Korfu
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 7021
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Oilati
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
22 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241229 Üzenet linkje2016-07-28 18:49:51 

"Esetleg autóbérlésre árat tudtok mondani?"

Én itt szoktam bérelni reptéri átvétellel:
http://www.economycarrentals.com/

# 7022
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bogi2001
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
20 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241250 Üzenet linkje2016-07-30 10:25:40  Válasz a #240987. hozzászólásra Előzmény #240987

Köszönöm!
Végül is Dassia-ba megyünk, a Chandris Dassia hotelbe. Hát, remélem jó lesz. Minden évben sikerült eddig jó helyet találnom. Most kicsit nehezebb. Teltházas Görögország.
Mégegyszer köszönöm.

# 7023
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Robcsi03
Aktív fórumos
Aktív fórumos
160 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241264 Üzenet linkje2016-07-31 17:07:10 

Reggel hazaértünk Sidariból. Nem nyűgözött le annyira. A sétáló utcájában kajálda kajálda mellett. A Three Little Pigs étterembe ettem az eddigi legrosszabb tányér gyroszt. A hús olyan volt, mintha serpenyően sütötték volna meg. A mellé adott pita darabok is felejthetőek voltak. Ellenben a sétáló köepén lévő Alekosz kajáldában, ami egy kis görög régi étterem fílingre hasonlított, nagyon finom volt a gyrosz, hamburger, hot dog. A tányér souvlakit nagy ovális tányérba adták, hatalmas volt és tényleg finom. Voltunk a közelben lévő Sunny Beachen, szép volt, de a víz hideg volt. Voltunk Palekastriciában, szuper volt a víz. Szerencsére vittünk fürdős cipőt, kellett a köves partra. Voltunk Korfu városban a Lidliben vásárolni, a Sziszi kastélyban, a reptér mögötti kis templomnál. De a Cnal D'Amourban csalódtam. Hideg volt a víz, tele volt hínárral. Egy pasi gereblyézte ki a vízből a gazt, és csak úgy natúr ott hagyta a parton. Az egész város tele volt angolokkal,/sidari/. Megútáltam őket. De olcsó volt úgy álltalában minden
# 7024
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241274 Üzenet linkje2016-08-01 08:32:57  Válasz a #241264. hozzászólásra Előzmény #241264

Szia Robcsi!

Azt hiszem nem leszel népszerű a Korfu rajongók között, de nekem szinte ugyanez a véleményem. Mi múlt héten jöttünk haza Sidariból. 3 napos orkán erejű szél, hatalmas hullámok, ami felkavarta a homokot, lett péntek, mire kitisztult a víz. Esténként hűvös volt, kellett a kardigán. Életem legrosszabb gyrosa (beleértve a hazait is) a Három kismalacban ettem. A legjobbat a Sam Remo-ban a főutcán. A Bertos Beach "Hotel"-ban csak a kilátás volt jó, a többi felejtős. A medencében a párom összeszedett valamit, 3 napig ment a hasa és hányt, felkelni sem tudott. A Holidaylines idegenvezetője, Rita róla inkább nem mondok véleményt, szerencsére csak 2x találkoztunk vele. Csak bsuos szigettúrán voltunk, de azt is megbántuk. 1 héttel utazás előtt megkérdeztem a programot, hogy ha nem tetszik mást keresek. Mire odaértünk, 2 program kikerült belőle, aztán a szigettúrán döbbentünk rá, hogy hajókázás sincs, mint mondták drága.
A főváros szép, a Kanoni rész a gáttal és a kilátóval nagyon tetszett, ezt önállóan néztük meg. A fővárosból a 2-es kék busz visz fel, és a 10-es kék busszal el lehet jutni a Sissi kastélyba is. Jártunk az Új és a Régi erődbe. A régi 6 eurós belépővel felejthető, a régi ingyenes és szintén felejtős. A piac az új erőd lábánál van. Hááááát, nekem az sem jött be.
Tudom, válogatós vagyok, de sajnos van összehasonlítási alapom.
Pl. erőd és piac szempontjából Napflió messze felülmúlja őket.

Összességében Korfu kipipálva, láttam ezt is, de ennyi.

# 7025
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Killerlaca
Aktív fórumos
Aktív fórumos
477 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241278 Üzenet linkje2016-08-01 10:28:07 

Sziasztok

Hát nem örülök, h ennyire nem jött be. Mi most fogunk menni ezek után kíváncsi leszek.
Árakat tudtok írni? Kenyér,pékárú,éttermek,napágy bérlés stb.
Előre is köszi.

# 7026
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa
Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241280 Üzenet linkje2016-08-01 11:42:10  Válasz a #241274. hozzászólásra Előzmény #241274

Pl. erőd és piac szempontjából Napflió messze felülmúlja őket.

Az utcára kitelepült piac mivel jobb vagy szebb mint a Korfui ? Vagy az erőd ? a kilátás szerintem meg Korfun pazar, bármelyik erődbe is megyünk be szerintem icon_smile.gif De még szerencse hogy nem vagyunk egyformák icon_smile.gif

# 7027
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa
Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241281 Üzenet linkje2016-08-01 11:42:11  Válasz a #241274. hozzászólásra Előzmény #241274

Pl. erőd és piac szempontjából Napflió messze felülmúlja őket.

Az utcára kitelepült piac mivel jobb vagy szebb mint a Korfui ? Vagy az erőd ? a kilátás szerintem meg Korfun pazar, bármelyik erődbe is megyünk be szerintem icon_smile.gif De még szerencse hogy nem vagyunk egyformák icon_smile.gif

# 7028
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa
Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241282 Üzenet linkje2016-08-01 11:42:13  Válasz a #241274. hozzászólásra Előzmény #241274

Bocsi 2x ment el icon_smile.gif
# 7029
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa
Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241283 Üzenet linkje2016-08-01 11:45:10 

Sidari meg mindig is mondom, max egy félnapos kirándulást ér meg nem többet....
# 7030
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241284 Üzenet linkje2016-08-01 12:27:19  Válasz a #241281. hozzászólásra Előzmény #241281

Talán nem is lett volna gond, ha nem ezzel a viharos széllel találkozunk napokig. Eddig hozzászoktam a kristálytiszta homokos tengerparthoz, és most nem ezt kaptam. Az alattomosan megbújó kövek, sziklák a tengerben, néha iszapos talaj, a búvárszemüveget csak a térdig érő vízben lehet használni, utána úgysem látsz semmit.
Mindez Sidarira jellemző. Paleokasztrica gyönyörű átlátszó, tiszta, azonkívül hideg, gyorsan mélyülő és köves. (Sajnos nem tudok úszni )

A csoporttársak bejárták a szigetet, de csak Paleokasztricán találkoztak átlátszó vízzel.

# 7031
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241287 Üzenet linkje2016-08-01 12:44:14  Idézet innen: #241278

killerlaca írta:
Sziasztok

Hát nem örülök, h ennyire nem jött be. Mi most fogunk menni ezek után kíváncsi leszek.
Árakat tudtok írni? Kenyér,pékárú,éttermek,napágy bérlés stb.
Előre is köszi.


Ha olyan időtök lesz, mint mikor mi eljöttünk, akkor nem lesz gondotok, biztosan tetszeni fog. Akik utánunk jöttek, azoknak például nagyon tetszett. Szerencsére nem vagyunk egyformák, így mindenki megtalálja a neki megfelelőt.

Árak:
Az éttermek szinte egyárban vannak. Olyan 7 és 10 euro között. Talán a legdrágább a Három kismalac volt.
A Mamma's -ban a Stifádo nagyon finom volt, viszont a Muszaka nem ízlett.
Ettünk még a Mediterránó-ban (2x), a Napoli Pizzéria-ban, a San Remo-ban (2x)
Általában görög specialitásokat illetve csirkemellet néztem. A halételek árait nem tudom.
A sör étteremben 2,50 - 3 euro (fél liter)
A bor elég drága.
Viszont nagyon finom bagett féléjük van 0,90-1 euroért a közértekben. A sör közértben 5,50-6 euro között (4*0,5, ill. 6*0,33), a felvágottak 1,8 -2 euro között (alig több mint 10 dkg) a péksütik (édes, sós) csokis, almás, sajtos, sajtos-sonkás 1,5 és 2 euro között. A dobozos üdítők 0,90-től 2 euróig.
A szállásunkon (Bertos Beach) ingyenes volt a napágy, de csak a medence partjánál, a parton már fogyasztás ellenében lehetett bérelni. A nagystrandon általában 8 euro két napágy és a napernyő. A Maria's Beach-en a két napágy 5 euro, ingyenes az ernyő, de ott kilométereket kell gyalogolni a bokáig érő élőnövényes vízben.
A frappé 2,5 - 3 euro között mozog, kivéve a kompon, ott 1,30 volt, és semmivel nem volt rosszabb, mint máshol.
A buszjegy a fővárosba 3,70 euro/fő, a fővárosban 1,70 euro. Lehet a sofőrnél is venni, de olyasmi jegy van, mint nálunk, amit kezelni kell a buszon.
A buszhoz még hozzátenném, hogy áthelyezték a távolsági buszpályaudvart, most közel van a reptérhez, és az angol temetőhöz.

# 7032
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Killerlaca
Aktív fórumos
Aktív fórumos
477 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241289 Üzenet linkje2016-08-01 13:31:37  Válasz a #241287. hozzászólásra Előzmény #241287

Köszönöm szépen a leírásodat és az infókat.
# 7033
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Baiedi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241293 Üzenet linkje2016-08-01 14:49:44 

Sziasztok!
Akit érdekel, autóbusz menetrendet találtam Korfura, nem tudom mennyire aktuális, de szerintem kiindulási alapnak szuper. /ha lefelé görgettek, akkor jön elő a menetrend kék és zöld buszokra vonatkozóan/
http://www.korfu-nyaralas.hu/?p=korfu-kozlekedes

# 7034
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241303 Üzenet linkje2016-08-01 17:33:54 

Sziasztok !
Év elején sokat gondolkodtam ,hova foglaljak.
Asszem jól döntöttem,hogy nem Sidariba , hanem Moraitikára megyek.
Ahogy a kis szám jelzi, még 24 napom van az indulásig.
Remélem nem fogunk ki nagy szeleket !
Tök véletlen , de érdekes. Dettix idén szintén Korfun nyaralt , csak más városban. Tavaly Spanyolban,ahogy én is.
Nekem tavaly a agyon ajnározott Tossa De Mar nem annyira jött be. ( kis kivételekkel)
Idén szeretnék egy jó nyaralást!
üdv.

A közelmúltban volt valaki esetleg Moraitikán ?

# 7035
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Robcsi03
Aktív fórumos
Aktív fórumos
160 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241313 Üzenet linkje2016-08-01 21:37:42  Válasz a #241274. hozzászólásra Előzmény #241274

Szia Dettix
Én is azt mondom hogy Korfu kipipálva. Tavaly Thasszosz jobban bejött. A három kismalacos gyrosz szőrnyű volt tényleg. Szerencsére nekünk végig /10 napot voltunk/ jó időnk volt. Korfun a Lidlben vásárolgattunk, olcsó volt minden. Paleocastrica tényleg szép volt, csak hideg. Köves, elkélt a fürdős cipő. De már a jövő évin gondolkodok, hová kellene menni

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 468 469 470 ... 481 482 483   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu