Skopelos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
Hozzászóló Üzenet
# 856
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236732 Üzenet linkje2016-01-23 17:22:02  Idézet innen: #236730

[quote="Pontikos"]
Mediterraneo írta:
Idézet:
Bocsi, ha félreérthető voltam, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy Skiathoson strand van bőven, de egyéb nem annyira.


Ez így már tisztább. icon_smile.gif (És más a jelentése is. icon_biggrin.gif )
Egy szóval nem írtam, h Skiathosnak ne lenne jó a buszközlekedése, az árak viszonyát meg a két sziget között értettem.
Alonissosnál tengeri rezervátum (is) van.
Ami tény, hogy a Szporádok nem az ókori romok kedvelőinek kedveznek, de nem is igazán a vad partikra vágyóknak, sokkal inkább a természet szerelmeseinek.


Örülök, hogy tisztább icon_smile.gif Túl leegyszerűsítve fogalmaztam, holott, persze, a kép sokkal árnyaltabb. "Találkoztunk" már más topikban is és úgy éreztem, hasonlóképpen látjuk, értékeljük a dolgokat.
Amikor a Skopelos-i hajókirándulásra befizettünk, sokat nyomott az is a latban, hogy Alonissos is benne volt a programban, pontosabban a tengeri rezervátum, ahol delfineket lehet látni. De annyira viharos volt a tenger, hogy végül ez kimaradt a programból. Helyette csak kikötöttünk a szigeten és bóklásztunk a városban, de rábukkantunk a a tengeri rezervátum irodájára, voltunk bent, megnéztük a plakátokat, fotókat, beszéltünk pár szót egy ott dolgozó fiatalemberrel.
Egyébként egyetértek: ókori romok nincsenek. És éjszakai élet sem annyira.

# 857
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236733 Üzenet linkje2016-01-23 17:26:37  Idézet innen: #236731

MaciG írta:
Ha már Alonissosnál tengeri rezervátum . Akkor valaki aki volt ott meg tudná mondani hogy is "működik" ez? Ez egy külön létesítmény, mint mondjuk Pesten a tropicarium? Vagy csak szimplán ki van jelölve egy rész képzeletbeli határokkal és az a park? (mint mondjuk hazánkban a nemzeti parkok)


Nemzeti parkként működik. És nem csak delfinek vannak, mint azt a hajókirándulás reklámozta, hanem, mint megtudtuk, sok minden már is.
További infók itt:
https://en.wikipedia.org/wiki/Alonnisos_Marine_Park
https://www.alonissos-park.gr
https://alonnisos.net/en/alonnisos/archive/alonnisos_national_marine_park

# 858
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236742 Üzenet linkje2016-01-24 14:12:49  Válasz a #236733. hozzászólásra Előzmény #236733

Köszi! Elég érdekesnek tűnik. vajon egyénileg jobb felfedezni (átkompozni + robogóval) vagy inkább fakultatív?
# 859
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236743 Üzenet linkje2016-01-24 15:10:57  Válasz a #236742. hozzászólásra Előzmény #236742

ezt hogy érted, mire gondolsz pontosan?
# 860
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236744 Üzenet linkje2016-01-24 16:19:40  Válasz a #236743. hozzászólásra Előzmény #236743

Gondolom, hogy amikor MaciG fakultatívat ír, akkor iroda által szervezett kirándulásra gondol, vagy olyanra, amikor végigmész a kikötőben és megnézed, hogy melyik kirándulóhajó programjában van benne Alonissos és az ő tengeri nemzeti parkja. Ezt NEM javaslom, Mi így voltunk és a viszonylag kicsi hajó lassan tette meg a távolságot, a viharos tenger miatt a delfinnézés elmaradt, szóval csak hajóztunk, de keveset láttunk, Skopeloson is csak két órára kötöttünk ki, pedig nem erről volt szó. Vigasztaló, hogy olcsó volt (20 euróért annyit hajóztunk, hogy egyhamar nem kívánok hajóra szállni).
Marad az egyéni szervezés, azaz komppal. Mivel elég nagyok a szintkülönbségek én inkább autóra szavaznék, de nyilván ez pénztárca kérdése is - már ami a sziget bejárását illeti.
Hogy delfint hogy lehet látni, nem tudom, de biztos lehet bérelni motorcsónakot.

# 861
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236748 Üzenet linkje2016-01-24 17:52:12  Idézet innen: #236744

Mediterraneo írta:
Ezt NEM javaslom, Mi így voltunk és a viszonylag kicsi hajó lassan tette meg a távolságot, a viharos tenger miatt a delfinnézés elmaradt, szóval csak hajóztunk, de keveset láttunk


Akkor ezt ismét cáfolom Medi, ne haragudj. Különösen azért, mert nyilván más egy Skiathosról induló, és Alonissost (is) érintő fakultatív, mint egy skopelosi kirándulás. Skopelos-Alonissos ugyanis (eleve) jóval kevesebb hajózással jár. (Ismét hangsúlyozom, h nekem régiek már az élmények!)
Mi Skopelos kikötőjében fizettünk be egy kishajóra, kifogástalan volt a dolog. Alonissoson Patitiriből busszal vittek föl a sziget fővárosába, aztán tovább hajóztunk Leptos Gialosra strandolni, végül Kalamákián volt fürdés/evés, kinek mi. Már nem emlékszem, hol mennyi időt töltöttünk pontosan - tudom, h nem volt őrült sok, de nem is éreztem rohanásnak, és arra jó volt, h ízelítőt kapjunk a szigetből. Hazafelé még bementünk a kék barlangokba, aztán pedig delfinles, egy egész kis csapat úszkált a hajó körül.
Amire érdemes figyelni, h a busz ára nem biztos, h benne van a kikötőben befizetett árban - nyilván dönthetsz úgy is, h nem mész föl a városba, hanem lent időzöl, erre rá kell kérdezni.

Mediterraneo írta:
Hogy delfint hogy lehet látni, nem tudom, de biztos lehet bérelni motorcsónakot.


Ezért tényleg ne haragudj meg, de ne mááár! A delfint senki nem tudja garantálni - abban viszont legyünk biztosak, h az egész életüket a vízen töltő görög hajósok jobban tudják, mint az életében először/másodszor arra járó turista. Sőt, valamilyen fura (sic!) perverzió miatt ők (kivéve néhány undok, vagy bal lábbal kelt alaktól) ugyanolyan boldogok, mint a turisták, ha sikerül nekik delfint mutatni. Persze az is hozzátartozik a delfintörténethez, hogy van mázlifaktor is - lehet, a messziről jött embernek lesz szerencséje, míg a helyinek meg nem.

Az a kérdés meg, h mi éri meg jobban, sztem tök egyedi. Ki kell számolni ár/idő/lehetőségek és minden egyéb alapján, aztán magunkat (is) ismerve dönteni.

# 862
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236920 Üzenet linkje2016-01-31 11:43:30  Idézet innen: #236748

Szia Pontikos!

Nyilván hajókirándulás és hajókirándulás között is vannak különbségek, attól függően, hogy ki szervezi, honnan indul és hová, mi fér bele a programba, stb. Nekem is volt már pozitív élményem, Skiathosról Alonissosra, Skopelosi megállással - nos, ez hiányérzettel zárult.
Már írom a beszámolót, erre is kitérek. Ez így sikerült, lehet szubjektív is, hogy azt érzem, gyenge volt, de persze a háttérben vannak objektív tényezők is.

Abban igazad van, hogy delfint nem lehet garantálni icon_smile.gif Mi is ott és akkor láttunk, amikor nem is gondoltunk rá icon_smile.gif
Ugyanakkor a motorcsónak-bérlést viccesen a motor-bérlés alternatívájaként említettem.
Én azért biztos rákérdeznék a Nemzeti Park irodájában, hogy ők mit javasolnak, hátha a helyi tengerbiológus elvinne a körútjára.
Nos, reménykedjünk, hogy topiktársunk talál megoldást icon_smile.gif

# 863
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236927 Üzenet linkje2016-02-01 09:46:46 

Mediterraneo és Pontikos köszi az infókat!

Delfineket eddig még sosem volt szerencsénk látni pedig már túl vagyunk pár görög úton, de talán majd most. icon_wink.gif

Épp azon tűnődtem hogy vajon érdemes-e neten előre foglalni robogót vagy inkább majd ott a helyszínen.

# 864
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236931 Üzenet linkje2016-02-01 13:49:24  Idézet innen: #236927

MaciG írta:

Delfineket eddig még sosem volt szerencsénk látni pedig már túl vagyunk pár görög úton, de talán majd most. icon_wink.gif


Mi is ott láttunk, ahol nem számítottunk rá, most éppen a Volosi öbölben, amikor kifelé hajóztunk belőle, pont amikor elhagytuk az öblöt, visszaúton pedig bent az öbölben, már egész közel Voloshoz, viszonylag közel a parthoz, ahol autóút, települések vannak.
Eddig minden alkalommal kompról láttuk őket és mindig a hajó hátsó harmadában voltunk, de persze mindez lehet véletlen is.
Ja, és mindig el volt csomagolva a fényképezőgépem. De a lényeg az élmény.
Remélem, lesz még részem benne és kívánom mindenkinek, hogy lássa őket!

# 865
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237874 Üzenet linkje2016-03-29 16:24:13 

Mi ez a kihaltság errefelé? Mindenki tud mindent? icon_smile.gif Vagy csak én vagyok már besózva icon_biggrin.gif

Pár hete hívtak az irodából (meg gondolom mindenkit aki velük megy), hogy nem lesz kint csak angol nyelvű idegenvezetés. Remélem azért ez nem rémítette el senkit az utazástól.

# 866
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ericsike69
Törzstag
Törzstag
751 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237888 Üzenet linkje2016-03-30 11:49:14  Válasz a #237874. hozzászólásra Előzmény #237874

Szia MaciG!

Minket is hívtak az irodától az idegenvezető miatt. Ezért mi nem mondjuk le az utat.
A Barátaink viszont lemondták igaz nem az idegenvezető miatt ők a migránsok miatt úttól, határátkeléstől félnek. Én bízok benne nem lesz probléma.
Lassan nekilátok infókat gyűjteni. Mindig csinálok egy kisokost mit érdemes megnézni mit nem szabad kihagyni.

# 867
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237904 Üzenet linkje2016-03-31 07:40:46 

Migránsok Scopeloson? És hogy kerülnének oda? Vessetek már lécci-lécci egy pillantást a térképre!!! Scopelos nem esik a migráció útvonalába, sőt...
# 868
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237930 Üzenet linkje2016-03-31 15:31:23 

Ericsike69! Szerintem a Te barátaid az enyémek is:) Vagy csak véletlen egybeesés. Én hiába fűztem Őket, ne mondják le, nem lehetett meggyőzni. Pedig Skopelos csodaszép, és egyszer én is elmegyek oda. A határon sokat kell állni, igen, de ez engem nem riasztana vissza, de tiszteletben tartom a döntésüket, csak sajnálom.
# 869
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ericsike69
Törzstag
Törzstag
751 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237933 Üzenet linkje2016-03-31 20:07:11 

Agica2!
Szerintem nem véletlen egybeesés barátaink Zsolt, Csilla. Pargán és Lefkadán is együtt nyaraltunk én is sajnálom ,hogy lemondták.Én már 2008 óta készülök Skopelosra csak évekig kivette az Aeolus a kínálatból most nem szeretném kihagyni.

# 870
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ericsike69
Törzstag
Törzstag
751 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237935 Üzenet linkje2016-03-31 20:15:03 

Mediterraneo!
Tisztába vannak a sziget elhelyezkedésével nem is a szigeten gondolták a migránsokat hanem a határátlépés és az odavezető útvonaltól tartanak mivel busszal megyünk. De én remélem nem lesz probléma ezért is nem mondtam le az utat.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
<   1 2 3 ... 57 58 59 ... 72 73 74   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu