Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 16126
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62

Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236888 Üzenet linkje2016-01-29 21:06:25  re

Vissza kellet néznem hogy mire is érti.A lejutás az ut közbeni pihenöre gondolt szerintem a tömegszállás -ra gondolva.Én tudom hogy sok De van hogy leérünk és egész nap fent vagyok és csak este fekszem le mintha nem történt volna semmi. De ugy vezetek végig hohgy ne érezzem hogy fáraszto. nem hajt a tatár. Volt már olyan hoogy sietnem kellet haza időre és az egy orás utat majdnem lefeleztem abba el is fáradtam meg volt vag két ziccer mikor nagy sebességnél kihajtanak eléd. ugy hogy marad a szép nyugis inkább több idöt szánok rá.
# 16127
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox

Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236928 Üzenet linkje2016-02-01 11:51:32 

arra gondoltam, hogy ha Irodan keresztül kapod a szallodat tök ismeretlenül, ki vagy szolgaltatva nekik, es ha ottvagy rajössz, hogy koszos a lepedö, mocskos a fürdöszoba, hullik a vakolat nem müködik a wc, stb aztan kerheted az uj szobat vagy szallodat , vagy itthol perelhetsz
ha pedig egyedül függetlenül mesz ott alszol, ahol tetszik. Repülövel, pedig elkerülöd a palyadijakat ba szivatast egy karambol miatt, utlezarasokat, esöt felhöt öreganyamat
itt felszallsz ott leszallsz 2 ora es süt a nap .
szoval en igy latom .
Majusban ujra startolok, --motorral-- epp most irtam ki a hajotermineket, keszitem a verdat uj olajhütövel, stb
Mar indulnek is , de zuhog az esö . . . .
Vasarnap estig volt Strajk, blokkoltak a hajomenetrendet is ....!!! ??? --
most ujra müködik, de atvarialtak, es olyan hosszu ak lettek a sorok, hogy nem tudom A4-es papierra kinyomtatni , lemarad a fele icon_smile.gif)
valami trükk kellene

# 16128
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Molnjan

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
33 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236946 Üzenet linkje2016-02-02 08:37:20 

Sziasztok!

Volt már valaki közületek Pteleos környékén? Ez Volos-tól kb 50 km-re van, egy kis település, de nagyon szimpatikus. Érdekelne a tapasztalat, tavernák, árak és főleg a vízpart. Gyerekekkel utaznánk, akik csak és kizárólag a lassan mélyülő, homokos parton érzik jól magukat. Olyan hely lenne jó, ami nem nyüzsis, zajos, de azért lehet válogatni a tavernák között. Érdekelne még az útdíj is, kb hány fizetőkapu van addig?

Előre is köszi.

# 16129
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
PierrKardán

Aktív fórumos
Aktív fórumos
375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236954 Üzenet linkje2016-02-02 19:44:03  Válasz a #236946. hozzászólásra Előzmény #236946

Az, hogy hány fizetőkapu van és mennyit kell fizetni, az függ attól, hogy honnan mégy (Horgos felől közelíted meg Belgrádot, vagy Horvátország felől).
# 16130
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Molnjan

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
33 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236957 Üzenet linkje2016-02-03 07:59:39  Válasz a #236954. hozzászólásra Előzmény #236954

Horgos felől mennék, de igazából csak a Görögországi fizetőkapuk érdekelnek. Bocsánat, hogy ezt nem írtam le.
# 16131
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csarlsz

Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236960 Üzenet linkje2016-02-03 14:19:14  Idézet innen: #236781

PierrKardán írta:
Nagy előrehaladás van migránsmozgás tekintetében tavalyhoz képest. Mint ahogyan a tengeren sem úszva jönnek át, a szárazföldön se gyalog mennek már, a 90 %-ukat busszal viszik tovább.

Szóval semmivel se lesz rosszabb a helyzet, mint tavaly volt (és tavaly se volt semmi különösebb gond velük a mi görög-nyaralós szempontjaink szerint nézve).

Nem egészen, mert akkor nem szűrték a migránsokat mindenki mehetett ahová csak akart. Most csak a háborús övezetekből engedik át a Macedónok... és akik máshonnan jönnek?

https://www.demokrata.hu/hir/m.....donia-fele

# 16132
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
PierrKardán

Aktív fórumos
Aktív fórumos
375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236971 Üzenet linkje2016-02-03 21:24:32  Idézet innen: #236957

molnjan írta:
igazából csak a Görögországi fizetőkapuk érdekelnek


Valószínűleg 4 helyen kell fizetni, összesen nagyjából 10 eurót:

Evzonitól Nea Malgaráig ingyenes
Malgara: 1,2 euro
Aiginio: 2,2 euro
Leptokarya: 1,9 euro
Mosxoxori: 3,9 euro

Ez nem 100 %, elég sűrűn változnak az árak, általában fel, de néha lefelé is (mert építenek valahol egy új kaput, akkor feleződnek az árak az adott helyen, de több helyen kell fizetni.)

# 16133
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord

Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236973 Üzenet linkje2016-02-03 23:11:33  Idézet innen: #236960

Csarlsz írta:
PierrKardán írta:
Nagy előrehaladás van migránsmozgás tekintetében tavalyhoz képest. Mint ahogyan a tengeren sem úszva jönnek át, a szárazföldön se gyalog mennek már, a 90 %-ukat busszal viszik tovább.

Szóval semmivel se lesz rosszabb a helyzet, mint tavaly volt (és tavaly se volt semmi különösebb gond velük a mi görög-nyaralós szempontjaink szerint nézve).

Nem egészen, mert akkor nem szűrték a migránsokat mindenki mehetett ahová csak akart. Most csak a háborús övezetekből engedik át a Macedónok... és akik máshonnan jönnek?

https://www.demokrata.hu/hir/m.....donia-fele




Nem jó ezeket olvasni. A feleségem már bejelentette, hogy eszem ágába se jusson idén görögbe vinni őket a gyerekekkel............
icon_sad.gif

# 16134
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62

Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236975 Üzenet linkje2016-02-04 07:31:35 

Hali kiváncsi lenék hogy valaki vágta le már az utat Macedonia Bitola-Ptolemaida és utána az E90esre.Ezt csak egy lehetöségnek nézem.Mindig tervazzük hogy elmegyünk az Ohridi Tó -hoz is de mindig marad.
# 16135
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236976 Üzenet linkje2016-02-04 07:39:04 

Eddig kifelé általában szombaton, néha vasárnap, visszafelé pénteken utaztunk, mindíg éjjel.
Tavaly már Tompánál is 2,5 órát kellett araszolni, hiába kerültem el Röszkét.

Mi a véleményetek, érdemes lenne inkább hétfőn menni-jönni?
(Kifelé Augusztus eleje, visszafelé 3 hét múlva.)

# 16136
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Raven71

Aktív fórumos
Aktív fórumos
341 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236980 Üzenet linkje2016-02-04 08:50:56  Válasz a #236976. hozzászólásra Előzmény #236976

Évek óta vasárnap este megyünk, eddig nem volt gond! Régebben hétfőn is mentünk, az sem volt jobb!
# 16137
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord

Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236981 Üzenet linkje2016-02-04 08:53:01  Idézet innen: #236976

Jox írta:
Eddig kifelé általában szombaton, néha vasárnap, visszafelé pénteken utaztunk, mindíg éjjel.
Tavaly már Tompánál is 2,5 órát kellett araszolni, hiába kerültem el Röszkét.

Mi a véleményetek, érdemes lenne inkább hétfőn menni-jönni?
(Kifelé Augusztus eleje, visszafelé 3 hét múlva.)


Minden görög utunkat úgy tervezem, hogy vasárnap este indulunk, kb. 6 körül szoktunk Tompára érni. Kb. 5 perc volt a max. amit eddig vártunk. Addigra mindenki hazafelé jön már, a jugók meg a törökök épp az ellenkező irányba tartanak millió számra.
Visszafelé mindig úgy jövünk, hogy a csütörtök éjszaka jövünk, és péntek hajnalban vagyunk Tompán. Életben nem volt még rajtunk kívül soha senki a határnál. icon_smile.gif

# 16138
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos

Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236985 Üzenet linkje2016-02-04 14:27:19 

Kifele mi a helyzet csütörtök délután (2 - fél 3 körül)? Ment már valaki akkor főszezonban (augusztus eleje)? Ha vasárnap éjfél fele érünk visszaúton a határra, akkor melyik határátkelőt érdemes megcélozni?
# 16139
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Aki

Aktív fórumos
Aktív fórumos
387 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236993 Üzenet linkje2016-02-04 19:19:22 

Most érkeztünk haza és régebben olvastam egy hozzá szólásban, hogy 40 dínárral emelkedtek az autópálya díjak. Ezzel szemben a Röszke-Belgrád vonalon a tavalyi 570 dínárral szemben most csak 290 dínárt fizettünk. Ez oda-vissza úton 560 dínár megtakarítást jelentett. Ez úgy működött, hogy lefele az első kapunál kártyát húztunk és a második kapunál 290 dínárt fizettünk. Vissza úton pont fordítva, az első kapunál kártyát húztunk és a második kapunál fizettünk 290 dínárt. A többi kapunál a tavalyi árak vannak.
Ez nem biztos, hogy nyáron is így lesz.
Újabb pályaszakaszt nem adtak át.

# 16140
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csarlsz

Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236995 Üzenet linkje2016-02-04 19:40:40  Idézet innen: #236985

mezzos írta:
Kifele mi a helyzet csütörtök délután (2 - fél 3 körül)? Ment már valaki akkor főszezonban (augusztus eleje)? Ha vasárnap éjfél fele érünk visszaúton a határra, akkor melyik határátkelőt érdemes megcélozni?

Azt gondolom a mostani helyzetben nincs az a fórumtárs aki merne válaszolni, hogy mi lesz augusztusban.Még arra sem, hogy holnap mi lesz.Lásd lentebb ma délutáni hírek.


"Somogyi Dorottya – MTI

- 2016. február 4. 17:02
Közélet Külpolitika HÍR
1 PERC

A Görögországban zajló általános sztrájk és a Macedóniában kezdődött taxismegmozdulás miatt, a határ görög oldalán kilencezren várakoznak a továbbutazásra.

Leálltak a Szerbia és Macedónia között közlekedő vonatok is, mivel az elégedetlen taxisofőrök eltorlaszolták a vasúti síneket. A demonstrálók azt követelik a hatóságoktól, hogy vonják be őket a menekültek szállításába, mivel a Nyugat- és Észak-Európába tartó migránsokat eddig szinte kizárólag vonatokkal utaztatták a balkáni országon keresztül.

A macedóniai belügyminisztérium csütörtökön arról számolt be, hogy szerdán mintegy 2500 menedékkérőt regisztráltak.

Macedónia két nappal korábban feloldotta a Görögországból érkező menekültek belépésének korlátozását, miután úgy tűnt, hogy véget ért a forgalmat akadályozó taxisok ötnapos tüntetése a határon.

November közepe óta Macedónia mellett Szerbia és Horvátország is csak azokat engedi be területére, akik háborús övezetből, azaz Szíriából, Irakból vagy Afganisztánból érkeztek.

Macedónia és a balkáni útvonalon fekvő többi ország, Szerbia, Horvátország és Szlovénia, valamint Ausztria is kedden tovább szigorította a bevándorlókra vonatkozó előírásokat, ezentúl a háborús övezetekből érkezettek közül is csak azokat engedik tovább, akik érvényes - és nem hamis - úti okmányt tudnak felmutatni.

Az idén már 55 ezer menedékkérő utazott át Macedónia területén.

Görögországban százezrek tüntettek csütörtökön a kormány által tervezett nyugdíjreform és adóemelések ellen tiltakozva. A fővárosban mintegy 50 ezer fő részvételével zajló megmozduláson összecsapások törtek ki randalírozó fiatalok és a rendőrség között."

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 1075 1076 1077 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu