Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 16981
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62

Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241894 Üzenet linkje2016-08-26 18:11:08  utasbiztositás

lassan megint utasbiztositást kéne kötni,szokásos saját autoval szerb macedonon keresztül .Csak elfelejtettem mik a jók. Az idén az EUBbal rossz tapasztalat volt Kefalonián. De a korházban a sürgöségin meg nem is kértek semmit.
# 16982
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62

Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241897 Üzenet linkje2016-08-26 20:37:32  rendőr

jó párszor voltunk már és rengeteg rendőrel találkoztunk és nem volt semmi gond.volt hogy intett kapcsoljak lámpát. (Kapu után szoktak állni a szerbek. éjszaka meg a pihenőkben. Olyat viszont nem egy helyütt olvastam hogy villogtatnak drága autobol utánuk Belgrád után . Ennek nem szabad megállni.
# 16983
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andrewandrew

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241939 Üzenet linkje2016-08-29 15:08:16 

Én oda meg vissza felé is láttam ezt a villogatós mókát. Mind a két alkalommal egy merci és mindig Német rendszámos autót. Az egyik autó meg is állt.
# 16984
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bvz

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241952 Üzenet linkje2016-08-29 22:01:04 

déli végeken ez így szokás...
# 16985
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bvz

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241953 Üzenet linkje2016-08-29 22:07:34 

Az eleje lemaradt.Szerintem simán csak megakarnak előzni.Mivel szabályosan nem lehet ezért jelez hogy húzódjál le a leálló sávba.
# 16986
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ajax

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
15 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241954 Üzenet linkje2016-08-29 22:29:12 

Szerintem Macedoniában jóval több a rendőr, főleg a hegyekben. De ez nem gond, mert többen is vékonyabb talpú cipőt húznak, ha meglátják őket. Tolobamenet és jövet mindkét országban (srb, mac) több rendörrel is találkoztunk, de ránk sem hederítettek.
# 16987
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Botocska

Aktív fórumos
Aktív fórumos
134 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241956 Üzenet linkje2016-08-30 06:55:02  Válasz a #241939. hozzászólásra Előzmény #241939

Nei poriban az egyik este egy nő mesélte nekünk, hogy szerbia déli részén villogtak nekik, egy Audi majd késöbb egy BMW. Öket állítólag eléggé agresszíven meg akarták állítani,de jött a kanyargós rész,s nem követték öket tovább. Itthon is volt ilyen régen, az autópályákon.
# 16988
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mr.Dana

Aktív fórumos
Aktív fórumos
117 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241994 Üzenet linkje2016-09-02 22:25:52 

Nem tudja valaki , hogy visszafelé valahol az autópályán ( Szerbia) van egy baromi jó kajálda ,,, 12 -ben álltunk meg ott - egy elég nagy komplexum .. motellal -kúttal - meg éttermekkel .. ebbe amiről beszélek beinvitált egy pincér -ez az ajtóban álló - beléptem s leesett az állam !! olyan hús pultok voltak - hogy csak lestem ( pedig már jártam 1-2 helyen ) nem itt kajáltunk , mert közben az asszony , beült egy másikba - egy kerthelyiségbe a 2 gyerekkel . Ez is nagyon kellemes volt, kb este 10 körül lehetett .. De az a másik grilles totál lenyűgözött .. Ekkor tájt kezdtünk így megállni kajáldákban , előtte kb 10 évig mindig csak szendvicseket ettünk - nem tom miért .. nah a lényeg - aztán 13 ban Horvátoban voltunk , 14 ben jöttem erre megint - de nem "találtam" - tavaly megint Horvát . - most viszont megyek megint 1 hét múlva - próbáltam googl maps - en megtalálni , de nem sikerült .... azt sem tom , hogy Belgrád előtt vagy után van - mármint hazafelé értendő - de gondolom , hogy előtte - mert utánna már nagy valószínűséggel nem álltunk volna meg Bp-ig kajálni .. Tehát 90% , hogy valahol előtte .. és sztem nem sokkal .. de nem tudom .. valaki esetleg ??
# 16989
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci

Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241995 Üzenet linkje2016-09-03 06:55:51  Válasz a #241994. hozzászólásra Előzmény #241994

# 16990
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Aki

Aktív fórumos
Aktív fórumos
387 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241996 Üzenet linkje2016-09-03 08:17:47 

Sajnos a NAIS-hotel kb. két éve be van zárva és eladó. Igaz a 6 millió Euro mostanra már 3,9 millió Eurora csökkent, mint vételár.
# 16991
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos

Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241997 Üzenet linkje2016-09-03 09:11:35  Idézet innen: #241994

Mr.Dana írta:
Nem tudja valaki , hogy visszafelé valahol az autópályán ( Szerbia) van egy baromi jó kajálda ,,, 12 -ben álltunk meg ott - egy elég nagy komplexum .. motellal -kúttal - meg éttermekkel .. ..


Talán ez? (mi itt is aludtunk)
https://www.motel-predejane.com/Eng/Home.asp


Link

# 16992
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mr.Dana

Aktív fórumos
Aktív fórumos
117 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241998 Üzenet linkje2016-09-04 00:01:42 

nem , nem a NAIS lesz az , de a másik amit Coffos írt az rendkívül hasonló - már elsőre azt hittem hogy az is .. de mégse ...
nah mindegy nyomozok tovább - hátha meglesz ..

azért köszönöm a válaszokat mindenkinek !

# 16993
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pimpa

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242033 Üzenet linkje2016-09-10 19:36:03  Hol érdemes .....

Sziasztok ! Lehet hogy nem ebbe fórumba kellene kérdeznem. autóval megyünk, zömében éjszaka. Sajnos dohányzunk. Az lenne a kérdésem hogy hol érdemes cigarettát venni olcsóbban görögbe menet a szerbeknél vagy a maciknál?
# 16994
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andreas27

Aktív fórumos
Aktív fórumos
98 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242043 Üzenet linkje2016-09-12 09:36:13  Válasz a #242033. hozzászólásra Előzmény #242033

Szia Pimpa!

Elmúltak már azok az idők, amikor görögországban sokba került a cigi. Idén nyáron azt tapasztaltam, hogy olcsóbb, mint itthon. 3.3 EUR volt a 22 szálas Pall Mall icon_smile.gif

Egyébként a macedóniában olcsóbb, bármelyik kúton tudsz venni.

# 16995
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Camelbird

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
37 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242046 Üzenet linkje2016-09-12 12:14:38  Idézet innen: #242033

Pimpa írta:
Sziasztok ! Lehet hogy nem ebbe fórumba kellene kérdeznem. autóval megyünk, zömében éjszaka. Sajnos dohányzunk. Az lenne a kérdésem hogy hol érdemes cigarettát venni olcsóbban görögbe menet a szerbeknél vagy a maciknál?


Szia Pimpa!

Mi 2 napja jöttünk haza, és a feleségem cigizik, neki vettünk Macedoniában, kúton cigit. Megkérdeztük, hogy eur -é lehet -e? Persze lehetett! Vagy 3 tipust megnéztünk, 1 és 1.50 eu volt doboza. Én úgy csináltam, hogy előbb kártyával fizettem a benzint, majd amikor jött az sms, hogy OK, akkor visszamentem, és külön, kp.ból vettem a cigit.
Visszafelé sajnos nem mertünk venni a Magyar határ miatt icon_sad.gif Annyit nem ér.
Ja, érdekességek:
A mAc. kútokon tankolás után mi telefonnal lefotóztuk a kútfejet, hogy ha esetleg gond lenne fizetésnél (nem volt). Az egyik kútnál iszonyú megvető szájhúzással fogadott a pénztárnál a kutas (nem érdekelt), a másik helyen pedig utánunk jött és igen bőszen magyarázott, hogy No Photo! Delete! Mi mondtuk, hogy Ok! De nem töröltük, ez meg csak mondta és mondta! Mi meg mentünk be fizetni. Még mondta egy ideig, de mi a fizetésre koncentráltunk. (Egy kutas nem rendőr...) Nem volt gond a bankkártyás fizetéssel.

Szept. 1ő 2 hetében voltunk Sarti mellett kempingben (Platanitsi), ami igen szép volt icon_smile.gif Viszont ami Sartin várt, az teljesen ledöbbentett!
Totálisan tele! Mi 6 éve járunk, de még aug. elején sem láttunk ennyi embert. Magyar autót alig, szerb és bolgár kocsik és tursiták! Konkrétan annyira zsúfolt volt Sarti, hogy nem volt hol leparkolni, ha bementünk a faluba. Mindegy melyik napszakban! Kinn álltunk meg a főútmellet az áruház parkkolójában és besétáltunk. Zsúfolásig tele. Szerintem elérte azt a szintet, amikor (számunkra) élhetetlenül túlzsúfolttá vált... icon_sad.gif

Sajnáljuk, de ez elkerülhetetlen sztem. Egy ilyen szép helyen ez előbb-utóbb bekövetkezik.
Sok helyre (más beach -ek, 6-7) elmentünk kocsival, de szintén ilyen tumultuózus jelenet várt mindenütt: bulgárok és szerbek. Iszonyú... icon_sad.gif

A másik negatív tapasztalatom az úttal kapcsolatban Mo.-n volt, Debrecenből indultunk, éjjel 2kor, Tompára (Röszkén nem akartunk csak a határ átlépés miatt matricát venni), és a 47 -es főúton hajnalban!!! iszonyú sok rendőr+trafi meg ugye a telepített fix trafik... icon_sad.gif
Több, mint 4 óra ez a kb. 240-250 km... icon_sad.gif Szörnyű... icon_sad.gif (Ha valaki tud gyorsabb utat, az szóljon!) Hazafelé is igen erőteljes rendőri jelenlét... icon_sad.gif

A határokon+kapuknál pár perces várakozás csak, de nagyon-nagyon sok kocsi! A forgalom napközben az autópályán szintén nagy! (Haza pénteken, kifelé szombaton mentünk.)
Fárasztó és hosszú az út. 17-18 óra hosszú volt, mire leértünk... Ezt kicsit sokallom. 120 körül mentem, előzéseknél néha több (pályán). Nem akartam jobban nyomni, mert akkor sokat fogyaszt a kocsi. icon_smile.gif

Aki 14-15-16 órás lejutást ír itt, az honnan megy vajon és mennyivel? Mert Debrecenből nekünk nem sikerült rövidebbre. icon_sad.gif

Amúgy kinn a boltokban sok minden drágább let a tavalyi rakhoz képest. (alkohol tuti!)

Bocs, ha hosszú lett icon_smile.gif
Szívesen válaszolok kérdésekre, még friss az élmény icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 1132 1133 1134 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu