Tolo
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 7966
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238717 Üzenet linkje2016-05-13 21:01:14 

Lulu ha jol emlékszek kis szappant és wc papírt is adnak.A katalogusban közölt képek a valoságot ábrázolják. Mi tavaly voltunk a Thetisben. Az idén sajnos több hetekre akartunk foglalni ide de nem sikerült ezért módosítani kellett a terveinken. 2 hét mulva ilyekor a Grand Tours buszán fogunk ülni utazva Toloba az Eleana apartmanba. Ha 10 nap után haza érünk másnap a szüleimet viszem ki a Hősök terére és mennek a Thetisbe 3 hétre. Az apartman olyan mint minden görög szálláshely. A felszereltségnél olyan eltérés van nem csak a 2 részes rezsó van itt hanem sütő is található alatta. Ebből a szempontbol felszereltebb. A fürdő tágas ahogy maga a szoba is. Tenger távolsága kb 70 méter és az erkélyről oldalt nézve rálátni a tengerre. Amugy teljesen a központba van az apartman. Ha a következő években sikerül foglalni mindenképen a Thetis vagy az Elektra szállo jöhet szoba. Az idei lesz az 5-ik toloi látogatás . A tenger és a part is homokos nnagyon lassan mélyül és a nyaralohelyre nem jellemző a nagy hullámzás.

u.i: A fürdőlepedők és a lepedőket nem vihetitek ki a strandra.

# 7967
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238721 Üzenet linkje2016-05-14 07:43:56 

Belinkelem megint a panorámaképet Toloról, aki még nem járt ott, jó lehet nézegetni, hogy mi merre van. Tudjátok nagyitani, illetve alul a kis sávban már van pár jelölt kép, amire ha rámentek, rögtön odaugrik (köztük a Thetis is), de rá fogtok jönni. icon_smile.gif
Szuper dolog. icon_smile.gif
http://gigapan.com/gigapans/98811

# 7968
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lulu
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
35 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238729 Üzenet linkje2016-05-14 17:59:38 

Szia Unic!

Köszönöm szépen, hogy ilyen részletesen leírtad az apartmant! Ha tényleg olyan, mint a képeken, akkor minden rendben lesz.
Tavaly Sartiban voltunk, ott nem kaptunk törülközőt, azért érdeklődtem, itt mi a helyzet. 2009-ben voltunk Toloban (vagy Tolon - tényleg, hogy kell írni?) a Vassalosban (ami ma Oazis apartman azt hiszem), és már nem emlékszem mi volt a helyzet. Hú, neked már nagyon jó, közeli az utazás időpontja!

# 7969
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lulu
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
35 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238730 Üzenet linkje2016-05-14 18:04:11  Válasz a #238721. hozzászólásra Előzmény #238721

Köszi Messinia, tényleg jópofa. Én a google maps-et szoktam nézegetni, vele végig lehet "sétálni" a főutcán.
# 7970
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238737 Üzenet linkje2016-05-14 21:29:55  Idézet innen: #238730

Lulu írta:
Köszi Messinia, tényleg jópofa. Én a google maps-et szoktam nézegetni, vele végig lehet "sétálni" a főutcán.


Igen, valóban jó dolog, sok mindent meg lehet nézni ezen a panorámaképen, hogy hol helyezkedik el. Anno, mikor Öregtáncos felrakta, nagyon rákaptunk, jelölgettük szorgalmasan rajta a helyeket, hasznos volt a toloi út előtt mindenkinek.

A Thetis valóban nagyon jó apartman, nagyon jó helyen a központban. A kirándulási lehetőségekről nem is beszélve...

(Ja, szerintem mindkettő helyes, a Toloban és a Tolon is, ennek elég bonyolult szabályai vannak még a magyar településneveknél is, sokszor inkább hagyományon és berögződésen alapul. Toloban - én ezt mondanám, pusztán csak azért,mert inkább a szigeteken használatos szerintem az -n rag. És tök jó, hogy valakiben ez felmerül, a sok "megyünk Görögbe" kifejezés után jó ilyen dilemmát olvasni... icon_smile.gif És bocsánat az offért. icon_smile.gif

# 7971
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lulu
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
35 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238838 Üzenet linkje2016-05-18 14:09:59  Válasz a #238737. hozzászólásra Előzmény #238737

Lehet, hogy off, de úgy vélem, nem igen zavarunk itt vele senkit, nem pörög úgy a fórum, mint régebben (sajnos).
Ismeritek a toloi BBQ hajókirándulást? Vajon mennyire jó program? Tavaly Sartiban részt vettünk a Kalóztanyás, hasonló kiránduláson, és számomra (de mondhatom, az egész család számára is) felejthetetlen élmény volt. Na jó, a hajóról én nem ugráltam be a vízbe, csak szépen lemásztam, de 10-20 méter mélység felett, a kristálytiszta vízben úszkálni tényleg egy életre szóló élmény, legalább is nekünk. Jaj, erről jut eszembe, akartam már írni Messinia neked, mi már tavaly is beszélgettünk, nem itt, hanem egy másik oldal fórumán a nyaralásról, a görög helyzetről icon_smile.gif

# 7972
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238841 Üzenet linkje2016-05-18 16:10:44  Válasz a #238838. hozzászólásra Előzmény #238838

Szia Lulu, akkor kicsi a világ. icon_smile.gif Irj nyugodtan. icon_smile.gif

Nekünk is tervben van még egy toloi út - legalábbis peloponnészoszi, mert sok mindent nem láttam, vannak még felfedezetlen romok. icon_smile.gif

A BBQ-t nem tudom milyen, de a Hydra-Spetses hajókirándulásra mindenképp érdemes elmenni, Hydra egy kis csodasziget, egyedi hangulattal. (ráadásul én ott vásároltam be ezüstökből, egy öreg bácsi ékszerboltjában, alkudtunk jó sokat, nagyon olcsó lett a vége icon_smile.gif )
Mi autóval voltunk Toloban, egyedül fedeztük fel a környéket, csak erre a Hydra-s útra mentünk fakultativval.
Egy biztos: unatkozni nem fogtok, rengeteg a látnivaló. icon_smile.gif

# 7973
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borzi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239125 Üzenet linkje2016-05-29 07:38:31 

Sziasztok kérdezném ,hogy Tolon lassan mélyül a tenger? Fontos volna mert holnap be kell fizetnem az utat és el kell döntenem, hogy Sidari vagy Tolo június 4-i turnussal mennék. Köszönöm
# 7974
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239127 Üzenet linkje2016-05-29 08:00:16  Válasz a #239125. hozzászólásra Előzmény #239125

Lassan mélyül, gyerekkel is ideális. (mi főleg a nagy strandra jártunk, de szerintem a többi szakaszon is ilyen)
Menjetek nyugodtan. icon_smile.gif

# 7975
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borzi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239129 Üzenet linkje2016-05-29 08:37:35 

Nagyon szépen köszönöm
# 7976
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239130 Üzenet linkje2016-05-29 09:12:07 

Szia Borzi!
Nidriben egy házban laktunk,kislánnyal voltunk.Mi lett a Thassossal? Ott a Pontios nagyon jó.
Tolo Apollonos lenne? Én nem választanám Korfut.Toloba az Elektrában voltunk,pár km Nafplio nagyon szép város,és a Hydra fakultatív is szuper Ági vagy Ritával.Egyébként a Grandos i.vezetők is ők,a Culture Travel.és a Grandos szállások is jók/főleg a Stella,Dimitra/,de én mint Apollonos inkább őket választanám.Náluk a Yanna is jó ház,bár max.az Elektrában maradt szállásuk,ahol jó a reggeli,napi felsöprés van,a tulaja egy a Thetisével,ahol medencehasználat van.Tolon lassan mélyül,tiszta a víz,Tsivras jó gyrosos,1 főutcája van a Sekeri jó hosszú utca.Korfu számomra más,ridegebb.Mi 2 hét múlva Paraliára,majd aug.Kefalónia Lassi megyünk.

# 7977
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borzi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239134 Üzenet linkje2016-05-29 10:30:49 

Szia! Thassosal az lett, hogy nem szeretnék felárat fizetni úgy nagyon sok. Meg Szegedi indulásos jöhetne szóba és az már úgy nekem macerás. Nekem a Grandos a jó, mert az első 4 turnusba nem kell felárat fizetni,ha vállalom a társítást, de az is lehet ,hogy már senkit nem raknak mellém, most mennék június 4-én.Kefalónia gyönyörű én tavaly voltam jól teszitek,hogy oda mentek. Figyelj Tolon muszály napágyat bérelni vagy van hely a homokfövenyen a törölközőnek is? Mert úgy láttam Tolo partja elég keskeny.Köszi Üdvözlet
# 7978
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borzi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239141 Üzenet linkje2016-05-29 12:33:40 

Sziasztok! Valaki megtudja nekem mondani, hogy milyen messze van a városi nagystrand a Dimitra apartmantól Grand és hogy van e elég hely Tolon napozni törölközön, ha nem akarok ágyat bérelni? Mert elég keskenynek láttam Tolo partját vagy nem mindenhol? Köszönöm szépen
# 7979
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239143 Üzenet linkje2016-05-29 13:34:59  Válasz a #239141. hozzászólásra Előzmény #239141

Borzi, ahogy nézem, kb 10 perc lehet gyalog a nagy strand a Dimitrától (plusz-minusz 5 icon_smile.gif), nincsen messze. Valóban Tolo parszakasza elég keskeny azokon a részeken, ahol közvetlen vizpartiak a szállások, de a nagy strand a falu szélén van, ahol vannak kirakva ernyők, de leteheted a törölköződet is az ernyős rész után.

Itt az oldalon, kicsit fentebb belinkeltem egy panorámaképet, amin meg tudod nézni, hol van a Dimitra, és szerintem a strandot is.

# 7980
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borzi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239146 Üzenet linkje2016-05-29 13:52:31 

Köszönöm szépen
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 531 532 533 ... 536 537 538   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu