Patras
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikötővárosok
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#103416 Üzenet linkje2009-06-05 18:36:51  Patras

Téma Patrasról (Patra)




Legutóbb Jox szerkesztette (2014-06-20 15:00:47), összesen 1 alkalommal
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#103424 Üzenet linkje2009-06-05 19:15:33 

A Peloponnészosz legnagyobb, Görögország harmadik legnagyobb városa, mely a Panachaikon-hegység lábánál terül el, (legmagasabb csúcsa 1926 m) sokkal több, mint egy egyszerű kikötőváros, így megéri minimum egy napot eltölteni itt. Hogy 2006-ban „Európai Kulturfőváros” címmel illetik, már a 20. század végén ismert volt. Már évek óta dolgoznak a kikötővárosban a fesztivál előkészületein – mint pl. a környező utak kiépítése a hegyeken keresztül, az óváros renoválása vagy a saját múltjuk felfedezése. Kapóra jött az i.e. 13-11. századi mükénéi sziklasírok látványos feltárása Vudeni falunál, az ismert Achiai Clauss borászat közelében.
Pátrász a 20.000 feletti létszámú diákjával Görögoszág egyik legjelentősebb egyetemi városa és emellett a nagyváros még igen ismert az éjszakai életéről. Az éjjeli élet rajongóinak találkozópontja a Psilalonia tér, ahol a számos görög tavernák egyikébe beülve gyülekeznek a társaságok és késő éjszakáig multanak.
A görög árnyjáték-színház szülővárosában fut be Görögország első keskenynyomvtávú vasútvonala, (a helyiek csak "Patrinoi"-nak nevezik) mely a kulturvárost Athénnal köti össze. A „kulturváros“ évére a város semmilyen kiadást nem sajnált és rengeteg 19. századi neoklaszicista házat renovált. Különösen érdekes látvány egy régi papírgyár épülete, amelyet kiállítócsarnokká alakítottak át, ahol rögtön a Kulturév elején egy Leonardo da Vinci kiállítás volt látható.

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#218391 Üzenet linkje2014-06-20 15:02:10 


# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238659 Üzenet linkje2016-05-11 08:10:39 

Epitettek uj kikötöt, a varos oriasi, elötte a RIO 4 pilleres hidja erdekes, szep remekmü, fizetni kell az atkelesert.
Nem nyaralni, üdülni valo varos.
Ennek ellenere nekem tetszett, amolyan Chaotikus, rendetlen Görögös , szetszort, nyüzsgö, elvezhetö volt .

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241671 Üzenet linkje2016-08-17 15:22:12 

iden nyaron viszont sikerült SAJNOS 2 napot ott eltöltenem a hajora varva
bejartam szombat delutantol vasarnap ejfelig a varost a kikötöhöz közeli SMART Hotelben aludtam, a varos egy apolatlan elhanyagolt, pusztulat volt. emberek, forgalom nelkül, volt lehetösegem nyugisan megnezni.
kizarolag a parti szokasos cafe-kban, voltak zsüzsgesek, mindenki a Frapeja mellett feküdt a szekekben, a vilagrol az emberek messze nem törödnek, cigaretta es cafe -
erdekesek voltak az utcak. nehez lesz a hazak epitezseti stilusat leirni, de proba :
A jarda felett lakoszobak vannak, mert a jarda szelen oszlopok tartjak az egesz haztömböt, fel több emeletig
tehat az elsö emeleti szobak a jardak felett vannak, 5 meterenkenti oszlopokkal.
napfeny esö igy nem tisztitja a jardat söt semmi vagy senki sem
galambszarral van tarkitva minden. vannak elhagyott hazak a kilometer hosszu utcasorban, valamikor mese szepek, erdekesek, fantaziadusak voltak. ma ablak bedeszkazva , drotakadalyok betörök ellen, stb
egy helyen azt hittem elajulok.
vasarnap del, nyitott ablakokon at zongaraszo hallatszik, a haz elött elegans ruhakban emberek, valamire varnak, zeneiskola szerüseg, elötte haz összedölesben eppen, az utcaajto hianyzik, hosszabb folyosot latni, ablak betörve , ES: mellközepmagassagban, azaz 160 cm magasan femdobozitalok hegyekben beszorva . tavolabb 4 meterre egesz magasan ajto elött mar csak felmeteres a magassag - - - -
Red Bull, Cola, Orang ital, stb. az emberek eszre sem vettek csak alltak a szemethegyek mellett.
A parton le több kilometers tavon inkabb az eszaki reszen szep parti hazak, sok Cafeval, ernyökkel, zöldövezet, de apolatlan. kisebb nagyobb vitorlas kikötök. Buszjarat alig , erösen korlatozva. semmi info tabla.
Parti uton motorok cikaznak, ritkabban egy-egy vasarnapi auto.Üzlet volt, hogy mar reggel 7 kor nyitva volt, horgasz, tengeri herkenytyüket arultak, ujsagos stb
hazak elött arokasas abbahagyva majd folytatjak.
Kikötöben menekülni vagyakozok futkaroznak, motoros rendörök kergetik öket teljesen eredmenytelenül-mindig sikerül valakinek a drotakadalyok ellenre 2x is bejutni egy kamionba es elbujni.
a behajozas elött alltunk felorat mert egy kamionban volt egy idegen a rakterben, es a rendör felmaszott, egeszen hatra es elökotoraszta .
a kikötöben az ejjel indulo hajoknal az ellenörzes meg nehezebb. a varocsarnokban többszaz turista, aztan egyik hajo indul a masik utan es csend lesz
Mi 0.00-kor indultunk-vegre

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247543 Üzenet linkje2018-05-03 09:04:40 

közeledik az idei indulas, de ejjel felebredtem es kirazott a hideg Patras miatt
2 eve:
delben mar megvettem a hajojegyet es amikor 22 0rakor szerettem volna a hajo ele bejutni az ellenörzö vam ? ponton at, kiderült a jegyemröl meg valami beiras hianyzik...
egesz nap ott alltam a jegyiroda elött, setalgattam halalosan unatkoztam, neztem a migransokat hogy masznak at a drotkeritesen, ki-be jarkaltam a jegyirodanal udvarra ki udvarra be stb
erre indulas elött amikor mar benn allok a sorban a motorral, elöttem utanam Kamionok szazai, fordulni se tudok, kiderül vissza kell mennem a jegyirodaba es valami szart rairatni a jegyre !!!
akkorakat karomkodtam hogy a vamosok is lestek, epp visszatudtam fordulni a motorral, 2 kamion között, berohanok a jegyirodaba es probalom a görög szot elüvölteni a barom nönek, aki vegül rapecsetel valami igen fontosat a mar delben kifizetett jegyemre , visszamegyek a vamhoz egyensulyozva fek, kupplung szamban a jegy barom vamos ranez int --tovabbgurulok es csak karomkodok az eszetlensegükön, az egekig erö szopatasukon---
es mindez ma ejjel ujra es ujra atfut az agyamon ugyhogy 2 kor felkeltem , nem birtam az idegtöl elaludni, aki vegigunatkozza a delutanjat egy jegyiroda elött, aztan 10 ora elteltevel az indulas elöt meg vissza-zavarjak valami szarsagert az tudja ezt erezni.

Patras ???? ha lehet messze elkerülöm , de sajnos onnan indulnak velencebe a hajok . a mai napig kiver a viz . es igy induljak el???ha erre gondolok, csömöröm lesz a Görögöktöl - - -

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248644 Üzenet linkje2018-08-01 07:47:06 

voltam ujra Patrasban, de hetfő volt, úzletek nyitva, Museumot megneztem, a Rio hid alatti-kőzeli- kavicsos strandon -a varosiak uszodaja- fúrődtem, Cafeban Frappeztam, es az a ki...szott szot mar azonnal rapecseteltettem a jegyre : --EMBARKED--nemetűl eingeschifft--magyarul belefogott...olyasmi mint behajozhat-engedelyezett a behajozasa---
Gőrőg baromsag , hiszen gep altal kiallitott jegye van az embernek . . . Ujra a Smart Hotelben jo draga aludtam, pinceben volt egy Steiermarki masik motoros , hajon egyútt voltunk, de ő nem vett kabint valahol a szek tetejen aludhatott.
masnap 200-al megelőzőtt a Triest fele autobahnon, 6 hengeres motorja volt icon_smile.gif))
Peloponnesos nyugati partjan vegig prima autobahn van, lehet dőngetni, ha valaki delre akarna menni Kytera fele

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249228 Üzenet linkje2019-04-15 08:51:24 


ejjel a Patrasi behajozasnal



patrasi vasarnap delelött

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249724 Üzenet linkje2019-10-16 15:30:38 

visszafele ujra voltam Patrasban, mivel jol kiismerem magam a part közeleben, mar nyugisabban vettem a lapot. A Smart Hotel tele volt igy a hatalmas Katedralis utan ketteagazo utca elejen az EL GRECO Hotelben voltam, de szembe vele is volt meg Hotel, asszem CITY a neve .
Masnap vegigmentem a parton a RIO Hid fele ahol a lakossag kavicsos strandja van, 1 KM hosszan, kis büfevel es mögötte tavolabb hatalmas Camping . Delötti Publikum valtotta a delutaniakat, nyugdijasok,
A kikötö ugyanolyan tömeggel volt, a hajom egy Cyprusi mocsoklada volt, egy undor kosz , de mas nem volt. Az en kedvencem Anconaig megy csak. ide.oda.
Velenceben tulfizetesem volt 250 Juroval, epp ma delelött kaptam vissza az ANEK Tarsasagtol.
Ahogy megerkeztem mar mentem is volna vissza , de Novemberben mar zarnak a Hotelek sok helyen vendeglök, max Rodoson kovalyoghatnek meg par hetet .
marad telre a Madeiran teleles .

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#250092 Üzenet linkje2020-08-29 13:12:13 

amiről azt hittem hatalmas Camping in Patras amiről fennt irtam --az egy hatalmas etterem es egy Sport Anlage, minden sporteszkőzzel, de elhanyagolt, senki nem hasznalja. Bus-vegallomas előtte amugy
Szoval nem Camping, de a konyha jo.[img][/img]

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikötővárosok


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu