Kréta
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
Hozzászóló Üzenet
# 7261
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kovacsgyula53
Törzstag
Törzstag
798 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236559 Üzenet linkje2016-01-11 15:00:55  Idézet innen: #236543

dokeee írta:
Iszen már lefoglaltad, most már mindegy, nem?

Szia "dokeee"!
Természetesen lefoglaltam! Ez szerintem egyébként olyan dolog, kinek a "pap, kinek a papné"! Nyilatkozni a szállodáról természetesen majd a nyaralás végén tudok csak! De én az "életemet" a hét nap alatt úgy sem a szállodában fogom élni! Arra gondoltam, mit érdemes a környéken meg látogatni, meg nézni? Az biztos, hogy robogót bérelni fogok....hét napra 100 euró! Már egy tanácsot kaptam is itt a fórumon Agios Nikolaos- ba feltétlen menjek át! Olvastam róla, így tehát meg tetszett, és át is fogok látogatni! Az előző napokban, egy másik fórumon javasolták Santorinit...de bizony azért egész nap nem fogok hajón ülni, hogy egy - két órácskát eltölthessek eme gyönyörű helyen! Tehát kérem aki tud, ebben segítsen, IRKLION = Heraklion és környéke pár tíz kilométer nem akadály! Mit lehet, mit érdemes felkeresni! Előre is köszönöm!

# 7262
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kovacsgyula53
Törzstag
Törzstag
798 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236560 Üzenet linkje2016-01-11 15:14:32 

Nos, érdemes volt vissza "lapoznom" ! Az oldal tulajtól Jox, már olvastam is infókat!
Kréta néhány fontosabb látnivalója: Knossos, Chania, Iraklion, Rethimno, Agios Nikolaos, Samaria-szurdok, Phaistos, Matala, Kournas-tó, Lassithi-fensik, Vai, Elafonisi, Kato Zakros, stb.
Egyébként érdemes beautózni az egész szigetet, nagyon sok szép hely van a hegyekben és a nyugisabb tengerparti részeken is...
De amennyiben valaki tud érdekes, érdemes helyeket szívesen veszem! Köszi!

# 7263
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236561 Üzenet linkje2016-01-11 17:03:32  Válasz a #236560. hozzászólásra Előzmény #236560

érdemes átolvasni, keresgetni benne, és még magyarul is van:

kretasziget.hu

# 7264
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236562 Üzenet linkje2016-01-11 17:29:55  Válasz a #236560. hozzászólásra Előzmény #236560

Kedves Gyula!

Ajánlanék néhány weboldalt, amelyek betekintést nyújtanak a környék látnivalóiba, illetve bemutatják a közeli és távolabbi strandokat, öblöket:

Verka fantasztikus útleírása; a keleti rész a 7. naptól olvasható: Link

A két következő oldal angol nyelvű, de talán mégis segítséget nyújthat:
Link
Link

Santorini... Azt gondolom, hogy nem is az időtartam kevés, hanem az ár kedvezőtlen, főként irodai fakultatív program keretében.
Elérhető Heraklionból gyorsabb hajóval is Santorini. A Hellenic Seaways társaság éppen akciózik, így 22 €/fő/irány áron lehet Economy árkategóriájú jegyeket foglalni Highspeed 7 nevű hajójára. Ami a menetrendet illeti: Heraklion-Thira 09:00-10:45, Thira-Heraklion 17:25-18:50. A hajó naponta közlekedik a szigetek között.

Itt lehet kalkulálni: Link

Anikó

# 7265
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dokeee
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
37 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236563 Üzenet linkje2016-01-12 09:03:22 

Krétára 1 hét nagyon kevés, annyi idő alatt csak beleszagolni lehet, azért én azt javaslom, legalább 3 napra autót bérelj, azoknak a helyeknek a nagy része amiket írtál, robogóval gyakorlatilag nem elérhetőek Heraklionból.
# 7266
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
171 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236567 Üzenet linkje2016-01-12 17:16:05 

Szerintem is olyan nagyok a távolságok, hogy robogóval kizárt bejárni a sziget azon részeit amiket leírtál. Az autópályán meg lesodornak, Én nem merném bevállalni. Ez az a sziget ahol kifejezetten nem ajánlatos a robogó. icon_sad.gif
# 7267
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kovacsgyula53
Törzstag
Törzstag
798 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236572 Üzenet linkje2016-01-12 19:41:13 

Az ajánlott látni valókat Jox az oldal tulaja írta! Természetesen ezek közül fogok választani, hogyan, és miként, mit bírok betervezni! De kettő napot aktív pihenéssel szeretnék eltölteni! Nem az a célom, hogy robogóval körbe járjam a szigetet! Igyekszek kiválogatni ami engem érdekel, és úgy tartom, érdemes, és bele fér az időmbe is! ez úgy működött nálam...20-éven keresztül jártam Görögországba, hogy kitűztem egy célt, elindultam az oldalamon a fotómasinámmal, majd érdekes, érdemes dolgot láttam, fotóztam, pihentem, nézelődtem a környéken! Nem az a célom, hogy versenyezni menjek! Természetesen a közlekedéstől nem félek, a "hős" korban, mikor még nem létezett GPS már akkor is Athénban jártam autóval. A görögök figyelmesek, hírül sincs annyi baleset mint idehaza! Ezt tapasztalatból mondom! Köszönöm az infókat, természetesen az "útiterveket" még van időm bőven meg tervezni, átgondolni! Üdv Gyula!
# 7268
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kovacsgyula53
Törzstag
Törzstag
798 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236574 Üzenet linkje2016-01-12 19:47:12  Idézet innen: #236563

dokeee írta:
Krétára 1 hét nagyon kevés, annyi idő alatt csak beleszagolni lehet, azért én azt javaslom, legalább 3 napra autót bérelj, azoknak a helyeknek a nagy része amiket írtál, robogóval gyakorlatilag nem elérhetőek Heraklionból.

Szia "dikeee"!
Remélem annyiszor eljutok Krétára is mint Görögország többi részére a a húsz év alatt! Most ezt vettem tervbe! Tudom a húsz év alatt is "keveset" láttam Görögországból! Tehát az egy hét épp arra lesz alkalmas, hogy egy kis jó levegővel tele szívjam magamat! Majd az elkövetkezendő tizenkilenc évben remélem nagyjából feltudom térképezni Krétát is!
Üdv Gyula.

# 7269
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mindy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
81 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236576 Üzenet linkje2016-01-12 22:17:54 

Véleményem (és tapasztalatom) szerint a fővároshoz közeli helyekre tökéletes a robogó. Jó az úthálózat, sok helyet el lehet érni a tengerpart menti utakon, nem mindig kell fölmenni a főútra. ( Ami szerintem kerülendő az Stalis és Malia. Elég veszélyesek az angol fiatalok. )
# 7270
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kovacsgyula53
Törzstag
Törzstag
798 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236577 Üzenet linkje2016-01-13 04:11:53 

Természetesen a környező helyekkel, településekkel kezdem. icon_biggrin.gif De egyébként is autópályán robogóval tilos közlekedni! Még Görögországban is! icon_biggrin.gif
# 7271
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
171 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236580 Üzenet linkje2016-01-13 11:34:44 

Kedves Gyula! Csupán a jó szándék vezérelt, amikor azt írtam, hogy ekkora távolságokat robogóval nemigazán ajánlatos megtenni. Én is gyakorlott görög utazó vagyok, jártam jó pár helyen. Azért van ez a fórum, hogy mindenki leírja a tapasztalatait az adott helyről, hogy aki oda utazik, kicsit tájákozódjon a helyi viszonyokról. Egyébként akkor felesleges itt bármit is kérdezni. Részemről lezártam a témát. Jó nyaralást és pihenést ezen a gyönyörű szigeten! Üdv: rebus
# 7272
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Malecz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
25 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236610 Üzenet linkje2016-01-15 21:15:49 

Sziasztok. Járt már közületek valaki a Skala Apartmanházban. Mi a véleményetek a környékről és az apartmanról. Autóbérlés árai?
# 7273
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236611 Üzenet linkje2016-01-15 21:20:25  Válasz a #236610. hozzászólásra Előzmény #236610

# 7274
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
171 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236615 Üzenet linkje2016-01-16 07:42:35 

Szia Malecz! Mi tavaly a Sklába voltunk. Az apartmanba csak szinte aludni jártunk, este medencéztünk, amit nem nagyon használtak, igaz csak 8 szoba van azt hiszem. Amedence mellet van egy üres telek ott lehet parkolni, mert senki nem fogja mondani. Autót mi 7 személyeset béreltünk 220eu-ért 3 napra, nem utazási irodán keresztül. Egy fiatal pár 150ért béprelt 3napra ibuszon kesresztül. Haniaba busszal mentünk, 2,50 volt a jegy azt hiszem, kb 20perc alatt ott voltunk. A sofőr mindíg kiabál, a megállóba, hogy hol vagyunk. Ha van még kérdésed szívesen válaszolok! Ami biztos, gyönyörű hely, bármikor visszamennék!
# 7275
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236622 Üzenet linkje2016-01-16 16:54:13 

Szia Gyula!Ugyan már teljesen mindegy,mivel lefoglaltad a szállást,de esetleg mások okulására leírnám a véleményemet.Kétszer voltam Krétán-most tavaly másodszor.Ez a sziget annyira nagy,hogy az "érdemes beautózni,mert vannak szép partok" szólás azt feltételezi,hogy valaki legalább egy hónapra megy...robogót bérelni,-csatlakozván dokeee-hoz-én sem tartom praktikusnak.Szerintem 3-4 nap kocsibérlés,és komolyan át kell gondolni,mit szeretnél megnézni.A Heraklion-Matala távolság hiába 70 km,nem egy óra!Szerintem gondolkozz a keleti oldalban,mert egyébként túl sok lenne a kocsikázás..Kapd elő a térképet,és nézd meg,mi van közel a keleti oldalon.Azt azért elmondanám,hogy Heraklion egy főváros...úgy is néz ki,kb. külső ipari részek vannak körülötte,nem pont olyan,mint mondjuk Lefkada fővárosából kimenni.Amit írtál,hogy 10 km nem akadály...a Jox által javasoltak nem 10 km-re vannak!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
<   1 2 3 ... 484 485 486 ... 505 506 507   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu