Platamonas
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 856
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bereniek
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230365 Üzenet linkje2015-06-15 13:13:37 

Ha jól tudom, egy gumikerekes kisvonattal lehet a 2 település között közlekedni. Árakat ld. itt: http://www.polizostours.gr/train.php
A 2 település kb. 3/4-1 óra járásra van egymástól (3-4 km). http://www.wanderreitkarte.de/ (A térkép bal alsó sarkában a mérce).
Az autóbérlésről nincs infóm, remélem arra is kapsz választ.

# 857
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kyra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
736 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230589 Üzenet linkje2015-06-18 21:17:34 

Szia Bereniek!

Köszönöm szépen a segítséget!

# 858
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bereniek
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231377 Üzenet linkje2015-06-29 16:46:55  Válasz a #230589. hozzászólásra Előzmény #230589

A legolcsóbb lehetőség, ha Anett férjét megkéritek, hogy vigyen át kisbusszal (3 euróért megteszi oda-vissza, ha összejön egy busznyi ember).
# 859
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ujutas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
40 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239597 Üzenet linkje2016-06-12 07:46:07 

üdvözlök minden fórumozót!
erről a topikról nem monhatjuk hogy súrün látogatott!
Na sebaj, ezt választottam,13-22,-ig busszal, apollon travel, elöszezonban még nem utaztunk, végig olvastam a bejegyzéseket, nem rossz hely ez, a tenger 21-22 fok ilyenkor, megnéztem az accuw-t remélem úgy lesz a hétre 1 esös napot jelez, a többi napos: induláskor 27 fok, hétvégére 31-33-34 fokig is felmelegszik a levegö,
itthonról mindig kétségekkel indulok, jó lesz-e? de ez hamar eloszlik már az induláskor, ezért szeretjük a buszos utazást,minden kényelmetlenségével,valahogy itt közvetlenebbek az emberek, mint a repülös utakon... mindenkinek jó nyaralást kivánok

# 860
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ave46
Aktív fórumos
Aktív fórumos
148 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239600 Üzenet linkje2016-06-12 08:34:00  Válasz a #239597. hozzászólásra Előzmény #239597

Szia Ujutas,

mi a "szomszéd faluba" (Nei Pori) megyünk 27-től szintén Apollonnal. Tervezünk egy látogatást Platamonasba is, szivesen olvsnék rövid beszámolót, ha van kedved. Van-e valami, amiért érdemes átmenni (a váron kívül), vagy kb. ugyanaz, mint a többi nyaralótelep. Jó időt Nektek, érezzétek jól Magatokat !

# 861
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ujutas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
40 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239622 Üzenet linkje2016-06-12 15:13:58 

szia Ave-46!
mi meg tervezzük a sétát nei poriba, imádunk a part mentén hosszan sétálni órák hosszat... itt megtehetjük,
22 én szerdán érkezünk, majd megirom a tapasztalataimat. köszönöm a jó kivánságodat mi jól akarjuk érezni magunkat és ezért igy is lesz.

# 862
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kalamata
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239710 Üzenet linkje2016-06-15 17:37:30 

Sziasztok . icon_smile.gif

Valaki meg tudná mondani, hogy mennyi idő kb át sétálni a tenger parton Nei Poriba?

Köszi a válaszokat.

Julius 11. től jön valaki Apollon Travellel?? Platamon Athína apartmanban lesz a szállásunk.

Üdv Mindenkinek!! icon_biggrin.gif

# 863
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Landkrisz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239713 Üzenet linkje2016-06-15 18:29:31 

Szia kalamata!
Mi Anettéktől,a Xanti háztól sétáltunk át az út mentén kb 30-40 perc alatt.Igaz kényelmes tempóban,néha fényképezgetve.Vissza nagy melegben húzósabb az út. icon_smile.gif

# 864
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kalamata
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239782 Üzenet linkje2016-06-18 18:06:20  Válasz a #239713. hozzászólásra Előzmény #239713

Köszönöm szépen a választ. icon_smile.gif Biztosan, gyalog is át megyünk majd icon_smile.gif
# 865
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kalamata
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239783 Üzenet linkje2016-06-18 18:10:19  Válasz a #230340. hozzászólásra Előzmény #230340

Szia
3-4 km kb. Nei Pori Platamonas közötti idő.
Gyalog kb 40-50 perc, de van kis vonat ami átvisz 3 euroért. Ha jól értesültem icon_biggrin.gif

Jó nyaralást!

# 866
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ujutas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
40 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240082 Üzenet linkje2016-06-26 20:52:22 

sziasztok !
nos hát voltunk itt is, platamonas egy kis falu egy föutcával és abból nyiló kis zegzugos mellék utcácskákkal,tele egymást érö éttermek, kv-zók ,bárokkal, boltokkal,a tengerpart nem összefüggö, sok kis sziklákkal-sziklafalakkal körbevett félkörives köves ill vegyesen köves-homokos mini fekete partokkal,öblöcskékkel, tagolt,nekem nem nyerte el a tetszésem, a tenger vizének "tisztasága "hát volt hogy a felszinén látható szennyvizben uszkáltunk, amely habos volt, és zsiros szennyfoltok a viz tetején ,persze igyekeztünk kifelé amilyen gyorsan csak tudtunk,persze tudjuk hogy a szennyviz a tengerbe megy de valahogy eddig még nem láttam egyszer sem rossz érzés volt mert "göröbe" elsösorban a tenger miatt megyünk 25-26-án - a hétvégén pünkösdöltek a görögök eszméletlen sokan összegyültek a kis föutcácskán megállt a közlekedés, csak korzósztak fel s alá nagyon élvezetes volt látni az éttermek tele, volt élözenés, volt discos az nagyon tetszett igen elegáns volt /marina/bulis hely.egy csodás bombázó cicamica volt a beinvitáló az üzlet elött... és tetszett hogy igen sok fiatal van itt , reggel mikor 7 körül kimentem, hát szeméthegyek minden felé.a halászhajóról lehet friss halakat, rákot venni, eladó minden amit az éjjel fog olcsóbban megveheted, mert van olyan ami a halasnál 7-9-13-euro töle 3 euróért vettem egy kiló számomra ismeretlen halat ami fogyasztásakor kiderült igen izletes volt egyébként a boltosok éttermek is tölük veszik, láttam reggel. óriási nagy szatyrokkal be a kocsiba és felvásárolják... a kikötö a város közepe,ott van a templom és a hátsó tere a görög gyerekek kedvelt jatszó tere, ha elhaladsz a templom elött egészen az út végéig ott egy larissza nevü nagy üzlet na ott tovább haladva az az út vezet nei porira.egyszer átsétáltunk,a viz gyönyörü tiszta átlátszó igazi terger "filing"amit szeretek érezni az illatokat átérezni ahogyan simogat a viz...jajj már mennék is vissza.beleszerettem .már ezt meglátva nem csodálkoztam hogy a busz kiürült mikor nei poriba értünk...péntek volt piacoztunk ,paradicsom 1 eu-barack 1,5-2, eu, cseresznye 3 eu italok palackozva stb vannak ruhák cipök papucsok lakástextil. szóval minden. nei poriban rengeteg utazási iroda van van lehetöség befizetni fakultativra ottani irodában mert 15 euró a METEORA amit az anett -apollon trav .38-körül ad...skiathos tura hajoval reggel hatkor indul este nyolcig étel nincs benne azt vinnünk kell.szóval jövöre NEI PORI és ha görögöset is akarok látni akkor átsétálás platamonasba...
az idö jó volt gyorsan melegedett a levegö és a tenger vize is,mikor junius 14 - én 23 fok volt már 3 nap mulva 24-25 fokosra is melegedett a vizfelszin.mindent egybevetve nekünk mindig jó szeretjük.visszamegyünk.

# 867
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ujutas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
40 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240083 Üzenet linkje2016-06-26 20:54:55 

elirtam a dátumot 18-19 én volt pünkosd hétvége...
# 868
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ujutas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
40 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240084 Üzenet linkje2016-06-26 21:56:56 

az apartmanról pár szó:
athina: nagy csalódás egy motorszerelö mühely fölött ahonnan a benzingöz szaga árad be böven mikor járatják a motorokat utcai teraszos szobák 3 db, -10-11-12-es-az összes többi 7-8-9 es egy zárt udvarra nézö terasszal,ahol háztetöket és körbe vett tüzfalat nézheted. reggeli kv-d ivása közben.és az ott lakó görög család kiteregetett ruháit a tengeri levegöhöz köze sincs,szinte bent ragad a meleg ömlik a szúnyog risztó nélkül senki se induljon el, a konyhában egy lábos, egy serpenyö annyi pohár tányér ahány fös a szoba van elszivó de nem minden szobában müködik , vannak még szobák de azt hiszem azt már nem az magyar utazási iroda bérli . a smilie közvetlen szomszédságában ,ennek az apartmannak az aljában van egy jó kis bolt ahol ha jösz fel a partról, be s vásárolhatsz minden kapható,mi dinnyét 0.32 eu/kg 0,85 kenyeret, vizet nem kell venni iható a csapviz .

# 869
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kalamata
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240228 Üzenet linkje2016-06-30 19:16:54 

Szia.
De kár, hogy nem előbb írtad. Mi is az Athína apartmanba megyünk kisgyerekkel. icon_sad.gif most nagyon csalódott vagyok. Hétfőn telefonálok az irodába. Nem mondták az irodába, hogy motor szerelő műhely működik felháborító. A baj, az , hogy egy hét van az indulásig le sem tudom mondani, de lehet viszek orvosi igazolást én nem fogok ilyen pocsék helyre menni. Amit a tengerről írtál icon_sad.gif kiábrándító nagyon icon_sad.gif
Kíváncsi leszek mit szólnak az irodában icon_razz.gif

# 870
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anya
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
39 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240232 Üzenet linkje2016-06-30 22:22:23 

kedves kalamata!
nem akartam senkit riogatni, csak leirtam a tapasztalatomat, mert az athináról csak egy oldalról készitett fotó van ,és a szoba belsöröl, nem véletlen.
én a mondó vagyok az irodában szóljatok hogy utcára nézö teraszosat szeretnétek, mert ha bezár a mühely azért ott mégis jobb mint a zárt udvari,vagy mikor megérkezetek a mindig "fáradt" idegenvezetö dórával beszéljetek. megpróbálok feltenni pár fotót az apartmanról
a vizröl annyit hogy sajnos a dagály mindig hoz szemetet tengeri füveket magával,csak itt nem tud olyan gyorsan tisztulni a vizpartot taglaló sziklás köves faltól.valószinü akkor is ez volt mikor ott voltunk.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 57 58 59   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu