Thassos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 5521
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Black90
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240932 Üzenet linkje2016-07-20 14:03:48 

Köszi! Egyéb tapasztalatok? Vki?
# 5522
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#240945 Üzenet linkje2016-07-20 19:42:41 

Lefkadához képest tök sima, a sziget szélén, az aszfaltúton. Ha átkelsz a szigeten az más, az terepjárós.
# 5523
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fazika
Aktív fórumos
Aktív fórumos
398 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#240947 Üzenet linkje2016-07-20 19:50:23  Idézet innen: #240927

Black90 írta:
Köszönöm a linket!
Milyen tapasztalatok vannak az utakról a szigeten? Konkrétan az érdekelne, hogy mennyire lehet rajtuk biztonságosan közlekedni?
icon_biggrin.gif


Nagyon jó minőségűek az utak. Kicsit csúszósnak mondanám. Úgy tudom, h márványport kevernek az aszfalthoz, de nem értek a technológiához. A szigetet körbekerülő út keleti oldala szerpentines, a nyugati nem. Theologos felé is nagyon jó út vezet és most már Kastróba is (nemrég még földúton lehetett megközelíteni). Szóval a városokba vezető út saját megítélésünk szerint jó minőségű. A sziget belsejébe vezető földutakra dzsip javasolot!!! A 3 thassosi nyaralásunk alkalmával béreltünk járműveket. Első 2 alkalommal roogókat, harmadjára autót a Seedy-nél (ha jól emlékszem) Sk. Potamiában. 200 eu. körül volt 7 napra minden biztosítással együtt.

# 5524
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Black90
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241361 Üzenet linkje2016-08-03 09:30:58 

Köszöntem a válaszokat!
Nagyon úgy néz ki, hogy 2hét Thassos lesz idén. Közületek volt, már valaki augusztus közepén Thassoson? Kicsit tartok attól, hogy hering buli lesz.... Autót csak max 3 napra fogunk bérelni, egy-két fakultatív, tehát a többi napot Skalaban, a helyi strandon töltenénk, és eléggé félünk attól, hogy "menekülni" kell majd a tömegtől....

# 5525
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fazika
Aktív fórumos
Aktív fórumos
398 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241367 Üzenet linkje2016-08-03 11:39:06  Válasz a #241361. hozzászólásra Előzmény #241361

Mi mindig augusztusban megyünk. 15-e után csökken a népsűrűség. A 2014-es tapasztalatunk szerint sok a román vendég a szigeten (és bolgár). Nincs tömegnyomor, de azért sokan vannak a frekventáltabb nyaralóhelyeken a szigeten. A skala poatmiai strand szép hosszú, találni fogtok olyan helyet, ahol kevesebben vannak. Sétáljatok végig a parton és akkor könnyedén fel tudjátok térképezni a helyi adottságokat.
Az autóbérlés mindenképpen jó ötlet, rengeteg látnivaló van a szigeten.
Jó készülődést.

# 5526
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Black90
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241599 Üzenet linkje2016-08-13 19:44:22 

Sziasztok! Itt vagyunk Thassoson ès a vèlemènyetekre lennèk kivàncsi. Elgondoltuk, h befizetunk a jeep-túràra, viszont az idegenvezető arról adott infót, hogy a vízesèsekhez nem visznek el, mivel a turistak csalodottak voltak az utobbi napokban, mivel nem volt elèg làtvànyos a vízesès, enek kovetkezteben, ahelyett egy hegyi faluba visznek el. A kiràndulàs, nem egy olcsó, 57/fő. A kèrdèsem, h aki màr ezen rèszt vett, milyen vèlemènyen van a kiràndulàsról, megèri?
# 5527
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kissas57
Törzstag
Törzstag
699 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241603 Üzenet linkje2016-08-14 09:02:58 

Sziasztok!

Érdekődöm, hogy S. Potamiában, v. közelében tudtok e kishalyó kölcsönzési lehetőséget, mert tavaly nem sikerült felfedni?

Köszönöm az infót.

# 5528
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bocsika
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
535 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241614 Üzenet linkje2016-08-15 09:40:17  Válasz a #241599. hozzászólásra Előzmény #241599

black99

Nem tudom milyen szervezéssel vagytok,de ha Ónódi Ági az idegen vezetőd akkor nyugodtan bízd rá magad .Mi kétszer voltunk vele felejthetetlen élmény volt számunkra!!

# 5529
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Szipipeti
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242036 Üzenet linkje2016-09-11 07:34:32 

Sziasztok!
Mi tegnap érkeztünk...
Az első benyomások: Már a kontinensen is látszott a sziget észak-nyugati részén lévő, - több kilométer hosszú füst... egyértelműen látható volt, hogy komoly baj van... A szigetre való átkompoláskor a helyi tűzoltók egy része is velünk tartott néhány szerkocsival..
A buszon már, a helyi idegenvezetőnk - Ónodi Ági, jó néhány lehangoló hírrel fogadott minket... Sajnos a szigeten 5 hónapja nem esett egy csepp eső sem, így minden teljesen száraz, a pénteki vihar esőt nem hozott, viszont 4 helyen a villámcsapások felgyújtották a szigetet...
Tegnap este már legalább 6-8 repülő oltotta kötelékben a tüzet... Sajnos az éjszakai, rózsaszínre festett felhőkből egyértelmű: nem végeztek... Jelentős az eddigi anyagi kár, tavernák, lakóházak is leégtek a beszámoló szerint. Egyes utak jelenleg is le vannak zárva...
Amúgy a tenger finom meleg, bár tisztességes méteres körüliek a hullámok, a bátraknak jó... legalább is itt Skala Panagas-on... Aztán ma megkezdjük a felfedezőutakat... reméljük a szigetet azért néhány nap múlva teljesen körbe tudjuk járni...

# 5530
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Raksaildi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
95 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242038 Üzenet linkje2016-09-11 11:28:54 

Most azt olvastam, hogy nagyon terjed a tűz, Kazavitiben házak égtek le, és most Theologos falut fenyegeti a tűz.

# 5531
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242040 Üzenet linkje2016-09-11 16:32:58  Válasz a #242036. hozzászólásra Előzmény #242036

Borzasztó ilyet olvasni...

Itt lehet olvasni friss információkat:
http://www.atoz-guides.com/major-forest-fire-thassos/

# 5532
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242093 Üzenet linkje2016-09-17 19:08:08 

Valakinek vannak esetleg friss infói mi a helyzet a tűzzel?
# 5533
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242303 Üzenet linkje2016-11-12 14:23:09 

Sziasztok! Júniusban 1 hét Parga,majd 1 hét Lefkada ezeken a helyeken már voltunk,augusztus közepe Thassos Apollonnal Pontiosba megyünk.Végigolvastam a fórumot.Saliarahoz Limenasból busszal vagy taxival el lehet jutni? Helyi buszhoz leszünk kötve.Ahogy néztem Limenastól 5 km. Skala Potamiasban a Carrefour mellett van a jó pékség?Pitás helyeknek láttam: Mama's,Klik,Aginoras,Grillicios ,Migio helyeket.Más pitás van?? Étteremnél a Magic Coastot írtátok többen,és a Captain,Flisvos éttermeket.Rönkös az étterem,vagy pitás? Néztem az Open Sea hiper-super dizájn bárt,ott lesz a szülinapom,évek óta Görögországban tartjuk.Köszönöm a válaszokat.
# 5534
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242304 Üzenet linkje2016-11-12 16:16:22  Válasz a #242303. hozzászólásra Előzmény #242303

Szia Rep! A sokak általá favorizált és szeretett pékség a főút mellett van, elég jól látható helyen, ha Panagia felől mentek befelé a faluba, észre fogjátok venni. A Carefour-os pékség az új, de lehet, hogy az is jó. icon_smile.gif
Én még ajánlanám Neked a Koralli tavernát , illetve ha átmentek Panagiába, ott a Platános étteremben hatalmas adagokat adnak és nagyon finom minden.

Saliarára nem tudom megy-e helyi busz, nem hallottam még róla.

Ha lehet, nézzétek meg a piacot Prinosban (hétfőn vagy kedden van, már nem emlékszem), parkolni elég érdekes a tömeg miatt, de megoldható. icon_smile.gif

# 5535
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242310 Üzenet linkje2016-11-13 14:00:45 

Szia Messina!
Végigmentem a kis sárga emberkével a neten a főúton Limenas irányából,Pontiost megtaláltam,a lejárót a part fele Carrefor,majd a zöld épületnél a Klik gyrost.Pékséget láttam az 1 eurós bolt,és a parfümös közt Thomas néven,vagy a Klikkel sréen,fel kell menni lépcsőkön bár az patisserie Antonio néven.A Mama's-t is láttam,és a parton az éttermeket.Akkor egyik se az a pékség amit mondasz? Mi Parga-Kefalónia-Lefkadahoz szoktunk hozzá,hát ez a Thassos igaz a Google kép októberi,inkább Stavroshoz hasonlítanám,este sok minden nem lehet....,sivár. Lehet,mellélőttem,mert Neos Marmaras lett volna a másik opció augusztusra.Hála a Parga-Lefkada bízom benne összejön júniusba.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
<   1 2 3 ... 368 369 370 ... 391 392 393   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu