Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 16426
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Aki

Aktív fórumos
Aktív fórumos
387 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239052 Üzenet linkje2016-05-26 20:07:50 

Tegnap jöttünk ismét Görögországba Horvátországon keresztül, mivel a Duna mentén élünk. Egyik határátkelőn sem volt semmi probléma, csak Udvarnál kellett kicsit többet várnunk a megszokottnál, a többi simán ment, pedig 10 órakor indultunk. Hat órakor értünk Evzonihoz és kicsit jobban figyeltünk mi történt azon az egy héten míg otthon voltunk. Simán, különösebb probléma nélkül beléptünk Göröghonba. Az Idumeni kereszteződésnél rendőrök vigyáztak, hogy az a kb. 50 fő migráns ne akadályozza a közlekedést. A határ közeli benzinkútnál növekedett a sátrak száma, illetve az a több éve befejezetlen több emeletes házat is elfoglalták a migránsok. Tovább haladva az EVO kútnál szerintem ugyanannyi sátor van,mint volt egy hete, de őket rendőrök vigyázzák és a közlekedést nem akadályozzák. Jó lenne tudni hova telepítik őket, de erről a helyiek és a média egyenlőre nem nyilatkozik.
Az autópálya díjak nem változtak. Itt a településen, Sztavros és környékén, migránst nem látni, szerintem mindenki nyugodtan jöhet.

# 16427
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Coores

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
32 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239054 Üzenet linkje2016-05-26 20:53:25 

Sziasztok! Egy pár éve olvastam az egyik fórumon, hogy a macedón határőrök kötözködtek mert az illető gépkocsiján sérülés volt. Sajnos két hete egy bamba buszos megnyomta a kocsim hátsó lökhárítóját, ami következtében egy öklömnyi horpadás történt. 3 hét van az indulásig Kefalóniára, de a biztosító akadékoskodik és nem akar fizetni, nagy valószínűséggel per lesz belőle. A kérdésem, aki volt már hasonló cipőben, hogy a "macik" mennyire nézik a sérülést a kocsikon?
Előre is köszi a válaszokat!

# 16428
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Triznyak

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1024 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239055 Üzenet linkje2016-05-26 21:02:45  Válasz a #239054. hozzászólásra Előzmény #239054

Az, hogy másnak szóltak, vagy sem, nem hinném, hogy vigasztalna, ha neked meg igen.
Nem lehet az ilyet előre megmondani.
Ha a kárfelvétel megtörtént, akkor akár meg is javíttathatod, 3 hét erre bőven elegendő.

# 16429
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Triznyak

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1024 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239056 Üzenet linkje2016-05-26 21:06:04  Válasz a #239048. hozzászólásra Előzmény #239048

5órával korábban már olvashattuk ezt ugyanitt......... icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
# 16430
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Coores

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
32 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239057 Üzenet linkje2016-05-26 21:23:44 

A kárfelvétel megtörtént, csak kifizetni nem akarnak. 50%-ba térítené miközben nem én voltam a hibás, ezért írtam, hogy valószínű perre viszem. Miért fizessek akár csak 1 forintot is, nemhogy 50%-ot plusz polírozást ha én vagyok a szenvedő fél?!
# 16431
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa

Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239060 Üzenet linkje2016-05-26 22:04:40  Idézet innen: #239054

coores írta:
Sziasztok! Egy pár éve olvastam az egyik fórumon, hogy a macedón határőrök kötözködtek mert az illető gépkocsiján sérülés volt. Sajnos két hete egy bamba buszos megnyomta a kocsim hátsó lökhárítóját, ami következtében egy öklömnyi horpadás történt. 3 hét van az indulásig Kefalóniára, de a biztosító akadékoskodik és nem akar fizetni, nagy valószínűséggel per lesz belőle. A kérdésem, aki volt már hasonló cipőben, hogy a "macik" mennyire nézik a sérülést a kocsikon?
Előre is köszi a válaszokat!


Kizártnak tartom hogy egy öklömnyi sérülésért bárki is beléd kötne...

# 16432
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Triznyak

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1024 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239064 Üzenet linkje2016-05-26 22:55:11  Válasz a #239057. hozzászólásra Előzmény #239057

Nem értelek. Ha 5évig pereskedsz, akkor 5évig nem csináltatod meg?
Ha megnyered a pert, majd kifizetik. Igen, addig meg kell előlegezni.
Ha meg bukod a pert, akkor nem mindegy?

Végülis a Te dolgod, nekem mindegy.

# 16433
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gtunde

Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239071 Üzenet linkje2016-05-27 08:25:31 

Ha hátul van észre sem veszik. Mi mindig a kis bódéban ülve találjuk őket soha nem nézték körbe az autokat. Jobban érdekli őket az hogy az auto biztositása érvényes e nálluk.
# 16434
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gtunde

Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239072 Üzenet linkje2016-05-27 08:42:47  Idézet innen: #239048

dtina írta:
Ezt olvastam ma az egyik internetes oldalon:

"Kedves Görögországba utazók!

Azokhoz is szólok, akik a média nyomására lemondani készülnek az idei nyaralásukat, illetve azokhoz is akik ezért félnek, hogy idén Görögország felé vegyék útjukat.

Engedjétek meg, hogy megosszam veletek a Görögországba utazásom tapasztalatait! Előttem már többen megìrták, én is nyomatékosítani szeretném!
2016. április 29-én indultunk Magyarorszàgról. Az otthoni médiának köszönhetően - hiába élek ott 13 éve tavasztól őszig - mi is kétségekkel vágtunk neki az 1510 kilóméternyi útnak Lefkadára! Mindegyik határon teljesen zökkenőmentesen jutottunk át! Készültem ennek a levélnek a megìràsára, ezért árgus szemekkel figyeltünk, hogy mi történik útközben. Sem a határon sem egyetlen benzinkúton nem találkoztunk menekültekkel, sem olyan - hozzájuk köthető - zavargással vagy fennakadással ami akadályozta volna a haladásunkat vagy akár félelemmel, rossz érzéssel töltött volna el minket. Mivel a görög nyelvet jól beszélem, a görög határ átlépésénél kérdeztem a határőrt a tapasztalatairól, aki mondta, hogy "állítólag" valahol sátorozik egy kisebb csoport a határtól több kilométerre. Ez pedig köszönő viszonyban nincs azzal, amivel folyamatosan "traktálnak" minket idehaza minden fórumon!!!
14 óra alatt sikerült abszolválni a távot.
Akiben csak egy picit is felmerült, hogy ezért hagynà ki az idei nyaralást az nagy hibát követ el! Kollégáimtól tudom, hogy sehol nincs probléma a nyaraló övezetekben! Ezt én is meg tudom erősìteni. A helyiek értetlenül néznek, amikor az otthoni mèdiahìrekről mesélek nekik. A Jón-tengeri szigeteken, ìgy Lefkádán sincs gond és jelentem: egyetlen egy menekültet sem láttunk a mai napig. Tehát egy hónap alatt SENKIT!!!
Ehelyett mit látunk?
A sziget körbejárásakor duplájára szélesedett Porto Katsiki strandot és egyéb gyönyörű dolgokat, amik csak Titeket várnak, hogy felejthetetlenné tegyék az idei nyaralásotokat! Itt egy csokor belőlük:
Kérlek osszátok meg, hogy mindenki lássa, és higgye el, hogy a belföldi turizmus legalább annyira fontos Magyarországon, mint - éppen ezért - a rémhírkeltés a külföldre utazók közt
icon_smile.gif

Köszönöm, Paja"


Ő az Apollon travel Lefkadai idegen vezetője . Lehet hogy tényleg úgy van ahogy irta, de kis hátsó szándék is lehet a dologban mivel a földrengés miatt is megcsappant az érdeklődés Lefkada iránt. Nem hiszem, hogy 14 óra alatt lenyomott 15oo km-t, vagy talán a határátkelőknél és fizetőkapuknál még csak le sem lassitott? És persze emberi szükségleteit is menet közben végezte. Egy idegenvezetőnek/ ut.irodának érdeke, hogy az emberek bátran elinduljanak. Inkább olyanok tapasztalatait tartom hitelesnek akik hozzám hasonlóan "csak" utasok.

# 16435
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa

Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239073 Üzenet linkje2016-05-27 08:54:00  Válasz a #239072. hozzászólásra Előzmény #239072

Gtunde írta:
Ő az Apollon travel Lefkadai idegen vezetője . Lehet hogy tényleg úgy van ahogy irta, de kis hátsó szándék is lehet a dologban mivel a földrengés miatt is megcsappant az érdeklődés Lefkada iránt. Nem hiszem, hogy 14 óra alatt lenyomott 15oo km-t, vagy talán a határátkelőknél és fizetőkapuknál még csak le sem lassitott? És persze emberi szükségleteit is menet közben végezte. Egy idegenvezetőnek/ ut.irodának érdeke, hogy az emberek bátran elinduljanak. Inkább olyanok tapasztalatait tartom hitelesnek akik hozzám hasonlóan "csak" utasok.


Simán leér tavasszal 14 óra alatt nincs forgalom, lehet haladni.. Tavasszal ősszel én Korfura Igoumenitsáig Budapestről 12 órán belül ott vagyok... Igoumenitsa Lefkada meg nincs 2 óra távolságra.... Én sem állok meg sehol, max a határokon meg egyszer tankolni...

# 16436
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos

Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239074 Üzenet linkje2016-05-27 09:10:25 

gondolom a 12 óra nem a sebességhatáron/alatt van végigautózva icon_biggrin.gif mennyi traffi szokott lenni és mennyire szoktak elbújni? Ha jól néztem, fix traffi csak Belgrádon belül van.
# 16437
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa

Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239075 Üzenet linkje2016-05-27 09:39:11  Idézet innen: #239074

mezzos írta:
gondolom a 12 óra nem a sebességhatáron/alatt van végigautózva icon_biggrin.gif mennyi traffi szokott lenni és mennyire szoktak elbújni? Ha jól néztem, fix traffi csak Belgrádon belül van.


Szerbia Macedónia pályán 140-150 , görög rész meg 160 felett .De csak tavasszal ősszel, nyáron nem lehet ilyen gyorsan haladni. forgalom sok rendőr stb icon_smile.gif 20 év alatt egyszer fizettem gyorshajtásért 20 eurót, de többször kaptak el, csak sikerült fizetés nélkül megúsznom icon_smile.gif A gyorshajtáson kívül mindent szabályt betartok de nem tehetek róla szeretek gyorsan menni icon_smile.gif

# 16438
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Balazsh

Aktív fórumos
Aktív fórumos
465 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239078 Üzenet linkje2016-05-27 12:29:31 

Nem akarok a ki mennyi idő alatt ér le kérdésbe beszállni, de ha szigorúan a matematikát vesszük és a sebességhatárokat betartja az ember, akkor is leérhet 15 óra alatt.

1500 km, amiből durván 250 km nem autópálya.
Ha a 250 km-t 70 km/órás átlagsebességgel számolom, akkor az 3 óra 35 perc. A 70-et reálisnak tartom, mert azért annyira nem sok a lakott terület.
A maradék 1250 km 120 km/órás átlagsebességgel számolva, 10 óra 25 perc.
Tehát marad 1 óra, ami 13 kapura, 2 határra, 1 tankolásra elég is lehet.
Ha 125-ös átlagot megy valaki az autópályán, akkor rögtön nyer 25 percet.

Megjegyzem, nekem még sosem sikerült ezt megcsinálni.
Nekünk a Bp-Gr. határ 950 km-e június utolsó hétvégéjén 11-12 óra között szokott általában sikerülni. De volt már egyszer 13 óra is.
Lefkada város nekünk 2012-ben, 17 óra volt, és nem 1500, csak 1375 km.

# 16439
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa

Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239079 Üzenet linkje2016-05-27 12:54:54  Válasz a #239078. hozzászólásra Előzmény #239078

Nyáron nem is lehet leérni ilyen hamar... Tavasszal üresek az utak a fizetőkapuknál sem áll senki, a határon is csak mi vagyunk...... Volt nekem is Igoumenitsa 18 óra...
# 16440
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Koronás

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
36 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239082 Üzenet linkje2016-05-27 15:31:18 

Ne kezdjük már , hogy ki mennyi idő alatt ér Görögországba. Annyira gyerekes !!!!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 1095 1096 1097 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu