Delos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#90104 Üzenet linkje2009-02-12 09:33:07  Válasz a #90100. hsz-ra

Kedves Josza!

Köszi szépen a választ! Ezek az irodák este sokáig nyitva vannak? Mert mi kb. fél hétre érkezünk majd meg, mire eljutunk a szállásig, becuccolunk stb., nem tudom hány óra lesz, de akkor szerintem még bemegyünk a városba kicsit körülnézni, és jó lenne, ha még akkor meg tudnánk venni a jegyet rögtön másnapra. Igazából csak két egész napunk lesz a szigeten, és vagy egyiken vagy másikon kell megejtenünk ezt a kirándulást. (Az egyik pedig pont hétfő, ezért ijedtem meg egy kicsit. Egyébként a Lonely Planet írja ezt a hétfő dolgot, igaz, ez már vagy 4 éves könyv, lehet, hogy azóta rég nem úgy van.)

A reggelt jó, hogy írod! Szeretnénk a lehető legtöbb időt tölteni a szigeten, hogy minél alaposabban körülnézhessünk, úgyhogy akkor jó korán ki fogunk majd menni. Azt hiszem, hogy akkor valamilyen városhoz közeli szállást fogok választani, hogy ne kelljen még sokat buszozni is reggel. A buszközlekedés amúgy elég gyakori és reggel elég korán indulnak? Tehát pl. ha közvetlenül a Mykonos város melletti Megali Ammosnál vagy pedig a Tagoo részen lenne a szállásunk, akkor gond nélkül be tudunk korán reggel buszozni? Vagy ezek olyan közel vannak, hogy akár be is lehet sétálni oda, ahonnan a déloszi hajók indulnak?

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90114 Üzenet linkje2009-02-12 12:50:12 

Naxoson a kikötői sétány utazási irodái kb. este 10-ig voltak nyitva...
# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90131 Üzenet linkje2009-02-12 16:56:57  Válasz a #90104. hsz-ra Előzmény #90104

Szia Haspók!
Én nagyon ajánlom a Megali Ammost. Mi is ott nyaraltunk. Ideális hely nyaraláshoz. Príma a strand és közel van a város. Mi mindig gyalog mentünk be. A kikötő onnan 15- 20 perc sétálva. Maga a város széle is talán 5 perc séta. Csalóka a térkép, mert Mykonos is csak egy kis sziget és ami egy szárazföldi térképen jelentős távnak látszik az ott csak egy bakugrás. A hajós irodák /jópár van belőle a városban/ este 10-ig nyitva vannak, de sok még tovább is. Elég lazán kezelik a nyitvatartási időt, de inkább tovább, mint kevesebb ideig vannak nyitva.
Üdv: Josza

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#90134 Üzenet linkje2009-02-12 17:12:33 

vojandi írta:
Naxoson a kikötői sétány utazási irodái kb. este 10-ig voltak nyitva...


Köszi, ez nagyon bíztató! Azért reménykedtem, ott mégis később kezdődik és tovább tart a "napközben". icon_smile.gif

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#90135 Üzenet linkje2009-02-12 17:16:20  Válasz a #90131. hsz-ra Előzmény #90131

Ez zene füleimnek! Köszi ezt is, itt is, Josza! icon_smile.gif Kezdek megnyugodni, mert nem akartam volna órákat gyalogolni, amíg beérünk a városba. De 15-20 perc az nagyon barátságos! Csak a térképen - ezek szerint - olyan csalóka, mert nekem hosszabbnak tűnt a távolság. (Nem mintha túl jó lenne a szemmértékem... icon_smile.gif )

Már alig várom az első estét, mert ezek szerint a megérkezésünk után rögtön tudunk majd egy nagyon sétálni az esti Mykonosban és meg is vehetjük a jegyet másnapra Déloszra. icon_biggrin.gif De várom már ezt a napot! icon_biggrin.gif

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90151 Üzenet linkje2009-02-12 19:04:40  Válasz a #90135. hsz-ra Előzmény #90135

El fog jönni az a nap!!! icon_lol.gif icon_wink.gif
Csak piszkosul gyorsan fog eltelni. icon_cry.gif

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
UrsoAmante
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242137 Üzenet linkje2016-09-26 15:14:18 

Delos szigetére naponta több kiránduló hajó is megy a szomszédos szigetekről. A belépő 12 Euro. 3 útvonal van feltüntetve az ingyenes helyi térképen. Kék 1 órás, zöld 3 órás és barna 5 órás. Mi a 3 órás útvonalat jártuk be kb. 2 óra alatt amibe a múzeum is benne volt. Rengeteg fényképezés és meg-megállás ellenére bőven tartható... Nincs árnyék így ajánlatos a fejfedő valamint az ital vitele. Van 1 bár szerűség de pokoli drága.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu