Skiathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
Hozzászóló Üzenet
# 166
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235869 Üzenet linkje2015-10-10 20:32:28 

Szia Mediterraneo!
Várom nagyon icon_smile.gif Örülök, hogy tetszett a sziget, és hogy van út a szárazföld felőlicon_smile.gif

# 167
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235883 Üzenet linkje2015-10-11 19:53:41 

Első benyomásaim, még kissé össze-vissza:
Skiathos szép zöld - legalábbis zöldebb, mint ahogy vártam. Lehet, hogy a szeptemberi esők miatt, nem tudom, júliusban milyen.
Kis sziget, bármerre megy az ember, valamerre van kilátás a tengerre.
Egyetlen nagyobb települése van, Skiathos város, a délkeleti oldalon. Amúgy a sziget keleti végén van a reptér és gyakorlatilag ezt köti össze a sziget főútja, érintve a fővárost is, a sziget nyugati végén található Koukounaries beach-csel. A főút mindkét oldalán szállók, apartmanok, supermarketek, tavernák sorakoznak. Gyakran rövidke bekötőút visz a szállásig, de sokszor közvetlenül az útról nyílnak, ahogy pl. a meglepően sok „supermarket” is.
Taverna is van néhány, tulajdonképpen bárhol lakik az ember, talál valamit a közelben, de töményen a városban, a part mentén vannak tavernák, kávézók.
A már említett déli partmenti úton rendszeresen közlekednek a buszok, valamennyi déli parti strand és szállás simán elérhető tömegközlekedéssel. Talán ezért, talán mert szeptemberben már kevesebb volt a turista, kevés bérelt autót, motort láttunk.
A szigetlakók fő bevételi forrása a turizmus - szerintem. Jó, láttam olajfaligeteket is, de mást nem (pl. nincs saját bora).
Nem nagyon hegyes, vannak patakok, kisebb folyócskák - ez magyarázza az eső mellett azt, hogy a sziget zöld és vannak erdejei. A Koukounaries melletti fenyőerdőn túl a sziget jókora részén vegyes erdők vannak, sok juharral, tölggyel, ilyen-olyan fenyőkkel. Kirándulni szeretőknek van hová menni.
És persze a lényeg: Skiathosnak nagyon sok strandja van, nagyobbak, kisebbek (inkább kisebbek), többnyire homokosak, de voltunk köves-kavicsos parton is. Többnyire nem nagyon látványosak, de van kellemesek. A kisebbeken is van taverna, vagy legalábbis kávézó. És egyik-másik meglepően koszos.
Vannak végletek: rendezett környék és elhanyagolt, nagyon tiszta és koszos, nagyon szép hotelek és lepukkantak, minőségi termékek és bóvlik, de ez más görög szigeten is így van.

# 168
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235977 Üzenet linkje2015-10-18 17:22:18 

Na, ez első benyomásokon túl pár egyéb: pocsék időt fogtunk ki, sokszor volt borult az ég, hideg a szél, sokszor esett az eső. Voltam már november közepén is Görögországban, hát akkor volt ilyen idő. Strandolni alig lehetett. Néha kirándulni sem mertünk elindulni, mert eső-veszély volt. Várost néztünk, vagy az autóval mentünk valamerre és nem gyalog.
# 169
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235978 Üzenet linkje2015-10-18 17:26:33 

A szeptember vége - október eleje azért sem jött be, mert már az őszi kompmenetrend volt érvényben, komppal nem lehetett eljutni Skopelosra, de a kirándulóhajók kínálata is visszafogott volt.
A legtöbb strandon már összeszedték a napágyakat, ahol meg voltak, az zsúfolt volt.
De végül találtunk olyan strandot, ami üres volt, homokos volt, kellemes volt.
Sajnos az az étterem, ahol a legjobbakat ettük, bezárt elutazásunk előtt - így nem itt költhettük el a búcsúvacsit.

# 170
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235979 Üzenet linkje2015-10-18 17:28:36 

Gyors döntés volt, hogy erre a szigetre megyünk, így felkészülni belőle nem volt idő, de Hofelho írását elolvastam és nagyon hasznos volt - köszi!
A kolostor nekünk is bejött: majd még visszatérek rá icon_smile.gif

# 171
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236468 Üzenet linkje2016-01-03 14:32:08 

Nos, akkor a kolostor, az Evangelistrias. Egy darab középkor, annak a mosolygós része. Nem volt millió zászlócska, mint Hófelhő látogatásakor, mert épp ünnep sem volt, de a varázslatos volt. Valami nem evilági nyugalom és derű volt ott, az ember azt érezte, hogy itt kéne maradni.
Magas kőfalai kicsit erődítményszerűek (ennek a hangulatára rátesz egy lapáttal a bejárati kapu), de az udvar, amelyet körbevesznek a falak, ennek ellenére napos. Az udvar közepén pici templom áll, éppen javították a tetejét. A templom körül mindenhol, leginkább cserepekben rengeteg virág. A fal mellett néhány körtefa. Bazsalikomtövek cserépben, jó sok. Madarak kalitkákban. És rengeteg macska, csak hevertek mindenfelé. A görög macskák soványak, csapzottak, nos ezek viszont ól tartott, szép bundájú cicák voltak, láthatóan etették őket rendesen. Békésen aludtak a virágok között.

Most láttam neki a beszámolónak, nemsokára kész lesz, és a fotókat is válogatom már...

# 172
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236471 Üzenet linkje2016-01-03 16:16:19 

Nagyon várom, mindenképp elolvasom és megnézem:) Örülök, hogy a kolostor nem evilági létérzése nem csak az én érzésem volt icon_smile.gif Rám tényleg rendkívülien hatott, ami nem jelenti azt, hogy mindenki így érez ott. Olyan jó, hogy Te is részesültél belőle:)
# 173
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Picike05
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236612 Üzenet linkje2016-01-15 22:35:10 

Sziasztok! Júliusban mennénk Skiathosra és Skopelosra, most néztem a komp árat ami 280 euró lenne, nem sok az egy kicsit? 2 felnőtt és 1 autóra?
# 174
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236614 Üzenet linkje2016-01-16 07:37:08 

Szia!

Tavaly voltunk augusztusban autóval, ketten : 62 Euro volt Volos - Skiathos (Anes), 13 Eur Skiathos-Skopelos( Hellenic) , Skopelos-Skiathos 10 Eur (Anes) , Skiathos-Volos 62 Eur ( Anes).

# 175
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236621 Üzenet linkje2016-01-16 16:52:47  Válasz a #236612. hozzászólásra Előzmény #236612

Szia,

Lehet, hogy a Hófelhő által említett Anes komptársaság még nem tette közzé a nyári menetrendjét, s ezért látsz most még kedvezőtlenebb árakat.

Kompos oldalak kalkuláláshoz:
Link
Link

Az Anes weboldala: Link

Anikó

# 176
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236629 Üzenet linkje2016-01-16 19:41:08  Válasz a #236614. hozzászólásra Előzmény #236614

kettőtöknek plusz az autó 124 euró volt a volos-skiathos retúr?
# 177
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236630 Üzenet linkje2016-01-16 20:31:02 

Én ezt írtam fel annó, rákérdeztem a páromnál , ő azt mondja szerinte 62 volt az autó, valamit elnéztem. A jegy már persze nincs meg, nem tudom megnézni.
Köszönöm, hogy rákérdeztél, nem szeretnék senkit félrevezetni...

# 178
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Relax
Aktív fórumos
Aktív fórumos
240 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236634 Üzenet linkje2016-01-16 21:43:48 

Pár éve én is terveztem a szigetet autóval és már akkor is Picike05 által írt árakkal találkoztam, amit én is sokalltam, így más irányba mentünk.
Szerintem is sajnos rosszul emlékszel.

# 179
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236635 Üzenet linkje2016-01-16 21:53:41  Válasz a #236630. hozzászólásra Előzmény #236630

értem. pedig már azt hittem van valami olcsóbb megoldás, de akkor egyelőre nincs. skiathosig két fő plusz autó 200 eur körül van (anes picit olcsóbb talán, de nem sokkal), és ehhez jönnek még akkor a két sziget közötti díjak.
# 180
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236639 Üzenet linkje2016-01-17 08:58:40 

Most néztem be ide és szeretném megerősíteni, rollo infóját: egy retúrjegy Volos és Skiatosz közt, 2 fő + autó 200 EUR volt 2015 őszén.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
<   1 2 3 ... 11 12 13 14   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu