Karpathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 2131
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
UrsoAmante
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238003 Üzenet linkje2016-04-04 07:47:11 

A szállásról nem tudok nyilatkozni de kb. el tudom helyezni. A tengerparton is be lehet sétálni Pigadiába és a főúton is szép nyugodtan. Olyan nagy forgalom nincs mint egy világvárosban:) Az úton végig vannak szállodák, panziók, tavernák és autó/motor kölcsönzők, sőt egy ásatás is megtekinthető ami kuriózum a szigeten. Kicsi gyerekkel is nyugodtan lehet akár éjjel is sétálni, nem jellemző a bűnözés a szigeten. Persze ez függ attól is, hogy a főszezonban több a túrista és köztük se mindenki született angyal. Azért van 5 rendőr akik közül 2 még határőr is a repülőtéren:) Az árak kicsit magasabbak a szigeteken megszokottakhoz képest, mert mindenből behozatalra szorulnak ,szinte nincs "hazai" termelés. De annyira nem vészes szerintem. 20 Euróért lazán meg lehet ebédelni de ez csak átlag és vannak bizony olcsóbb és drágább helyek is dögivel. Minden azon múlik, hova is ülsz be. A tengerparti tavernák drágábbak... A gyros is megtalálható majdnem minden vendéglátó helyen és a kikötő mögötti utcában 2 Euróért találtam. Felteszem itt is számít némileg a szezon. Mi a legutolsó turnussal voltunk és lényegesen kevesebben voltak már a túristák, valamint az árak is minimálisan nyomottabbak voltak. Valahol olvastam egy régebbi adatot. A sziget lakóssága 6.500 fő, a férőhely 7.500fő. Ez nagyon behatárolja a népességet. Viszont ez pár éves adat és azóta egyre dinamikusabban fejlődött a sziget mindenben. Pl. ha jól emlékszem 4 éve még nem volt végig aszfaltozott út az északi részben fekvő Olymposz faluba. Tavaj meg egy jó minőségű relatíve széles út vezetett oda....tele elhagyott útépítő gépparkkal:) Ami biztos, felejthetetlen élményben lesz részetek akármikor és akárhova is mentek a szigeten!
# 2132
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jokem
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238028 Üzenet linkje2016-04-06 18:48:00 

Köszönöm szépen a válaszokat! A Pigadiába való bejutásról azért kérdeztem, mert bizony voltunk már olyan szálláson, ahol egy nádassal szegélyezett csatorna mellett kellett lemenni minden nap a partra, ami iszonyú bűzt árasztott, és olyan helyen is volt már szállásunk, ahol a hegyről kellett lemenni a forgalmas, kanyargós úttest szélén térdig a gazban. Előfordult, hogy nem úgy nézett ki a szállásunk mint amit itthon mutattak a képeken, de akkor még vagányabbak voltunk, mert nem volt gyerek. Visszagondolva, volt egy pár olyan nyaralás, amit ma már nem tudnék bevállalni. Az IBUSZ-ban megbízom, remélem nem kell csalódnom. A szigetről nagyon sok szépet olvastam, biztos gyönyörű lesz. Már nagyon várom!
# 2133
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ervinesildiko
Aktív fórumos
Aktív fórumos
56 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238211 Üzenet linkje2016-04-16 22:28:47 

AGICKA-kedves!Mi a Gatsoulis-nál béreltünk Suzuki Jimmy-t.312euro volt 5 napra +a benzin. 4-en osztoztunk és nem egész 100euro -ra jött ki fejenként.Igaz szeptember első hetén. Bőven volt minden tipusu autó.Izgalmas készülődést:Ildi
# 2134
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Botajozsef
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238458 Üzenet linkje2016-05-03 13:59:44 

Mi tavaly Amoopi-ban nyaraltunk a Castelia Bay Hotelben. Nagyon nagy élmény volt. Természetesen nem csak ott voltunk, hanem utazgattunk is. Finiki-Arkassa összekötve jó program ( a többi javasolt hely mellett). Viszont nagyon szomorúan látom, hogy idén csak Pigadiában kínálnak szállást magyar utazási irodák. Ezért azt tudom javasolni mindenkinek, hogy Amoopi-ba is menjen el strandolni, közben pedig egy csodás étkezést is le lehet bonyolítani a buszvégállomásnál lévő étteremben (Calypso).
Idén másfelé megyünk, de nagyon visszahúz a szívem e gyönyörű szigetre.

# 2135
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238459 Üzenet linkje2016-05-03 15:09:03  Válasz a #238458. hozzászólásra Előzmény #238458

Pigadia a legjobb szálláshely, onnan könnyen elérhető minden, ami számít icon_smile.gif Amoopi is pikk-pakk megközelíthető a helyi busszal ugyanúgy, mint sok más célpont is. Én nagyon javaslom a beachek mellett Menetest is egy egész napos programnak, ott fel a lokátorokon túli kápolnához is!
# 2136
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lovas zsuzsa
Aktív fórumos
Aktív fórumos
224 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238493 Üzenet linkje2016-05-05 23:46:49 

Nem csak Pigadiába van szállás, az Apollon Travel Lefkos-ba is biztosít szállást két helyre is.
# 2137
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Molli
Aktív fórumos
Aktív fórumos
146 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238494 Üzenet linkje2016-05-06 07:16:46 

Amoopiba és Arkasaba is utaztat az Aelolus.
# 2138
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Botajozsef
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238550 Üzenet linkje2016-05-08 14:23:31 

Na ezt akkor rendesen elnéztem.
Amoopit mi imádtuk, mert egy kifejezetten csendes nyaralásra vágytunk. A tenger valami pompás ott is.
Finikiben nagyon finom homárt ettünk, s a kis öböl is magával ragadó volt.
Arkassa ólfaluja is lebilincselő, ahol spontán csatlakozott hozzánk egy hely kecske is!!
A strand nagyon jó volt Arkassában, homokos part, elég nagy hullámokkal.

Jövőre vissza szeretnék térni, mert 1 hét alatt nem lehet mindent megnézni a szigeten.
Lefkos városkájában nem jártunk, de ott is el tudnám képzelni a szállásunkat.

# 2139
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
UrsoAmante
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238644 Üzenet linkje2016-05-10 20:12:36 

Arkassa , Görögország 7. legjobb strandja címet nyerte el pár éve... Szerintem csodálatosan finom a homokja és a panoráma sem utolsó. Elég messze be lehet menni mert lassan mélyűl, így gyerekeknek is ajánlott.
# 2140
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bejus70
Aktív fórumos
Aktív fórumos
52 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238673 Üzenet linkje2016-05-11 18:42:49 

Különösebb információs ereje nincs, csak egyszerűen rém boldog vagyok, mert a férjem megtalálta ezt. A kék pad... tavaly augusztus 11-én tényleg rózsaszín volt. icon_smile.gif

http://www.karpathos-online.de.....play_media

# 2141
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pordanniki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
433 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238680 Üzenet linkje2016-05-12 08:02:03  Idézet innen: #238673

Bejus70 írta:
Különösebb információs ereje nincs, csak egyszerűen rém boldog vagyok, mert a férjem megtalálta ezt. A kék pad... tavaly augusztus 11-én tényleg rózsaszín volt. icon_smile.gif

https://www.karpathos-online.d.....play_media


Érdekes így látni. icon_smile.gif Szeptember közepén már ismét kék volt.

# 2142
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tib
Aktív fórumos
Aktív fórumos
77 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238696 Üzenet linkje2016-05-13 07:11:49 

Sziasztok!
Info a járat indulási idejéről.A Personaltours szerint:"Várható menetrend tájékoztató jelleggel:

Budapest-Karpathos: 18:25-22:00

Karpathos-Budapest: 22:50-00:25"

# 2143
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Majszi2
Aktív fórumos
Aktív fórumos
148 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238880 Üzenet linkje2016-05-19 20:14:32  Válasz a #236229. hozzászólásra Előzmény #236229

Kónyú,
csodálatosak a Karpathosi fotók!

Kérdésem: mndenhová gyalog mentetek vagy van busz járat? köszi

# 2144
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Banderas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238889 Üzenet linkje2016-05-20 06:38:34 

azért ezt eléggé elszúrták! Mármint az indulást és érkezést.
# 2145
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tib
Aktív fórumos
Aktív fórumos
77 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238891 Üzenet linkje2016-05-20 09:04:01  Válasz a #238889. hozzászólásra Előzmény #238889

Nem gondolnám,sőt én ezt az időpontot tartom az egyik legmegfelelőbbnek(mármint a késői indulás/érkezés)Mert így az utolsó nap ugyanolyan teljes értékű napként kihasználható mint a többi.Tavaly az utolsó napon mi este fél hatkor indultunk vissza motorral Arkassából,a motort hét óra körül adtam vissza a kölcsönzőnek.Amúgy már reggel összecsomagoltunk,csak azt hagytuk kint ami aznapra kellett.A szobából pedig kiköltöztünk,így arról is le volt a gond.Nyugodtan bóklászhattunk.Délelőtt Lefkos,délután
Arkassa.Visszaérkezés után még arra is lett volna idő hogy nyugodtan beüljünk valahová vacsorázni,de az ebéd Arkassában annyira bőséges volt hogy egyikünknek sem kellett a vacsora.
A másik amit még jónak tartok az a korai érkezés/indulás mert akkor meg az érkezési nap használható ki teljesen.
Való igaz hogy mindkét változat tartogat némi kényelmetlenséget-Budapesten.
Vidékiek lévén nekünk is kocsival kell bemenni,és azt fizetős parkolóban hagyni,mivel éjjel egykor nem tudunk más módon hazajutni,viszont ez a nyaralás költségeihez képest,nem jelentős tétel.
Ha mondjuk dél körüli órákban van az indulás/érkezés,akkor már sem az indulási de különösen az érkezési nappal nem nagyon tudsz mit kezdeni.Persze ez csak az én véleményem.
Üdv Mindenkinek! És jó készülődést a nyaralásra!(minden nappal egyre közelebb!)

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 142 143 144 ... 161 162 163   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu