Lefkada
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 7786
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa
Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241858 Üzenet linkje2016-08-25 18:19:46  Idézet innen: #241829

kónyu írta:
Remélem, előbb lesz Korfu, mert különben durva lesz a különbség icon_smile.gif



ÁÁ egy kicsit sem vagy elfogult Lefkada-val kapcsolatban...

# 7787
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241867 Üzenet linkje2016-08-25 20:58:40 

Sziasztok,
most már egyre biztosabb, h jövőre Lefkada lesz. Olvasgatom a beszámolókat és magával ragad az érzés.
1-2 kérdésem így nagyon előre lehetne? Hátha tud vki segíteni:
- Ti mind kocsival mentetek ki (múlt évi Skopelos eléggé lefárasztott icon_smile.gif), mert mi azt terveztük, hogy Szaloniki Wizz-el, ott kocsit bérelni és úgy Lefkada. Esetleg ilyen tapasztalat van valakinél? V. egy 3. megoldás? icon_wink.gif
- Láttam az aparrtmanokat, de párom fellelkesült és szeretne tengerparti, medencés apartmandba menni (persze ártől függ icon_smile.gif), ahol 2 háló van, mert jön két fiam is. Ilyenről tudtok vmi jót?

Előre is köszi... szó szerint..elpre icon_smile.gif
üdv
Gábor

# 7788
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241871 Üzenet linkje2016-08-25 21:40:14  Válasz a #241855. hozzászólásra Előzmény #241855

pont ebbe a Paleokastritsába foglaltam, akkor azon már nem változtatok icon_biggrin.gif Szerintem tetszeni fog nekünk Korfu is, most júniusban megyünk, mert most augusztusban a tömeg Lefkadán a tűréshatárt súrolta. Érdekes módon Kefalónia viszont kongott az ürességtől Skalán és Lassin kívül kb.
# 7789
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241872 Üzenet linkje2016-08-25 21:45:41  Válasz a #241867. hozzászólásra Előzmény #241867

én sajnos ezzel kapcsolatban csak annyi tapasztalattal szolgálhatok, hogy Thessaloniki - Lefkada az egy jó 4 órányi út. Esetleg nézném a Bp-Athén járatokat is és belföldivel Prevezára szoktak olcsó jegyek lenni (egy ideig ez volt a B terv a kocsira, de aztán sok cuccunk lett, amit vinni kellett icon_biggrin.gif). A bérelt kocsit pedig lehet Prevezára kérni, az valami 25km lehet Lefkadától vagy hasonló
# 7790
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241873 Üzenet linkje2016-08-25 22:41:17 

az a 4 óra mlg mindig barátibb, mint a 12 icon_smile.gif ls ugazából a határfizetőkapu-török vendégmunkás áradatot kerülnénk el szívünk szerint. de ez a belföldi járat még érdekes lehet. köszi
# 7791
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241874 Üzenet linkje2016-08-26 00:17:40  Idézet innen: #241858

Kepkypa írta:
kónyu írta:
Remélem, előbb lesz Korfu, mert különben durva lesz a különbség icon_smile.gif



ÁÁ egy kicsit sem vagy elfogult Lefkada-val kapcsolatban...

Ha a nickem Lefkada lesz, és a karomba tetováltatom, akkor elfogadom a bírálatot tőled icon_smile.gif Addig csak a véleményemet írtam le. Első görög szigetem Korfu volt, 3x2 hetet töltöttem ott, Lefkada csak utána jött, nekem ég és föld volt a különbség. Neked gondolom Korfu a szerelmed, elfogadom azt is, ha elfogult vagy iránta, nem tudom, hány nyarat töltöttél ott, és hányat Lefkadán, az én reakcióm Mezzosnak szólt, de a Korfu-topikban biztosan olvas majd más véleményeket is. Aztán ha hazajött, majd levonja a saját, remélhetően elfogult következtetéseit, és az is úgy lesz rendjén - szerintem! Az ízlés nem vita tárgya - ezt valamelyik nagyobb ember mondta egyszer icon_smile.gif

# 7792
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241875 Üzenet linkje2016-08-26 00:28:02  Válasz a #241871. hozzászólásra Előzmény #241871

Mezzos! A június jó választás, ráadásul az első célpont valszeg már akkor is dugig lesz, később meghaladná a tűréshatárodat, Lefkadánál ezerszer zsúfoltabb, ott még akkor sem fogsz egyetlen üres partot sem találni, míg mi május végén-júni elején láttunk már üres Egremnit (még lépcsővel!), üres Porto Katzikit, üres Agiofilit, üres Milost. Most 1 héttel eltoltuk a lefkadai nyaralásunkat, és júni első 2 hetében mentünk, de idén először láttunk a Laka beachen 8 embert, ami elriasztott, nem is mentünk le többet, pedig évek óta kedvencünk, 5-6 alkalommal mentünk oda szezononként, de az eddigi 1, max 2 fő után ez már a mi tűréshatárunkat haladta meg, úgy-hogy jövőre (bár már 2 éve Kefalonia az A-terv, de megint módosítunk) megint Lefkada lesz, és a május vége-júni eleje is visszatér, még akkor is, ha akkor még sűrűbben jöhet 1-1 szarabb nap icon_smile.gif Úgyis viszünk shortyt, 18 fok alatt felhúzzuk, afelett meg nekünk már OK, mi Csillaghegyen szocializálódtunk az átkosban, ott mindig annyi volt a vízhőfok icon_biggrin.gif
# 7793
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa
Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241878 Üzenet linkje2016-08-26 08:05:22  Idézet innen: #241874

kónyu írta:
Kepkypa írta:
kónyu írta:
Remélem, előbb lesz Korfu, mert különben durva lesz a különbség icon_smile.gif



ÁÁ egy kicsit sem vagy elfogult Lefkada-val kapcsolatban...

Ha a nickem Lefkada lesz, és a karomba tetováltatom, akkor elfogadom a bírálatot tőled icon_smile.gif Addig csak a véleményemet írtam le. Első görög szigetem Korfu volt, 3x2 hetet töltöttem ott, Lefkada csak utána jött, nekem ég és föld volt a különbség. Neked gondolom Korfu a szerelmed, elfogadom azt is, ha elfogult vagy iránta, nem tudom, hány nyarat töltöttél ott, és hányat Lefkadán, az én reakcióm Mezzosnak szólt, de a Korfu-topikban biztosan olvas majd más véleményeket is. Aztán ha hazajött, majd levonja a saját, remélhetően elfogult következtetéseit, és az is úgy lesz rendjén - szerintem! Az ízlés nem vita tárgya - ezt valamelyik nagyobb ember mondta egyszer icon_smile.gif


Sajnos még csak 4x voltam Lefkadan de mindig tudtam hogy onnan csak egy ugrás Korfu... icon_smile.gif A két szigetet szerintem nem lehet összehasonlítani, mert mindkettőnek megvan a szépsége.. Nem tagadom szerelmes vagyok Korfuba, nekem ő a libling icon_smile.gif Sajnos beleestem abba a csapdába, hogy bármerre megyünk Korfut keresem az adott helyen.. Nem szoktam megtalálni icon_sad.gif Lefkada-ról Rosszat igazából nem tudok mondani, de nekem Korfu szebb icon_smile.gif

# 7794
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241886 Üzenet linkje2016-08-26 15:03:31  Válasz a #241878. hozzászólásra Előzmény #241878

Én Lefkadával vagyok így icon_smile.gif és ez így van jól, kinek a pap, kinek a papné, kinek meg Lefkada icon_smile.gif
# 7795
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241899 Üzenet linkje2016-08-26 21:02:14  Válasz a #241867. hozzászólásra Előzmény #241867

Szia Gabakó,
mi pont így voltunk idén. Szalonikibe repültünk, ott béreltünk a reptéren előre autót, az volt csak a különbség, hogy mi előbb Pargara mentünk egyhétre, majd utána Lefkadara és visszafelé meg a Meteórákhoz és másnap a reptérre, így nem igazán tudom a direkt út hosszúságát időben megadni neked, de olyan 4, inkább 5 órásnak mondanám.
Nekünk ez a verzió bejött. Kész beszámolómat a blogomban tudod olvasni az egész utazásról. Ha van kérdésed, nyugodtan keress privátban is.

# 7796
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241900 Üzenet linkje2016-08-26 21:05:11 

A Korfu-Lefkadas társalgáshoz szólnék én is. Szerintem sen szabad hasonlítgatni a két szigete, mert mások. Ahogy Kónyu is írja, nekem is Korfu volt az első szigetem és imádtam és vissza is mentünk egyszer, de minden több, mint 20 éve volt és azóta nem jártam ott, nem tudom, mivé vált, mennyire turistásodott el, mennyire veszítette el a báját, de az volt neki és csodálatosan szép helyek is voltak ott. Szerintem a két szigetet egymással párosítani nagyon jó ötlet.
# 7797
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241901 Üzenet linkje2016-08-26 22:59:30 

szia,
az az igazság, h a tömeget a határokon akarom elkerülni, ha ,ár Szalonikiben vagyunk az az 5 óra vezetés már jutalom, a nyaralás része icon_smile.gif Olvastam biza, de még addig 1-2 szer tuti el fogom olvasni.
És a medencés-tengerparti-2 hálós "követlményre" esetleg van vmi? Nézegetjük mi is, és persze még időnk is rengeteg van icon_sad.gif
köszi

# 7798
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Alfie
Aktív fórumos
Aktív fórumos
56 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241903 Üzenet linkje2016-08-27 05:54:59 

Sziasztok!
Geni-nél a Lakka beach autóval megközelíthető vagy inkább motorcsónakkal? Még egy kérdés. Motorcsónakot hol érdemesebb bérelni?
A "Trident boats-nál " Nidriben vagy a Dessimi öbölnél? Köszönöm!

# 7799
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62
Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241905 Üzenet linkje2016-08-27 10:05:22  Laka

Laka ha autoban gondolkodol valami terepjáro Suzuki vagy hasonloval személynek az alját megrendezi a kő. vagy gyalog mi ugy voltunk jót sétáltunk.
# 7800
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fordkasanya
Aktív fórumos
Aktív fórumos
132 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241907 Üzenet linkje2016-08-27 11:59:21  Válasz a #241903. hozzászólásra Előzmény #241903

Szia, Dessimi beach ( Danos) kölcsönzö.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 519 520 521 ... 570 571 572   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu