Görög esküvõ
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : -- Off topic --
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
_Ani
Moderátor
Moderátor
70 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85521 Üzenet linkje2008-11-19 09:29:32 

Sziasztok, most nézem, hogy páran Görögországban esküdnének. Nos gondolom azóta már mindenki túl van a nagy napon. Nagyon örülnék neki, ha megírnátok, kinek milyen kálváriája volt vagy nem volt kint:).
# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pöpi
Törzstag
Törzstag
748 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#85522 Üzenet linkje2008-11-19 09:32:00 

Szia!
Én sajnos még csak a papírok beszerzéséről tudok nyilatkozni, elég nagy kálvária az is! Autentikus görög esküvőről nem nagyon lesz beszámolóm még, nálunk karácsonykor lesz a polgári esküvő, aztán jövőre vagy azután a templomi.
De én is szívesen hallanék részleteket a többiektől!

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
_Ani
Moderátor
Moderátor
70 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85523 Üzenet linkje2008-11-19 09:37:46 

Kiscsillag:) Megnéztem amit ajánlottál. Ha netán lesz esküvőm én is Corfun szeretném majd tartani:), de ez még kicsit várat magára. Viszont ott nincsen esküvői szervező. Igaz van két barátnőm is akik ott mentek férjhe. Vagyis csak az egyik, a másik majd most fog.
# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nyiltsziv
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#119445 Üzenet linkje2009-10-15 11:53:30  esküvő

sziasztok
nekem a vőlegényem görög és Athénban szeretnénk összeházasodni! Most beszéltem az athéni magyar nagykövetséggel! A szükséges iratok: születési anyakönyvi kivonat (születési hely szerint illetékes anyakönyvi hivatalban igényelhető, nekem 3 hetet mondtak de 9 nap alatt megjött, de ha érte mész azonnal kiállítják), és hatósági bizonyítvány családi állapotról (ezt a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások hivatalában lehet igényelni postai úton ajánlott küldeményben 8-10 nap), illetve korábbi házasság esetén az anyakönyvi kivonat a vállásról (lakóhely szerint illetékes anyakönyvi hivatal)! Az első két papir igényléséhez 2000Ft értékű illetékbélyeg szükséges (postán lehet beszerezni), feltételezem a harmadiknál is (de nekem olyan nincs). Mindegyiket el kell láttatni apostille pecséttel a Külügyminisztériumban! majd mindezzel befáradni (ha a vőlegény görög akkor az ő papirjaival is az athéni magyar nagykövetségre (itthon csak akkor érvényes a házasság), ahol kiállítanak valami igazolást. Illetve le is fordítják görögre a papirokat (a nagykövetség állítása szerint az OFI - Országos Fordító Iroda - fordítását nem fogadják el)! Valaki tudna nekem segíteni mindez igaz?

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nyiltsziv
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#119446 Üzenet linkje2009-10-15 11:56:37 

csak azért kérdezem mert a nagykövetségen többszörösét kérik a fordításért mint az OTI- ban
# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Brigus82
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#120700 Üzenet linkje2009-10-28 13:48:26 

Sziasztok!

A párommal elgondolkodtunk, hogy az esküvőt Görögországban tartsuk.
Tényleg olyan bonyolult megszervezni? Árban szerintetek?
Minden hasznos info érdekelne!

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
146 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#122416 Üzenet linkje2009-12-27 16:20:04 

Pöpi, Nyiltszív!
Mizu az esküvőitekkel? Engem nagyon érdekelnének a tapasztalataitok... icon_smile.gif

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Debi81
Aktív fórumos
Aktív fórumos
377 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#123158 Üzenet linkje2010-01-12 18:49:54 

Sziasztok Lányok.Sokat gondolkodtam már az esküvőmön, de mindig ugyan oda jutok....
Életem legszebb, legemlékezetesebb napja mit is jelentsen?Egy napot ahol összejön az egész rokonság esetleg olyanok is akiket nem is igazán ismerünk,és nézzem hogy részegedik le nagy része az esemény végére????Nem is tudom,valahogy Én nem erre vágyom.Évek óta nézegetem a neten a tengerparti esküvőket, de olyan árkategóriában hírdetik amit úgysem engedhetnénk meg magunknak.Tegnap az Andomeda travel.hu oldalán találtam esküvő szervezést Makrigyalosra.Lehet hogy teljesül az álmom?Pár éve csodás 10 napot töltöttünk ott,lehet hogy ott lesz az esküvőnk:)????

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cilla
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
358 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#123160 Üzenet linkje2010-01-12 19:13:32  Válasz a #120700. hsz-ra Előzmény #120700

Szia Brigus!

Ezt az Index-Santorinin írták:

"Esküvő: nem egyszerű, de megéri. Hivatalos, itthon is elfogadott.

1. Anyakönyvi kivonatok, ezeket bevinni a PMH-hoz, aki kiadja a házasodási engedélyt. Utlevelet vigyetek, az utlev szám is benne legyen a pmh-s papírban. Érvényességre figyelni!
2. Ezeket (akvi kiv-k+igazolás amit majd postán kaptok meg 30+ nap!) apostillal elláttatni a küm-ban. (vhol a Batyi mellett az Iker-ben)
3. Görög követségen fordíttatni, hitelesíttetni. (7ker, pár nap alatt megvan)
4. Kiküldeni. (az akvi kiv-k kint maradnak végleg!!!)
5. Esküvő.
6. Esküvői igazolást magyarra fordíttatni, hitelesíttetni. (offinál csináltattam, de k*cs*g banda, elrontották, vissza kellett küldeni, kérdezd meg, ha lehet, akkor a görög követséggel fordíttatni, gyorsabbak, normálisabbak)
7. Papírok PMH bead, majd 1-2 hónap múlva magyar házassági kiv. megérkez.

(~március-április volt a papírügyintézés, júliusban esküvő, szept-dec a honosítás)
(~70-80 eft csak a papírmunka)"

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dian77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
363 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#123175 Üzenet linkje2010-01-12 21:45:44 

Debi 81! Tudomásom szerint az Anett Tours is szervez esküvőt! Nézd meg a honlapjukat!
# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Debi81
Aktív fórumos
Aktív fórumos
377 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#123204 Üzenet linkje2010-01-13 11:32:43 

Köszi,megnézem!
# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tekoera
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238969 Üzenet linkje2016-05-23 11:09:07 

Sziasztok!Keresünk Tessaloniki és környékén élő magyarokat!Egyedi készítésű menyasszonyi ruhák forgalmazáshoz.
# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239456 Üzenet linkje2016-06-08 10:56:18 

Sziasztok!

Gondolom másnak is hasznos lehet, úgyhogy leírom milyen papírokat kell intézni egy görög esküvőhöz illetve mik a lépések.

Mi Lefkadán házasodunk össze, ehhez legalább az esküvő előtt 3 héttel ki kell postáznunk a szükséges iratokat, hogy addigra minden le legyen zsírozva.

Szükséges iratok
- személyi igazolvány (vagy útlevél) fénymásolata
- születési anyakönyvi kivonat görög nyelvre fordítva és Apostille-lal felülhitelesítve
- családi állapot igazolás görög nyelvre fordítva és Apostille-lal felülhitelesítve

Ha egyik vagy mindkét fél elvált, akkor kell még egy igazolás a megszüntetett házasságról szintén fordítva és felülhitelesítve, nálunk ez nem állt fenn.

Lépések

1. Személyi igazolvány/útlevél

Ha a személyi igazolványotok (vagy útleveletek) lejár az esküvő dátumától számítva 6 hónapon belül, akkor újítsátok meg. Bármelyik okmányirodában ingyenes és körülbelül 8-10 munkanapon belül átvehetitek.

2. Születési anyakönyvi kivonat

Szükség lesz mindkettőtök születési anyakönyvi EREDETI kivonatára. Másolat nem jó.

!!! FONTOS !!!
Leghamarabb az esküvő dátuma előtt 6 hónappal kérjétek ki, különben nem lesz érvényes addigra!!


Hol?
- ha - azt hiszem - 2014.július 1. után már legalább egyszer kikértétek, akkor bekerült az elektronikus rendszerbe, így BÁRMELYIK anyakönyvi hivatalban kikérhetitek az országban
- ha még nem kértétek ki, akkor abban az anyakönyvi hivatalban tudjátok kikérni, ahol születtetek (pl. Budapest XX.kerület, Szeged, stb.), mivel még csak a papíralapú nyilvántartásban létezik

Mi kell?
Személyi igazolvány és lakcímkártya.

Mennyi?
Az ügyintézés során 2.000Ft-os illetékbélyeg szükséges kivonatonként, tehát a kettő összesen 4.000Ft lesz. Kivétel, hogy ez a legelső kikérés, akkor elvileg ingyenes, de erre nem alapoznék, szeretik megvetetni az illetékbélyeget.

Átfutás?
Általában ez egy 20 perces procedúra, amíg összeállítja a dokumentumot, azalatt ki tudsz szaladni postára illetékbélyeget venni, de meg lehet előre venni.

3. Családi állapot igazolás

Szükség lesz mindkettőtök részéről annak igazolására, hogy nem vagytok még házasok. Ez egy A4-es papír, a családi állapot igazolás, amit szépen lepecsételnek.

!!! FONTOS !!!
Leghamarabb az esküvő dátuma előtt 90 nappal kérjétek ki, különben nem lesz érvényes addigra!!


Hol?
Ha budapestiek vagytok, a legegyszerűbb a KEKKH Központi Hivatalában.

Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala
Cím: 1133 Budapest, Visegrádi utca 110–112.

Mi kell?
Személyi igazolvány és lakcímkártya. Nem kell személyesen ott lenni, ha a párod nem tud elmenni, akkor egy általános meghatalmazással eljárhatsz a nevében, annyi szükséges, hogy a lakcím, születési hely/idő, személyi igazolvány száma és az ügyleírás ("adatszolgáltatás, családi állapot igazolás kiállítása") szerepeljen benne.

Mennyi?
Itt is szükség lesz iratonként 3.000Ft-os illetékbélyegre, tehát összesen 6.000Ft lesz.

Átfutás?
A sor nagyságától függ, de elég gyorsan dolgoznak a KEKKH-ben. Nekem fél óra volt.

4. Okiratok fordítása görög nyelvre

Mindegyik iratot (kivéve a személyi igazolványok fénymásolatát) le kell fordítani görög nyelvre. Itt nagy a szigor, mivel CSAK ÉS KIZÁRÓLAG az OFFI által végzett hiteles fordításokat fogadják el.

Hol?

OFFI Központi Ügyfélszolgálat
1062 Budapest, Bajza u. 52.
Postacím: 1394 Budapest, Pf. 359
Telefon: +36 1 428 9600
E-mail: budapest@offi.hu

Mi kell?
Személyi igazolvány legyen nálad és előleggel készülj. Készpénzzel és kártyával is lehet fizetni, kb. a végső díj 50-60%-a az előleg, a mi esetünkben 30.000Ft.

Mennyi?
A mi esetünkben összesen 48.000Ft volt a hiteles fordítás görög nyelvre (2db születési anyakönyvi kivonat + 2db családi állapot igazolás).

Átfutás?
Számolhattok 10 munkanappal, sürgős esetben ez lemehet 5 munkanapra, de jóval drágább úgy.

5. Apostille felülhitelesítés

Ha a fordítás elkészült, akkor át kell mennetek vele a Külügyminisztériumba, ahol felülhitelesítik. Ezzel aláírják, hogy a kiállított dokumentumok valódiak és Görögországban is elfogadhatók.
Itt eredeti görögnyelvű Apostille hitelesítést adnak, azaz ezeket már nem kell külön lefordítani, hanem csak a lefordított iratokhoz lesz csatolva.

Hol?
Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) Konzuli és Állampolgársági Főosztályának Hitelesítési Részlegén
Cím: 1027 Budapest, Nagy Imre tér 4.
Telefon: +36 1 458-1000, 458-1682, 458-1634
E-mail: konz@mfa.gov.hu

Mi kell?
Személyi igazolvány és lakcímkártya. Itt lényegtelen, hogy ki viszi be, majd ki kell tölteni egy igénylési űrlapot a helyszínen az igénylő személy adataival.

Mennyi?
Iratonként 5.500Ft, azaz a négy iratra összesen 22.000Ft. CSAK KÉSZPÉNZT fogadnak el, úgyhogy így készüljetek és beadáskor kell fizetni.

Átfutás?
Dokumentumokat hétköznap 09:00 - 12:00 között tudtok leadni, majd 15:00 - 16:00 között felvenni. Legrosszabb esetben következő munkanapra elkészülnek.

6. Postázás a helyszínre

Biztosan van egy megbízottatok a helyszínen, aki intézi a papírmunkát, az Apostille-os felülhitelesítés után már postázhatjátok is neki.

A postázás kb. 1.500Ft és 6-7 munkanapot írnak a kézbesítésre.

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239467 Üzenet linkje2016-06-08 13:35:01  Válasz a #239456. hozzászólásra Előzmény #239456

Mezzos, gratulálok Nektek, remélem hozol majd esküvői fotókat, itt még nem nagyon találkoztam olyannal! icon_smile.gif

Jó kis ára van csak a papirozási résznek is úgy látom... icon_smile.gif

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239482 Üzenet linkje2016-06-08 16:45:59 

hát sajnos igen és lesz még egy fordított irány is icon_sad.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : -- Off topic --
<   1 2 3   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu