Skopelos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
Hozzászóló Üzenet
# 901
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239011 Üzenet linkje2016-05-25 09:24:08  Idézet innen: #238837

Szandra1992 írta:
Az nagyon jó,köszönöm! Skopelos városban van a szállásunk.. tudom,hogy nem kimondott pörgős,elsősorban nem is azért megyünk, de esténként egy kis kikapcsolódásban benne lennénk. A vízi sportoknál pontosan ezekre gondoltam. Egy helyet találtam az adriana beach-et,ahol van ilyesmire lehetőség, csak azt nem tudom kideríteni, hogy a szállodához tartozik-e vagy bárki szabadon igénybe veheti?! Ha esetleg valaki tud erről valamit,megköszönném az infót! icon_smile.gif


Hm...az Adrina beach Panormoson van. Ott töltöttük el a felét a nyaralásunknak. Van ott 2 hotel komplexum, vélhetően nekik van ilyesmijük. Mi nem vettük igénybe. De most jut eszembe. Azon a beach szakaszon, ahol mi nyaraltunk, volt kenubérlesi lehetőség.
Visszanéztem a fotóinkat, és meg is találtam. Sajnos a képeket nem tudtam ide feltenni. (a megszokott módszer valami miatt nem mükszik icon_sad.gif )

# 902
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kristi
Törzstag
Törzstag
845 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239025 Üzenet linkje2016-05-25 21:57:30 

MaciG köszi ez 50m3-is motor? Mindenképp számítok majd egy kis beszámolóra tőled icon_biggrin.gif ,látom Te is Aeolus-al mész.Nézegettem a google maps-on a "falut" hát nagyon nincs ott semmi,nem is értem miért ide foglalt szállást az iroda? icon_surprised.gif
# 903
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239032 Üzenet linkje2016-05-26 11:56:32  Idézet innen: #239025

Kristi írta:
MaciG köszi ez 50m3-is motor? Mindenképp számítok majd egy kis beszámolóra tőled icon_biggrin.gif ,látom Te is Aeolus-al mész.Nézegettem a google maps-on a "falut" hát nagyon nincs ott semmi,nem is értem miért ide foglalt szállást az iroda? icon_surprised.gif


Ezen csodálkozom én is, most is. Az vígasztaljon, hogy elérhető közelségben van majdnem minden, lévén elég kicsi a sziget. Busszal (ami elég drága) elérhető majdnem minden. Nyilván ez nem vígasztalja azt, aki gyalogosan helyhez ragadott. Báááár....jármű hiányában mi is Agnondasig buszoztunk, majd onnan gyalog mentünk ki a két (három) fás "helyszínre". icon_wink.gif Nem megoldhatatlan, csak fáradtságosabb.
A falu strandja kb. 2 zsebkendőnyi és kavicsos, cserébe nagyon hangulatos. Megpróbálok feltenni ismét képet.

# 904
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239041 Üzenet linkje2016-05-26 17:01:12  Idézet innen: #239025

Kristi írta:
MaciG Nézegettem a google maps-on a "falut" hát nagyon nincs ott semmi,nem is értem miért ide foglalt szállást az iroda? icon_surprised.gif


A) lehet, hogy ott talált megfelelő ár-érték arányú szállást
B) sokan vannak ám, akik szeretik a nyugalmat, és bőven megelégednek a csodás kis öböllel és az alap "felszereltséggel", nem vágynak koktélozni, bazározni, méterre aranyat venni, dodzsemezni esténként. Mellesleg tökéletes tömegközlekedésileg is.

# 905
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pocahontas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239044 Üzenet linkje2016-05-26 18:26:06 

A szigeten ahogy néztem rengeteg szép öböl van, a szállás pedig nyugodt helyen, ami engem nem zavar, sőt....autó bérlés ára A kategória, minimum 3 nap esetén 30 eu / nap, minimum egy hét esetén 24 eu/ nap ami azért elég baráti..( ennyiért még sehol sem béreltünk autót korábban) mellesleg a Vithostól 40 m a buszmegálló...és igazat megvallva remélem nem lesz tömegturista hely...de ki mit részesít előnyben...én már nagyon várom és vágjuk a centit icon_smile.gif
# 906
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kristi
Törzstag
Törzstag
845 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239076 Üzenet linkje2016-05-27 10:24:42 

Persze nem is kel, nagy nyüzsi,de azért egy két bolt+pékség ,ahol a reggelihez valót megveszi az ember az nem árt icon_biggrin.gif Illetve azért esténként én szeretek sétálni az adott üdülőhelyen más-más tavernában vacsorázni ,vásárolgatni. Itt ahogy látom erre nincs lehetőség .Viszont ha a motor/ autóbérlés nem horror áron van akkor nem gond mert úgyis folyamatosan mozgásban leszünk icon_biggrin.gif
# 907
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239077 Üzenet linkje2016-05-27 10:41:52 

Reggelihez valót fogsz kapni, ne aggódj. icon_smile.gif Ha meg mozgásban lesztek, főleg.
(Sokan sokszor az "autentikus" Görögországot keresik, éppen ezért szerintem kincs egy ilyen pici településen megszállni -irodák kínálatában ritka-, ahol nem fognak részegek randalírozni, nem ordít a strandon a Bailando, nincs angol reggeli meg rántott hús, és reggel ülhetsz a maroknyi emberrel a bolt előtt nyitásra várva a végtelen nyugalomban. icon_smile.gif )

# 908
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239080 Üzenet linkje2016-05-27 13:23:01  Válasz a #239025. hozzászólásra Előzmény #239025

Én is szívesebben szálltam volna meg a fővárosban, de nem igen volt választás. Egyénileg 2 főre, jóval drágább lett volna a szervezés az átszállások+komp miatt. Viszont ahogy néztem 7-8 km a főváros ami országúton 8az a rész még nem hegyes) max 15 perc, az meg kibírható esténként. icon_smile.gif
# 909
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pocahontas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239096 Üzenet linkje2016-05-27 19:52:49 

Lesz egy db szupermarket, a kisebbik féle de sztem jól felszerelt lesz, reggelire valót biztosan kapunk meg egy kis itókát icon_biggrin.gif A BUSZMEGÁLLÓ IS CSAK 40 MR, AZ AUTÓ BÉRLÉS SZTEM NAGYON BARÁTI ÁRON VAN..hát tuti nem egy Paralia vagy Nei Pori lesz, lesznek nyüzsgőbb helyek is és nyugodt öblök..szerintem mindenki megtalálja a magának valót...én idáig az ilyen kisebb, eldugottabb helyeken nyaraltam és ettem a legjobbat....az Agnondasban levő Korali tavernát is nagyon dícsérik...https://www.youtube.com/watch?v=pzk4Oqw0PpY Nem tudom ki mikor utazik, Maci te utánunk jössz, mi 3 hét múlva pontosan már épp teszteljük a helyi tavernát icon_smile.gif
# 910
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239111 Üzenet linkje2016-05-28 12:20:59 

Ha már nyugalom, akkor nekünk Panormos jobban bejött. icon_wink.gif Ott sincs kb. semmi a nyugin kívül, ám valamivel levegősebb, mint Agnondas. A busz ott is megáll. (konkrétan a szállásunk előtt) Az agnondasi szállást (ami most az Aeolus kínálatában van) én is néztem a neten akkor mikor 2013-ban Skopelosra készültünk. Végül a bookingon foglaltam az első 5 napunkra Skopelos városba a Rania hausba,
http://skopelosweb.gr/en/rooms/raniarooms
majd már mikor ott voltunk, ott kerestünk és találtuk a panormosi szállásunkat a többi 10 napra.
http://skopelosweb.gr/en/studios/panormostravel

# 911
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239115 Üzenet linkje2016-05-28 15:34:01 

MaciG, én mindíg csapvizet iszom Göröghonban (kivéve Thírát, ott sós volt a csapvíz, nem volt az apartmannak édes vizű víztárolója), Skopeloson is azt ittam. Gyorsan teszem hozzá, az én gyomrom nem kényes, szinte bármit bevesz zokszó nélkül icon_smile.gif Van ismerősöm, aki ha kimozdul otthonról, és nem a megszokott vizet issza a csapból 3 km-el arrébb, már zuborog a gyomra tőle...szóval ez egyedi, ki mit bír.

Skopelos gyönyörű sziget, és nagyon nyugodt. Amint kikötöttünk, már imádtam:)
Szépséges partok, növények hada, csend és nyugalom.

Kareoki bárat nem láttunk, de nem is kerestük, vizi sportokra sem emlékszem, hogy lett volna...
Autó bérlésben nem tudok segíteni, mi autóval mentünk, így meg sem néztük a lehetőségeket. Ahogyan a buszt sem.

# 912
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239171 Üzenet linkje2016-05-29 21:14:17 

Az Aeolus cseh oldalán azonban nem csak egyetlen szállás foglalható, hanem mindjárt négy!icon_smile.gif Az itthon is foglalható apartmanház, szintén busszal utazósan, a maradék három pedig repülős. Reptéri illeték és kerozin pótdíj nincs feltüntetve.icon_smile.gif Ezek szerint az iroda a cseh piacon arra számít, hogy meg tud tölteni turnusonként egy chartergépet és másik három, a szigeten másutt elhelyezkedő apartmanházat. Itthonról pedig nem...

Az igazán autentikus, sokszor infrastrukturálisan is fejletlenebb, nem éppen csilli-villi Görögországot nem mindenki tudja teljesen befogadni és elfogadni. Láttam már olyat, hogy valaki valamiért mindig fancsalizik a nyüzsisebb helyektől, a tömegturizmustól, de ki tudja miért, mégis szervezetten, charterrel indul útnak, majd az első hajszálrepedések cukormázon történő megjelenése, az első rendezetlenebb és elhanyagoltabb szeglet láttára máris megtörik a varázs. Ha valaki vállalja, hogy ő nem kedveli a eldugottabb, ingerszegényebb helyeket, mindenképp értékelendő. Még ha nehéz is néha elfogadni. icon_smile.gif Szerintem.icon_smile.gif

# 913
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239180 Üzenet linkje2016-05-30 10:09:29  Válasz a #239115. hozzászólásra Előzmény #239115

Értem. Ahol mondták hogy lehet inni pl. Parga, Thassos, ott én is ittam ,itthon se szoktam "palackos vizezni", de pl volt olyan hely ahol meg azt mondta az idegenvezető, hogy nem ajánlott inni, ezért kérdeztem. icon_smile.gif
# 914
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vreni
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239185 Üzenet linkje2016-05-30 11:01:15 

Szia MaciG!

A családdal mi is a június 26.-ai turnussal utazunk Szkopeloszra. Telefonszámod van a magyar hölgytől akiktől autót lehet bérelni?

Köszi

# 915
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csillag77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
106 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239381 Üzenet linkje2016-06-06 09:48:08 

Sziasztok!

Borzasztó problémával küzdünk, nem tudjuk eldönteni idén merre menjünk nyaralni. Autóval mennénk, július közepétől, 2 gyerekkel (4,6 év). Tavaly Kefalónián voltunk, nagyon szép volt, nyugis, fantasztikus sziget. Az utat egyhuzamban nyomtuk le, benne volt egy komplekésés is, úgyhogy tranzitszállás nélkül soha ilyen messzire!
Gyerekek miatt kb 1500 km a határ, tehát ami szóba jöhet, az Kefalónia (megint), Zakynthos, esetleg Skopelos. (Corfu, Lefkada, Parga, Thassos, Chalkidiki, Pelion nem rúghatnak labdába)
Aki nagy tapasztalatokkal bír, és régóta járja már autóval a környéket, esetleg mindhárom helyen volt már, tudna nekünk segíteni? Skopelos hátránya, hogy amint nézegettem igen drága a komp (pedig ez lenne a legközelebb), Kefalóniával az a probléma, hogy ott már voltunk, és az ember újat szeretne, Zakynthos pedig egy bulisziget, kisgyerekkel kifogni valami bulis fiatalokat, meg a zsúfolt strandokon szűkölködni nem a legjobb kikapcsolódás....teljesen tanácstalan vagyok, pedig már foglalni kellene szállást, mert itthon maradunk:)
Köszönöm a véleményeket!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
<   1 2 3 ... 60 61 62 ... 72 73 74   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu