, annyira nem vagyok fanatikus ... bár éjszaka Mikro Horioban nagyon jól jött volna....

Most felcsigáztál Serifos-szal, ha tényleg ilyen, akkor előre veszem a listán máris icon_smile.gif

A zöld foltokat illetően, állítolag a Tilos közepén lévő nagy zöld folt a térképen (Megalo Horio és Eristos közt) volt valamikor a "Dodekaniszos éléskamrája". Ma már alig marad fiatal a szigeten, aki ott maradna megművelni a földet ... sajnos.


Tilos pedig tényleg fantasztikus, ha valaki például lusta és nem akarna 1 nap kimozdulni Livadia faluból, akkor ilyen pillanatképekkel találkozhat:






és hogy mennyire tiszta az a víz, amiről mindketten beszélünk icon_smile.gif






# 77
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235221 Üzenet linkje2015-08-31 19:32:29  Válasz a #235039. hozzászólásra Előzmény #235039

Szia Hidalgo!

Köszönöm szépen a választ. Sejtettem, hogy használsz szűrőt és azt is, hogy a gép tükörreflexes. Természetesek és vibrálóan élők a színek, nagyon szép képek születtek, tényleg... Ehhez jön még, hogy jó szemmel rendelkezel a fotózáshoz. Gratulálok!

Serifos pedig tényleg megér egy misét. icon_smile.gif Az a sziget sem való mindenkinek.

Anikó

# 78
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235945 Üzenet linkje2015-10-15 19:26:02 

hello emberek
nezem a fotokat (Photokat ) de ez a bazizöld kavics nem is letezik icon_smile.gif) de olyan eszemeletlen kek tengerviz Sem icon_smile.gif) a szüröcsodad okozza a termeszetellenes szineket , brutalisan felerösiti. Most sokan azt hiszik majd hogy ilyen a sziget icon_smile.gif)))
mas:
Epp tegnap kezdtem nezegetni ujra a terkepemet. a terv mint mindig kesz, meg van par evem, meg lenyomhatok par nyarat

elpazaroltam az eletem mashol, masmire, felületesen elve, mint egy karohoz kötött kecske a domboldalon -viz nelkül .

itt irjatok Serifost ? Pont azt neztem par napja , marmint az odaut lehetösegeit . . . .
kizarolag eldugott, elbujt, lakatlan vilagvegi szigetek erdekelnek mint Pl lennt Kytera stb
majd kiderül
ahogy esik ugy puffanik .

# 79
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235946 Üzenet linkje2015-10-15 22:45:13  Válasz a #235945. hozzászólásra Előzmény #235945

Szia Xoyox!

Valóban, Hidalgo képei nem szokványos turistafotók, hanem jóval többek annál. Az olyanfélékre elrettentő példaként ott vannak, mondjuk az én fotóim.icon_smile.gif

Igen, itt emlegettük Serifost, mint Tiloshoz véleményem szerint karakterben picit hasonlító szigetet. De említettük a saját helyén is vasárnap. Hidalgo megadta a kezdőhangot, Sissy örvendezett, én nosztalgiáztam.icon_smile.gif
Véleményem szerint, főszezonon kívül a Serifos környéki szigetek is csendesek, és nagyrészt hozzák a világvégi hangulatot. Idei tapasztalatok szerint talán legjobban Sikinos, és még talán Folegandros is a múltbéli élmények alapján.

Személy szerint, én kíváncsian várom a fejleményeket, hogy melyik sziget mellett döntesz majd...

Anikó

P.s.: Még valami... Ne hidd, hogy csak te pazaroltál, veszítettél el számtalan homokszemet azon előre kiszámolt homokszemek közül, amikkel a világra jöttél, és nemcsak te érzed úgy, hogy ezek mindörökre elvesztek... A kecskés hasonlat pedig remek volt!icon_smile.gif

# 80
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235953 Üzenet linkje2015-10-16 14:59:32  Idézet innen: #235945

xoyox írta:
nezem a fotokat (Photokat ) de ez a bazizöld kavics nem is letezik icon_smile.gif) de olyan eszemeletlen kek tengerviz Sem icon_smile.gif) a szüröcsodad okozza a termeszetellenes szineket , brutalisan felerösiti. Most sokan azt hiszik majd hogy ilyen a sziget icon_smile.gif)))



No, most meg azt hihetik majd az emberek, hogy ez photoshop, nem a valóság icon_biggrin.gif

Szerintem pedig DE, a polárszűrő csak azokat a fényeket szűri ki, amik "rossz" szögben esnek és rontják a színeket. Ha ott állsz a víz mellett és van rajtad egy UV-s napszemüveg, akkor ugyanígy látható a különbség (szemüveggel/anélkül). Legalábbis én láttam. Akkor melyik a "valóság" , a szemüveg nélküli ?? icon_question.gif

Másik példa, Milos, Sarakiniko ... ha napszemcsi nélkül mész oda tűző napon, akkor nem látsz semmit, csak folynak a könnyeid. Akkor az a hely nem is szép?
De igen, csak szűrni kell a fényeket, hogy lásd a lényeget.

Ez persze az én véleményem. Nem a megtévesztés volt a célom!

# 81
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235955 Üzenet linkje2015-10-16 16:57:45 

De, létezik, én láttam már több helyen is:) icon_smile.gif Pazar fotók, és elmegyek egyszer megnézni élőben is a szigetet, az tuti. Köszönöm a fotókat icon_biggrin.gif
# 82
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Etel
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235957 Üzenet linkje2015-10-16 18:49:52 

Szia Xoyox! Most jöttem Kythiráról. Nem mondhatom, hogy csendes, elveszett, stb. Főszezonban tömeg van, most szeptember második felében már csendesebb. vannak persze nehezen megközelíthető strandok, ahol szinte egyedül lehet az ember. A sziget hangulata, kopársága, de ugyanakkor változatos tájai nekem nagyon tetszettek. Gyakorlatilag 2-3 óra alatt bejárhatod keresztbe, hosszába. Ha mindent meg akarsz nézni, akkor kb. 8 napot kell ott tölteni. Ajánlom Agia Pelagiát, Horát, Kapsalit, Avlemonast, Milopotamost. Majd teszek fel képeket és írok beszámolót is.
# 83
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235969 Üzenet linkje2015-10-17 13:26:33 

jo nem vitazok most szineken,semmi ertelme megmagyarazni a lehetetlent, de ilyen zöld nincs, ne amitsd magad , se masokat , csak a te szemüvegeden keresztül letezhet:))).
en nem hasznalok semmit,latom amit latok .
vannak amugy emberek, akiknek az eperjoghurt Sem izlik a termeszetes eprekkel, csak akkor jo, ha fel van Chemiaval turbozva , hogy majd szetbrobban az eper iztö l- Akkor fasza, akkor az igazi jo izü, ezt kell venni, eeezaaaz:))) szoval maradjunk a dolgok eredetenel, ugy jo, ugy az igazi, fenyszürök, egyeb technikai modositasokra nincs szükseg . azt Fotozd es ugy amit , ahogy latsz --
( Nicht für Ungut )

Ok akkor Kytirara nem megyek, amugy is messze meg az indulas . Antikythera -ra a kiemelt Astronomischen Uhr miatt mentem volna az eredeti szinhelyre, Atheni kiallitas amulaba ejtett, hogy ilyen letezett Chr. elött 60 körül ???
Technikai ember vagyok efele dolgokon kiakadok . (szerszamok, megmunkalasi munkafolyamatok, dolgok kiagyalasa, fogaskerek fog-szögek tizedekre osztva kiszamitva kireszelve stb ) le a kalappal .

( Ök Sem hasznaltak annakidejen-- Fotoprizmakat, fenytöresek kiszüresere csiszolt szirszarokat )
sorry

# 84
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tapodyt
Törzstag
Törzstag
768 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235970 Üzenet linkje2015-10-17 18:40:37 

Szia Xoyox!

Ha már fórum,és valami szóba került,akkor itt a véleményem a polárszűrővel kapcsolatban.
Az ilyen szűrő semmilyen színt nem ad a képhez,csak segítségével lekerül a képről a csillogás,igy láthatóvá válnak olyon részletek,amit a "csillogás" eltakar,ilyen az általad bazizöld kavicsnak nevezett rész,szerencsére igen jók a képek,így nagyítás után szépen látszik hogy nem homogén a réteg,tehát algák borítják a köveket.
Az hogy ki használ és ki nem mindenkinek saját ügye,az egyszerű gépekre nem is rakható fel.
Az hogy ennyire intenzívek a színek,amennyiben nincs belenyúlva lehet a gyártó beállítása is pl.egy tájképprogram használatánál,igaz a kontraszt nő a cp szűrő használatával,de ez szerintem nem baj,elképesztő fényviszonyok vannak egyébként is ott.

Most akkor ne használjuk napszemcsit,ne üljünk autóba mert színezett a szélvédő,a tükör,ne nézzünk tv-t,mert 2 egyformán sem ugyanolyanok a színek,ne használjunk monitort mert a rajta lévő szineknek köze nincs a valósághoz.
Igenis ha van lehetőség egy jó tájképhez illik a polárszűrő hatása,egy nagyon magas hegyen meg kell az UV szűrő hogy egyáltalán valami legyen a képen.A technika vívmányai ha már vannak használjuk őket.
A Te fényképezőgéped lencséjén is legalább féltucat különböző bevonat van,meg lehet nézni nyugodtan,azok is módosítják a valós színeket!
Nem kívánok vitát gerjeszteni,kizárólag a saját véleményem,bocs az OFF-ért!!!!!

# 85
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Syssy48
Aktív fórumos
Aktív fórumos
64 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235971 Üzenet linkje2015-10-17 21:22:57 

Én nem jártam Tiloson, hanem Karpathoson, de ott pont ilyen kék volt az ég és a tenger valami csodálatos mesébeillő kék árnyalatokat mutatott, és a homokkő sziklákon néhol pont ugyanilyen zöld növény volt. A fényképeimen is látszani fog, sajnos még nem volt időm kiválogatni őket és én nem használtam semmilyen szűrőt. De létezik ilyen kék és ilyen zöld ott, főleg ahol magas a sótartalom a tengerben és ott ahol tiszta a levegő.
# 86
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235973 Üzenet linkje2015-10-18 09:40:32 

ez ugyanott Volt , Natur pur icon_smile.gif)

de ti csak egyetek a Konsum agyonpancsolt Eperjoghurtjat, nektek ugy Natur

de jobb lenne ha az okosok inkabb szemelyesen lemennenek
a szigetre es szemelyesen megneznek milyenek a szinek ott
ahelyett hogy vitaznanak .
1/ Ö nem akar vitat gerjeszteni----aaaa
2/ Ö nem jart Tiloson -----aaaa
az eszaki sarkon Sem tudnatok letagadni, hogy magyarok vagytok .

# 87
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Syssy48
Aktív fórumos
Aktív fórumos
64 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235974 Üzenet linkje2015-10-18 11:41:01 

Ne mérgelődj, ezért nem érdemes. Szereted az eperyoghurtot, hogy ennyire ajánlgatod? Igen, magyarok vagyunk, de ez nem baj:DDDDDDDD Attól még gyönyörű kék a tenger, meg az ég, most is inkább a képeket nézem, mint a kinti szürkeséget.
# 88
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235976 Üzenet linkje2015-10-18 15:38:40 

Én nem fogok személyeskedni, az távol áll tőlem, maradnék a valósághű színek témánál.

Szerintem az első képed pont téged cáfol, a fák a parton nem sárgás barnák, hanem zöldek, a kavics pedig (nem, nem hófehér!, sőt színes) közel sem annyira szürke, mint a te képeden. Sokkal inkább a fényképeződ "lett becsapva" a már említett fényekkel, amiket kiszűr egy polárszürő.
A második képeden sem zöldek az örökzöldek, szerintem ugyanazért.


# 89
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237723 Üzenet linkje2016-03-20 17:27:56 

Ünnepeltek a Dodekanissosi szigetlakok, hogy ujra Görög terület lett vegre a hazajuk, es eltakarodtak a törökök
1948 Marzius 7-en kaptak vissza a szigetcsoportot
Mar csak Zyprust kell felszabaditani

# 90
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237827 Üzenet linkje2016-03-25 12:46:27 

Tilos 1912-ig volt török fennhatóság alatt, akkor váltották őket az olaszok.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 4 5 6 7 8   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu