Naxos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 376
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
UrsoAmante
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238383 Üzenet linkje2016-04-27 21:51:34 

Mi szeptemberben készülümk 10 napra. Mivel már a főszezonon kívűl esik ezért a kompok is korlátozottabban közlekednek.
Árak: Mint a többi sziget. Kicsit drágább de nem annyira mint Santorin, Mykonos vagy Karpathos mert az említett szigeteken minden a behozatalra épül, szinte semmit nem termelnek. Naxoson van saját termelés élelmiszerben. Migránsok: Sajnos el-el vétve már ott is megjelentek. Mivel a határok zárva ezért kezdenek a szigeteken is szétszóródni.Egy információm szerint amit 24.-én kaptam egy helyitől, még nem vészes de már folyamatosan megjelentek és a repülőtér közelében "csöveznek" Egyenlőre noncs velük baj és nincsennek sokan se.
A neten rengeteg leírást találni a szigetről angol és német lapokon.
Magát a szigetet bemutatni nehéz de ha igény van rá akkor azt is megírom. Kirándulások: Naxosról a kompok járata meglehetősen zagyva. A környező szigetekre eljutni elég rapszódikus, talán csak Paros a kivétel. A többi szigetre viszont elég drága és sok esetben csak pár órára elég. A helyi kirándulások közt a népszerűek: Santorin 50-60 Eu, Delos-Mykonos 45-55 Eu Irakli-Koufonissi 40-45Eu Van még kirándulás Amorgosra, Schinoussára Irakliával És Antiparos-Despotiko valamint Naxos déli részének közúton megközelíthetetlen strandajira. Van egy vizitaxi Moutsouna városából Dinoussa szigetére. A busz közlekedés nagyon jó és az utak állapota is megfelelő. Remélem tudtam segíteni.

# 377
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Karaj
Aktív fórumos
Aktív fórumos
213 hozzászólás



64
Utazás 64 nap múlva:
Serifos, Milos,
#238403 Üzenet linkje2016-04-29 08:12:39 

Köszönöm, hasznos infókat sikerült leírnod. Durva hogy az Égei-tenger közepére is bejutottak a migránsok... Mit akarnak egy helyi repülőtér mellett ahol napi két belföldi járat van...? Érthetetlen... Egyrészről azért esett a választás Naxosra, mert reméltem hogy itt nincsenek bevándorlók.
Éttermi árakról, autó- illetve quad bérlésről van valami infód?
Hogyhogy ilyen drága a hajó a környező szigetekre? Athén-Naxos útra kérnek 40Eu körül egy útra.

# 378
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238404 Üzenet linkje2016-04-29 08:29:31  Idézet innen: #238403

karaj írta:
Hogyhogy ilyen drága a hajó a környező szigetekre? Athén-Naxos útra kérnek 40Eu körül egy útra.


Attól is függ, melyik társasággal utazol. Pl. egy Naxos-Mykonos jegy 17-50 euró között lehet. Szerintem az lehet nehézkesebb a menetrendek miatt, h egynapos kirándulást megoldj magánúton, oda-vissza olcsó kompokkal. Ha ez nem megy, maradnak az irodák kirándulásai, sokszor még úgy is olcsóbban (azt mondjuk érdemes mérlegre tenni irodák esetén (is), h azt fogod-e látni és annyi időre, ami neked megfelel, vagy csak rohansz sok emberrel jó drágán, és teszel egy pipát, hogy "na itt is voltam.")

Ui.: Árakon nem kell meglepődni, Mo-n is olcsóbb mondjuk egy Velence-Bp-Miskolc jegy, mint egy Velence-Miskolc jegy - ugyanazon az úton, ugyanazokkal a vonatokkal, csak éppen külön vagy egybe nyomtatva... icon_wink.gif icon_razz.gif

# 379
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
UrsoAmante
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238408 Üzenet linkje2016-04-29 09:07:06 

Nem a repüéőtér a mérvadó hanem a hely. Dűnés és eléggé elhagyatott, relatíve közel a főváros. Ott nem zaklatja senki őket és mint a szigetek többségében elnézőek a "vadkempingezőkkel" A városokban ,üdülőhelyeken már más szemmel néznének rájuk. És azért szivárogtak be a szigetekre mert így el lehet tűnni a hatóságok elől és várják hátha megnyílnak a határok. Pontikos beletrafált a lényegbe. Tavaly a NEL Lines csődbe ment és nem vették át az útjait. A Blue Star az olcsó de lassú társaság és lehetetlen időpointban közlekedik. A többi gyorshajó viszont nagyon drága és sajnos a menetrendje se igazodik az egy napos kirándulásokhoz. Paroson kívűl egy olcsót találtam. Syros szigetére 13:20-kor megy hajó és 16:30-kor érkezik. Majd 5 óra van egy nagy város megnézésére mert 21:25-kor megy vissza a komp ami 23:35-kor érkezik. Vajon megéri.e? Koufonissába a vizi taxiért elkérhetnek 50 Eu-t is oda-vissza. Maradnak a kirándulóhajók. Bár szerintem a sziget is megérdemel egy komolyabb túrát de 15 nap egy helyben lehet sok. Autót az elő és utószezonban 30 Eu/nap körül lehet bérelni a Quad ennél azért drágább egy 20-assal. De aurtóval be lehet járni a szigetet mert jó minőségű utjaik vannak. A kis öblökhöz meg némi gyalogtúrát ajánlok:) Benzinkutak a főváros körül vannak és a legtávolabb Filoti településnél. A keleti partra csak tele tankkal érdemes menni. Amúgy azért nem építkeznek annyira a keleti részen mert a törvény szerint ha valamit találnak azt be kell jelenteni a hatóságoknál és ezzel hónapokra leállna a munka...Az árak kicsit drágábbak mint írtam. Ez annak is betudható, hogy 2015-ben bevezették a szigeteken is a 16%-os ÁFÁ-t. 2 Eu-ért azért a gyros elfogadható lenne de nem hinném, hogy annyiért lehet találni.
# 380
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Karaj
Aktív fórumos
Aktív fórumos
213 hozzászólás



64
Utazás 64 nap múlva:
Serifos, Milos,
#238410 Üzenet linkje2016-04-29 09:59:42 

Teljesen magán szervezésben megyünk, Bp-Athén Ryanair-rel, onnan busszal Pireas, onnan pedig Blue Starral Naxos. Valóban nem rövid a hajóút (6 óra), de a csatlakozás és a reptér-kikötő transfer idő miatt csak ez jöhet szóba. Azért is foglaltam 15 napot a szállodában, mert behatóbban szét szeretnék nézni a környező szigeteken is, nyilán nem egy csürhével lófuttában, hanem azt is saját szervezésben ahogyan nekem jól esik. De ahogy olvasom, a hajós körülmények ezt erősen befolyásolják. Direkt nem utószezont foglaltam, mivel azt gondolom hogy júniusban gőzerővel működnek a kirándulni vágyókra váró hajók.
# 381
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238413 Üzenet linkje2016-04-29 13:02:17  Válasz a #238410. hozzászólásra Előzmény #238410

Kisebb-nagyobb szigeteknél, főleg hosszabb nyaralás esetén (mint a tiétek is), ha mozgalmas az ember, sokszor jó nem egy helyre foglalni a szállást. Haladni szigetről szigetre, érdeklődés és egyebek függvényében 2 éjszaka itt, 4 éjszaka ott...stb.
# 382
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238415 Üzenet linkje2016-04-29 16:48:12  Idézet innen: #238403

karaj írta:
Mit akarnak egy helyi repülőtér mellett ahol napi két belföldi járat van...?

túlélni.

# 383
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
UrsoAmante
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238416 Üzenet linkje2016-04-29 22:42:11 

2 napot tudok neked ajánlani icon_smile.gif Paros szigetére az első komppal átmentek és ott 2 napra autót bérelhetsz. 1 nap amíg bejárod a szigetet. Naoussza , Lefkes , PisoLivadi , Aliki... este vissza Naxosra a szállásra. Az autó maradhat, nem jellemző a lopás icon_smile.gif Másnap ismét komp majd autóval Pounta kikötő. Itt át lehet kompozni Antiparosra. Személyenként 1,2 Eu az autó 5 Eu. Lehet drágultak mert ezek 2015-ös árak.Megnézhetitek a fővárost, majd dél felé Sorosnál van egy híres csepkóbarlang ahol még Nagy Sándor is járt. A leírásokkal ellentétben már nem csak hajóval megközelíthető. Jó minőségű aszfaltozott úz vezet oda. Még délebbre van a Faneromeni strand de oda már csak gyalog lehet eljutni. Viszont Ag. Georgios a végcél lehet. Megnéztem és főszezonban jár arra busz de jobb az autó. Itt a kikötői tavernánál lehet bérelni 20 Eu-ért kis csónakot és a kapitány átvisz Despotiko szigetére majd a megbeszélt időben visszamegy értetek. A lakatlan szigeten vannak strandok is de itt érdemes az ásatásokat megnézni. Delos után a második legnagyobb romokkal büszkélkedhet bár a feltárás még az elején van és sok rom a tenger alá került az idők folyamán. Ez két napot lefoglal majd én is így terveztem. Két személyre számolva 72Eu plusz az autó kültsége amely benzinnel sincs 100 Eu. De lehet Paros bejárására a buszt is választani mert nem drága csak időhöz van az ember kötve. Parikia - Pounda 1,4 Eu. Remélem segítettem.
# 384
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Karaj
Aktív fórumos
Aktív fórumos
213 hozzászólás



64
Utazás 64 nap múlva:
Serifos, Milos,
#238417 Üzenet linkje2016-04-30 11:42:29 

Köszönöm a sok hasznos infót. Annyira össze-vissza nem akartam volna kolbászolni hogy 2 nap itt, 4 nap ott, stb, mert pihenni is szeretnénk azért
# 385
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238419 Üzenet linkje2016-04-30 17:37:58  Válasz a #238417. hozzászólásra Előzmény #238417

Értem én icon_smile.gif , csak arra írtam, h sokszor jobban megéri mind időben, mind anyagilag variálni a szállásokat, mint egyhez ragaszkodni, és onnan csillagtúrázni. De persze ez a komplett útitervtől (is) függ.
# 386
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238421 Üzenet linkje2016-05-01 01:44:08  Válasz a #238410. hozzászólásra Előzmény #238410

Szia,

Információk, érdekességek Naxosról:

Link, Link és Link

A környező szigeteken, vagy csak 1-2 szigeten történő "szétnézéshez", az ajánlott szigetkombinációs utazás lenne az ideális számotokra. Feltéve, hogy a már lefoglalt szállásotok rugalmasan módosítható. A hajókázást lehet úgy tervezni, hogy csak kb. 2 órát vegyen igénybe; így talán nem menne a pihenés rovására. A jegyárak a Naxoshoz közelebb fekvő szigetek, mint a Kis-Kikládok, Paros, vagy Amorgos, és hagyományos kompok esetében 6,50-12 € között mozognak.

Kiklád szigetek; infok, tippek: Link

Kompmenetrend és jegyárak: Link

Árak: Naxoson nincs jelen a Carrefour Marinopoulos diszkontlánc, amely néhány kiklád szigeten is rendelkezik üzletekkel. Egy helyi, 3-4 boltot üzemeltető "láncocska", a Koutelieris működtet egy nagyobbacska supermarketet a reptér felé vezető úton.
Éttermi árakra vonatkozóan a Tripadvisor-on is lehet tájékozódni; az éttermek értékelésekor előfordul, hogy néhányan megírják, hogy hol ettek, mit és mennyiért. A fórumon pedig praktikus információk is olvashatók.
A gírosz árát inkább 2,50 € körül gondolnám.icon_smile.gif

# 387
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Karaj
Aktív fórumos
Aktív fórumos
213 hozzászólás



64
Utazás 64 nap múlva:
Serifos, Milos,
#238441 Üzenet linkje2016-05-02 09:48:24 

Pontikos: A komplett útiterv legfontosabb része a fáradt gőz leengedés icon_smile.gif Görög gyrost akarok zabálni hatpofára és Mythost vedelni a Meltemi fuvallatában icon_smile.gificon_smile.gif
Nyilván szempont a sziget felfedezése is illetve a környező szigetek meglátogatása, de utóbbi csak egy napos kirándulások keretében. Nem szeretek nyaralás közben cuccolni... icon_smile.gif

Lalemuldur: Köszi a linkeket, hasznos infók icon_smile.gif A szállás módosítható, de mint írtam nem szeretek variálni ennyire. Ahová tudunk, elmegyünk.
A gyrost adhatják bármennyiért. Nem lehet utánozni ezt sehol sem a világon icon_smile.gif

Még egy kérdés: szerintetek van esélyem Pireas-ban venni jegyet a hajóra, vagy félő hogy nem lesz már hely? Egyrészről mivel csak neten tudnám fizetni a jegyet kártyával, borzasztó sok a konverziós költség, deviza számlám meg nincs. A másik, hogy ha valami úton-módon lekéssük a hajót (pl. késik a repülő...), akkor ugrik a jegy ára.

# 388
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238466 Üzenet linkje2016-05-03 22:15:30  Válasz a #238441. hozzászólásra Előzmény #238441

Örömmel.icon_smile.gif

Szerintem arra az időpontra, amikor utazni fogtok, nem szükséges előre, online foglalni; minden gond nélkül tudtok majd jegyet venni Pireuszban. Szerintem.icon_smile.gif
A biztonság kedvéért mégis azt javaslom, hogy a jegyvásárlási dilemmáddal kapcsolatban írj a Blue Star-nak! Megnyugtató választ fognak adni a kérdésedre.

# 389
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Karaj
Aktív fórumos
Aktív fórumos
213 hozzászólás



64
Utazás 64 nap múlva:
Serifos, Milos,
#238469 Üzenet linkje2016-05-04 08:36:03 

Írok nekik. Köszi. icon_smile.gif
# 390
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238529 Üzenet linkje2016-05-08 00:46:09  Válasz a #238469. hozzászólásra Előzmény #238469

Igazán nincs mit.icon_smile.gif

Érthető, amit írtál a variálásról, a pihenésről és a cuccolásról.
Mégis, szerintem gondoljátok át azért a szigetkombináció lehetőségét is!icon_smile.gif Árban, értékben, élményben is jobban megéri. Két, fentebb említett, egy-egy helyen 5-6 órás tartózkodást jelentő, 2 főre számított rohanós kirándulás árán több napot lehet eltölteni egy másik szigeten, átlagos szállásárakkal számolva. Szervezhető úgy is, hogy csak egy alkalommal kelljen költözni. Persze, ez továbbra is csak egy javaslat; ti tudjátok, hogy mi a fontos számotokra… icon_smile.gif

Off tipp mégis csak icon_smile.gif: Amorgos. Két- háromórányi hajóútra van Naxostól a Blue Star kompjaival. A jegy ára 12 €, és Pireuszból is csak 1 €-val drágább a jegy a naxosihoz képest. Más „karakter”; ideális párosítás lenne Naxoshoz. A Kikládok egyik legszebb Chora-jával büszkélkedhet.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 ... 25 26 27 28 29   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu