Karpathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 2311
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242174 Üzenet linkje2016-09-30 18:32:02  Válasz a #242165. hozzászólásra

15 éves aggodalom?icon_smile.gif Talán olasz és svéd fejekben esetleg, mert ez a fórum akkor még gondolatban sem létezett. Persze, érthetem úgy is, hogy már régóta kongatják a hívek a vészharangot.

Tömegturizmus. Igen, a vélemény szabad, a hír meg szent. Pulitzer József is egyetértene…icon_wink.gif icon_smile.gif
Valóban, egyéni dolog ez; hiszen Niki idei, harmadik karpathosi útján bizonyos változásokat negatívan értékelt. No, meg attól is függ néha, hogy ki mit gondol erről, hogy valaki csak szervezetten, vagy egyénileg utazik, ami megint hajlam kérdése. A végpontok, mint a kis szigetek és pl. a krétai Hersonissos között is vannak még "szintek", persze ez is személyfüggő. Magánvélemény, hogy Sifnost kifejezetten turistás szigetnek láttam tavaly júliusban.

Azért az életkor nem annyira nyomós érv, hogy valaki lemondjon egy álomról…icon_wink.gif icon_smile.gif Német blogokon lehet olvasni, és én is láttam sokszor, hogy kifejezetten szépkorúak, vagyis 70 év +, simán csatangolnak, ugrándoznak szervezetlenül és önállóan a görög szigetvilágban. Magyar vonatkozásban pedig a kiváló rádiós újságíró, a szintén 70 fölötti Lengyel Nagy Anna ír egy igazán remek blogot, ahol beszámol fapados, hátizsákos kalandjairól a Fülöp-szigetektől kezdve, Dél-Franciaországon át, az Andokig; vagányan, fiatalosan, kalandosan, kíváncsisággal telve…icon_smile.gif Példaértékű.
Szóval, görög szigeteken, szigetekre nem szervezetten utazgatni, és bármely életkorban, azért nem egy óriási kihívás. Ezt is csak halkan jegyzem meg, mert egy újabb vita kerekedhet belőle.icon_smile.gif Részemről ennyi...icon_smile.gif

P.s.: A hozzászólás stílusa nem volt öncélú…icon_smile.gif

# 2312
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242176 Üzenet linkje2016-09-30 19:44:56 

Itt is közzéteszem, hátha valakit érdekel...icon_smile.gif

A görög Sky Express légitársaság október 1-től új járatokat indít Athénból Astypaleára és Syrosra, valamint Rodoszról Karpathosra és Kasosra.
Remélhetőleg a jövő nyári menetrendben is szerepelnek az új desztinációk, habár inkább elvi lehetőséget jelentenek, mert a jegyárak nem éppen kedvezőek.

A társaság weboldala: Sky Express

# 2313
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242177 Üzenet linkje2016-10-01 12:34:20  Karpathos Előzmény #242174

Vedd úgy, hogy ezer éve azért aggódnak a Karpathost kedvelők, hogy elturistásodik a sziget.....tudom, ezer éve nem volt se internet, se hellasz-fórum icon_smile.gif
És rosszul értelmezted, amit írtam: nem lemondtam egy álmomról, hanem a megtervezéséhez lusta vagyok. De ehhez az is hozzájárul, hogy mint jeleztem, a lányom össze-vissza él a világ legkülönbözőbb pontjain, és az is elég nagy kihívás, hogy néha rátaláljunk, és megöleljük egymást, csak ebbe itt nem akartam belemélyedni icon_smile.gif
Nem mellékesen a német blogokon írók valszeg nem ugyanabból a büdzséből utazgatnak, úgy azért könnyebb!! Ha nekem havi 3 ezer euro lenne a nyugdíjam, a neten mindent elintéznék, és már utaznánk is, haza sem jönnék 10 évig ebbe az izébe, ami itt zajlik icon_sad.gif

# 2314
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242201 Üzenet linkje2016-10-10 20:47:41 

Egy kis színes...icon_smile.gif Karpathosi kampány az olasz Vanity Fair magazinban:

Link

Link

Illetve.. Nos, azért egy hazai irodás, repcsis, alsó árkategóriás apartmanos, akciós, ilyen-olyan minute út árán, csöpp odafigyeléssel, akár 2 hétig is bolyonghatunk a görög szigetvilágban; ahol és ahogy tetszik.icon_smile.gif

# 2315
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gyfland
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
38 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242248 Üzenet linkje2016-11-01 12:44:22 

Kedves Fórumtársak.
Tervezgetjük a jövő évi nyaralást és eddig úgy néz ki, hogy Karpathos lesz az úti cél. Már most felmerültek a kérdések. Két iroda, két szállás amit nézegettünk. Apollón Kalimera apartman, Ibusz Dolphin apartman. Mindkét apartmanról szinte csak jókat olvastunk. Akinek esetleg friss tapasztalata van róluk szívesen venném, ha megosztaná velünk. Egy másik lényeges kérdés a repülő. Mikor indul, mikor érkezik? Erről is ha valaki néhány mondatot írna megköszönném.

# 2316
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anikoistvandi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
20 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242827 Üzenet linkje2017-02-02 15:53:35 

Sziasztok!Ha minden igaz ma megyünk foglalni az Ibuszhoz.Remélem sikerül,legalább lesz időm bőven visszaolvasni:)Ez már a nyolcadik görög utam lesz,nagyon várom már most.
# 2317
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andi55
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243009 Üzenet linkje2017-02-16 10:02:55 

Sziasztok!
Jön valaki Karpathosra június 29-én? (IBUSZ út)
Vagy erre a szigetre tervezi az idei nyaralását?
Vagy járt már valamikor a szigeten? Vélemény, tapasztalat, jó tanács?
Diakonis aparthotelről is érdekelnek infók.
Köszi: Andi

# 2318
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#243012 Üzenet linkje2017-02-16 13:30:40  Idézet innen: #243009

Andi55 írta:
Vagy járt már valamikor a szigeten? Vélemény, tapasztalat, jó tanács?


A 155 teleírt oldalon elég sok infot találsz, sokan vették a fáradságot, hogy leírják a tapasztalataikat, élményeiket. Egyben véleményem, tapasztalatom és jó tanácsom, hogy a visszaolvasással kell kezdeni minden esetben.

(Persze mióta több magyar iroda is indít utat a szigetre, az olvasási idő megnőtt, jóval többször kell átugrani a "ki jön akkor, hol érdemes autót bérelni, nincs időm olvasni, van-e valami tanács, fúj-e a szél, milyen meleg a tenger, vannak-e buszok"...stb, az esetek jelentős részében lustaságból fakadó kérdéssorokat.)

Andi55 írta:
Diakonis aparthotelről is érdekelnek infók.


A Diakonis Pigadia "külsőbb" részén van, az Aperi felé vezető útról kell bekanyarodni hozzá (az utcája átvisz Ammopi/Menetes felé is, ez hasznos, ha béreltek autót).
Az utcában van ivóvizes kút, a sarkon pici boltocska, szuvenires, gyrosos és autókölcsönző. Ha buszoztok Apellára és Kyra Panagiára ill. Aperi-Volada-Othos felé, a buszt a sarkon álló nagy hotelnél (Konstantinos Palace) le lehet inteni, és hazafelé ott le is lehet szállni (vigyázz: az Ammopiba ill. Lefkos-Arkassa-Finiki-Menetesbe tartó buszok nem erre mennek, és ált. az olymposi sem! Ha van a keleti parton haladó olymposi út, azt a menetrend külön jelzi!)
A part olyan, mint a központi részen kívül mindenhol Pigadiában, nagyszemű homok/apró sóder keverék, ha fúj a szél, kegyetlen, természetes árnyék csak a városból kifelé haladva. A tengerben csúszós betonos sáv, ha azon átértél, mennyei.
Google térképen meg tudod nézni az apartman pontos elhelyezkedését.

# 2319
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andi55
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243014 Üzenet linkje2017-02-16 13:37:01 

Szia!

Köszi szépen a válaszodat, a sok hasznos infót is!

Andi

# 2320
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Botajozsef
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243015 Üzenet linkje2017-02-16 13:40:20 

Mi is 06.29-én megyünk. Mi Lefkosba tartunk idén, a Krinos Hotelbe.
2 éve Amoopiban voltunk, idén ismét visszavágytunk e csodás helyre.

# 2321
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andi55
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243016 Üzenet linkje2017-02-16 13:49:06 

Akkor egy repcsivel megyünk gondolom.
Mi még nem jártunk ezen a szigeten. Én imádom a görög szigeteket, szinte minden évben meglátogatjuk valamelyiket a párommal!
Írtál a fórumon beszámolót? Szívesen elolvasnám!
Ti melyik irodával jöttök?
Mennyi időre?

# 2322
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Botajozsef
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243020 Üzenet linkje2017-02-16 15:57:08 

Igen, ugyanazon repülővel fogunk utazni.
Nem írtam beszámolót,mert úgy gondoltam, hogy a korábbi leírások részletességét nem tudnám hozni. Amiről bővebben tudnék beszélni: Amoopi sajátosságai, buszos közlekedés. Talán ezekről nem esett annyi szó
Mi Aeolus-szal megyünk idén, 2 éve IBUSZ szervezésben voltunk.
Az időtartam pedig 8 nap.

# 2323
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andi55
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243029 Üzenet linkje2017-02-17 10:16:04 

Értelek.
A buszos közlekedés is érdekel. Fogunk autót is bérelni, de szeretünk a görögöknél buszozni is icon_smile.gif Ti béreltetek autót? Amoopi sajátosságai is érdekelnek persze. Szeretnénk bejárni a szigetet. Mi két hétre megyünk, lesz időnk rá.
Aeolussal utaztatok már?

# 2324
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Botajozsef
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243135 Üzenet linkje2017-02-23 08:27:49 

Írtam egy beszámolót Amoopi és buszközlekedés témában, remélhetőleg lesz olyan, akinek ad némi támpontot a nyaralás során:
Karpathos 2015.08.27-09.03.

Így jó másfél év távlatából kissé nehéz visszaemlékezni minden apróságra, de a fényképeink átnézése sokat segített ebben. Lássuk, hogy mire is jutottam!
Hosszas olvasgatás és keresgélés után sikerült rábukkanni Karpathos szigetére, nagy örömünkre, mivel a feleségem és jómagam is a természetközeli, s egyben nyugodt, pihentető nyaralást részesítjük előnyben. Sok jót olvastam a szigetről, s az interneten fellelhető képek is meggyőzőek voltak.
Az IBUSZ-nál foglaltam, ahol akkor Pigadia és Amoopi volt elérhető (ahogy idén is). Mi Amoopi mellett döntöttünk, azon belül is a Castelia Bay Hotelre esett a választásunk, de erről nem írnék, mert ez a szállás már nincs a kínálatban.
A befizetés után nagyjából 5 hónap várakozás, aztán indulás.
A repülés jól telt, finom vacsorát adtak a gépen, majd leszálltunk a sötétben, ahol az idegenvezető szétosztotta a népet, hogy ki melyik buszba üljön. Mivel Amoopi nincs messze a reptértől, így mi gyorsan odaértünk.
Sajnos éjszaka semmit sem látni a sziget valódi szépségéből, így kissé csalódottan feküdtünk le, de ezt másnap reggel már el is felejtettük.
S akkor Amoopiról bővebben:
Abszolút. csendes, kis üdülőfalu főleg olasz s német turistákkal. Bőséges választék áll az ember rendelkezésére strandok terén: van sziklásabb, aprókavicsos, aranyhomokos, kiépített napernyős ( jó pénzért), „nomádabb” is. A víz elképesztően tiszta, gyönyörű színekben pomázik. Ebben az időszakban elég meleg is volt már. Csillagos Ötös!
Az étkezésről: reggelit kaptunk a szállodában, ami teljesen rendben volt, viszont gyorsétterem nincs, s a kisboltok választéka sem túl bőséges, illetve rendkívül drága. Az éttermek ára nem túlzó, s több hely is van, ahol kiválóan főznek, viszont a kiszolgálás, illetve a vendégekkel való törődés hagy némi kívánnivalót maga után (éreztem, hogy magyarként nem vagyok annyira fontos, mint egy német). Számomra ez nem megszokott Görögországban. Persze ez nem rontotta el a kedvünket, nem is hagytuk, mivel nem azért megyünk nyaralni, hogy bosszankodjunk.
Mindenestre Amoopi egy nagyon jó nyaralóhely, szinte végig szélcsendes volt, könnyen fürödhető, gyönyörű strandokkal.

Buszozás a szigeten: Amoopiból Pigadiába elérni nagyon könnyű és gyors, maximum negyed óra az út, s nem is igazán kanyargós. Pigadiáról nem írnék bővebben, ezt mások már megtették előttem. Röviden összefoglalva azt tudom mondani, hogy nekem nagyon tetszik a város. Hangulatos, jó kávézókkal, gyorséttermekkel, gazdag választékú boltokkal, abszolút megfizethető árakkal.
Nekünk a strand nem tetszett igazán, főleg Amoopi után. Nem volt rossz, csak olyan semmilyen. Aki különleges partokat keres, az úgyis megtalálja a szigeten máshol, de sajnos ahhoz utazni kell kicsit.
Pigadia a buszközlekedés központja természetesen, innen indul az összes járat menetrend szerint. A sofőrnél kell jegyet venni, akik nagyon jól vezetnek, s segítőkészek is. Mi átmentünk Finikibe , ahol isteni homárt, s egyéb halételeket ettünk abszolút jó áron. Onnan visszasétálunk Arkassaba.
Arkassa ófaluja nagyon magával ragadó, szuper hnagulata van. Mi szieszta időben sétálgattunk arra, így túl sok emberrel nem találkoztunk, viszont egy helyi kecske szegődött mellénk, s sétált velünk pár percen át. Elképesztő élmény volt. Arkassa strandja nagyon szuper, finomhomokos, elég komoly hullámokkal. Innen indultunk vissza busszal Amoopiba.

A buszsofőrökről hozzáállását a következő példa mutatja meg a legjobban: Késve jött a buszunk Lefkosból, így esélyünk sem volt időben Pigadiába érni, hogy ott átszállhassunk az utolsó Amoopiba tartó járatra. A buszsofőr telefonálgatásba kezdett a jó kis kanyargós szerpentinen Menetesből lefelé, s megkérdezte, hogy megy-e valaki Amoopiba. Páran jelentkeztünk, majd egy elágazódáshoz érve szólt , hogy szálljunk le, majd megáll ott a másik busz, s felvesz minket, ami így is történt.
Mindez nagyon rendes volt tőlük, mivel ott nem volt megálló,illetve ezen kellemetlenség miatt a 2. buszon nem hagyták, hogy jegyet fizessünk.
Szóval bátran buszozzunk!
A hét csodásan telt,s mivel beleszerettünk a szigetbe, ezért idén ismét Karpathos az úti cél. nyaralás beizetve, június 29-én irány Lefkos!

Köszönöm, ha elolvastad az írásomat!

# 2325
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andi55
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243137 Üzenet linkje2017-02-23 09:08:53  Válasz a #243135. hozzászólásra Előzmény #243135

Szia!

Nagyon köszönöm, hogy megírtad és elolvashattam! Sok hasznos dolgot tudtam meg belőle.
Remélem, az idei nyaralásotok is olyan szuper lesz, mint amilyen a leírt volt.
Mi is nagyon szeretünk buszozni a görög szigeteken, külön élmény! Persze mindig bérlünk autót is pár napra, hogy olyan helyekre is eljussunk, ami busszal nem lehetséges, vagy nem egyszerű.
Milyen volt az idegenvezető?
Mennyire volt szeles a sziget amikor voltatok?
Köszi: Andi

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 154 155 156 ... 161 162 163   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu