Horvátország
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 181
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214043 Üzenet linkje2014-03-11 05:36:43  Re:

Messinia írta:
Előnye, hogy közel van. icon_smile.gif


Üdvözöllek! Ezzel azért nem értek egyet. icon_wink.gif

# 182
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214051 Üzenet linkje2014-03-11 09:15:53  Válasz a #214043. hsz-ra Előzmény #214043

Szia Robi! icon_smile.gif
Igen, valóban...relatív. icon_smile.gif Közelebb - talán így helyes -, mint Görögország. icon_smile.gif
Éveken keresztül az Isztriára jártunk vissza, de rájöttem, hiába a 400-500 km-es különbség - mondjuk Észak-Görögországhoz képest - nem ér fel Hellasszal. Legalábbis nekem. icon_smile.gif

# 183
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214056 Üzenet linkje2014-03-11 10:46:33 

Így sem jó a megfogalmazás.Nekem egyforma távolságra van mindkettő. icon_smile.gif De míg a Balatonnál laktam 28 évig addig mi is a Horvátokhoz jártunk minden nyáron.
# 184
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tothrita
Aktív fórumos
Aktív fórumos
347 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214057 Üzenet linkje2014-03-11 10:48:54 

Mi évek óta felváltva járunk Görögbe és Horvátba, mindegyik országnak megvan a maga szépsége szerintem, mindegyik más miatt gyönyörű. Én mindkettőt nagyon szeretem, viszont Görögország tényleg jóval olcsóbb még mindig, mind a szállás mind a megélhetés tekintetében.
# 185
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Saturn
Aktív fórumos
Aktív fórumos
277 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215885 Üzenet linkje2014-05-06 07:33:24 

Sziasztok! Nem találok sehol egy normális, közérthető autópálya díj leírást Krk szigetre!!! Valaki???
# 186
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215886 Üzenet linkje2014-05-06 09:30:16 

saturn írta:
Sziasztok! Nem találok sehol egy normális, közérthető autópálya díj leírást Krk szigetre!!! Valaki???


https://www.hac.hr/toll-rates/pricelist/krcki-most-340

https://www.horvatorszag.autopalyan.hu/

Csak befelé menet kell fizetni!


# 187
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215971 Üzenet linkje2014-05-07 21:12:20 

saturn írta:
.................................................................

Szívesen! icon_rolleyes.gif

# 188
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szoldzsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222625 Üzenet linkje2014-08-05 10:02:59  Mlini-Dubrovnik

Sziasztok!

Mliniben vagy Dubrovnikban keresek szállást. Tudnátok valamit ajanlani?? Elore is köszi a segitséget!!! :)

# 189
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tothrita
Aktív fórumos
Aktív fórumos
347 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222627 Üzenet linkje2014-08-05 10:10:20  Válasz a #222625. hsz-ra Előzmény #222625

Szia! Én a booking.com-on foglaltam Mlinibe, rengeteg szálláslehetőség van. Érdemes figyelni az értékeléseket, mert sokat lehet belőle tanulni icon_smile.gif Mi augusztus utolsó hetében megyünk Mlini Kust apartmanba, de ott már tudomásom szerint nincs hely. Bár nem tudom mikor mennétek. De egy Hellasz-os tag ajánlotta ezt: http://www.booking.com/hotel/h.....ight_room=
Nagyon jó értékelése van.

# 190
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Suvimarta
Aktív fórumos
Aktív fórumos
279 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223651 Üzenet linkje2014-08-21 19:23:14 

Van valakinek tapasztalata ropogós, friss élmény Krk szigetről? Búvárkodni megyünk, minden érdekel és szívesen olvasom! icon_smile.gif Köszi
# 191
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Aure1ius
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223948 Üzenet linkje2014-08-28 11:36:25  Idézet innen: #214057

tothrita írta:
Mi évek óta felváltva járunk Görögbe és Horvátba, mindegyik országnak megvan a maga szépsége szerintem, mindegyik más miatt gyönyörű. Én mindkettőt nagyon szeretem, viszont Görögország tényleg jóval olcsóbb még mindig, mind a szállás mind a megélhetés tekintetében.


Szia!
Mi is pontosan így gondoljuk. Tavaly pl Horvátban voltunk Murterben, előtte meg Zakynthoson, most pedig Sartiba készülünk icon_smile.gif Sőt volt olyan is, amikor Korfun voltunk egy hétig saját kocsival, aztán végigmentünk Albánián és Montenegrón, és még egy hét Horvátországban.. Igencsak izgalmas volt (éjszaka végigvezetni Albánián főleg). Abban is tökéletesen igazad van, hogy Görögorszg sokkal olcsóbb.
Látom most Mliniben vagytok, majd kíváncsi leszek, hogy milyen volt, ha lehet kérni egy kis élménybeszámolót icon_smile.gif Közép- és dél Dalmácia Horvátországban a legjobb rész szerintem. Ha netán olvasod, további jó nyaralást a maradék napokra!!

# 192
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Suvimarta
Aktív fórumos
Aktív fórumos
279 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224298 Üzenet linkje2014-09-05 20:50:15 

Megérkeztünk Krk-ről.
Hoztam pár fotót...Ebbe a szigetbe is beleszerettem. icon_smile.gif
http://krk.suvimarta.fotoalbum.hu/

# 193
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
ZA07
Aktív fórumos
Aktív fórumos
287 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235242 Üzenet linkje2015-09-01 09:33:25 

Az idei évben úgy határoztunk, hogy Horvátország lesz az úti cél, mivel 10 éve itt nyaraltunk együtt először. Utólag elmondható, hogy hibás döntés született.
Trogir mellett egy kis üdülőfaluban volt a szállásunk, a főút mellett közvetlenül a tengerparton. Maga az apartman mindenben megfelelt az igényeinknek, de a település messze elmaradt az elvárásainktól. Kb. 1,5 km-t kellett gyalogolni az egyetlen étteremig és ugyanennyit a kávézóig is.
A két hét alatt jártunk Splitben, Trogirban, Sibenikben és a Krka Nemzeti Parkban is.
Hazafelé pedig megnéztük Zadar látnivalóit és egy éjszakát eltöltöttünk a Plitvicei Nemzeti Park mellett is.
A vendégszeretet egyáltalán nem volt jelen a horvát emberekben. Flegmán viselkedtek mind a bolti eladók, mind az éttermek személyzete.
Az árak iszonyú magasak voltak, a piac 2-szer olyan drága, mint az élelmiszerüzlet.
A belépők sem nevezhetők olcsónak: Krka Nemzeti Park 110 kuna + a parkolás, hajóval felvisznek Skradinból a Skradinski buk vízesésig (kb. fél órás hajóút). Plitvicei Nemzeti Park pedig 180 kuna + a parkolás.
Párommal egyetértünk abban, hogy soha többet Horvátország.

# 194
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mazsu83
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
26 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235743 Üzenet linkje2015-09-30 11:06:55 

Sziasztok. Ha valaki járt már Omisban vagy Duce-ban és tud tuti szállást 5 felnőtt és gyerek részére (lehetőleg tengerparthoz közel, mert a gyerekek 1-1 évesek lesznek) azt szívesen fogadnánk. Illetve airbnb-n valaki foglal-e már így szállást, mert ott is vannak kedvezőek. Minimum 3 hálószoba kellene, tengerre néző kilátással. A válaszokat előre is köszönöm.
# 195
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erinet
Aktív fórumos
Aktív fórumos
269 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238076 Üzenet linkje2016-04-10 18:09:48 

Sziasztok!

A segítségeteket kérném abban, hogy hová is tervezzem a nyaralásunkat.

2 utat tervezünk idén, egyiket Lengyelországba, ez tiszta sor,ott voltunk már néhányszor és szeretünk is visszamenni, ezzel minden ok.

A másik: A Plitvicei tavakhoz mennék, autóval.
Úgy tervezzük, hogy 3 napot töltenénk ott, az első nap csak utazás és érkezés, majd 2 napot lennénk bent a tavaknál. A 4.napon szeretnénk továbbutazni a tengerparthoz, de nem tudom pontosan, hogy hová lenne érdemes, valahogy a tavaktól délebbre, messzebbre a határtól nem.

Melyik volna szerintetek az a település, vagy sziget, amit a tavakkal kb. egy vonalba könnyedén élérnénk és mondjuk Bp-től nincs távolabb mint 600 km (mi még Bp-től 90 km-re lakunk északabbra).
Crikvenica, Krk- amit nézegettem, de nagyon vegyes infókat olvastam pl. Crikvenica-ról.

Soha nem voltunk még Horvátotszágban, semmilyen tapasztalatunk nincs arra felé.

Igyekszem itt is visszaolvasni, de ha van vmi jó ötletetek kérlek osszátok meg velem.
Köszönöm!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 ... 12 13 14 15   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu