Utazás gyerekekkel
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 691
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Larik
Aktív fórumos
Aktív fórumos
168 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239138 Üzenet linkje2016-05-29 12:07:28  Válasz a #239131. hozzászólásra

Mondjuk nem 24 órában van telepelus szag, mert ő már csak egyszer k*kil icon_smile.gif Inkább attól tartok, ha netalán pont akkor történik a baleset amikor nincs a közelben pihenő és a buszon kell azt a bizonyos peluscserét megoldani. A normál peluscsere az szagtalan. icon_smile.gif Na meg amúgy nem csak a pelusdolog miatt, hanem úgy általában érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata ilyenkorú gyerekkel buszos út kapcsán. amúgy teljesen egyetértek veled, én sem érezném magam jól, ha másoknak kellemetlenséget okoznánk.
# 692
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lulu
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
35 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239140 Üzenet linkje2016-05-29 12:31:04  Válasz a #239138. hozzászólásra Előzmény #239138

Szia! Tapasztalatom nincs ilyen kicsi gyerek buszos utazásával kapcsolatban, az enyém 4 éves volt, amikor először mentünk vele, a nővére akkor 6. Sőt, úgy sem buszoztunk még, hogy az útitársak között lett volna pici. Az első, ami ezzel kapcsolatban felmerült bennem, hogy én úgy tudom, buszba is kell gyerekülést használni, jól tudom? Aztán vajon hogy bírja majd a kicsi, ha 3-4 óráig egy helyben kell ülnie, és ezt kb 20 órán keresztül? Nem lesz nyűgös, és ezzel nem zavarná az utastársakat?
Én az enyémeket ebben a korban nem vittem, nem vittem volna így.

# 693
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239144 Üzenet linkje2016-05-29 13:50:34  Válasz a #239138. hozzászólásra Előzmény #239138

Larik, hidd el, hogy a pelus szagánál (bármi legyen is benne) cifrább dolgokat is érezni egy ilyen buszos út során. icon_smile.gif

Ha autóval mennétek akkor is ki kellene birnia az utazás gyötrelmeit, maximum ott többször meg tudtok állni ha gond van, de ülnie ugyanúgy sokat kellene.
Én is azt mondom, mint Rollo, hogy nem ti lesztek az elsők akik ilyen korú gyerekkel indulnak nyaralni. Itt az egymás iránti tolerancia a fontos, nektek is oda kell figyelni, de az utastársaknak is nyugtázniuk kell, hogy igen, gyerek van a buszon, ezzel jár.

Én a kislányomat nem merném buszos útra vinni (mondjuk a páromat sem icon_smile.gif ), idén azért megyünk közelebbi helyre, mert nem tudom, hogy fogja viselni, iszonyú energiái vannak. icon_smile.gif

# 694
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vikso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
482 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239149 Üzenet linkje2016-05-29 14:40:39 

Nagyon sokat, sőt rendszerint busszal utazom, és van eset, hogy idős aki kiakasztja a buszvezetőt, és az utasokat. Vagy a fiatal felnőtt aki a sörözik, wc-re jár, remek hely aki a közelben ül.icon_smile.gif Ilyen pici gyerekkel nem vállalnám. A gyerek, az útitársak, és a buszvezető miatt főleg nem. A legkevesebb a pelenka csere.
Annak aki 2 hétre, vagy 3 hétre utazik annak belefér egy kis zűrős út, de van aki egy hétre megy, annak nem mindegy. Senki nem neheztel a babára, legfeljebb a szülőre. Kívánom, hogy nagyobb korban nagyon sok utazásban vegyen részt a most még baba korú.

# 695
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239158 Üzenet linkje2016-05-29 16:56:22  Válasz a #239144. hozzászólásra Előzmény #239144

félreértetted amit írtam, én a repülős kérdéshez szóltam hozzá, nem a buszoshoz. Busszal egy még nem szobatiszta kisemberrel elindulni szerintem merészség, és abban se vagyok biztos, hogy teljesen fair.

A repcsi az más, összehasonlíthatatlanul rövidebb, van pelenkázási lehetőség, a személyzet is jobban ismeri ezt a helyzetet, mint a buszsofőrök...teljesen más kávéház a kettő.

# 696
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239168 Üzenet linkje2016-05-29 20:58:36 

Kedves Klári, lehet, hogy egy kis ideig még érdemes lenne elhalasztanotok ezt a buszos utazást! Sőt, azt gondolom, hogy nagyobb csemetékkel is az autós, vagy repülős utazás lenne az igazán „gyerek és családbarát ” utazási mód számotokra (is).

Más. Egyik kedvenc mesém: egy utaskísérő hölgy valamelyik Olympic Air járaton, az út során következetesen így szólította meg a gépen utazókat: „Ladies and gentlemen... and dear children!” icon_smile.gif Ők akkor és ott nem fancsaliztak a gyerekekre.icon_smile.gif
(Legtöbb kisgyerekes szülő éppen eléggé kellemetlenül érzi magát a fentiekben említett szituációkban, és úgy általában repülés közben, míg sok más utas vígan tesz-vesz és szaladgál fel és alá; lehet, hogy köztük a méltatlankodók is. Társas úton rég voltam; abból nem vagyok naprakész.icon_smile.gif)

Szállások esetében pedig szerencsére már gondolnak a csak felnőtt társaságot előnyben részesítőkre.

Hát, vannak gyerekeket szerető és nem szerető lelkek; és vannak a jövő generációját mindenben támogató, illetve gyermekeik jövőjét totálisan felélő társadalmak is. Ja, és ma van, volt gyermeknap…

# 697
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239172 Üzenet linkje2016-05-29 21:15:10  Válasz a #239158. hozzászólásra Előzmény #239158

Bocs Rollo, elnéztem. icon_smile.gif

Mint mondtam, én nem indulnék el a saját kislányommal, mert tudom, hogy milyen, és ő nem birna ennyit egy helyben ülni, úgy hogy korlátozva van, és meg van szabva, hogy mit lehet és mit nem. De én magam sem buszoznék, egyszerűen igy vagyok programozva, sajnos nem vagyok túl toleráns sok mindennel szemben, igy mi mindig autózunk. (a repcsitől rettenetesen félek icon_smile.gif )

De biztosan vannak bátrak, akik bevállalják, akár ilyen pici gyerekkel is - az más kérdés, hogy működik ez egy buszos társaságban.

# 698
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Luna982
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242150 Üzenet linkje2016-09-28 12:30:27 

Sziasztok! Tudnátok ajánlani egy szuper helyet Görögországban ahova érdemes 3,5 éves gyerekkel nyaralni menni (jövőre, július vége, augusztus eleje körül)?
Fontos szempontok: Ne fújjon erősen a szél, homokos, lassan mélyülő, tiszta tengerpart. Nem lenne rossz ha autóval minél hamarabb megközelíthető lenne, esetleg távolabbi pont repülővel.

# 699
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vikso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
482 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242154 Üzenet linkje2016-09-28 13:38:05  Válasz a #242150. hozzászólásra Előzmény #242150

Igen, én ajánlanám Thassos szigetén Skala Potamiat. Évek óta oda járok, rendszerint szeptemberben. Az a tapasztalatom, hogy a szállásadók rátértek a családi nyaralásra. Most ott is játszóteret alakitottak ki ahol eddig elképzelni sem tudtam. Nekünk a szomszédainkban is voltak kicsi és még kisebb gyerekek. Nem mondom esténként volt egy kis hiszti, de senkit nem zavart, legfeljebb reggel tovább aludtunk icon_biggrin.gif Autós turista a nagy többség.
# 700
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vikso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
482 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242155 Üzenet linkje2016-09-28 13:41:50  Válasz a #242154. hozzászólásra Előzmény #242154

Ja, és finom homokos a part, lassan mélyülő a tenger, szeles idő nem jellemző.
# 701
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242156 Üzenet linkje2016-09-28 13:59:34  Válasz a #242150. hozzászólásra Előzmény #242150

Luna, valóban Thassos jó választás lehet, viszonylag közel van, a Golden beach egyes részei kifejezetten gyerekbarátak, nagyon lassan mélyül és emiatt jó meleg is, valamint homokos.
Mi 11 hónapos babával voltunk, és már ő is nagyon élvezte. icon_smile.gif

# 702
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Luna982
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242181 Üzenet linkje2016-10-03 07:53:11 

Thassoson nem fúj nagyon a szél? Tavaly voltunk Bulgáriában augusztusban, borzasztóan szenvedtünk a szeles tengerparton a 1,5 éves gyerekkel. Ezért akarok most nagyon körültekintő lenni a választásnál icon_smile.gif
# 703
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242182 Üzenet linkje2016-10-03 08:32:27  Válasz a #242181. hozzászólásra Előzmény #242181

Nem fúj, illetve csak úgy normálisan. icon_smile.gif Mi végig strandoltunk, háromszor voltunk már, és egyszer sem éreztük, hogy nagyon fújna a szél, pedig sokszor még hullámok is vannak a strandokon.
# 704
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Larik
Aktív fórumos
Aktív fórumos
168 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242183 Üzenet linkje2016-10-03 09:48:17  Válasz a #242150. hozzászólásra Előzmény #242150

Szia!
Én is Thassost ajánlanám. Nekünk az a legkedvesebb helyünk. Már 4 x voltunk. Mentünk busszal is, de az idén autóval két gyerkőccel. A nagyobbik 7 éves, a kicsi pedig akkor volt 22 hónapos. Nyíregyházáról indultunk, az út kicsit hosszú volt, de a gyerkőcök jól bírták nagyon. A hely pedig megéri az utazást. Tényleg a legideálisabb gyerekkel. FAntasztikus a part, főleg a központi részén Skala Potamiásnak, olyan lassan mélyülő és a víz pedig langyos. Mi ki sem bírtuk rángatni a gyerekeket. Nagyon kicsit hullámzik csak, de mivel sekély a víz, ezt nem is nagyon érzékeled. Mi jövőre is oda szeretnénk menni. icon_smile.gif Bármilyen kérdésed van, szivesen válaszolok, ha tudok! icon_smile.gif

# 705
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ettika
Aktív fórumos
Aktív fórumos
467 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243076 Üzenet linkje2017-02-20 13:31:26 

Sziasztok, idén 1,5 éves gyerkőccel vágunk neki az útnak. Ilyen picivel még nem voltunk eddig. Így minden tapasztalatot, tanácsot szívesen vennék. Autóval megyünk, ott megoldunk mindent. De azért kicsit parázok.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 ... 46 47 48 49 50   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu