Hova utazzak?
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
Hozzászóló Üzenet
# 346
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Keltor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
117 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240850 Üzenet linkje2016-07-18 18:01:41 

Sziasztok!
Érdeklődés szintjén szeretném megkérdezni a véleményeteket. Idén sajnos nem jutunk el görög honba, pedig tavalyi kiruccanás óta mindig szeretnénk menni, amikor lehetne. De jövőre tehát 2017-ben biztos, hogy menni fogunk. Lehet csak szimpla nyaralás lesz, de lehet nászút lesz. Van pár kitétel, mivel nem csak mi mennénk, hanem valószínű család is jönne.A lényeg repülővel megyünk csak,mert a buszozásból ugymond elég volt.Ebben lenne szükségem a véleményetekre,tapasztalatotokra.
1. Ki merre menne repülővel?
2. Egyénileg szervezné vagy irodával menne? Ha egyénileg mikor kellene foglalni árajánlatot kérni a szállodától, apartmantól. Ha irodával melyikkel?
3. Mikor érdemes már foglalni?
4. Melyik repülőtársasággal érdemes menni?

Most hirtelen ennyi jut eszembe, de biztos lesz még kérdés, persze mindent lejegyzetelek, amit hasznos tanácsként ítélek meg.
Üdv

# 347
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Keltor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
117 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240858 Üzenet linkje2016-07-18 18:27:01 

A szerkesztőségnek nem tudom elküldeni sajnos az üzenetet,mivel nem engedi valamiért.
A problémám az hogy igy az adott helyszínekről nem fogok elég információt kapni mivel ebben a témában itt kevesen irnak,ott azokban ahova irtam viszont napi szinten.

# 348
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240863 Üzenet linkje2016-07-18 20:57:29 

Én mindenképpen az egyéni szervezés mellett vagyok, de ha ennyire nem vagy képben a saját szervezésben, akkor feltétlenül egy irodás megoldást keress. Főként ha sok emberért leszel felelős.
Ez persze lecsökkenti a lehetőségeket minden értelemben, de így is marad kréta, korfu, karpathos, rodosz és kefalónia. Én a mérete miatt nem Krétát mondanám, a többivel nem tudsz rosszul járni. icon_smile.gif Persze Krétával sem, tényleg csak a nagysága miatt mondom, hogy tán ne azt.

# 349
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#240873 Üzenet linkje2016-07-19 09:05:49  Válasz a #240850. hozzászólásra Előzmény #240850

Ha megírod milyen típusú nyaralásra gondoltál akkor tudunk érdemben is segíteni, hogy hova lenne érdemes. icon_smile.gif
Ha repülővel mennétek akkor mindenképpen egyénileg. Irodát csak akkor érdemes választani ha busszal mentek, és csak ketten vagytok.

# 350
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240877 Üzenet linkje2016-07-19 10:00:05 

Ha mennének jópáran, nekik emberi áron repjegyet szerezni egyszerre,azokat elvinni a szállóba tömegközlekedve, ismeretlen terepen? vagy autó(k?) bérlésével, esetleg taxival, taxikkal? mindezt úgy, hogy a kérdésein érződik, hogy egyelőre még, hát legalábbis nem annyira gyakorlott a magánszervezésben?
Ahha, tényleg jó tipp...

# 351
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#240880 Üzenet linkje2016-07-19 13:12:06  Válasz a #240877. hozzászólásra Előzmény #240877

Akkor inkább az a kérdés, hogy valaki beszél-e köztük angolul. Ha igen akkor semmi gond. Repülőjegy foglalás, nem egy agysebészet, mert csak értelem szerűen be kell írni az adatokat. (Jó árban találni jegyet, nah az már nehezebb, de az utazási iroda áránál olcsóban találni még az sem).
Aztán az adott helyen a reptérre kérni egy olyan autót ahol elférnek (egy nagy vagy több kicsit, és ezt se bonyolult a neten lefoglalni) ott felveszik, majd a nyaralás végén ott leteszik. Szállást meg már tényleg nagyon könnyű foglalni.

# 352
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240884 Üzenet linkje2016-07-19 14:54:36 

Azért mindezt tőled olvasni hallod.. az indexet teliszórtad az alapabbnál alapabbnál kérdéseiddel, melyeket mind még lehetett volna találni három percnél nem hosszabb guglizással, a kb. egy db saját repjegyvásárlásodnál - most még már nem agysebészet, no hiszen.

De amúgy meg nem az volt a kérdés, hogy meg lehet-e szervezni vagy sem, hanem az, hogy hogyan jön ki olcsóbban. Márpedig valamekkora rutin nélkül sok embernek olcsón megszervezni bizony kihívás - persze sikerülhet, de a valószínűsége azért kisebb lehet. Oké, értem, neked menne, csak élvezetből buszozgatsz irodával, szó sincs arról, hogy nem sikerül olcsón eljutni még észak-görögországba se.

# 353
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Keltor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
117 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240888 Üzenet linkje2016-07-19 16:06:09 

Mielőtt összekaptok.icon_smile.gif
Összesen 4 főről lenne szó,após-anyós és elvileg az ifjú páricon_smile.gif
Angolul alapszinten beszélek nem veszek el:) Megoldok mindent ha kell angolul is.
Irodáknál nekem a repjegyeknél az nem tetszik hogy ilyen díj olyan díj és amiatt drágább illetve Transzterre sokat kérnek el.Mig ahogy olvastam 4 embernek a transzfer díj pl Kefalonián kb 30.000 Ft,addig hivok egy nagyobb taxit és Lassiba (ami uticél lehetne) és az max 15.000 nem mindegy...
Szóval nekem főként ezzel a repjegy vásárlással volt gondom,mert nem napom el időben őket.
És a szállásokról még nem is beszélve,irodáknál ok megadott helyek vannak,Viszont pl bookingon összességében olcsóbb a szállás és nem főre hanem szobára vannak.
De nem tudom milyen oldalak vannak még foglaláshoz.
Várom ötleteket infokat!
Köszi

# 354
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240889 Üzenet linkje2016-07-19 17:37:59 

Repjegyet a légitársaságok oldalain, vagy közvetlen jaratra vagy átszállásos megoldással. Jellemzően Wizz Air, Ryanair és aegean airlines.
Mindegyiknek más és más a csomagpolitikája, legalább azt előre érdemes megnézni, mert drága a csomag feladása eléggé.
Jovo nyárra jegyek már aug. végétől, szeptembertől lesznek, ezt sem egyszerre jelentetik azonban meg.
Hasznos repjegykereso az azuon.com (ez fizetős) és az azair.hu.

Szállás: booking, airbnb, travelrepublic, alpharooms, venere, otel.com, hotel.com, travelpony, agoda, és van még sok. De Görögországban közvetlenül is érdemes keresni, a guglit használva, ott keresni az adott helyen.

Ha rákatt a nevemre, az ottani blogon olvashatsz viszonylag sok görög helyről és szigetről élménybeszámolót, praktikus dolgokkal is (szállás, repjegy ára, autóbérlés kitől és mennyiért, stb.). De persze mástól is találsz ilyesmiket, érdemes olvasgatni, ötleteket gyűjteni.

Én mindig örülök ha valaki a magánszervezésben felé kacsingat, úgyhogy kérdezz bátran. Mindazonáltal továbbra is fenntartom, hogy nem biztos, hogy akkor kell élesben elkezdeni, ha másokért is te felelsz, nem csak kettőtökért. Még ha valóban messze nem agysebészet ez, sőt.

# 355
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Keltor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
117 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240891 Üzenet linkje2016-07-19 18:02:28 

Köszönöm a gyors választ.
Majd kérdezek többet csak még most nem jut eszembe illetve nagyon sok van,de túlteng.
Mindig nézem ezeket az oldalakat kb. de sosem értettem hogyan találják meg mert én mindig lemaradok.

# 356
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240898 Üzenet linkje2016-07-19 20:27:55  Válasz a #240891. hozzászólásra Előzmény #240891

nincsenek titkok. fórumok követése és olvasgatása (nem ez, hanem a komolyabbak), utánaolvasás, megfelelő hírlevelekre feliratkozás, idő-ráfordítás.
# 357
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Keltor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
117 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240902 Üzenet linkje2016-07-19 21:55:47 

Nah ebben várom a tanácsaid,ötleteid.
Mert a szállásfoglalás még oké szerintem,booking itt-ott.
De a repülő...idén is abba "őrültem" bele és nem találtam.
Mik a jó árak...

# 358
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#240910 Üzenet linkje2016-07-20 08:24:33  Válasz a #240902. hozzászólásra Előzmény #240902

Az én szisztémám: most fogod magad, és a szóba jöhető célpontokra megnézed a low fare calendart (igen, a telet is beleértve). Abból látod, h kb. mi a legolcsóbb elérhető jegy adott légitársasággal adott útra. Ha fullra kötve vagy időpontra, ill. ha főszezonban mennél, akkor érdemes erre még valamennyit felülkalkulálni (ami belefér a költségvetésbe és neked megéri), mert nem biztos, h pont a neked jó dátumon lesz ilyen jegy. És utána napi szinten nézni az árakat (akár kétszer is), s amint neked megfelelő, foglalni. Időigényes, ez tény. icon_smile.gif
# 359
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#240918 Üzenet linkje2016-07-20 10:15:58  Válasz a #240884. hozzászólásra Előzmény #240884

Megragadtad a lényeget. Én is azt hittem még régebben, hogy sokkal nehezebb dolog repülőjegyet foglalni, de aztán rájöttem hogy egyszerű ,mint az egyszeregy és épp ezért javaslom másoknak is ,hogy csinálják önállóan. icon_smile.gif
Nem élvezetből buszozgatok (bár különösebb problémám nincs vele, tudok buszon aludni), de a buszos úttal egy árban nem találok én se repülőset, mert nekünk kell legalább egy feladott 20kg-os poggyász (így átszállás szinte kilőve) és vidékről is el kell jutni Pestig ami megint csak plusz, legalább egy tízes. De irodával még sosem repültem, erre írtam, hogy az irodás repülősnél lehet találni jobb árban és nem az irodás buszosnál. icon_wink.gif
Egyébként viszont örülök, hogy aztán csak segítettél a fórumtársnak is, hiszen pont te vagy az aki inkább az egyéni szerevezés mellett van, mint irodánál. icon_smile.gif Azt viszont nem értem miért írod, hogy ő felel a többiekért is akivel utazik, hisz nem a repülőt szeretné vezetni, ő csak szimplán utazni szeretne (gondolom én icon_biggrin.gif )

Nah de a lényeg a végére maradt. Tudnál mondani nekünk pár komolyabb fórumot ezekben a témákban amikkel pl. a hellasz.hu is foglalkozik? Mert már máskor is írtad, hogy vannak ennél komolyabb fórumok. icon_smile.gif

# 360
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#240919 Üzenet linkje2016-07-20 10:43:33  Idézet innen: #240918

MaciG írta:
a buszos úttal egy árban nem találok én se repülőset


Almát-almával, körtét-körtével. Egy átlagos buszos úttal árban max. egy last minute repülős lehet versenyben, last/first minute buszossal meg semmilyen repülős. Irodás repülőssel viszont bizony a jó időben leszervezett egyéni repülős nagyon is.

Mondok neked egy példát tavalyról: Santorini 2 főre, repjegy, egy feladott bőrönd, medencés hotel reggelivel, reptéri transzferrel, 8 nap 7 éj kb. 560 euró. Tény, hogy nem főszezonban, hanem októberben, de sztem te is látod a fórumokon, hogy sokan simán hasonló árakon hozzák főszezonban is (én nem szeretek akkor utazni).

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
<   1 2 3 ... 23 24 25 ... 31 32 33   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu