Utazás busszal
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 1546
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsuzsi867
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238422 Üzenet linkje2016-05-01 03:28:50 

Érdeklődni szeretnék azoktól, akik tavaly már utaztak az Ibusz emeletes buszával, hogy a wc-t lehetett-e használni? Azért kérdezem, mert az utazási irodában meg lehetett adni, hogy hova szeretnénk ülni...és én a földszinten, a hátsó ajtónál lévő 2 ülést jelöltettem be (persze nem biztos, hogy azt is kapjuk), ami közvetlen a wc-nél van. A Grandos buszon szerintem azok nagyon jó helyek, csodáltam is, hogy miért nem volt még "lestoppolva"...most már tudom icon_sad.gif És, ha lehet használni, akkor inkább átfoglaltatom az ülőhelyeket máshová, míg van választási lehetőségem. A válaszokat előre is köszönöm! Zsuzsi
# 1547
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rudiandi67
Aktív fórumos
Aktív fórumos
157 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238424 Üzenet linkje2016-05-01 13:22:52  Válasz a #238422. hozzászólásra Előzmény #238422

Szia!
Nekünk tavaly lehetett használni a mosdót "kisdolgokra". De nem igazán volt rá szükség, mert 4 óránként mindig megálltunk.

# 1548
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsuzsi867
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238464 Üzenet linkje2016-05-03 21:41:05 

Köszönöm szépen a választ Rudiandi67!
# 1549
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238471 Üzenet linkje2016-05-04 09:08:20 

Zsuzsi867,mi augusztus 18-án megyünk az Ibusszal Lassiba/Tsivras apartman.Hívtak az irodából,hogy összerakott busz /emeletes lesz egész szezon alatt,Zaky és Kefalónia együtt,,és sajnos mi járunk rosszul,mert a busz a Zakysokkal kompol át,mi kompolunk a bőröndökkel reggel,le a buszról és a Porosi kikötőben vár a görög partner busza.Észnél kell lenni,kevesebb cuccot pakolni.Zakyra többen mennek,és az idei eddigi foglalások nem Görögo.-nak kedveznek,a sok félő ember miatt,de hogy mitől félnek?? Gondolom a szerbek meg röhögnek,Paraliás ismerősünk gyrosos már hétvégén kinyitott,jövő héten már a szerb-románok mennek,ők kevésbé vették be ezt az uszító szöveget.
# 1550
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nagyfotos
Aktív fórumos
Aktív fórumos
158 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238473 Üzenet linkje2016-05-04 12:07:42 

Köszi Rep az infót, Mi júni.23-án indulunk /Ibusz Minas apartman/ ...első Ibuszos utunk....hát logikus de nem tetszetős ez az átpakolási opció.....nyűgös már az ember 1 napos utazgatás után de így fel tudunk erre készülni...szóval :köszönöm....
# 1551
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emőke1
Aktív fórumos
Aktív fórumos
174 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238474 Üzenet linkje2016-05-04 15:47:11 

Sziasztok, Bocsánat az oktondi kérdésért, de nagyjáből kezdő vagyok icon_smile.gif Emeletes busszal megyünk Sartira ( IBUSZ) az emeleti részen leszünk. Mennyire szűk a hely egy normálhoz képest? Bocs még nem utaztam emeletessel . Köszönöm icon_smile.gif
# 1552
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ave46
Aktív fórumos
Aktív fórumos
148 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238478 Üzenet linkje2016-05-04 21:04:28  Válasz a #238474. hozzászólásra Előzmény #238474

Szia,
az emeleten kb. kétszer annyi (vagy még több) ülés van, mint a földszinten. Alacsonyabb a magasság, levegőtlen, én személy szerint nem szeretek fönt utazni.

# 1553
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238482 Üzenet linkje2016-05-05 07:56:25 

Nagyfotos,nekünk is az első Ibuszos utunk lesz,mi mióta létezik az Apollon velük megyünk,a Romcaros sofőrök már barátok legtöbbjük.Gyerekkel nálunk is jó lesz a lecuccolás,felkelni és leszállni a buszról akkor is kellett volna ,ha velünk megy át a busz,de a csomagok nem velünk lettek volna,szobrozunk mellette.Ti mentek hamarabb,majd írsz részletes infót.Szép napot!
# 1554
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238483 Üzenet linkje2016-05-05 10:14:43 

Az Ibusz nem tudom milyen buszokkal utaztat, a "grand féle setrában" kb. 15 centivel alacsonyabb a felső rész.[/quote]
# 1555
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emőke1
Aktív fórumos
Aktív fórumos
174 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238485 Üzenet linkje2016-05-05 11:44:03 

Sziasztok,
Sartira Neoplan 122/3L skylinerrrel. Remélem nem annyira alacsony icon_smile.gif

# 1556
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Larik
Aktív fórumos
Aktív fórumos
168 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239110 Üzenet linkje2016-05-28 10:56:08 

Sziasztok! Írtam már az "Utazás gyerekkel" fórumba is, de oda még nem jött válasz, így gondoltam teszek egy próbát itt is, hátha van valakinek tapasztalata a kérdésemmel kapcsolatban. icon_smile.gif
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Készülünk a jövő hónap végén Görögországba két gyerekkel. Az egyik 7 éves, a másik pedig 22 hónapos lesz akkor. Nagyon örlődöm, hogy merjük-e bevállalni az utat busszal a kisebbik gyerkőc miatt. A nagy 3 éves volt amikor busszal jött velünk Sartira (az volt az első nyaralás velünk). Semmi gond nem volt, nagyon jól viselte az utat, sőt élvezte! De ő akkor már 3 éves volt és szobatiszta. A kicsi még pelusos, és ez az egyik ami miatt aggódom, hogy ha esetleg kaki ügy merül fel útközben, akkor azt a buszon hogy tudom megoldani. Pl. Nem tudom, hogy mit tegyek. Tudom, hogy az autó lenne a legjobb, de sajnos az nem megoldható. Esetleg ha van tapasztalata valakinek ilyen korú gyerekkel buszos útról, akkor azt szivesen meghallgatnám. Előre is köszi szépen a segítséget! Üdv: KLára

# 1557
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mizsi01
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
28 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240385 Üzenet linkje2016-07-05 17:28:24 

Sziasztok!
Van valami tapasztalat az ügyben, hogy az új típusú kártyás személyit elfogadják a határokon (Szerbia, Macedónia, Görögország?). Vagy biztosabb az útlevél? Köszönöm a válaszokat.

# 1558
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240386 Üzenet linkje2016-07-05 17:39:15 

elfogadják
# 1559
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mm
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
30 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241622 Üzenet linkje2016-08-15 15:51:28 

Július végén az Anett travel szervezésében nei poriba utaztunk
2 hétre autóbusszal, nem ez volt a első buszos utunk általában grand, apollo, de előfordult már aeolus, dias zeusz is ezt csak azért írom le mert, hogy láttunk már csodát, de amiket átéltünk most olyant még soha. Szerintem ezt soha többet nem lenne szabad senkinek. Budapestről 2 busszal indultunk a vegyesen utazunk Anettes és Apollonos utasok is . Szerbiában elkezdett esni az eső mondjuk szerintem ez elég gyakori én kb 12-szer voltam Görögországban busszal és vagy oda vagy vissza előfordul. Egy idő után elkezdett szivárogni kicsit a víz ahogy teltek a percek ez egy durvábba vált sofőrök eléggé felkészültek voltak mert esernyőt adtak ahol fent ált ez probléma aztán vödör lavor is előkerült véleményem szerint meg a sofőrök én nem tehetek róla hozzászólásából ez nem most fordult elő először. Pihenőn ronggyal próbálták tömködni, de nem jártak sikerrel hátsó részen többen esernyővel folytatták az utat. Határon se volt szerencsék a szerb kilépőn 5-6 órát várakoztunk sajnos esőbe. Előfordult, már máshol is hogy többet mentünk mint 4 óra,de ezen már meg sem lepődtünk. Késő délelőtt folyamán érkeztünk meg Nei Poriba szobákat meg is kaptunk. 2 hét gyorsan eltelt teszem hozzá a buszt a következő héten is láttuk. Eljött a hazautazás napja szobákat 9ig kell elhagyni Anett irodádig elvinni csomagokat ez tőlünk 200 -250 méter volt nem értem ezt se, ha az apartmannál tesz le a busz csomaggal akkor miért nem ott vesz fel? Ilyennel sem találkoztam még soha. Zuhanyt csomagszobát nem biztosítnak. Indulás 14és 14:30 volt meghirdetve , de reggel közli Tímea iroda kinti munkatársa, hogy csak 5 kor megyünk megyünk mert műszaki problémája lett a busznak így mentesítő jön értünk. Utasok között volt olyan akinek a kijövő járaton voltak ismerősei megtudtuk hogy hajnal fél2 kor indultak csak Kecskemétről így már egy páran sejtettük hogy ebből nem lesz 5 kor vissza indulás. Busz fél 7 körül megjött majd kiette az utasokat, tehát sofőr nem pihent Végül fél8-8 körül sikerült elindulni, 2 busz jött egy bova (örültünk hogy nem a beázós)48 fős meg egy Mercedes kisbusz abban kb 10-enutazhattak, azért jött 2 mert egyre nem fértek fel az utasok. Utaskísérőnk bemutatja sofőröket és 2 nevet mond, de aztán látjuk 1 van mert a másik a kisbuszon van elkezdünk felháborodni, hogy ez életveszély de több utastársunk nem ért egyet mivel ők az Anettnél többször utaztak már 1 sofőrrel kérdik mi minek jöttünk velük? Így a vitát nem firtattuk sofőrt nem akartuk idegesíteni. Éjszaka ködben esőbe hegyes részen eléggé féltünk volt hogy 10 percekre félre álltunk láttuk a sofőr leszáll biztos nem azért mert fáradt ugye? Reggel kértük jegyzőkönyv felvételét , mert gondoltuk azzal érünk el valamit az utaskísérő megtagadta azt. Az, hogy valami elromlik arról senki sem tehet, de hogy ködösítenek és az életemet veszélyeztetik ehhez nem volt joga az Anett Toursnak ilyen felelőtlenséget,hogy enged meg magának, hogy aki hétfőn délelőtt vezető elindul ő jöjjön vissza is egyes egyedül, váltóval is veszélyes nem hogy így. Mások meg haha nem tartják előírt pihenőt egyből büntetéseket kapnak, ilyenbe volt már részünk.Mondjuk aki pótló buszt hozta az miért nem jött arra sem derült fény. Oda felé beázó busz az eltörpül vissza út mögött. Utaskísérő cinizmusa sem mindennapi miután Szegedre értünk üdvözöl minket majd közli aki jól érezte magát az ossza meg másokkal, akiknek negatív a vélemény az pedig kéri tartsa titokba. Szerintem egy ilyent nem lehet és nem is szabad titokba tartani .
További szép nyarat mindenkinek! Gondoljátok meg kivel utaztok

# 1560
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vikso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
482 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241625 Üzenet linkje2016-08-15 19:03:56 

Szerintem is felelőtlenség igy utaztatni embereket. Sok éve utazom az Apollonnal, remek, határozott, jó kedélyű 2 sofőrrel. Eszembe nem jutna, hogy ilyen is megtörténhet, mármint 1 vezető, és pihenés nélkül vissza út. Arra lennék kíváncsi, hogy ez a "remek" buszozás mennyibe került?
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 ... 103 104 105 106   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu