Mediterrán tombola
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
Hozzászóló Üzenet
# 1396
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henrietta0522
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236822 Üzenet linkje2016-01-27 12:24:31 

Sziasztok! Nézegetem ezt a tombola dolgot és tetszik. Meglepődve látom, hogy a repülős utaknál is szerepel Olympos és Halkidiki. Ezt nem igazán tudom felfogni. Ez csak egy fogás annak érdekében, hogy minél többen válasszák a 10 % felár ellenében kizárásos lehetőséget vagy tényleg előfordulhat, hogy oda osztanak szállást? Repülővel? Hogy? Ez után érdeklődnék azoktól, akik már ebben profik. Egyáltalán kapott már valaki Olympost vagy Halkidikit repülővel? Válaszokat előre is köszönöm és bocsánat, ha furcsát kérdeztem, de ebben én még a kezdőknél is kezdőbb vagyok icon_smile.gif
# 1397
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lililuca
Törzstag
Törzstag
616 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236825 Üzenet linkje2016-01-27 14:35:01 

Szia!Repcsisnél nem kapsz sem Olymposzt sem Halkidikit mert nem is megy egyik irodának sem oda charter gépe.
# 1398
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236826 Üzenet linkje2016-01-27 14:47:14  Válasz a #236813. hozzászólásra Előzmény #236813

Szia Niki!icon_smile.gif

Nagyon szívesen!icon_smile.gif Bármikor….icon_wink.gif icon_smile.gif Ha számolásos molyolásról van szó, mindig lehet rám számítani.icon_smile.gif

Nos, az írásom nem a tökéletesen önállótlanoknak szólt, hanem azoknak, akik képesek elevickélni valahogyan, vagy képesek étteremben rendelni angolul, vagy valami hasonló. Valamint azoknak, akik kíváncsiak és elméláznak az írottak felett, és ráklikkelnek az alternatív lehetőségekre. Azért ezeknek a kritériumoknak az itt lakók nagy része megfelel, gondolom én.

Valamint, én is csak az általánosítás ellen ágáltam, mégpedig, az itt hangoztatott gyakori kijelentés ellen, miszerint a tombolás utazás a legolcsóbb és legjobb repülős verzió. Azt is említettem, hogy az utazási irodák egyéb ajánlataival tud elsősorban versenyezni. Illetve, hogy a hangsúly az ár-érték arányon van, és a racionalitáson. Mit kapok a pénzemért, mekkora kockázatot kell viselnem, mekkora lehet a csalódás faktor? A poggyászdíjak esetében is az ésszerű tervezést hangsúlyoztam… Ha valaki figyelmesen elolvassa a kommentemet, akkor ez nyilvánvaló, azt hiszem. A kikládos, santorinis ötlet pedig onnan jött, hogy többen vágynak arrafelé. S ezzel kapcsolatban csak azt szerettem volna szemléltetni, hogy emberi árakon is lehet ezt abszolválni, messze az irodás árak alatt. Ráadásul oda irodával sem egyszerű, vagy éppen lehetetlen eljutni…

Nos, matekozzunk tovább!icon_smile.gif Ha valaki ellátogat az Ibusz weboldalára és kiválasztja a Fortuna opciót, akkor mindjárt látja, hogy a 85.000 Ft azonnal 86.500 Ft lesz. Ha a kizárás lehetőségéért is fizet +10 %-ot, mert nem kíván esetleg Bulgáriába utazni, akkor a végösszeg 95.000 Ft.

Maradjunk Krétánál és a legolcsóbb lehetőségnél, amit te is számba vettél… Közvetlen járatot néztem, mivel az lett volna itt az első reakció, hogy „de hiszen át kell szállni”. icon_smile.gif A Wizznél a jegy tegnap 20.990 Ft volt irányonként, ez DC tagsággal számolva lett 41.175 Ft/fő. A csomagnál azt sem szabad elhallgatni, hogy van olyan opció is, hogy 32 kg-s feladott poggyász, amely ára irányonként 12.500 Ft. Ugye, az 16 kg/fő, amely mellé díjtalanul lehet felvinni a fedélzetre egy 42x32x25 cm-es kézipoggyászt. A legtöbb chartert bonyolító Travel Service sem enged fel a gépre fejenként 15 kg-nál nehezebb feladott poggyászt. Szóval, nyugodtan számolhatunk az 1 db 32 kg-s bőrönddel 2 fő esetében. Tehát, a poggyászt megússzuk 12.500 Ft-ból. Transzfer… Ahogy írtam, van busz. A nyüzsgő Stalis felé 3,80€/fő. A heraklioni terminállal szemben megáll a Malia felé tartó busz, ami minimum 20 percenként jár. Így 7,60 € fedezi a transzfert a legolcsóbb verzió esetén, azaz 2.376 Ft.

Így a végösszegünk a linkelt Castello stúdiók esetében: 86.847,14 Ft fejenként. Miért is nem versenyképes a tombolával? Főleg, ha vesszük a fáradtságot és a bátorságot, és rá is kattintunk a linkekre, mindjárt látható, hogy szegény Manias, bizony bágyadt penészvirág a linkelt szállásokhoz képest. icon_smile.gif Szóval, a Maniasnál, és a legtöbb irodás apartmannál elég nehéz nem szebb és jobb szállást találni, és az idecitált olcsóbb Castello is jóval színvonalasabb. Már, ha megnézzük…icon_smile.gif

Ha az autóbérléses verziót vesszük: legyen az ár 40 €/nap! Az 12.506 Ft/fő/retúr. Ha összeadjuk a szállás, repcsi, bőrönd és az autóbérlés díját, 96.977,- Ft-ot kapunk. Igen, ez valóban 1.977 Ft-tal több a tombola felső értékénél. Viszont nem kell még heti 35-40 €-t kifizetni, hogy használni tudja a delikvens a hűtést a szobában, és kellemesebben érezze magát. A másik ajánlott krétai szállás pedig látható, hogy minőségben össze sem vethető az említett Ibuszos szállással. Már, ha odakattintunk… Aztán, ha a fenti autós verzióval számolunk, 109.952 Ft lenne fejenként, a buszos transzferrel pedig 101.198 Ft. Lehet, hogy valaki szívesen fizet 6.198 Ft-tal többet, hogy egy nívós, 70-80 nm-es hűtött lakásban rohangáljon. Olyan helyen, ami neki megfelel, amilyenre vágyott, és, ha mérlegel egy picit.

Kényelmes tombola… Az is ugyanannyira kényelmes tud lenni, amikor valaki beszáll a reptéren a bérelt autójába, vagy felszáll a kényelmes, légkondis Ktel buszra, melynek menetrendje, útvonalai is alkalmazkodnak a turistákhoz, és igényeikhez. Sőt a személyzet általában segédkezik a bőröndöknél (is). Mellesleg, Chaniaba is el lehet jutni busszal, 15 € a jegyár fejenként és irányonként.

Írtad, hogy ha valaki netán színvonalasabb dologra vágyik, az majd választ mást. Csak éppen a tombolánál nem választhat mást! Oda megy, amit a gép dobott. Ha a préri, akkor oda…. Ha választ, az már nem tombola. S lehet, hogy ő egészen mást szeretne és elkeseredik, hogy ennyi pénzért nem érzi majd jól magát. Aztán lehet vigasztalni kollektíven, hogy „hiszen ilyen a tombola”. „Tudtad, nem? Örülj, inkább, biztos jó lesz!”icon_smile.gif Aztán, ha eggyel magasabb kategóriát választ, az már 116.500 Ft-nál kezdődik, kizárással pedig 128.000 Ft fejenként.

Azt kívántam bemutatni, hogy ésszerűen, felelősen gondolkodva, lehet akár exkluzívabb alternatívát találni a lutri tombolával szemben, „egységnyi” pénzért. …Illetve, ott szállhatok meg, ahol nekem tetszik, mondjuk akár egy jóval színvonalasabb szálláson. Ha nyüzsire vágyom, akkor a bazár mellett, ha pedig kakasszóra, akkor egy rejtettebb helyen.icon_smile.gif Rolloval pedig teljesen egyet értek abban, hogy egyrészt a szállásadók jó része is alig beszél angolul. Néha a turisták is…icon_smile.gif Illetve, hogy amíg valaki minimum 2 alkalommal befárad az irodába, netán kapcsolatot is tart vele, aztán itt latolgatja az esélyeket, esetleg táblázatot kezel a sorsolás végeredményével, majd csalódottságának ad hangot, nos, addig bőven a saját utazását is képes lenne pompásan megszervezni. Hiszen én is csak öt, a tágabb fórumon is ismert weboldalt használtam, ahogy említettem. Nem olyan sok idő azt tanulmányozni, és nem is kíván semmiféle gyakorlatot. S hogy még fokozzam: a tapasztaltabb utazók lelkesen segítséget is nyújtanak az újoncoknak. Szerintem…icon_smile.gif

Anikó

# 1399
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236827 Üzenet linkje2016-01-27 14:47:53  Idézet innen: #236825

lililuca írta:
Szia!Repcsisnél nem kapsz sem Olymposzt sem Halkidikit mert nem is megy egyik irodának sem oda charter gépe.

Azért erre ne vegyél mérget...

# 1400
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236828 Üzenet linkje2016-01-27 16:10:35  Válasz a #236826. hozzászólásra Előzmény #236826

Valamit elfelejtettem...icon_smile.gif

Autóbérlés... Ha megnézzük a Wizz aktuális krétai menetrendjét, az látszik, hogy reggel 9:50-kor száll le a gép Heraklionban. Igaz visszafele 10:30-kor indul. Nos, azért a napi 35-40 €-ért egész nap kóricálhat valaki az autóval az érkezés után, nemcsak a reptér és szállás között egy irányban, meg-megállva az útba eső szállásoknál, mint az irodás transzferbusz.icon_smile.gif S lehet, hogy a hazatérés napján is kényelmesebben oszthatja be az idejét.

Valamint, ha belegondolunk, alapjában az irodai transzfer ára is minimum 22-23 €/fő, és csak a reptér-szállás-reptér relációban működik. Igaz, itt a tombolás verzió árában ez benne foglaltatik.

# 1401
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
171 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236833 Üzenet linkje2016-01-27 18:02:08 

Sziasztok! Én már háromszor utaztam tombolával, egyszer sem bántam meg. Nem zártam ki semmit, Zakintos Korfu és tavaly Kréta Skala apartman, egyáltalán nem volt leppukkant, sőt.... 3-an voltunk négyágyas szobában. 85000ft-, főszezonba, ha nem zársz ki uticélt. Erre már nem jön rá semmilyen költség. De pl Santoríni nekem is nagy álmom, de nyelvi nehézségek miatt, nemigen merek belevágni magánszervezésbe. Irodán keresztül meg nagyon drága. icon_sad.gif
# 1402
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Acitak
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236838 Üzenet linkje2016-01-27 21:58:15 

Sziasztok!
S.O.S.
Kerlek segitsetek!
Kinek van valmilyen tapasztalata az AEOLUS Travel irodärol?
Mindenkepp Parga az idei uticel, es näluk talältam ajänlatot, de sehol semmi info az irodärol. Persze szemelyes tapasztalatokra lennek kiväncsi es nem a reklämjukra. Esetleg ha valki tudna meg irodät ahol buszos utat szerveznek Pargära.
Szep napot es jo nyaraläst mindenkinek!

# 1403
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62
Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236840 Üzenet linkje2016-01-28 06:55:57  re

Nem rossz iroda,S jók az árakanyi hogy szlovák utassokkal együt mentek.A sőför tud magyarul. Az apollon van még. Lefkada Parga utasok együtt mennek. jo hosszu az ut arra számolni kell.
# 1404
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henrietta0522
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236841 Üzenet linkje2016-01-28 07:03:31 

Kedves Acitak! A Grand Tours is szervez utat Pargára. Két éve velük voltam két hetet. Több apartmanjuk van, de nagyon foglalják őket. Debreceni iroda, de az ország minden részéről szervez gyűjtő járatokat, így sokan utaznak velük.
# 1405
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Marcsi52
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236842 Üzenet linkje2016-01-28 07:14:38 

Igaz ez a hozzászólás nem a mediterrán tombolához kapcsolódik, de itt kérdezték. A Grandnál nem utolsó szempont főleg a vidékieknek, hogy nem kell külön költségért Bp.-re felutazni, hanem ingyen szedi össze a népet az ország minden részéről. Nekünk tökéletes megoldás volt ez , igaz hosszú volt az út, de teljesen vállalható, kibírható. Idén is ezt a megoldást választottuk icon_smile.gif
# 1406
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gemike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
336 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236844 Üzenet linkje2016-01-28 07:51:44 

szia Anikó!

Teljesen igazad van, és olyan kedvesen segítőkészen leírtad, részletezted a dolgokat.
Egyszerű matematika az egész. Itt a fórumon mindenki segítőkész hogy a magán szervezésű út jól sikerüljön. Én azt látom inkább az emberek kényelmesek, bizalmatlanok, és félnek .
Én személy szerint sokszor kértem tanácsot Rollotól, és válaszolt az összes kérdésemre,
elmagyarázta hogy mire figyeljek, mi a fontos, hogy lehet okosan csinálni. És ami nekem
fontos volt , nem erőltette. Hagyta hogy magamtól jöjjek rá hogy mennyire igaza volt.
Ennek köszönhetően tavaly már egyénileg szerveztem a nyaralást, és idén is.
Csak ídőt kell szánni , utána nézni a szállásnak, a rep.jegynek. de ez erről szól.
Bár el kell ismernek vannak más tipusú emberek, aki bemegy az irodába , rábök egy képre hogy ezt kéri és kész, én ezt is elfogadom.
Én szeretem a tervezgetést, a készülődést.
üdv mindenkinek és jó nyaralás akár Tombolával akár egyénileg.
gémike

# 1407
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236846 Üzenet linkje2016-01-28 08:42:23  Idézet innen: #236838

acitak írta:
AEOLUS Travel
de sehol semmi info az irodärol.
Persze szemelyes tapasztalatokra lennek kiväncsi es nem a reklämjukra.


Sokat nem kereshettél, mert a hellasz fórumjain is bőven esett róluk szó és a google sem csak reklámot ad ki - sok-sok személyes tapasztalatot, amiket valakik nem voltak restek leírni, te viszont az vagy megkeresni. Tanácsom: 1. google 2. keresősáv eme oldal alján
Jó nyaralást!

# 1408
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236854 Üzenet linkje2016-01-28 20:03:34 

Köszönöm szépen a támogató hozzászólásokat!icon_smile.gif Bevallom, hogy egy bátorságpróbával ért fel számomra, hogy közzé tegyem itt a kalkulációmat.icon_smile.gif Tökéletesen igazatok van, ez csak pusztán matematikai ujjgyakorlat és gondolatébresztő irkálás. Az motivált elsősorban, amit Pontikos és Rollo is említett, azaz, hogy hiába hallatszik itt, hogy mennyire, de mennyire megéri így utazni, van, aki mégis keserűen utazik el és tér vissza. Tehát sokaknak mégsem éri, érte meg, ezek szerint. Valamint, annak az igazolása - megcáfolva az itteni általános vélekedést -, hogy valóban létezik versenyképes alternatíva a lutri tombolával szemben. Az is ösztökélt, hogy néha páran próbálták okosan és finoman szóvá tenni a fentieket, de jött a sablonválasz, hogy nem értik a kétkedők a tombola lényegét. Szóval, nem a magánszervezés propagálása volt a cél, elfogadva, hogy az tényleg nem való mindenkinek.

Tennék még néhány megjegyzést itt, ha lehet. Csak a pontosság és a tisztánlátás kedvéért, s mert egyszerűen zavar a tények figyelmen kívül hagyása…

Még egy kis matek… icon_smile.gif Az egyik reagálásban olvasható volt, hogy az általam mutatott olcsóbb krétai szállás, amely 35.000 Ft lenne fejenként a fórumtárs szerint –s esetleg csak az árból kiindulva élt prekoncepcióval-, nem biztos, hogy megfelelne a hazai utazóközönség igényeinek, és inkább választanának a népek valami igényesebbet, picit drágábban. Hááát, nem is tudom, de tényleg…icon_smile.gif Akit érdekel, szemrevételezheti az előző oldalon, és véleményt alkothat. Igazából talán csak a két santorinisről mondható el, hogy a honi irodák átlagos, alapkategóriás apartmanjainak szintjén van, a többiek azért felette. Valamint, pontosítanék: az említett szállás kb. 31.000 Ft/fő volt 1 hétre aznapi árfolyamon, pontosabban 30.976. Hogy miért? Ha valaki megnézi az adott szállás linkjét, akkor látja, hogy a 2 fős stúdió ára 197 €. Ebből már ki lehet számolni pontosan az 1 főre eső összeget. Ha viszont csak látatlanban, a repjegy árát is tartalmazó 71.971 Ft-ot nagyjából megfelezi valaki, az eredmény így lehet kb. 35.000 Ft. Vagy, ha 355,33 EUR/HUF árfolyammal számolunk.icon_smile.gif Hát így…icon_smile.gif

Továbbá, az a kijelentés sem felel meg igazán a valóságnak, hogy a kalkulációban szereplő árak, talán és esetleg az ibuszos katalógusárakkal tudnak versenyezni. Nos, a katalógusár a Manias esetében kb. 159.000 Ft/fő lehet, a first minute ár pedig 135.293 Ft/fő, ahogy említettem előzőleg. Valószínű, hogy a last minute ár sem lesz kedvezőbb az utóbbinál. S ez az apartman az egyik legolcsóbb a krétai kínálatban az Ibusznál. Ha megnézzük a próbaszámolást, a számok nagy része, egészen pontosan 80%-a, kisebb-nagyobb különbséggel, de a 135 ezres érték alatti tartományban van. Tisztes távolságra a katalógusártól, a 159 ezres értéktől. Szerintem… icon_smile.gif A képek és a szállások milyensége pedig ez esetben is önmagáért beszél. A sokat emlegetett ár-érték arány, ugye…icon_smile.gif (S ahogy írtam: okosan tervezve és olcsóbb szállást választva, az irodák first és last minute ajánlataival egybecsengő összegért, azért 1 hétnél hosszabb ideig lébecolhatunk valahol a görög szigetvilágban… De ez már nem tombola-téma.icon_smile.gif)

Illetve… Valóban, elméletileg lehet 1 hétre fejenként csak 2 kézipoggyásszal is utazni, feladott csomag nélkül. Ez a Wizz Air esetében 5.500 Ft költséget jelent személyenként. A Ryanair pedig nem számol fel díjat ez esetben. Valamint, 1 hetes sifnosi kalandozást is ki lehet hozni ügyesen tombolás árból. Lehet számolgatni!icon_smile.gif

Anikó

# 1409
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gemike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
336 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236884 Üzenet linkje2016-01-29 17:23:02 

szia Anikó

Két éve én is el gondolkoztam a tombolán, osztottam szoroztam és helyette a magán
szervezés mellett döntöttem. Nem bántam meg !
Rhodoson voltunk, 1 hetet, 4 fő,
pontosan hogy te levezetted 95.000ft / fő repcsi plusz apartman, 1 hely kizárásával ( bulgáriának annyira nem örültem volna )
380.000ft lett volna 4 főre a tombola, ellátás nélkül. Ahogy mondtad izgulhattam volna hogy a maradék szállások közül melyiket kapom. nyilván ami távol van a parttól, nem olyan jó a felszereltsége, és nincs jogom reklamálni mert ugye erről szól a tombola.
Mi egy kicsit még hozzá tettünk az összeghez, 177.000ft a 4 db rep.jegy , 1 nagy feladandó bőrönddel, akkor még a 32 kg.-os bőrönd 21000ft volt,
Találtam egy szuper kis szállodát , teljes ellátással!!!
összesen 430.000ft volt , nekem megérte hogy nem kellett számolgatni hány üdítőt iszom vagy kávét. a gyereknek volt 3 medence, csúszdák, animáció, programok.
időben foglalva még én tudok választani a jobbnál jobb helyek között.
Nem akarok senki rábeszélni semmire, nekünk ez így jobban megéri.
Gondolom vagyunk így egy páran.

üdv
gémike

# 1410
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anya
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
39 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236891 Üzenet linkje2016-01-29 21:45:09 

üdvözlök minden fórumozót!
ma befoglaltuk,a "G" CSOP -ba tartozó imediterrán tombola utat,
135 E/fö aug 27
Szicília, Costa del Sol, Mallorca, Zakintjos (AI), Rodosz (AI), Török Riviéra (AI)

össz 6 ut van benne, ebböl 3, AI ANTALYA, RHODOS, ZAKHINTOS, ami reggelivel van a másik három,: SICILIA, COSTA DEL SOL/MALAGA/ ,MALLORCA

de 27 e ft az indulás elött két héttel félpanziót lehet venni,
nem zártunk ki semmit,,bármelyiket kapjuk nekünk jó egyik helyen sem voltunk még,
az ibusz oldalon néztem egy rhodoszt 4 csillaggal,

Érkezés vissza:
2016. 08. 25.
Utazás:
Repülővel

Szobák száma:
1
Utasok száma:
2
Szolgáltatás Mennyiség Ár
Szállás 2 246 500 Ft
Közlekedés 4 101 832 Ft
Adók és egyéb díjak 10 76 800 Ft
Foglalási díj 2 3 000 Ft
Útlemondási biztosítás 1 6 377 Ft
Összesen:
434 509 Ft
hát ennyi lenne ha külön csak ezt választanánk. étkezés FP

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
<   1 2 3 ... 93 94 95 ... 125 126 127   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu