Karpathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 2296
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Barbeszka
Aktív fórumos
Aktív fórumos
86 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242069 Üzenet linkje2016-09-14 14:37:58 

Köszönöm Nektek az infókat! icon_smile.gif
# 2297
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bejus70
Aktív fórumos
Aktív fórumos
52 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242097 Üzenet linkje2016-09-18 13:52:43  Válasz a #241753. hozzászólásra Előzmény #241753

Köszi, Lalemuldur! icon_wink.gif Örülök, hogy örülsz az örömünknek.

Momentán semmilyen perspektívát nem látok Karpathos kapcsán, ahogy elnézem, idén fényképezőt sem vittek magukkal oda a magyariak. Valóban nem marad más dolgunk jövőre, mint görög módra élvezni a nyár hangulatát – egy másik szigetről.

Az utazási irodás kiszólás tényleg egy folyamat végére utal, az idei irodás nyaralásunknál csak gazdaságosabb lehet az, amit az ember magának szervez. icon_surprised.gif A megélt apró kis bosszúságok szót nem érdemelnek, ellenben még inkább rásegítenek a váltásra.

# 2298
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242128 Üzenet linkje2016-09-24 21:33:33  Válasz a #242097. hozzászólásra Előzmény #242097

Értem. icon_smile.gif Az, hogy ilyen irányba változzon a közönség, bármilyen szempontból, s majdan, esetleg a sziget is, sajnos borítékolható volt. S ezt a fórum is tükrözi valamelyest.

Bizony, sok-sok hívogató, rejtett szegletbe lehet elevickélni egyénileg. Esetleges, kedvező áras repjegyekről, lehetőségekről, vagy kompos akciókról egészen biztosan lehet majd olvasni az itteni szaktopikokban is. icon_wink.gif icon_smile.gif


# 2299
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bogkriszt
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242142 Üzenet linkje2016-09-26 22:13:29  Válasz a #242050. hozzászólásra Előzmény #242050

Kedves Pitru! Jövő nyárra tervezünk egy Karpatoszi nyaralást. Melyik irodával voltatok?
# 2300
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pordanniki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
433 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242145 Üzenet linkje2016-09-27 08:17:52 

Sziasztok!

A múlt héten mi is megérkeztünk a szigetről.
Harmadik alkalommal jártunk Karpathoson és az idén a korábbi évekkel ellentétben tapasztaltunk változást.
Fejlődik a sziget, ennek minden pozitív és negatív vonzatával.
A nyugati oldalon új benzinkút épült a a Menetes-Airport kereszteződés közelében, ami mindenképpen előnyös, ha valaki a nyugati oldalon száll meg, így nem szükséges Pigadiaba autózni egy kis benzinért.
A látogatók száma az előző évekhez képest ugrásszerűen megnőtt, ez érzékelhető volt a strandokon és az utak forgalmán egyaránt.
Még mindig nem zsúfolt a sziget, csak azoknak ,akik hozzánk hasonlóan jártak már korábban a szigeten, meglepő lehet a változás és félő, hogy lassan idővel elveszik pont az a varázsa a szigetnek, amiért annyira megkedveltük.
Mindezek ellenére nagyon szép nyaralásunk volt ismét, készítettem albumot is, de mivel ez nem az első utazásunk volt ide, most inkább az eddig kimaradt helyeket jártuk be, főleg ezekre koncentráltunk és több időt töltöttünk most passzív pihenéssel is, mint máskor.

# 2301
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242146 Üzenet linkje2016-09-27 12:00:22  Válasz a #242097. hozzászólásra Előzmény #242097

Bejus!
Bár nem idén voltunk, de én pl. vittem magyariként fotómasinát Karpathosra tavaly szeptemberben icon_smile.gif
Itt az albumom: https://photos.google.com/shar.....VGekpxMF9B

# 2302
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
UrsoAmante
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242147 Üzenet linkje2016-09-27 19:52:32 

Csatlakozok Kónyu megállapításához. Tavaly 700 képet csináltam Karpathoszon icon_smile.gif Sajnos a másik bejegyzéshez is van hozzáfűznivalóm. A páromnak mondtam, hogy még pár évet adok a szigetnek és elveszti varázsát. Már akkorláttunk nagyobb épitkezéseket ami egy új "Korfu" (vagy Kréta, Rodosz,Kos) létrehozását sejtette. Remélem tévedek......
# 2303
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242148 Üzenet linkje2016-09-27 20:40:11  Válasz a #242147. hozzászólásra Előzmény #242147

Akkor én "nyertem" icon_smile.gif 1929 publikus képem került albumba.
Egyébként már 10 éve sokan tartottak itt a fórumon attól, hogy pár éven belül elturistásodik, de szerencsére még elviselhető volt a "tömeg", persze mi szeptember végén voltunk. Mondjuk volt pár riasztó jel, pl. a hollandok szinte gyarmatként kezelték a szigetet, sajnos a helyiek is fényesre nyalták a hátsójukat, én még ilyet nem láttam, Pigadiában a szabadtéri színpadon valamilyen ünnep égisze alatt órákon át okleveleket osztogattak vagy 200 másfél mázsás holland jetinek, akik a tiszteletükre adott kedves műsort már meg sem várták, csak átvették az okleveleket, fényképészkedtek velük percekig, ettek, ittak, aztán mire jött a progi, elhúztak folytatni az evést-ivást valamelyik tavernában, a táncosokat meg csak pár tucat más nemzetek-béli turista nézte-élvezte végig! Mi szégyelltük magunkat helyettük, inkább a legvégéig nem mozdultunk és lelkesen tapsoltunk Nekik!

# 2304
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Viizo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
212 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242149 Üzenet linkje2016-09-27 21:46:34 

Tavaly leírtam a szokásos publikus útleírásban, mi a véleményem a sziget 'elturistásodásáról' - akkor nem féltettem a szigetet, és idén sem látom abszolúte másként, sőt. Érdemes megkérdezni néhány helybélit a tendenciákról, ők nem feltétlenül az itt leírt fejlődést és iparszerű turistásodást látják. Építkezések? Akad néhány, de érdemes azért egy pillantást vetni rá, hogy milyenek a töltöttségek, azaz hány apartmanház áll félig üresen, vagy mennyi a szállodákban a kiadatlan szobák száma: sok. Idén többen is keseregtek azon - persze nem Pigadiában - hogy alig várnák már a turistákat, a zsugori helyiekből nem tudnak megélni, egy ideje stagnálás van, a válságelőttmindenszebbésjobbvolt. Még mindig ezer és egy hely van, ahol a kecskéken kívül nincs senki, néha még Apellán is csak lézengenek - persze csak ameddig nem fut be az Amore III vagy a Sofia My Love.

Magyar nyaralóból persze jóval több van, ez tény - a hardcore utazóknak nyilván ez szemet szúr - de a szigetet nagyrészt nem az az utazóközönség választja, aki a buszra három zsugor ásványvízzel és egy heti töltött káposztával száll fel.

Kónyu, idén kb. 7500-nál áll a karpathosi képszámláló, az jó eredmény? icon_biggrin.gif A tavalyi mappában kevesebb volt, talán fele.

# 2305
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242152 Üzenet linkje2016-09-28 13:10:33 

Azt hiszem, hogy a fenti fotós megjegyzés egy folyamatot ír le igazán. Ami a felkészültségről, az ország, és az adott hely iránti érdeklődésről, érzékenységről, vagy akár tiszteletről, vagyis, inkább ezeknek a hiányáról, a szervezett utazóközönség felhígulásáról, és mindezeknek, a szigeten hagyott lenyomatáról is szól. S továbbra is állítom, hogy az elmúlt pár hónap, év itteni termése ezt a folyamatot híven tükrözi. Még ha charterrel is utaznak, "hazai" nélkül. icon_smile.gif Tisztelet a kivételnek, persze!icon_smile.gif
Az is érthető, ha valaki, aki szívén viseli a szigetet, vagy Hellaszt, emiatt nem éppen bizakodó, és minden téren más alternatívát keres.
Az előző években, az úgymond hardcore, ám éleslátó és tapasztalt utazók által megfogalmazott aggodalmak sem lehettek minden alapot nélkülözőek. Hiszen már jóval régebbi ismeretség fűzi őket Karpathoshoz...

Az, hogy elmondják arrafelé azt, hogy milyen nehéz most ott az élet, és nem megy a szekér, és a válság előtt sokkal jobb és szebb volt minden, tapasztalataim alapján teljesen megszokott, és általános jelenség már évek óta. Serifostól kezdve, Sifnoson át, egészen Naxosig.

Egy sziget egyéni megítélése pedig, hogy mennyire érintett a tömegturizmus által, nagyban függ attól, hogy a „véleményalkotó” milyen szubjektív koordináta-rendszerben mozog; mely helyekkel, és milyen szempontok szerint veti össze, vagy milyen személyes tapasztalatokkal bír, vagy éppen mennyire felkészült. Hiszen lehet oly véleményt, bejegyzést olvasni még manapság is, hogy Lefkas és Kefalónia még alig ismert hely, és még nem igazán került a szélesebb tömegek látóterébe. icon_surprised.gif icon_smile.gif
Vagyis, minden viszonyítás kérdése. Lehet, hogy szélesebb körben, szezon függvényében, vagy csak az irodai desztinációkat tekintve, még ismeretlen, érintetlen hely Karpathos. Míg Irakliáról, Amorgosról, Sikinosról, vagy Samosról nézve, vagy éppen érzékenyen figyelve az évek során ott zajló változásokat, már egészen más a leányzó fekvése. icon_smile.gif

# 2306
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Viizo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
212 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242157 Üzenet linkje2016-09-28 17:15:38 

Sajnos én is felkészületlen utazóként szóltam hozzá, éleslátás és tapasztalat híján, ráadásul olyan dolgok vannak leírva itt-ott - gondolok a Lefkada-Kefalonia szúrásra - ami méltán üti ki minden jobb érzésű embernél a biztosítékot. Természetesen Irakliáról, Amorgosról, Sikinosról vagy Samosról nézve lehet csak igazán érzékenyen figyelni és megítélni a dolgokat.
# 2307
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242159 Üzenet linkje2016-09-29 00:17:26  Karpathos Előzmény #242157

"milyen szubjektív koordináta-rendszerben mozog" icon_smile.gif Ez nagyon ott volt icon_biggrin.gif
Nálam ez a mondat ennyi lett volna: "Egy sziget egyéni megítélése pedig, hogy mennyire érintett a tömegturizmus által, szubjektív".

# 2308
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242160 Üzenet linkje2016-09-29 17:26:05  Válasz a #242159. hozzászólásra Előzmény #242159

Ugye, hogy…?icon_smile.gif Szóval, legyek karcosabb?! icon_wink.gif icon_smile.gif Értem…icon_smile.gif

Apropó, Milos bakancslistán van még?icon_smile.gif

# 2309
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242161 Üzenet linkje2016-09-29 18:03:19  Válasz a #242157. hozzászólásra Előzmény #242157

Félreértettél…icon_smile.gif Azokra a felkészült, és tapasztalt utazókra céloztam, akik korábban jártak Karpathoson, és aggályaikat fejezték ki a sziget „elturistásosodása” kapcsán a fórumon, és gondolom, erre reagáltál az említett beszámolódban is. Te mást gondolsz erről, elfogadom. De remélem, egyetértesz velem a kvalitásaikat illetően. icon_wink.gif icon_smile.gif

Lefkas és Kefallínia vonatkozásban kialakult véleményemet továbbra is fenntartom. A vélemény meg szabad…icon_smile.gif Tehát, nem rejtett és nem ismeretlen szigetek már. Főszezonban kifejezetten sok látogatót fogadnak, ami érhető a természeti adottságaik miatt. Mégis idehaza, szinte mindenütt ilyen kontextusban említik őket. Ahogy minap, az egyik vezető hírportál blogos oldalán szereplő posztban is. Mi is a gond ezzel?icon_smile.gif

Bizony, kár, hogy ezeket a gyöngyszemeket ismeretlenül és tapasztalatlanul, ilyen, kissé pejoratív köntösbe bujtattad. Különösen, ha kedveled a tömegturizmustól mentes helyeket. Szóval, vétek lenne mellőzni, nem megismerni őket csupán azért, mert önállóan, egyénileg szervezve, és átszállással, vagy komppal lehet ezekre a szigetekre eljutni! Persze, érdekelnének az ott szerzett benyomásaid, akár egy publikus beszámoló formájában is. icon_wink.gif icon_smile.gif

# 2310
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242165 Üzenet linkje2016-09-30 10:51:49  Válasz a #242161. hozzászólásra Előzmény #242161

Na akkor csak hogy megelőzzük a félreértésekből adódó konfliktokat icon_smile.gif
Szóval ha már a szubjektivitás szót említettük: tény, ennél szubjektívebb nem is lehet valami, mint Kefalonia, Lefkada vagy éppen Karpathos elturistásodása!! Nem csak abból az aspektusból, hogy kinek mi az elturistásodás, hanem abból a szempontból is, hogy melyik sziget milyen volt, amikor az illető megismerte, illetve abból a szempontból is, hogy a nyár melyik szakaszában járt ott!! Szóval a vélemény tényleg szabad, nem érdemes ezen nagyon rágódni, nekem a sok sziget közül 3 kedvencemről van szó, az utóbbi években éppen ezek voltak, ahol magam is nyaraltam, szóval van rálátásom. És akkor a részletek: Lefkada 2000-ben, amikor először jártam ott, valamivel kevésbé volt "turistás", azóta inkább a nyaralók nemzetiségi eloszlása változott, ami minket érint, alig volt magyar Nidriben, viszont rengeteg szlovák nyaralt ott. Idén őket nem nagyon láttam, inkább szerbek árasztották el a szigetet, de nem volt durva. Persze mi ugye előszezonban járunk mindig, kivéve a legelső alkalmat, de az meg utószezon volt. Lehet, főszezonban már akkor is zsufi volt a sziget. Kefalonia még ritkásabb volt, amikor először ott jártunk, mi is vagy 7-8 évvel előbbi után jutottunk el oda, amikor ugye már busszal is el lehetett érni a szigetet. Ott tehát szintén elindult a turistásodás….Igen ám, de jött a válság és egyebek, ami miatt megint jóval kevesebben látogatták a szigetet, szigeteket, és nekem idén Lafkada, tavaly meg Karpathos sem tűnt zsúfoltnak, bár az pl. érzékelhető volt, hogy idén 1 héttel előbb utaztunk, amit a beacheken azonnal észre is vettünk, pl. kedvenc Laka beachünkre a Geni félszigeten azért nem mentünk többször, mert első alkalommal a kb. 100 méteres partszakaszon 8-an voltak rajtunk kívül, mi meg mindig magunkban voltunk eddig, csak egy mocis német pasi járt le még oda, aki az év felében ott él, de helyivel még sosem találkoztunk ott, nem is nagyon ismerik! Jövőre ezért megint az első 2 turnust választjuk Lefkadára  Kefaloniát az angolok régóta látogatják, szerintem ott is csak a nációk cserélődtek, míg Karpathoson emlékszem, vagy 15 éve még attól féltek a fórumon, hogy az olimposi út megépülése után elárasztja a szigetet a sok turista, de tavaly én nem rettentem el szeptember végén a szigettől. Szerintem ez így is marad, ha 15 év alatt, ennyi fejlődés után nem lepték el ezeket a szigeteket, a következő 15-ben sem fogják szerintem. Ha meg mégis, majd Kastosra utazunk, ahol max 30 fő helyi lakos, még nyáron is csak egy pár innen elszármazot család jár vissza néhány hónapra az itt hagyott, szépen karbantartott házaikba. Szóval marad még hely számunkra, én nem rettegek az elturistásodástól.
Ez az én szabad véleményem icon_smile.gif
És Milos addig rajta lesz a bakancslistámon, amíg élek!! Bár mivel a lányom szana- és szét van a világban, lassan évente bővül az a bizonyos bakancslista icon_smile.gif
Ja, és ne karcosabb legyél, én is szoktam szofisztikáltabban fogalmazni, de az inkább egy novellába való, itt érdemesebb egyszerűen, plasztikusan, érthetően fogalmazni icon_smile.gif De én így is értettem, úgy-hogy ha ragaszkodsz hozzá, tőlem aztán mehet icon_smile.gif
És ha valaki megszervezi azt a bizonyos Milos-utat, szívesen betársulunk az asszonnyal, csak én már öreg vagyok egy ilyen projekt megtervezéséhez icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 153 154 155 ... 161 162 163   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu