Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 16366
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Berytibi

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238450 Üzenet linkje2016-05-02 20:00:53 

Mi is Opel Vivaro-val voltunk tavaly Parga-n. Szerbiában mindenhol I-es kategóriát fizettünk, viszont macedóniában a középső kapunál II-es kategóriát. a többinél I-est... Ne kérdezzétek meg miért..icon_smile.gif
# 16367
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62

Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238453 Üzenet linkje2016-05-03 06:06:48  kategoria

szerb 190cm,macedon 170cm magaság után.
# 16368
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68

Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238455 Üzenet linkje2016-05-03 11:03:52  Válasz a #238450. hozzászólásra Előzmény #238450

Tavaly próbáltam utána járni ennek a témának, mert több olyan tipus is van, hogy pár centi differencia van a 190 cm-hez képest, ráadásul a tipuson belüli változattól, felszereltségtől is függhet a magasság pár centit. Két vajdasági származású embert is megkértem, hogy kérdezzen rá a kapunál, de úgy tűnik, hogy a kapuban ülő embertől függ, hogy a határeseteket melyik kategóriába sorolja. Aztán, ha nem tetszik, akkor vitázhatsz amíg valaki be nem adja a derekát...
Amikor még az első tengely vonalában mért magasság számított mentem Transporterrel, azt is hol ide hol oda sorolták, ráadásul akkor még két kategória különbséget, közel háromszoros díjat jelentett.

# 16369
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fordkasanya

Aktív fórumos
Aktív fórumos
132 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238492 Üzenet linkje2016-05-05 18:52:57 

Attöl függ milyen nadrág van rajtuk, kifelé végig kettes voltam a transporterrel (4x4) + hajó mögöttem visszafelé két helyen 3 kategoriába soroltak icon_sad.gif ez van ök diktálnak
# 16370
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csarlsz

Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238499 Üzenet linkje2016-05-06 12:29:14 

Az ADEDY és GSEE a nyugdíjcsökkentés és a nyugdíjkorhatár emelése, valamint a tb-járulék növelése ellen tiltakozik a sztrájkkal. Leáll a tömegközlekedés, zárva lesznek a boltok, nem nyitnak ki a benzinkutak, sztrájkolnak a taxisok, az árufuvarozók, a kórházak csak sürgősségi ellátást végeznek, zárva lesznek a patikák, nem dolgoznak az állami hivatalok és az önkormányzatok dolgozói. A kompok péntektől négy napig nem üzemelnek.

Írja a Napi.hu
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/leall_az_elet_gorogorszagban.614284.html
Akik kint vagytok mit tapasztaltok? (benzinkút, komp, boltok?)

# 16371
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox

Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238501 Üzenet linkje2016-05-06 13:24:37 

En Speziell tegnap delutantol nezegettem a hajocsatlakozasokat es 17 ora körül leallt a netszolgaltatasa a hajotarsasagoknak, megvaltozott a kep, es szövegresze, es Görögül futo-szöveggel kiirtak hogy strajk lesz . . . .2 napra irtak . .

2011-ben kelent meg elöször a Krone Zeitung cimlapjan, hogy rugjak ki vegre a Görögöket az EU-bol.
Azota pumpaljak belejük pontosabban a feneketlen hordojukba a penzt,( penzemet ) --- fölöslegesen
Eddig minden Europai allampolgar fejenkent 25,000.- Euro-t adott kölcsön a Görögöknek - - - -

Szeretem az orszagot, de legyen eleg ebböl a lehetetlen allapotbol. Meg a hatarjukat sem tudjak megvedeni, csak a büszkelkedes folyik a TV -jükböl .
Faraofakisnak volt igaza --regen

# 16372
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Balazsh

Aktív fórumos
Aktív fórumos
465 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238511 Üzenet linkje2016-05-06 22:27:15  Idézet innen: #238499

Csarlsz írta:
Az ADEDY és GSEE a nyugdíjcsökkentés és a nyugdíjkorhatár emelése, valamint a tb-járulék növelése ellen tiltakozik a sztrájkkal. Leáll a tömegközlekedés, zárva lesznek a boltok, nem nyitnak ki a benzinkutak, sztrájkolnak a taxisok, az árufuvarozók, a kórházak csak sürgősségi ellátást végeznek, zárva lesznek a patikák, nem dolgoznak az állami hivatalok és az önkormányzatok dolgozói. A kompok péntektől négy napig nem üzemelnek.

Írja a Napi.hu
https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/leall_az_elet_gorogorszagban.614284.html
Akik kint vagytok mit tapasztaltok? (benzinkút, komp, boltok?)

Thassos-ról ma jönnek haza, eddig azt írták a pofakönyvbe, hogy semmit nem vettek észre. Ha hazaértek, remélem bejelentkeznek.

Egyébként:
A kórházak hétvégén amúgy is csak sürgősségi ellátást végeznek (pont mint itthon).
A hivatali és önkormányzati dolgozók hétvégén nem dolgoznak.
Amúgy biztos vagyok benne, hogy:
Lesz mindenből nyitva, és a a kompok is járnak, max nem olyan sűrűn.
....

# 16373
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord

Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238523 Üzenet linkje2016-05-07 21:39:40  Idézet innen: #238380

imgi írta:
Persze ! Ez most POÉN VOLT ! éveken keresztül gumicsont volt itt a fórumon. icon_razz.gif



Azért lehetett gumicsont itt is, mert régen ezt is kérték a szerbek. Ez a 90-es évek olajozós korszakában volt. icon_wink.gif
Aztán ez benne maradt az emberekben. A haveromtól még krétát is kértek, mert az is kell, hogy körbe tudja rajzolni a hullát, ha elüt valakit. A lényege természetesen a pénzlehúzás volt, mert tudták, h mindenki a benzint meg az olajat hordja, és rendesen megsápolták a fuvarokat........... De ez már a régmúlt..........icon_smile.gif))

# 16374
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Berry89

Aktív fórumos
Aktív fórumos
108 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238562 Üzenet linkje2016-05-08 17:29:47 

Üdv! fontos kérdésem lenne!

Macedónia Rt Petrol után Athénig az E75-ösön kb. hány km-enként van benzinkút, hol érdemes tankolni? Ha lehet, akkor GPS koordinátákat, vagy közeli városok nevét írjátok már meg légyszi... icon_smile.gif

# 16375
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Balazsh

Aktív fórumos
Aktív fórumos
465 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238567 Üzenet linkje2016-05-08 20:24:32  Idézet innen: #238511

balazsh írta:
Thassos-ról ma jönnek haza, eddig azt írták a pofakönyvbe, hogy semmit nem vettek észre. Ha hazaértek, remélem bejelentkeznek.

Megjött a beszámoló:
Üdv Kedves Utazó!
Először is megjegyezném, a média hatalmas Úr! Miért? A válaszaim:
Teljes káosz a határon: indulásunkor fő hír volt, hogy a Macedon-Görög határon forrongások várhatók. A határőrség kérdésünkre felháborodva válaszolt, hogy már megint a média, és semmi nincs. Igazuk is volt. Semmit nem tapasztaltuk a hírekben közöltekből. Thassoson sem találkoztunk migránssal. Egy napot töltöttünk a szárazföldön is (Amphipoli, Asprovaltai rész) a helyieken kívül nem találkoztunk senkivel sem. Hazafelé láttunk menekült tábort. Közel a határhoz van két benzinkút az EKO kút parkolója le van kerítve, ott sok sátor van, illetve az utolsó kútnál volt pár sátor. Itt 60-as tábla van, pár rendőr az út szélén, de minden menekült a táboron belül volt. A határátkelőnél nincs semmi. A véleményem, hogy ezeken a helyeken nem kell megállni. Tankolni úgy sem érdemes itt, mivel a Macedónoknál jóval olcsóbb az üzemanyag (dieselt 220 forintért tankoltunk)
Péntek délután megnéztem, hogy milyen hírek vannak itthon. Mindenhol fő cím: egész hétvégére megbénul Görögország az általános sztrájk miatt. Minden bolt zárva, nem indulnak kompok, stb, stb. Itthonról is hívtak bennünket, hogy jutunk haza? Mondtuk, ha ez igaz, akkor meghosszabbítjuk legfeljebb az utunkat. Ebből sem lett semmi. A nyitva volt minden, a kompok pontosan közlekedtek, így sajnos hazajöttünk.
Saját véleményem, hogy a média, a politika tönkre teszi Görögország turizmusát. Biztosan vannak olyan részei az országnak, ahol nem megoldott a migránsok helyzete, továbbá vannak sztrájkok. Ugyan ez van más európai országban is. Mi most Görögország igen kicsiny részét láttuk, de itt nyugodt minden.
Találkozunk augusztusban Görögországban.

# 16376
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dtina

Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238786 Üzenet linkje2016-05-16 15:08:09 

Sziasztok! Még mindig nem döntöttük el merre vegyük az irányt Görögországban. Elsőként Korfu jött számításba, Moraitika vagy Sidari, de hezitálunk rajta.
Most néztük Kamena Vourla-t. Ha valaki járt már arra, vagy épp ott, megírná nekem mennyire jött ki az autópálya díja? Ha átkompoznánk Evia-ra, akkor a kompdíj mennyibe került tavaly? Köszönöm előre is!

# 16377
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
TPisti

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238787 Üzenet linkje2016-05-16 15:39:54 

Szia dtina!

Igaz elég régen, 2004-2007 között voltam Kamena Vourlán, nekem tetszett a hely. Azóta sokat épült terjeszkedett a város. Webkamerán meg tudod nézni: http://www.aganet.gr/
A part valóban köves volt kivéve a strandot. Pályadíjjat nem írok de kis keresgéléssel a neten jó közelítéssel meg lehet saccolni.
Érdemes átmenni Eviára, ott szinte végig lassan mélyülő homokos part van.
Én délelőtt mentem át Ag.Konstantinosból indul a komp, kb 30 perc az út Ag.Georgiosba. Ebédelni bárhol lehet a part mellett sok tavernát találsz. Visszafelé délután az utolsó komppal jöttem.
Kamena Vourlán a kikötőhöz vezető út elején a sarkon volt egy nagy pékség ott vettem péksüteményeket édességeket tejterméket. Nekem a legfinomabb a margaréta nevű zsömle volt 7db egybe sütve mint egy nagy virág úgy nézett ki. Taverna választásnál azt tertottam mindig szem előtt hogy olyan helyre megyek ahol a helybeliek esznek. A fentebb említett kikötő felé vezető úton a saroktól 100-150m-re jobbra volt egy taverna ahol kimondottan halat és tengeri herkentyűket lehetett enni.
Amit még érdemes kipróbálni hogy a hegyoldalba lévő káponához fölmenni estefelé, azon az úton tovább haladva Karia nevű faluba. Este 7 után nyitott és nagyon finom báránysültet ettem ott több alkalommal is.
Ha érdekel még valami megpróbálok válaszolni rá.

# 16378
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dtina

Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238794 Üzenet linkje2016-05-16 19:46:36 

Köszönöm válaszod TPisti! Még hezitáliunk Sidari és Kamena Vourlán. Ha eldöntöttük és Kamena Vourla mellett döntünk, biztos keresni foglak!
# 16379
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2

Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238830 Üzenet linkje2016-05-18 10:28:55 

Ha egy hétre mentek akkor talán jó lesz Kamena Vourla (voltunk a 90-es és a 2000-es években egy - egy hetet), de két hét már unalmas. Korfú (megunni lehetetlen) sokkal nyerőbb!

Idén az uticél nem Görögország hanem Montenegró lesz,4 tranzit szállással. (Plitvicei tavak, Szarajevo, Mostar, Zabljak) Ha valakinek vannak tapasztalatai akkor privát üzenetben tájékoztathatna. Köszi.

# 16380
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238839 Üzenet linkje2016-05-18 14:55:21 


KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 1091 1092 1093 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu