Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 16171
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa

Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237130 Üzenet linkje2016-02-11 22:48:32  Idézet innen: #237127

xoyox írta:
3 ora Igomenitsa ? nem rossz . Hegyek sziklak , OK.
0 en fosok motorral vegigmenni a Jugo utakon, sokat kell vezetni, elfaradok, mire leernek kifingtam .Meg a haboru elött egyszer annakidejen vegigmotoroztam, asszem mar nem csinalnam. de olvasom , ti hol merre jartok, a cel Athen-Pireus- a ti utvonalatok lenne megis az idealis, es az olcso. A Hajo fasza, de draga Kabinnal .
---(Linz-ha Magyarbol indulok Kexhely )--- Igy meg velenceben seta, a campingben (Fusina) alvas, a hajo közvetlen a camping mellett van , beszallas, 1-2 Ouzo, napsütes, es mar nem szallok ki Igoumenitsaban, (Korfurol nagyon rossz emlekeim vannak) hanem tovabb Patras .Onnan at Ithaka , kezszoritas Odysseussal, Megcsokolgatom Penelopet, aztan vissza Patrasba, es le Athen - Rhodosz - stb
Na ja Meg van 3 Honapom, meggondolni a Startot . . . .3-2-1 Lets Go icon_smile.gif)


Ha motorral mennék, én is több pihenőt iktatnék be . lehet még meg is aludnék valahol.... Sajnos évek óta alig alszom valamit éjszakánként, nem gond levezetnem egy seggel az utat icon_biggrin.gif Ráadásul ugye este kevesebben is vannak a határokon fizetőkapuknál.... Gyorsabban lehet haladni...

# 16172
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox

Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237137 Üzenet linkje2016-02-12 10:42:17 

1/ Titeket annyibol nem ertelek, hogy miert kell feltetlen Korfura menni?? Nincs ott semmi. Ha a hatartol delre tovabb mennetek ott lenne az Eböy ? "szigete, hatalmas es csodas, es Görög....
Ezenkivül a Chalkidike 3 hosszu felszigete
es a legfontosabb : lefele, a Kykladen szamtalan mesebeli szigete .
Minek meg 3 oran keresztül atmenni Igoumenitsaba ?? es tovabb ??

2/ amikor legelöször mentem, Belgradtol a Görög hatar elöttig zuhogo esöben mentem--motorral---sok ellenörzes volt fegyveresek mindenhol, volt , hogy az alagutbol kijövet megallitottak es a tükörböl lattam fenn a hatam mögött az alagut tetejen volt a geppuskas . . . . a jugok azok igazi vaddisznok. aztan közvetlen a Görög hatar elött egy vadi uj szallodanal megalltam--allitolag en voltam ez elsö vendeg --icon_smile.gif) kaptam egy hösugarzot, 2 orankent felebredtem a ruhaimat megforditottam, prima jol aludtam, es reggelre minden csont szaraz volt. . . Voltak storyk . Annakidejen Kretara mentem mindig . meg irhatnam öket icon_smile.gif ahogy a hajot elertem is egy külön story icon_smile.gif))

3/ Ugy erzem ez a Korfu nalatok egy bevett szokas, mint a magnes odahuz . . .

# 16173
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa

Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237138 Üzenet linkje2016-02-12 10:55:47  Válasz a #237137. hozzászólásra Előzmény #237137

1/ Titeket annyibol nem ertelek, hogy miert kell feltetlen Korfura menni?? Nincs ott semmi. Ha a hatartol delre tovabb mennetek ott lenne az Eböy ? "szigete, hatalmas es csodas, es Görög....

Csak azért megyünk Korfura, mert imádjuk semmi extra icon_biggrin.gif Megyünk mi máshova is jövőhéten pénteken indulunk Athénba , majd júniusban krétára , Nekünk nagyon bejön Korfu Ott szeretnénk a nyugdíjas éveinket eltölteni icon_biggrin.gif Venni egy kis házat aztán ide ebbe a gányba vissza se jövök többet icon_biggrin.gif

# 16174
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
PierrKardán

Aktív fórumos
Aktív fórumos
375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237139 Üzenet linkje2016-02-12 12:08:47  Idézet innen: #237137

xoyox írta:
amikor legelöször mentem, Belgradtol a Görög hatar elöttig zuhogo esöben mentem--motorral---sok ellenörzes volt fegyveresek mindenhol, volt , hogy az alagutbol kijövet megallitottak es a tükörböl lattam fenn a hatam mögött az alagut tetejen volt a geppuskas


Amikor először voltam Berlinben, akkor a város közepén volt egy qurva nagy fal, ahol géppisztolyos emberek álltak 10 méterenként...

Az, hogy mi volt 30 éve, az semmilyen hatással sincs már a mai helyzetre. A Fal leomlott, Berlin egy csúcs város icon_biggrin.gif

# 16175
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Eduso

Aktív fórumos
Aktív fórumos
286 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237140 Üzenet linkje2016-02-12 12:37:38 

Közhelyes leszek, de mindenkit más miatt és másféle mágnesek vonzanak, kit Korfu, kit Sarti, kit Parga, ezt nem feltétlenül kell érteni. icon_razz.gif Én például nem mennék motorral, de biztosan az is szuper és az is egy életérzés lehet. Mégsem kérdezlek meg mi a jó abban neked....? icon_razz.gif persze nehogy félreértsd nem akarok ezzel senkit megbántani....Ennek a topiknak nem is Korfu a témaköre.... icon_idea.gif
# 16176
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa

Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237141 Üzenet linkje2016-02-12 12:46:17  Válasz a #237139. hozzászólásra Előzmény #237139

Amikor először voltam Berlinben, akkor a város közepén volt egy qurva nagy fal, ahol géppisztolyos emberek álltak 10 méterenként...

Azon a falon a repedésen át én szöktem vissza kelet Berlinbe anno....
Meg párszor kalapácsoltam is , hogy minél előbb eltűnjön icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

# 16177
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Raven71

Aktív fórumos
Aktív fórumos
341 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237142 Üzenet linkje2016-02-12 13:16:22 

Sziasztok!

Egy kis belepofázást engedjetek meg:
Hála Isten, volt alkalmam Görögország számtalan részén nyaralni. A Jón szigetek és Peloponnészosz eddig határozottan a csúcs kategória nálam! Sőt! Maga a nyugati part is gyönyörű! Sokat jártam a keleti oldalon is, nekem az is bejön (idén a gyerekekkel oda megyünk, a rövidebb utazás miatt), de a szigetekkel összehasonlíthatatlan! És ami nagyon fontos: a szállás árak fele annyiba kerülnek csak a szigeteken, így az utazás többlet költsége (illetve azért annál több)már meg is térült!

# 16178
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Eduso

Aktív fórumos
Aktív fórumos
286 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237143 Üzenet linkje2016-02-12 13:29:28 

icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif
# 16179
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Eduso

Aktív fórumos
Aktív fórumos
286 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237144 Üzenet linkje2016-02-12 13:34:58  Válasz a #237142. hozzászólásra Előzmény #237142

akkor majd kérhetek tőled tanácsokat?

előre is köszi

# 16180
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
PierrKardán

Aktív fórumos
Aktív fórumos
375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237151 Üzenet linkje2016-02-13 09:17:14  Válasz a #237142. hozzászólásra Előzmény #237142

Melyik szigeten kerül feleannyiba a szállás, mint a szárazföldön? Voltam pár szigeten, de azokon semmivel sem volt olcsóbb a szállás icon_sad.gif
# 16181
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62

Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237152 Üzenet linkje2016-02-13 10:12:50  Jon szigetek

Mi is jó párat végig néztünk és nem igazán láttam hogy fele lenne. a sziget nekünk ha mindent nézek többre jön ki. Igy is megyünk de erre számolni kell ha már csak a kompot nézem + ugye a szigetre mindent szállitanak igy azok ára is.De egy sziget az valahogy más van valami vonzo benne. És hogy drágább annak is van elöny nem özönlik el az olcso nevezett turisták.Tavaly Lefkadán is kezdet látszani egy két hely a szemét nem képes bele dobni a kukába. de ez ahol lakom is igy van könnyebb csak eldobni. A szigeteken mindig lelünk olyan helyeket ahol nem látni még csak a természetet és ez jó.
# 16182
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Robcsi03

Aktív fórumos
Aktív fórumos
160 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237157 Üzenet linkje2016-02-13 15:33:06 

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, nyáron megyünk Korfura. Járt már valaki a Beles Prilep Bitola Niki Sidari útvonalon? Érdemes-e arra kerülni?
# 16183
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62

Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237158 Üzenet linkje2016-02-13 17:49:08  irány görög

hali
egyszer már irtam nem olyan rég bennem is felvetödött ez.És b tervnek felvettem.
amugy marad a szokásos. Rt-nél tank,Gevgelija görög és ráfordulni az evzonira és azon végig Ioannnináig ,s ott le rola.Neked viszont végig Igoumenitsáig Ott választhatsz merre mész .Két irány /Kerkyra vagy Lefkimmi. Lefkimmi lent van Kerkyra viszont drágább viszont ha szerencséd van és alkudsz .returt veszel, ugy is kell ,és az első koraival átmész.Ez inkább teher meg kamionok ha jol emlékszem 3kor megy utána talán negyed nyolc. evvel szoktak a grandos buszok. vissza térve Bitolára nem könnyü ut lehet megnézve a térképet jó gps nem árt meg egy erősebb auto. KM-rt megnéztem mennyi is a kölönbség nekünk 1579km Gevgijának és 1530km Bitolának és nehezebb ut. ha lehet nem jövök erre.Ugyan ugy Albániának se.

# 16184
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo

Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237159 Üzenet linkje2016-02-13 19:24:46  Válasz a #237151. hozzászólásra Előzmény #237151

pedig én merek ehhez a véleményhez csatlakozni. még az ismert szigeteken is lehet ilyesmit érezni, a kevésbé felkapottakon (Ikaria, Samos, a kisebb kiklád szigetek is tudtommal) meg pláne.
# 16185
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo

Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237160 Üzenet linkje2016-02-13 19:24:46  Válasz a #237151. hozzászólásra Előzmény #237151

pedig én merek ehhez a véleményhez csatlakozni. még az ismert szigeteken is lehet ilyesmit érezni, a kevésbé felkapottakon (Ikaria, Samos, a kisebb kiklád szigetek is tudtommal) meg pláne.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 1078 1079 1080 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu