Kréta
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
Hozzászóló Üzenet
# 7366
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241304 Üzenet linkje2016-08-01 18:01:39 

Hát,tegnap mi is hazaértünk Rethymnoból.Összességében minden jól alakult,bár a tervezetthez képest nagyon másként.Ibusz Emilia apartmanháza pont jó volt,minden szempontból.Akit érdekel,írhatok róla részletesebben...a város nagyon tetszett,bár az eddig megszokott falun nyaraló érzéshez képest teljesen mást adott-de jó élményekkel gazdagodtunk.A tengerpartját mondjuk szívesen elcseréltem volna néhány másra,de azért 2 napra megfelelt az is,és megvoltak ennek is a jó oldalai...kocsibérlés-vezetés a szokásos.Az eddigitől eltérő,hogy szinte csak kicsike öblöcskés helyeken voltunk,a szokásos "nagyvad" strandok most nem játszottak.(Az előttem is említett meltemi miatt erősen át kellett gondolni minden napot-mondhatni a szervezésünket szó szerint elfújta a szél!)Volt viszont rengeteg hegyi élmény,szurdok,és persze a pénteki Samaria,amiről azért majd ejtek sok szót külön!Így,harmadik Krétai utunk után csak megerősíteni tudom,hogy ennyi kell:egyszer nyugat,egyszer kelet,és egyszer a középrész...mindhárom másért szép és jó.Csütörtökön elkezdem írni a részletes beszámolót...ha valakinek kérdése lenn,hát,szívesen,bár valahogy Kréta most nem megy annyira,ahogy nézem!
# 7367
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
TeeMea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241321 Üzenet linkje2016-08-01 23:03:04 

érdekel a részletes beszámolód ... várom icon_smile.gif
# 7368
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vscotina
Aktív fórumos
Aktív fórumos
223 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241358 Üzenet linkje2016-08-03 07:10:24 

Engem is érdekel a leírásod Krétáról... kedves Miskolciutas! icon_smile.gif
# 7369
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jini
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241396 Üzenet linkje2016-08-03 18:20:59 

Sziasztok! Szeptember közepén megyünk Krétára, pontosabban Stalisba. Próbálom összeállítani mit érdemes megnézni, de teljesen elvesztem a sok látnivaló és lehetőség között:) 2 hétre megyünk, 1 hétre bérelnénk autót. Kérdésem az lenne, mit ajánlanátok amit feltétlen látni kell? Kirándulni és fürdeni is nagyon szeretünk. Előre is köszönöm a tanácsokat.
# 7370
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241410 Üzenet linkje2016-08-04 07:37:55 

# 7371
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jini
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241433 Üzenet linkje2016-08-04 17:19:30 

Miskolciutas köszönöm, olvasgatom. Nagyon jó írásicon_smile.gif Jegyzetelek, tervezgetek és már nagyon várom az indulást.
# 7372
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241478 Üzenet linkje2016-08-07 08:43:16 

# 7373
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241479 Üzenet linkje2016-08-07 08:59:08 

Csak néhány gondolat:A szurdok maga valóban csodálatos,de kevés idő van élvezgetni.Mint a készülődés közben is írtam,átlagosnak mondható edzettségűek vagyunk.És nagy elszántsággal indultunk neki.De nem volt könnyű.A park bejáratához fél 10-ree értünk,kis fotózkodás után 9 40-kor indultunk el,délután 16 30-ra értünk Roumelibe.Szinte végig mentünk-viszonylag lassan,mert nagyon óvatosak voltunk.Borzasztó veszélyes a talaj,az "út",vagyis a terep,mert útról a 16 km nagy részén nem beszélhetünk.Az irány is csak többé kevésbé volt kijelölve,többször tanakodni kellett,merre is legyen a tovább,mert nincs jel.Szinte semmi iránybaállítás nincs,nem tudom,jó -e vagy rossz,de azt sem egyértelműen jelölik,mennyi van még hátra.Sok-sok olyan volt,amikor se előttünk,se utánunk nem volt ember,fantasztikus volt a csend...riasztó belegondolni,mi lenne,ha elesnénk,és valami komolyabb baj...ne is gondoljon erre senki!Nagyon koncentráltunk a terepre,csak megállva nézelődtünk és fotóztunk-sokszor kellett.Itt valóban meg lehet érezni,milyen kicsi is az ember!Büszke vagyok,hogy végigmentünk,bár nagyon kiszívott minket!
Néhány tanács.Átlagosak-vagyis nem terepfutók,stb)ne vigyenek magukkal fürdőcuccot,mert esély sincs arra,hogy leérjenek úgy,hogy fürdeni is tudjanak-nem lesz rá idő és kedv sem.Sok innivalót nem érdemes vinni,több tiszta forrás van a szurdokban,egy fél literes palackot újra.újra töltve végig lehet menni.Sapkát-kalapot mindenképpen,a leggyilkosabb délben jutunk a sziklás patakmederbe,ahol semmi árnyék...nem elég a kényelmes cipő-figyeljünk,hogy ne legyen kicsit se kopott a gumitalpa,mert életveszélyesen csúszósak a kövek.A 16 km lejtmenet tönkreteheti a cipőt-sőt leginkább tönkre is teszi-az enyén is kinyúlt.Határozottan jót tesz valamilyen izomlazító krém használata,a másnapi vádlifájdalom ellen.Ez ugyanis másnap és még harmadnap is előfordulhat-a mi csoportunknál volt is rá példa.Én meglepően elkerültem-meggyőződésem,hogy a krém miatt!
Úgy feleltájt nagyon elfáradtam,de a gyönyörű környezet,és az érzés,amikor leértem,mindenért kárpótólt!Örülök,hogy megcsináltam!

# 7374
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anditoth90
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241686 Üzenet linkje2016-08-18 09:10:21 

https://www.youtube.com/watch?v=ViZTzUsOuds
Egy kis videó a krétai nyaralásról. icon_smile.gif

# 7375
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Raven71
Aktív fórumos
Aktív fórumos
341 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241782 Üzenet linkje2016-08-22 02:32:39 

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, illetve adni egy linket, ahol szerinte a legolcsóbban lehet autót bérelni Krétán?

# 7376
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Theia
Aktív fórumos
Aktív fórumos
371 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242206 Üzenet linkje2016-10-13 17:41:22 

Erre én is kíváncsi lennék. icon_biggrin.gif
( Heraklion környékén. )
Köszi előre is, ha valaki ír ! icon_smile.gif

# 7377
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242207 Üzenet linkje2016-10-13 21:33:04  Válasz a #242206. hozzászólásra Előzmény #242206

Theia,

A 490. oldalon volt említve néhány ajánlott cég.icon_smile.gif

# 7378
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Theia
Aktív fórumos
Aktív fórumos
371 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242209 Üzenet linkje2016-10-14 00:09:07 

Upsz.... Tényleg. icon_redface.gif
Pedig esküszöm, hogy beírtam alul a keresőbe az autó, kölcsönző, bérlés szavakat, és miután nem kaptam találatot, gyorsan kérdeztem, nem néztem szét. icon_redface.gif icon_biggrin.gif
Elkezdtem nézegetni a neten fellelhető kölcsönzőket, de némelyiknél olyan horribilis árat találtam- 100 ezer Ft-ra jön ki 2 hétre júniusban az ár egy kisautóra - hogy nem akartam elhinni.
Heraklioni reptéri felvétellel szeretnénk az autót, ha van valakinek javaslata megbízható és jó árú autókölcsönzőre, köszönettel fogadnám. icon_smile.gif
Addig is nézegetem a kölcsönzőket, kérek árajánlatot.

# 7379
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dokeee
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
37 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242214 Üzenet linkje2016-10-16 08:29:39 

Szerintem az nagyjából korrekt ár, nem hiszem, hogy sokkal olcsóbbat találsz.
# 7380
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242379 Üzenet linkje2016-11-19 19:54:50 

júliusi krétai nyaralásról írtam egy kétrészes beszámolót, itt olvasható:

ELSŐ RÉSZHEZ KATT

MÁSODIK RÉSZHEZ KATT

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
<   1 2 3 ... 491 492 493 ... 505 506 507   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu