Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 16441
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dtina

Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239086 Üzenet linkje2016-05-27 17:30:18 

Gtunde, ezt csak bemásoltam a görög fórumról, szerintem nagy az igazságalapja, mindenki azt gondol, amit akar. Mi biztos megyünk.
Tavaly is mentünk, pedig akkor még újdonságként hatott a migráns helyzet. Mielőtt indultunk, akkora nagy csindradratta volt, hogy ne induljunk a migráns helyzet miatt, milyenek, mit tesznek, stb., stb. Na amikor odaértünk a görög-mac. határra, mindazt, amit a magyar tévé közvetített, megláthattuk, hogy semmi nem igaz belőle. Az elrettentés megy ezerrel. Amúgy vannak görög barátaink is, akik ugyanúgy nyilatkoznak, mint az Apollon idegenvezetője. Nincs gond a határnál.
Az meg, hogy ki mennyi idő alatt ér el görögbe, megint nem számít. A kollégám Békéscsabáról Paralia-ra 18 óra alatt ért le autóval (kb 1100 km). Borzasztó hosszú idő! De leért, ez a lényeg. Mi este szoktunk indulni, régen a gyerek miatt, mert végig aludta legalább az út felét, most meg azért is, mert akkor alig van forgalom, lehet haladni.
Busszal még soha nem mentünk, csakis autóval.

# 16442
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gtunde

Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239088 Üzenet linkje2016-05-27 17:57:09 

Egy szóval sem mondtam, hogy nem igaz, sőt remélem is hogy valóban zavartalan a közlekedés, mivel mi is befizettük az idei nyaralást. Mi is saját autoval járunk. Csak annyit szerettem volna mondani, hogy hitelesebnek tartom azok beszámolóit akiknek nem érdekük mást mondani. Sajnos nincs tul jo véleményem az emlitett idegen vezetőve,2 éve voltunk 2 hetet lefkadán. Nem szereti az egyéni utazókat mert nem nála fizettük be a fakultativokat. a hajokirándulásokat is inkább a kikötőben a kapitánynál szinte fele annyiért. És nem oda jártunk enni ahova ő küldi a jónépet.. Na mindegy is, én várom azok tapasztalatait akik előttem utaznak, igy a tiedet is.
# 16443
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Robcsi03

Aktív fórumos
Aktív fórumos
160 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239089 Üzenet linkje2016-05-27 18:02:36 

Most mi ez a szóbeszéd arról, hogy a határon kipakoltatják a hűttőtáskát és elveszik a húst? A facebook ezzel a marhasággal van tele. Megint kitalál valaki valamilyen baromságot és felfordul az internet???
# 16444
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa

Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239091 Üzenet linkje2016-05-27 18:27:25  Idézet innen: #239089

robcsi03 írta:
Most mi ez a szóbeszéd arról, hogy a határon kipakoltatják a hűttőtáskát és elveszik a húst? A facebook ezzel a marhasággal van tele. Megint kitalál valaki valamilyen baromságot és felfordul az internet???


Miért kell húst vinni Görögországba ,ott nem lehet venni ?

# 16445
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Robcsi03

Aktív fórumos
Aktív fórumos
160 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239094 Üzenet linkje2016-05-27 18:51:41 

Ki mondta hogy viszek? Csak egy kérdés volt
# 16446
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa

Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239095 Üzenet linkje2016-05-27 19:03:25  Idézet innen: #239094

robcsi03 írta:
Ki mondta hogy viszek? Csak egy kérdés volt


Te írtad hogy elveszik a határon.. Nem azt írtam hogy TE viszed icon_smile.gif

# 16447
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Robcsi03

Aktív fórumos
Aktív fórumos
160 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239102 Üzenet linkje2016-05-27 20:49:50 

Jóvanna icon_smile.gif
# 16448
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos

Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239112 Üzenet linkje2016-05-28 12:55:08 

Hehe...2013-ban mikor először mentünk autóval Görögországba, az itt olvasottak alapján mi is bekalkuláltuk, hogyha délután indulunk, éjszaka jobban haladunk, és másnap reggelre ott is vagyunk. (Parga) Ahhha...aztán rá kellett jönnünk, hogy hajnal 2-kor még bőven Szerbiában voltunk, (betartottunk minden sebességcsökkentő táblát) és nem igazán megy az éjszakai vezetés, ezért megálltunk egy benzinkút parkolójában (egy török merci mellett, amiben kisbabával aludtak) és reggel 6-7 óráig ott próbáltunk regenerálódni. Mejd ezt követően az evzoni határt átlépve köcsög Andika (a GPS) ellenkező irányba vitt fel minket az autópályára. Nem szaporítom a szót, az indulástól számított 25 óra múlva szállt ránk a második éjszaka, és akkor még 50 km-re voltunk a céltól. Viszont hullafáradtak voltunk, ezért inkább szállást kerestünk és aludtunk (Igoumenitsában) De ez senkit ne riasszon el, mi voltunk nagyon tapasztalatlanok. icon_biggrin.gif
Idén újra megpróbáljuk. icon_wink.gif

# 16449
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62

Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239114 Üzenet linkje2016-05-28 14:28:33  :)

mindenkivel lehet hogy eltéved.Hiába a legjobb felkészülés ha egy olyan helyre megyünk ahol sose jártunk.Most Kefalonián is beleszaladtam eszembe se volt hogy szerkesszem a gpst hagytam hogy vigyen igy jol bele ismentemegy zsák utcába utána vissza megint egy ut be egy faluba ami nagyon egirányositva volt és hiába tudtam hogy merre is kéne ott behajtani tilos volt pont hogy egyirányu.a neten utolag megnéztem és ugy egyszerü volt.igy ujra vissza és másik ut . és még irhatnák pár olyat ami olyan nem igazán jó ötlet volt.de a vége mikor megérkeztünk nagyon jo volt. Sokszor nem ugy van egy ilyen hosszu ut ahogy eltervezzük.a fáradság se ugy jön ki mindig .Vagy a forgalom, időjárás.Általában kényelmessen szoktunk végig jönni és oda érünk a célhoz.
# 16450
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Raksaildi

Aktív fórumos
Aktív fórumos
95 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239120 Üzenet linkje2016-05-28 21:33:36 

Nekünk a csúcsidő 2014 Thassos-Röszke 12 óra. De volt, hogy Sartira 18 óra volt, mert annyit sz-tunk a határokon. Még a Korfui hazaút sem volt rossz, reggel 7-kor indultunk és éjfél után itthon voltunk. Dehát ez változó, sok tényező befolyásolja. Mi reggel 6 körül indulunk most is ahogy szoktunk, 1 éj pihenő É-Görögben, majd reggel irány tovább.
# 16451
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68

Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239137 Üzenet linkje2016-05-29 11:53:44  Válasz a #239089. hozzászólásra Előzmény #239089

Idézet:
Most mi ez a szóbeszéd arról, hogy a határon kipakoltatják a hűttőtáskát és elveszik a húst?


A konkrét szóbeszédet nem halottam, nem is vagyok a Fecebookon, de mi ebben a meglepő?

Csak egy kis idézet, igaz, hogy a Magyarországra történő beutazásról, de az általános tudtommal:

Idézet:
Egyes termékek Európai Unióba, illetve harmadik országba történő
kivitelére, behozatalára vonatkozó speciális szabályok
Élelmiszer
Általánosságban elmondható, hogy harmadik országból (nem EU tagországból)
Magyarországra történő visszautazásunk során ne hozzunk magunkkal nyers húst, hentesárut,
hústartalmú élelmiszert, tej- és tejtartalmú terméket (könnyen romlandó élelmiszer), mivel
ezek behozatala csak a vonatkozó szigorú szabályok és állatorvosi ellenőrzések betartásával
engedélyezett.
Kiutazáskor – utazás idejére összekészített élelmiszercsomagban – szintén nem ajánlatos
magunkkal vinni ezen termékeket, mivel azok harmadik országba történő bevitele általában
tilos, illetve szigorú feltételekhez kötött (az egyes országok erre vonatkozó szabályairól az
illetékes magyarországi diplomáciai képviseletek tudnak felvilágosítást adni.
Bármikor lehetnek továbbá olyan termékek, melyek – az utóbbi időkben előfordult
különböző, állatok által terjesztett betegségek terjedésének megakadályozása érdekében –
ideiglenesen úgynevezett beviteli/ kiviteli tiltó listára kerülnek.
Érdemes tehát az utazás előtt az aktuális szabályokról érdeklődni.
Amennyiben nem uniós állampolgár harmadik országból érkezik Magyarországra, úgy ő is –
országoktól függően – csak a vonatkozó szigorú szabályok és állatorvosi ellenőrzések
betartásával hozhatja be a fentiekben részletezett könnyen romlandó élelmiszereket.


Ez a szabály! Egy dolog, hogy ezt eddig nem ellenőrizték, ahogy sok mást sem egyik határon sem, de ez nem jelenti azt, hogy nem is ellenőrizhetik, és ha megteszik, akkor ők a rosszak! Görögországba drága a benzin, a cigi, biztosan sokan visznek belőle nagyobb mennyiséget a megengedettnél, mivel Macedóniában jóval olcsóbb. Ha egyszer eszükbe jut, és elkezdik ellenőrizni, akkor lehet meglepődni, és felháborodni!
Gyakorlatilag aki nyers húst akar bevinni, az megszegi a szabályokat, azaz megpróbál átcsempészni valamit. Arról nem is beszélve, hogy 10-15-20 órás utazás után csak akkor marad ehető a hús, ha egy igen jó, és útközben nem nyitogatott hűtőtáskában jó sokat viszel fagyasztva, és még akkor is kérdés, hogy befér-e az apartman fagyasztójába.
Az az indok sem áll meg, hogy uniós országból viszed uniósba ( hacsak nem Románián és Bulgárián keresztül mész ), mert közben van két nem uniós, ahova egyébként be sem viheted engedély nélkül, de gyanítom, hogy amúgy sem tudnád bizonyítani az eredetét.

# 16452
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos

Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239139 Üzenet linkje2016-05-29 12:27:09 

a szabály az egy dolog, de mi értelme nyers húst vinni egy sokórás útra, még ha az egész rokonságot kéne etetni két hétig és kinn 10x-es áron lenne, akkor még megérteném, de így.. icon_biggrin.gif
# 16453
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68

Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239173 Üzenet linkje2016-05-29 21:36:44  Válasz a #239139. hozzászólásra Előzmény #239139

Az az értelme, hogy lényegesen olcsóbb itthon, nagyobb a választék, mindez fokozottan igaz a kisebb települések supermarketjeire. Azt meg is értem, ha valaki ezen akar spórolni, hát spóroljon. Más több kanna benzint visz, átmászik az elválasztón a vámmentesbe, vagy a Macedóniában vásárol több csík cigit, előre lefőzi a heti kaját. Huszonévvel ezelőtt én is örültem, hogy össze bírtam szedni az útra és a szállásra valót, kajára már nem sok maradt, vittem, amit tudtam. DE! Ha tudatosan megszegi valaki a szabályokat ne legyen már megsértődve, ha megbüntetik vagy elkobozzák a cuccot.
Ettől függetlenül nehezen hiszem, hogy a görögök csomagtartót nyittatnának! Igaz, hogy nem írta az olvtárs, hogy melyik országról van szó állítólag...
Valószínűleg nem a turistákat piszkálták, még nem sokan mehettek szerintem.

# 16454
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csillag77

Aktív fórumos
Aktív fórumos
106 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239191 Üzenet linkje2016-05-30 14:06:56 

Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül, hogy a szokásos tömeg mikor indul el Törökország irányába, július 16-17, vagy 23-24?

# 16455
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Renault

Aktív fórumos
Aktív fórumos
426 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239223 Üzenet linkje2016-05-31 20:06:27 

Sziasztok

Nem tudja valaki Szabadkánál elkészült már az elkerülő út a határtól a pályáig?

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 1096 1097 1098 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu