Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 16996
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa

Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242047 Üzenet linkje2016-09-12 13:07:56  Válasz a #242046. hozzászólásra

Tegnap reggel magyar idő szerint 9.13 órakkor indultam el Igoumenitsából, és este 9.25-kor nyitottam a kaput... Határok kapuk összesen olyan bő egy óra volt .. Még a duty free-be is bementem venni cigit valakinek , egy tankolás Macedóniában és várni kellett, mert műszakváltás volt... Simán megvolt a 12 óra, igaz végig nyomtam neki , rendőrt sehol sem láttam nem mértek sehol....
# 16997
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Triznyak

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1024 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242048 Üzenet linkje2016-09-12 14:01:43  Válasz a #242047. hozzászólásra Előzmény #242047

Na igen, de hol nyitottad azt kaput? Nem mindegy.
# 16998
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa

Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242049 Üzenet linkje2016-09-12 14:28:50  Idézet innen: #242048

Triznyak írta:
Na igen, de hol nyitottad azt kaput? Nem mindegy.


Pont szembe a kikötővel icon_smile.gif

Nem nem, Budapest Rákosborzasztó Rákoshegy icon_smile.gif

# 16999
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos

Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242051 Üzenet linkje2016-09-12 15:56:45 

lehet, hogy félig most offtopic, de van infótok arról, hogy a szerb szakaszon a Vranje előtti kanyargós egysávos melletti autópályát mikorra tervezik megnyitni?
# 17000
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa

Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242052 Üzenet linkje2016-09-12 16:09:54  Idézet innen: #242051

mezzos írta:
lehet, hogy félig most offtopic, de van infótok arról, hogy a szerb szakaszon a Vranje előtti kanyargós egysávos melletti autópályát mikorra tervezik megnyitni?


Azt sajnos nem tudom, de tegnap lemértem, 34 km-er ami nem autópálya Vranjétól a pályáig hazafele.. Az előtte lévő szakaszt meg elfelejtettem icon_smile.gif De az sem sok.... Szerintem jövő év végére átadják egészben

# 17001
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mindy

Aktív fórumos
Aktív fórumos
81 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242054 Üzenet linkje2016-09-12 18:36:10 

Mi is tegnap jöttünk haza. Tgk- val voltunk, max. 120 km/h- val jöttünk. Belgrád előtt közvetlen a fizetőkapu előtt a hídról mértek, a kapunál meg kiszedték a gyorshajtókat. Meglepő módon Görögoszágban mértek többször is, több helyen is. Mi is a 47-es főúton járunk, tényleg lassan lehet haladni. Ha valaki a későbbiekben nagyobb tgk-val szeretne utazni, szivesen válaszolok, ha van kérdése.
# 17002
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csemi

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242095 Üzenet linkje2016-09-17 22:00:38  Idézet innen: #242046

Idézet:

Viszont ami Sartin várt, az teljesen ledöbbentett!
Totálisan tele! Mi 6 éve járunk, de még aug. elején sem láttunk ennyi embert.


Mi július 26-tól voltunk 10 napot Sartin, de nem mondanám, hogy tömeg volt. Parkolóban, tavernákban, fagyizókban, parton, üzletekben volt hely. Hétvégén persze többen voltak, de ez így van Olaszországban, Horvátországban, Bulgáriában is: hétvégén megjelennek a helyiek is.

Idézet:

A másik negatív tapasztalatom az úttal kapcsolatban Mo.-n volt, Debrecenből indultunk, éjjel 2kor, Tompára (Röszkén nem akartunk csak a határ átlépés miatt matricát venni), és a 47 -es főúton hajnalban!!! iszonyú sok rendőr+trafi meg ugye a telepített fix trafik... icon_sad.gif
Több, mint 4 óra ez a kb. 240-250 km... icon_sad.gif Szörnyű... icon_sad.gif (Ha valaki tud gyorsabb utat, az szóljon!) Hazafelé is igen erőteljes rendőri jelenlét... icon_sad.gif


Mi kedd 0 órakor indultunk Szolnokról és 16 ó 25 p alatt értünk Sartira. Határ átlépések, fizetőkapuk, tankolás, pihenők összesen 3 ó 25 p (ebben benne van Nikitiben egy 35 p-es vásárlás a Lidlben, szerintem teljesen feleslegesen, mert árban ugyan ennyiért Sartiban is meg lehetett volna venni). "Egy fenékkel" mentünk, azaz én vezettem végig oda és vissza is 110 -116 km/ó között, ritkán 120-al.
Sajnos Debrecenből jobb útvonalat én sem tudok ajánlani, legfeljebb kényelmesebbet. Debrecen-Szolnok kb. 1,5 ó, Szolnok-Kecskemét 1 ó, Majd az M5-ön Kecskemét-Röszke határ 1 ó 20 p. Persze ez 4800 Ft a havi matrica miatt...

Idézet:

A határokon+kapuknál pár perces várakozás csak, de nagyon-nagyon sok kocsi! A forgalom napközben az autópályán szintén nagy!


Mi is pénteken jöttünk vissza (együtt a törökökkel és svájci rendszámú luxusautós albánokkal), de nem mondanám, hogy nagy volt az autópályákon a forgalom, bár a "nagy" az relatív fogalom. Én nagynak nevezem mondjuk amikor vasárnap megindul a jó nép az M7-en a Balatonról Budapestre és minden sávban folyamatos a kocsisor.
Egyébként, hogy tömeg volt Sartiban, az annak is betudható, hogy utószezoni időszakban (és árakon) nyári kánikulának megfelelő időjárásotok volt, ami persze nem baj... icon_smile.gif

# 17003
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Camelbird

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
37 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242101 Üzenet linkje2016-09-19 08:06:54  Idézet innen: #242095

Csemi írta:


Idézet:

Mi július 26-tól voltunk 10 napot Sartin, de nem mondanám, hogy tömeg volt. Parkolóban, tavernákban, fagyizókban, parton, üzletekben volt hely. Hétvégén persze többen voltak, de ez így van Olaszországban, Horvátországban, Bulgáriában is: hétvégén megjelennek a helyiek is.


A tavernákban itt is volt hely, mert a szerbek nem nagyon szeretnek "költeni", inkább főznek és otthonról hoznak. Az utcák és a parkolók voltak tömve...


Idézet:

Mi kedd 0 órakor indultunk Szolnokról és 16 ó 25 p alatt értünk Sartira. Határ átlépések, fizetőkapuk, tankolás, pihenők összesen 3 ó 25 p (ebben benne van Nikitiben egy 35 p-es vásárlás a Lidlben, szerintem teljesen feleslegesen, mert árban ugyan ennyiért Sartiban is meg lehetett volna venni). "Egy fenékkel" mentünk, azaz én vezettem végig oda és vissza is 110 -116 km/ó között, ritkán 120-al.
Sajnos Debrecenből jobb útvonalat én sem tudok ajánlani, legfeljebb kényelmesebbet. Debrecen-Szolnok kb. 1,5 ó, Szolnok-Kecskemét 1 ó, Majd az M5-ön Kecskemét-Röszke határ 1 ó 20 p. Persze ez 4800 Ft a havi matrica miatt...


Köszönöm a válaszodat. Megnyugtattál, hogy nekünk a (relatív) hosszú útba sokat bele számít a 4-5 órás Mo.-i határra való lejutás is.
Az ajánlásodat (4es út+M5) megfontolom... de még van egy év legalább a következőig! icon_smile.gif


Idézet:

Mi is pénteken jöttünk vissza (együtt a törökökkel és svájci rendszámú luxusautós albánokkal), de nem mondanám, hogy nagy volt az autópályákon a forgalom, bár a "nagy" az relatív fogalom. Én nagynak nevezem mondjuk amikor vasárnap megindul a jó nép az M7-en a Balatonról Budapestre és minden sávban folyamatos a kocsisor.
Egyébként, hogy tömeg volt Sartiban, az annak is betudható, hogy utószezoni időszakban (és árakon) nyári kánikulának megfelelő időjárásotok volt, ami persze nem baj... icon_smile.gif


Igazad van, az hogy kinek, mi a nagy forgalom az autópályán - relatív. Egy Mo.-i M7-es masszív hazaözönlés TÉNYLEG nagy forgalom. Ehhez képest nem volt nagy a forgalom napközben. icon_smile.gif


# 17004
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62

Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242102 Üzenet linkje2016-09-19 10:10:59 

Szombaton reggel 9kor indultunk vissza Thassosrol háromnegyed tizes kompal jöttünk át .nem nagy forgalom volt igy jol haladtunk 120-140 között. görög határon hamar átmentünk a macedonon viszont négy sor volt de elég jol haladt. a bodéhoz érve még soha nem volt ilyen csokit kért s mondtam hogy nincs erre mondta hogy croisant valoszinü látta középen hogy ott van igy szoltam a gyereknek hogy adjon neki egyet mivel az ő oldalán volt az ablak. a gyerek vissza vette a személyiket s mentünk is ahol megint megállitottak (még jó) mert a bodés sietett hozzánk és hozta a személyim hogy nála maradt. és indultunk is utána ,a gyereket kérdeztem hogy nemvette észre hogy csak 3 at add vissza .Tanultam ezt is nekem kell intézni elgondolom mi lett volna ha csak a következő határnál veszük észre.az Rt- megálltunk tankolni kártyával meg vettünk egy kis kaját ,Wc. s az utszáli árustol vettünk szököt 1eu-ert. a következőn gyorsan átnentünk s utána is jol haladtam a szerpentinen is ami volt azt le előzgettem. a tempo Belgrádi kapukig kb 130-160 között. ott viszont dugig állt minden sor de ott is kb fél ora után átértünk .Belgrádon hamar átmentem belső sávbol ki se mentem csak követtem az elöttem levőket kb 120-as tempo.
Belgrád után tankoltam még egyet 20l ment bele durván hogy full legyen. mivel 7 ora elmult Röszkét választottam s nyomtam végig oda érve négy sor volt s beálltam egybe .A melletünk levő legalább négyszer olyan gyorsan haladt mint a mienk de igy is a másodikok voltunk mivel a másik kettő még lassabb volt. A magyarok szokás szerint hozták magukat minden auto kinyit és átnéz.mienket is elöször egy idős belenézett a csomiba majd 5 m-rel egy másik elvámolni valo van? nyissam ki a csomit. ennyi volt utána végig szinte ures uton jöttünk néha egy kis ködsáv Igy 1ora felé voltunk Balassagyarmaton.Ja még egy kiálltam Egy OMV kuton szerbiában kruzsevacs környékén és tele volt migránssal meg albánnal . az autok amivel voltak F.CH.D.Nl,B. tiszta olyan volt mintha valami találkozo lett volna mind regisztrált lehettett komplett családok férfi nő 3-4 gyerek. igy gyorsan ott is hagytuk a helyet.

# 17005
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos

Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242103 Üzenet linkje2016-09-19 12:13:17 

ne mondj ilyet, nyugat-európai állampolgárok, nem migránsok icon_biggrin.gif Mi is láttunk pár ilyen konvojt, csupa M-es BMW, AMG Merci, hát hiába tőlünk nyugatra kolbászból van a kerítés.
# 17006
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csarlsz

Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242106 Üzenet linkje2016-09-21 10:45:05  Válasz a #242102. hozzászólásra Előzmény #242102

Szia Dodi62!

Írj már valamit légy szíves a tűzzel kapcsolatban, Ti hol voltatok ott volt-e? Mekkora terület égett le szigeten? Oda lett a "legzöldebb" sziget? Látni még zöldet?
Közvetlen a tengerpartokig,öblökig leégtek az erdők?

Köszönöm, válaszodat.

# 17007
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
István70

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242171 Üzenet linkje2016-09-30 15:47:37 

Sziasztok ha érdekel valakit kis buszos járat Görögbe az érdeklődhet a greeceland.hu@gmail.com i-mél címen rendes korrekt a cég.
# 17008
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kaliber

Aktív fórumos
Aktív fórumos
265 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242189 Üzenet linkje2016-10-05 16:41:33  Idézet innen: #242046

Camelbird írta:


Viszont ami Sartin várt, az teljesen ledöbbentett!
Totálisan tele! Mi 6 éve járunk, de még aug. elején sem láttunk ennyi embert. Magyar autót alig, szerb és bolgár kocsik és tursiták!Sajnáljuk, de ez elkerülhetetlen sztem. Egy ilyen szép helyen ez előbb-utóbb bekövetkezik.


Sartit mi is szerettük régebben, de sajnos a bulgároknál és szerbeknél a fizetőképes réteg az utolsó pár évben engedheti meg magának görögországot és a szárazföldről elérhető felkapott helyek (Sarti, Nei Pori, Paralia.......) tele van velük és ezért ha nem akarsz tömeget akkor sajna komppal kell menned valamelyik szigetre idén Skiathoson voltunk nem volt egy darab bulgár+szerb helyette voltak olaszok és angolok

Idézet:
Fárasztó és hosszú az út. 17-18 óra hosszú volt, mire leértünk...


Na igen nekünk is az első útunk kb. annyi volt icon_smile.gif, érdemes a fórumon a higgadt tanácsokat a menetidővel kapcsolatban figyelembe venni icon_smile.gif meg sok összetevős a dolog.

# 17009
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Morfolgo

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242203 Üzenet linkje2016-10-12 18:56:52 

Ha autóval megyünk Halkidiki-re nem Sarti az uticél. Ma már nagyon nagy a zsúfoltság.
Sok, szinte érintetlen terület van Sartitól 15-40 km-re délre!
pl. Valti, Kalamitsi, Klimataria, Toroni, Porto Koufo.
A sikia beach és környéke rendkívül szép, nyugodtabb tengerrel és ztsúfoltság nélkül.
Arrafelé nem járnak turista buszok, turisták hadával.

# 17010
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Papamaci

Törzstag
Törzstag
647 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242204 Üzenet linkje2016-10-12 19:01:52 

Akkor Éljen vourvourou
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 1133 1134 1135 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu