Karpathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 2146
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Viizo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
212 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238910 Üzenet linkje2016-05-20 13:08:32 

tavaly is kb. így indultak a charterek, vagy talán egy órával korábban. Az első este ugyan elúszik, de az utolsó nap teljes, még du. 4-5-ig is bőven lehet strandolni icon_smile.gif

Egyébként a gond mindig a 7 napos turnusok rövidségével van, a 10-12 éjszakás történetre igazán ráállhatnának a magyar irodák is, ha vki nem egyénileg oldja meg. Más országokban teljesen jól működnek a hosszabb utak, csak itthon vmiért ez lett a sztenderd az egyszerűsége - és nyilván sajnos az ára - okán. icon_confused.gif

# 2147
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238914 Üzenet linkje2016-05-21 00:03:47 

Egy kis adalék az egyéni megoldásos utazáshoz:

Az Aegean Pelagos komptársaság mellett, áprilistól hetente egy alkalommal a Blue Star Ferries társaság Blue Star 2 hajója is közlekedik Karpathosra a következő útvonalon: Piraeus-Santorini-Kos-Rhodes-Karpathos. Az economy, special economy, illetve super economy kategóriájú jegyek ára Pireusz és a sziget között 63 €, 50,50 € és 20 €. Rodoszról pedig irányonként 21 €/fő. (Az Anek esetében 21, illetve 19 €.)

Menetrend és online foglalás: Link

Kompok, árak és menetrendek: Link

Arra az esetre, ha valaki mégsem szeretné kipróbálni az örökkévalósággal felérő hajózást Pireuszból: Rodosz itthonról, közvetlenül is elérhető. Pillanatnyilag a Wizz Airnél például 07.04-07.14 időpontra 29.175 Ft /fő a retúr repjegy DC tagsággal, azonban feladott poggyász nélkül.

Valamint az Astra Airlines idén hetente kétszer repül Thessalonikiből Karpathosra július közepétől szeptember elejéig. Sajnos az irányonként 30,30 €/fős promóciós jegyek, amelyek tartalmazták a fejenként 7 kg-s kézi és 15 kg-s feladott poggyász díját is, már nem foglalhatók. Remélhetőleg jövőre is repüli az Astra ezt az útvonalat, és lehet majd élni a lehetőséggel. A menetrend február végén jelent meg.

Astra Airlines: Link

Budapestről Szalonikibe pedig szintén a Wizz Air repül közvetlenül.

# 2148
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238929 Üzenet linkje2016-05-22 11:47:47  Válasz a #238914. hozzászólásra Előzmény #238914

hello
Erdekes epp tegnap este irtam ki magamnak ezt a menetrendet -Rodosig icon_smile.gif)
Mar mentem ezzel a hajoval, ez a leggyorsabb jarat -nekem -

Viszont elajultam a WizzAir arajanlatan, amit ide beirtal :
beirtam ----- https://wizzair.com/hu-HU/Select - - - -be beirtam egy honapra az igenyemet , de aki ezen a "menetrenden " kiismeri magat született Magyarnak kell lennie icon_smile.gif)

Mentem volna Juni 12 körül, egesz Juli vegeig.
Sem indulasi idöt ( Orat ) nem ir, se tovabblepni nem lehet, kapcsolatfelvetelt -emilben-sem lattam, pedig Ft 20,990.- ert !!! a hülyenek is megerne lerepülni......
Azon is csodalkoztam barmi idöpontot beirtam mindig volt jarat .
Nem hiszek ezeknek ! Pedig le-mennek , ennyi penzert naponta icon_smile.gif))

# 2149
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238937 Üzenet linkje2016-05-22 16:29:50 

Pedig elég hülyebiztos az oldal. Jún.17-től van a rodoszi járat, péntekenként és hétfőnként. És gyönyörűen látszanak és foglalhatók is a járatok az oldalon. Próbálkozzon még, összejön az. icon_smile.gif
# 2150
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239007 Üzenet linkje2016-05-24 23:15:42  Válasz a #238929. hozzászólásra Előzmény #238929

Hello!icon_smile.gif

A Pireuszból induló komp menetideje embert próbáló. Szerintem.icon_smile.gif De nézhetjük akár onnan is, hogy pl. 1978-ban a Pireusz és Folegandros közötti hajókázás 40 órán át is tarthatott. Itt írják: Link

A példaként említett 29 ezer forintos jegy sajnos csak a 07.04-07.15. időpontokra érvényes. Több időpontra van jegy 38.980, illetve 41.980 Ft-ért; a poggyász díját nem tartalmazza ez az összeg.

Bolondosbiztos az oldal, ahogy mondják… Még én is elevickéltem ott valahogyan. icon_wink.gif icon_smile.gif

# 2151
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tib
Aktív fórumos
Aktív fórumos
77 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239113 Üzenet linkje2016-05-28 13:08:44  Válasz a #238910. hozzászólásra Előzmény #238910

A 14 napos az a megoldás erre-(szerintem)-mi is így megyünk.Ha 7 napra mész szinte még ki sem csomagoltál már csomagolhatsz is vissza.Tudom hogy itt anyagi megfontolások is komoly szerepet játszanak,de fajlagosan a két hét olcsóbb még akkor is ha több költőpénzzel kell kalkulálni. (a repjegy+illeték ára 14 napra oszlik el nem 7-re)
Annak idején a buszos korszakban(pl:30-óra Korfura+barátságos balkáni határátmenetek)
megfogadtuk hogy ha nem tudjuk kifizetni a repülő árát akkor inkább nem megyünk.
Mostanság hasonló elhatározás kezd a hosszú évek után érlelődni bennünk:ha nem tudjuk kifizetni a két hetet akkor inkább el sem indulunk.Nyilván ez az én álláspontom,amúgy
mindenki azt csinál amit akar.Jó nyaralást mindenkinek!(minden nappal egyre közelebb)
Üdv:Tib!

# 2152
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Plesigabor
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239240 Üzenet linkje2016-06-01 10:08:11 

Sziasztok. Júni 23-30.-áig megy valaki Karpathosra? Szeretnénk kocsit bérelni, kíváncsi vagyok lenne-e valaki aki betársulna hozzánk.
# 2153
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239345 Üzenet linkje2016-06-04 23:44:57  Válasz a #239113. hozzászólásra Előzmény #239113

Tib,

Amit írsz a gazdaságosságról, nem biztos, hogy mindig helytálló. Mivel az irodák a 8 és 11-12 napos utakat gyakorlatilag nonstop akciózzák, így az is előfordulhat időpont és szállás függvényében, hogy az 1 hetes út lesz valamivel olcsóbb, a számítási módszered szerint is. A 2 hetes utakat csak katalógusáron lehet foglalni, amihez még hozzáadódnak a sokszor említett járulékos díjak, és máris 220 felett kerül közelbe a távol; főszezonban, a legolcsóbb szállások esetében is.icon_smile.gif Ez pedig valóban nem mindenki számára opció. Az irodás ajánlatok esetében, valószínű, hogy egy akciós 12 napos úttal járunk a legjobban, ha csak az 1 napra eső költséget nézzük.

Viszont többen, több helyen leírták már, hogy a leggazdaságosabb utazási mód az egyéni utazás. A hiányos nyelvtudás érthető, hogy akadályoz ebben. Viszont, ha valakinek nincs ezzel gondja, és nem riad el attól, hogy önállónak kell lenni, át kell szállni valahol, vagy komppal kell utazni, nos, jelentős összeget tud megtakarítani. Ebben az esetben nincs reptéri illeték, kerozin pótdíj, többhetes repjegy felár, külön fizetendő légkondi, sőt jóval több úti cél és szálláslehetőség közül választhatunk. Másrészt tényleg mindenki azt csinál, amit akar… icon_wink.gif icon_smile.gif

# 2154
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239348 Üzenet linkje2016-06-04 23:53:53 

Lehet, hogy már nem jelent újdonságot az alábbi oldal, de mégis közzétenném: információmorzsák Karpathosról (is). Az oldal nagyon informatív, elsősorban kulturális témákban hord össze tücsköt-bogarat. Ha esetleg felvillanyoznának sokakat itt ezek a dolgok…icon_smile.gif

Íme: Link

Karpathos mellett a Kikládokról és más dodekán szigetekről is lehet itt informálódni.

# 2155
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tib
Aktív fórumos
Aktív fórumos
77 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239372 Üzenet linkje2016-06-06 08:43:44  Válasz a #239348. hozzászólásra Előzmény #239348

Hát...mint jeleztem is,ez az én véleményem- nem muszáj egyetérteni velem.
De nekünk,úgy tűnik, ez vált be.
Mindenkinek jó nyaralást!(Minden nappal egyre közelebb)
Üdv:Tib!

# 2156
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csilla90
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239428 Üzenet linkje2016-06-07 18:51:40 

Kedves Karpathos Rajongók! Idáig csendes megfigyelő voltam az oldalon, rengeteg hasznos információt gyűjtöttem a fórumról és az oldalról a nyaralásainkhoz icon_smile.gif 2012 óta vagyunk a párommal Görögország szerelmesei. Egy olyan kérdésem lenne, hogy augusztus végén, szeptember elején mennyi esély van elcsípni egy last minute utat Lefkosba vagy Pigadiaba? Egyszerű apartman szállásra gondoltunk, önellátással. Sajnos a munkánk miatt nem tudunk sokkal előre foglalni, de idáig úgy néz ki, talán augusztus végére összejöhet egy hét, reméljük...Mivel csak egy hétre tudunk menni, a saját szervezés kiesik,mert az átszállásokkal sajnos időt veszítenénk. Bocsi a laikus kérdésért, de idáig mindig mi szerveztük az utazásainkat, ezért nem vagyok jártas az utazási irodák szokásaiban icon_smile.gif Ez a nyaralás lenne a nászutunk icon_smile.gifA válaszokat és a segítséget előre is köszönöm! icon_smile.gif Szép nyarat! icon_smile.gif
# 2157
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239434 Üzenet linkje2016-06-07 21:25:07  Válasz a #239428. hozzászólásra Előzmény #239428

A média káros hatásai (értsd: ne menjetek Görögországba, mert nem biztonságos), és amiatt, hogy már 4 iroda utaztat oda, szerintem elég nagy az esély. De mivel ez találgatás, legyen B tervetek is! (És akkor se dőljetek a kardotokba, ha Ammopiba vagy Arkassába marad út, kicsi a sziget, még helyi busszal is rengeteg minden kivitelezhető, kocsival meg főleg.)
# 2158
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csilla90
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239443 Üzenet linkje2016-06-08 08:46:54  Válasz a #239434. hozzászólásra Előzmény #239434

Kedves Pontikos! Köszönöm a választ! Igen, sajnos a média eléggé eltúlozza és elferdíti a dolgokat,de mi ennek nem ülünk fel. Természetesen nem dőlünk kardba, ha más településre sikerül utazást foglalnunk icon_smile.gif Reméljük minél hamarabb tisztázódik, hogy mikor tudunk szabira menni, és sikerül elcsípni egy karpathosi utat icon_smile.gif Persze a B verzió mindenképp van, Kelet-Kréta icon_smile.gif
# 2159
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239446 Üzenet linkje2016-06-08 08:59:07  Válasz a #239443. hozzászólásra Előzmény #239443

Karpathos és Kelet-Kréta közül szerintem tuti bejön egy jó last minute! icon_smile.gif
# 2160
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
UrsoAmante
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239455 Üzenet linkje2016-06-08 10:29:14 

Tavaly ilyenkor határoztam el a karpathoszi utat. Kb. az árak megegyeznek. Most Last Minutban láttam tegnap 39.900-ért utat ami a hozadékkal durván 80.000 Forint. Szeptemberre terveztem és úgy kalkuláltam, hogy ugyanilyen árak lesznek. 10 nappal az indulás előtt foglaltam az utolsó két helyet, tehát eléggé szerencsénk volt mert kezd nagyon felkapott lenni a sziget. 10.000-el volt drágább a Last út de megérte nem a legutolsó pillanatra tartogatni. Valóban kell a B terv is:) Kiegészítésképp Pontikos írására, hogy 4 utazásszervező iroda rendelkezik szállással, viszont utazási irodák tömegesen veszik át az utakat. Ezért szinte mindegyiknek van ajánlata és nem biztos, hogy raknak rá plusz költséget is. Idén amit foglaltam az nem is Magyar iroda de vidéki kis Toursnál is lazán le tudtam rendezni mindet felár nélkül.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 143 144 145 ... 161 162 163   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu